Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Planinarenje

Planinarenje Po šumama i gorama

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.08.2009., 21:04   #41
Ja si mislim uzet Alpina Peak, al da mi je još iskustvo nečije?????
Ne izgledaju loše za visoke ture, osigurane putove i zimu! Ko zna, dobrodošao!!
Imam Anapurna planika i Kayland contact 1000 al su mi premekane u gležnju a i nisu neko rješenje za zimu!
http://www.alpina.si/si/izdelki/spor...eering/?v=peak
vanjase is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2009., 18:00   #42
http://treksport.eu/sk/produkty.php?...a=4&produkt=69

Jeftin, solidan. Ali kod nas ih rijetko tko ima pa je malo nezgodno procjenjivati kvalitetu:nezna:

Jel tko nosi Trek sport? Tatran možda? 80L? Ako ima, kakvi su dojmovi?
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2009., 11:16   #43
Quote:
vanjase kaže: Pogledaj post
Ja si mislim uzet Alpina Peak, al da mi je još iskustvo nečije?????
Ne izgledaju loše za visoke ture, osigurane putove i zimu! Ko zna, dobrodošao!!
Moja bolja polovica ih ima, jako je zadovoljan. Jedino sto su ogromne i teske, treba za njih imati kondiciju, i nikako nisu za imalo toplije krajeve ili ljetno planinarenje.

Ja imam slicne, manje i bez utora za dereze (Tibet lady, http://www.alpina.si/si/izdelki/spor...ing/?v=l_tibet), super su, jedino sto su isto malo pretople kad je vani +30 kao sto je sad
Lei is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2009., 01:49   #44
daklem.... kad planinarim (nažalost ne koliko bih htio)

nogu ne žuljam u Garmont
kičmu ne krivim sa Deuter
a grijem se sa Millet

osobito sam zadovoljan sa Garmontovim gojzama koje sam si uzeo
frch is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2009., 05:12   #45
gojze La Sportiva.

Testirane godinu i pol dana, svaki dan (osim vikendom) u prosjeku 6 sati. Teren je obuhvacao od Velebita, pa do Zagorja, Zagore, Like, Gorskog Kotara itd....promocile bi jedino u najgorim uvjetima (a model su bile ljetne trekerice). Ionako se noga vise smoci od znoja, nego od kise (i da, goretex ne moze toliko prozracivati)...Imam McKinleya ruksak, najveci koji je bio, 75 ili 85 l, ne sjecam se. Odlican ruksak za tu kolicinu novaca (bio je oko 400 kuna, dok je konkurencija bila barem 1000).
Inace, Iglu sport prodaje stvarno super opremu, ali paradoksalno, izbor im je veci u Ljubljani, nego u Zagrebu (ok, veci je promet, ali nasa je trgovina...).
__________________
Blaze Starr
ishamael is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 11:06   #46
Quote:
ishamael kaže: Pogledaj post
Inace, Iglu sport prodaje stvarno super opremu, ali paradoksalno, izbor im je veci u Ljubljani, nego u Zagrebu (ok, veci je promet, ali nasa je trgovina...).
od kud ti to da je Iglu nasa trgovina? Nije vlasnici su slovenci + nas cujic
Lei is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 13:00   #47
aaa....a ja mislio da je Cujic gazda.

My bad.
__________________
Blaze Starr
ishamael is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 04:44   #48
Quote:
conan12 kaže: Pogledaj post
teško je reći koji je brand best buy

Poznatiji su brandovi (skuplji)
Odjeća:
Patagonia,Mamut, North Face, Millet...
Best Buy?
Salewa Neki modeli Karibua
Obuća
La Sportiva, Garmont, Salamon, Millet...
Best Buy?
Alpina Salewa
Tehnička oprema
Black Diamond, Grivel, Cassin,
Best Buy?
Camp
-kec- is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 04:51   #49
Quote:
vanjase kaže: Pogledaj post
Ja si mislim uzet Alpina Peak, al da mi je još iskustvo nečije?????
Ne izgledaju loše za visoke ture, osigurane putove i zimu! Ko zna, dobrodošao!!
Imam Anapurna planika i Kayland contact 1000 al su mi premekane u gležnju a i nisu neko rješenje za zimu!
http://www.alpina.si/si/izdelki/spor...eering/?v=peak
imat ćeš mokre noge nakon cijelog dana u snijegu u alpama nakon 2 nošenja... rješenje - la sportiva, garmont, millet, salewa? i to one najskuplje.. ako ideš visoko moraš imat primjerenu opremu... hebi ga, skupo je...
-kec- is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2009., 18:37   #50
Ne znam je li ovo pravo mjesto da to pitam ali pokušat ću
Dečko mi se bavi penjanjem i uskoro mu je rođendan pa bih mu htjela kupiti nešto od te opreme. A ne znam ni gdje, ni što, uzela bih nešto potrošno čega nikad dosta, da mu bude iskoristivo

Pomoć u bilo kakvom pogledu je dobrodošla
Jenny888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2009., 19:33   #51
Quote:
Jenny888 kaže: Pogledaj post
Ne znam je li ovo pravo mjesto da to pitam ali pokušat ću
Dečko mi se bavi penjanjem i uskoro mu je rođendan pa bih mu htjela kupiti nešto od te opreme. A ne znam ni gdje, ni što, uzela bih nešto potrošno čega nikad dosta, da mu bude iskoristivo

Pomoć u bilo kakvom pogledu je dobrodošla
Provjeri sto ima od opreme i je li penje samo zaspitane smjerove ili voli nezaspitane pa da sam radi osiguranja. Provjeri recimo je li ima dosta "kompleta" pa ako nema mozes mu ubost to, ali racunaj na bar 80 kn po kompletu, a ispod 5 ih nema smisla kupiti (to su ti dva karabinera povezana gurtnom i sluze za osiguravanje: http://www.outdooreshop.net/images/K..._242_small.jpg).

Ako se voli penjati po nezaspitanim smjerovima, onda mu mozes kupiti "frendove", ali to ti je po 500 kn otprilike. To se uglavi u nekakvu pukotinu u stijeni i onda u to stavi onaj komplet odozgora: http://www.theoutdoorshop.com/produc...um/PN31506.jpg

Mozes mu kupiti kacigu, novi ruksak, mozda covjek nema nekakvu spravicu za osiguravanje, mozda koji maticar...ali ja si mislim da on to sve ima.

S tim da ako se ti ne bavis penjanjem, onda uzmi nekog iskusnog u soping da ne kupis nekaj krivo. Saznaj prvo kaj mu treba jer su te stvari dosta skupe pa da ne kupis nesto sto mu ne treba.
puls. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 15:11   #52
odlično, hvala puno
Jenny888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2010., 18:40   #53
Trebala bi kupit dobru, nepromočivu, sa zaštitom od hladnoće i vjetra, jaketu... pa ako bi mi mogli preporučit neku i koliko se kreće cijena? Hvala!
__________________
" ...ima sretnih gradova, a i onih drugih. uglavnom, onih drugih... "
plavetnilo100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2010., 21:31   #54
@plavetnilo100 ..od 1500 kn nadalje, ovisno o brandu, stupnju zaštite..ako baš želiš dobru stvar nećeš šparat na tome. Imaš par top proizvođača već navedenih na temi pa proguglaj..npr.
http://www.vrhunac.hr/popup.php?id=592
http://www.vrhunac.hr/popup.php?id=559

Nedavno sam u BiH naiša na 'Icepeak', finsku firmu za outdoor opremu. Koliko sam skonta nema ih nigdi u RH, a čini mi se da bi moga ući u best buy kategoriju. A imaju i lip dizajn..bar ovo muških što sam vidio..cijena za water&windproof jaketu im je ispod 2000 kuna.
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 23:05   #55
Evo sam se malo informira i 'Icepeak' w&wproof košta 319 KM, što će reć nekih 1200 kuna.

Model 'Todd', čini mi se, al ovo je izgleda skijaška jakna.
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 12:59   #56
gdje u bih si nasao tu opremu?
runolistSA is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 15:36   #57
Mostar 'Primasport', u onom tržnom centru, rekli bi u BiH ..Stjepan Radić, mislim da se centar zove. Al u donjoj trgovini, u prizemlju.
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 10:36   #58
hvala za info
runolistSA is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 10:53   #59
odjeća - patagonia
obuća - la sportiva, scarpa
ruxaci - Deuter (pogotovo Guide serija), Vaude, Karrimor
tehnička oprema - petzl, black diamond i grivel

to su best buyevi.
Alpić is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2010., 16:59   #60
Evo danas u Intersporta vidim 'Icepeak' u ponudi

Ima baš ovaj drečavo zeleni model koji mi se svidio u Mostaru. Cijena je 1219 kuna, al samo još danas je popust od 20% na svu obuću i odjeću tako da se može za 975 kuna kupit odlična w&wproof jaketa. Ima još i model bile boje, al ova zelena je fenomenalna

Malo me pokolebalo jedino to što je u cijenovnom rangu McKinley-a (ne kažem da je loš, al ipak je robna marka), al opet čini mi se puno kvalitetnija od McK. Icepeak je Finska marka i službeni su sponzor finskih skijaša skakača..valjda oni znaju napravit zimsku jaketu

I one zelene Salomonke snizili na 800 kuna..samo mi love triba

Pucaju me nešto te boje
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:07.