Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.04.2013., 10:07   #2901
Quote:
Ivan Grozny kaže: Pogledaj post
Samo ti mi objasni PPRI CEMU SU TU one zastave susjedje zemlje Srbije?
Je li protest u ime CRNE GORE ili u ime strane drzave Srbije?
Pri cemu je tu onaj vas nacisticki kukasti krst koji se kod Srba zovi "ocila"?
Zasto vam Srbima toliko smeta CRNOGORSKA NEOVISNOST?
Mi smo takvi.
Pućko is offline  
Old 22.04.2013., 10:47   #2902
Quote:
BRDJANSKI kaže: Pogledaj post
Sta sad treba da pisemo o tamo njemu ?!
On je PERSONIFIKACIJA, spiritus movens, alfa i omega DF-a. Oni što ga slijede ne mogu bit bolji. Crbski šovinisti - mrzitelji svega što se ne krsti s tri svetosavska prsta. Ne vrijedi im ovi šareniš zastava, zna se i ko su i što su.
__________________
Podpisujem!
Armadillo is offline  
Old 22.04.2013., 10:49   #2903
Quote:
Pućko kaže: Pogledaj post
Mi smo takvi.
Gori ste.
__________________
Podpisujem!
Armadillo is offline  
Old 23.04.2013., 10:22   #2905
Quote:
Armadillo kaže: Pogledaj post
On je PERSONIFIKACIJA, spiritus movens, alfa i omega DF-a. Oni što ga slijede ne mogu bit bolji. Crbski šovinisti - mrzitelji svega što se ne krsti s tri svetosavska prsta. Ne vrijedi im ovi šareniš zastava, zna se i ko su i što su.
Milo je prso.
Pućko is offline  
Old 23.04.2013., 10:28   #2906
Quote:
Mstislav kaže: Pogledaj post
Od 15 glavnih gradova u evropi koje dosad vidjeh, podgorica je apsolutni pobjednik u ružnoći.
Tvoje mišljenje o izgledu Titograda-Podgorice nije usamljeno.
http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/292...-kratkom-filmu
Pućko is offline  
Old 23.04.2013., 19:17   #2907
Kada govorimo o gradovima Crne Gore, zaboravite Podgoricu. Treba otići u Cetinje da se doživi duh i ljepota Crne Gore.
__________________
"All models are wrong, some are useful." George E.P. Box

Nisam dosljedan. Kada se promjeni podatak na temelju kojega donosim zaključak, ja ga mjenjam.
glosa is offline  
Old 24.04.2013., 09:24   #2908
Quote:
Pućko kaže: Pogledaj post
Tvoje mišljenje o izgledu Titograda-Podgorice nije usamljeno.
http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/292...-kratkom-filmu
Očita je NAMJERA. Podgorica (arhitektonski) ne može bit starija no jest, ne može bit ni veća no što jest, ljepša svakako može bit, ali nju ne treba (još) poredit s drugijem gradovima, već samo s njom samom od prije koju godinu. To je praktično novi grad, koji tek sad dobija pravu (vele)gradsku fizionomiju. Njezini nastavatelji još uvijek muku muče sa svojom ruralnom svijesti u urbanome okruženju. Oni i grad zajedno se urbanizuju. A, to ne može za noć.
__________________
Podpisujem!
Armadillo is offline  
Old 24.04.2013., 19:02   #2909
Quote:
U uverenju o registraciji, koje je izdala Područna jedinica MUP-a za upravne poslove u Baru, navodi se da je verska zajednica Crnogorska katolička crkva prijavila svoje postojanje sa sedištem u Sutomoru.

Ministarstvo unutrašnjih poslova Crne Gore (MUP) potvrdilo je da je evidentiralo prijavu osnivanja Crnogorske katoličke crkve, ali i ukazalo da to
ministarstvo ne registruje verske zajednice u Crnoj Gori.

U MUP-u je Beti rečeno da je 26. marta ove godine to ministarstvo primilo prijavu o organizaciji Crnogorske katoličke crkve i još četiri verske zajednice sa sedištem u Baru.

Kancelar Biskupije kotorske don Pavao Medać kazao je da veruje da se neko grubo našalio jer bi, kako je naveo, bilo skandalozno da je MUP registrovao tako nešto i dozvolio zloupotrebu imena Katoličke crkve.

"Verujem da je u pitanju neko udruženje građana koje se registrovalo kao nevladina organizacija. U svakom slučaju, MUP nije smeo dozvoliti zloupotrebu", rekao je on.

Ambasador Crne Gore pri Svetoj Stolici Antun Sbutega kazao je Radiju Slobodna Evropa da gradjani imaju legitimno pravo da osnivaju verske zajednice, ali i ukazao da zajednica pod imenom Crnogorska katolička crkva "ima malo veze sa katoličanstvom i Katolickom crkvom".

"Katolička crkva je univerzalna i jedinstvena sa jednim centrom - Svetom stolicom. Svaka verska zajednica, bez obzira kako se zove, koja se odvoji ili osnuje nezavisno od Katoličke crkve, ne pripada više toj crkvi", objasnio je on.

Sbutega je napomenuo da nema nikakvog raskola u lokalnoj, katoličkoj crkvi i da osnivanje pomenute verske zajednice neće uticati na sporazum izmedju Crne Gore i Svete stolice kojim su regulisani medjusobni odnosi.

U Crnoj Gori i dalje je na snazi Zakon o verskim zajednicama iz 1977.

Crna Gora i Vatikan potpisali su 27. juna 2011. godine Temeljni ugovor, kojim je regulisan pravni status Katoličke crkve u Crnoj Gori. Konkordatom se priznaje pravo Katoličoj crkvi da osniva, menja, ukida ili priznaje crkvena pravna lica prema odredbama kanonskog prava.

Crna Gora garantuje Katoličkoj crkvi i njenim pravnim i fizičkim licima slobodu komunikacije i održavanje veza sa Vatikanom, sa biskupskim konferencijama, partikularnim crkvama, ustanovama i licima u državi i inostranstvu.
http://www.b92.net/info/vesti/index....&nav_id=707951

Eto, Vatikan jedva čeka da neka odmetnička kvazipravoslavna zajednica proglasi autokefalnost pa da je primi u Uniju, a sada se brine zbog iste stvari koja se dešava njemu.
aleksije radicevic is offline  
Old 24.04.2013., 19:34   #2910
Nije vrijedno paznje. Pripadnici su Pravoslavne Crkve Srba u CG vec vise puta dokasivali svojim djelovanjem da njim uvazavanje i poistovanje drugih vjera nije jaka strana
Neke stvari se nikad ne mjenjaju kao naprimjer svetosavlje i povampirenost kosovskim mitom.

Ups, oprosti, zaboravih da niste Krscani i da za vas "Zidov" Jesus Krist ne znaci nista jer je vam bozanstvo Sveti Sava

Zadnje uređivanje Ivan Grozny : 24.04.2013. at 19:48.
Ivan Grozny is offline  
Old 02.05.2013., 10:53   #2911
"Vidimo, nažalost, u kakvu situaciju su dovedena naša braća Srbi u Crnoj Gori, na Kosovu i Metohiji" kaze notorni pop Grigorije - Episkop Pravoslavne Crkve Srba u BiH - i dodaje "da im predstoji teška borba ili kako bi, kako kaže, Njegoš rekao – „preužasna borba za opstanak”"
Ivan Grozny is offline  
Old 02.05.2013., 18:27   #2912
Quote:
Ivan Grozny kaže: Pogledaj post
"Vidimo, nažalost, u kakvu situaciju su dovedena naša braća Srbi u Crnoj Gori, na Kosovu i Metohiji" kaze notorni pop Grigorije - Episkop Pravoslavne Crkve Srba u BiH - i dodaje "da im predstoji teška borba ili kako bi, kako kaže, Njegoš rekao – „preužasna borba za opstanak”"
Kako ono ide ona Đoletova, čini mi se:

Prvo su došli popovi, pa ....

Tako to kreće, crnogorci će morati spavati s jednim okom otvorenim ... i obavezno pronaći jakog saveznika.
__________________
Nikada ne raspravljaj sa budalom, ljudi možda neće vidjeti razliku...
- When I came to Makarska I saw Bosance how eat on beach I thought to myself: What the fuck!? I couldn't believe what I was watching. So I called my babo and I said to him: Babo, La Bosanci esta muy locco, What the fuck!?
posmatrač is offline  
Old 04.05.2013., 10:14   #2913
Mrznja popova Crkvi Srba prema Crnoj Gori, Crnogorcima i svemu crnogorskom je zaista za cudjenje
Mislim da za popa Rista svaki dan (cak i Veliki Petak!) kad nije bar jednom pljunuo po Crnoj Gori je uzalud portoseni dan

Zadnje uređivanje Ivan Grozny : 04.05.2013. at 10:22.
Ivan Grozny is offline  
Old 04.05.2013., 10:34   #2914
Quote:
Ivan Grozny kaže: Pogledaj post
Mrznja popova Crkvi Srba prema Crnoj Gori, Crnogorcima i svemu crnogorskom je zaista za cudjenje
Mislim da za popa Rista svaki dan (cak i Veliki Petak!) kad nije bar jednom pljunuo po Crnoj Gori je uzalud portoseni dan
Nema te sta cuditi. Hajde na stranu dzamije...ali ekipa se narusila krscanskih (katolickih) crkvi ko u prici. Da im je zapalo...klali bi crnogorce kao sto su po Vlasenici 1992 uz masovna silovanja kao sideshow.
Apsolutno bolestan narod.
naucenik is offline  
Old 04.05.2013., 18:49   #2916
Quote:
Ivan Grozny kaže: Pogledaj post
Mrznja popova Crkvi Srba prema Crnoj Gori, Crnogorcima i svemu crnogorskom je zaista za cudjenje
Mislim da za popa Rista svaki dan (cak i Veliki Petak!) kad nije bar jednom pljunuo po Crnoj Gori je uzalud portoseni dan


slusaj nesrecnice, dzaba ti trud - tvoja 'zvona za uzbunu' samo smijeh izazivaju...

nijesi vise interesantan sa takvim zavijanjem...

naime, vecinu nas crnogoraca, kao i vecinu onih crnogoraca koji se smatraju 'srbima' i vecinu crnogoraca ne-pravoslavaca zaista ne zanimaju puno besjede vjerskih poglavara kakve god da su -crna gora je gradjanska drzava i jedna od rijetkih na balkanskim prostorima gdje su sve religije prisutne i tretirane jednako...

tvoje 'brige' za crnu goru su zaista providne i licemjerne - na nekim temama pljujes i svasta pises o pravoslavlju a ovdje se kao 'brines' za crnogorsku pravoslavnu crkvu...

da se ponovi - bez obzira koliko se upinjao nijesi niti malo interesantan, krajnje si providan i postajes zaista dosadan...

neko bi kazao odje*i u troskocima, ali kako ovdje mozda ima dama ja to ne budem kazao....
serafim is offline  
Old 04.05.2013., 19:18   #2917
Quote:
serafim kaže: Pogledaj post


slusaj nesrecnice, dzaba ti trud - tvoja 'zvona za uzbunu' samo smijeh izazivaju...

nijesi vise interesantan sa takvim zavijanjem...

naime, vecinu nas crnogoraca, kao i vecinu onih crnogoraca koji se smatraju 'srbima' i vecinu crnogoraca ne-pravoslavaca zaista ne zanimaju puno besjede vjerskih poglavara kakve god da su -crna gora je gradjanska drzava i jedna od rijetkih na balkanskim prostorima gdje su sve religije prisutne i tretirane jednako...

tvoje 'brige' za crnu goru su zaista providne i licemjerne - na nekim temama pljujes i svasta pises o pravoslavlju a ovdje se kao 'brines' za crnogorsku pravoslavnu crkvu...

da se ponovi - bez obzira koliko se upinjao nijesi niti malo interesantan, krajnje si providan i postajes zaista dosadan...

neko bi kazao odje*i u troskocima, ali kako ovdje mozda ima dama ja to ne budem kazao....
Prijatelju, jadan si i suvise patetican.
Odakle si?
Bijelo Polje? Srbobran-na-moru?
Ivan Grozny is offline  
Old 04.05.2013., 19:33   #2918
Quote:
Ivan Grozny kaže: Pogledaj post
Samo ti mi objasni PPRI CEMU SU TU one zastave susjedje zemlje Srbije?
Je li protest u ime CRNE GORE ili u ime strane drzave Srbije?
Pri cemu je tu onaj vas nacisticki kukasti krst koji se kod Srba zovi "ocila"?
Zasto vam Srbima toliko smeta CRNOGORSKA NEOVISNOST?
Mi Crnogorci smo etnicki Srbi i ne samo da cemo koristiti ocila nego bogami i druga ,malo radikalnija znamenja u buducnosti...
A tebi hrvatskom fasisti posavjetujem da ne dolazis u Crnu Goru i provociras inace ces se lose provesti...

Znamo mi vrlo dobro da bi vi Hrvati rado vidjeli da se Crnogorci razdvoje od Srbijanaca i ostalih Srba ali taj film necete gledati!

Nakon pada Djukanovica sljedi ujedinjenje sa Srbijom u jednu drzavu Srbiju,to je samo pitanje vremena...
Pljevljak is offline  
Old 04.05.2013., 19:37   #2919
Quote:
serafim kaže: Pogledaj post

naime, vecinu nas crnogoraca, kao i vecinu onih crnogoraca koji se smatraju 'srbima' i vecinu crnogoraca ne-pravoslavaca zaista ne zanimaju puno besjede vjerskih poglavara kakve god da su -crna gora je gradjanska drzava i jedna od rijetkih na balkanskim prostorima gdje su sve religije prisutne i tretirane jednako...
Evo ti prijatelju glasa tvojih sunarodnika:
Quote:
Pljevljak kaže: Pogledaj post
Mi Crnogorci smo etnicki Srbi i ne samo da cemo koristiti ocila nego bogami i druga ,malo radikalnija znamenja u buducnosti...
A tebi hrvatskom fasisti posavjetujem da ne dolazis u Crnu Goru i provociras inace ces se lose provesti...

Znamo mi vrlo dobro da bi vi Hrvati rado vidjeli da se Crnogorci razdvoje od Srbijanaca i ostalih Srba ali taj film necete gledati!

Nakon pada Djukanovica sljedi ujedinjenje sa Srbijom u jednu drzavu Srbiju,to je samo pitanje vremena...
Za razliku od tebe ovaj lik ne pokusava kretat medju kapima kise i ostat suh.

Zadnje uređivanje Ivan Grozny : 04.05.2013. at 20:24.
Ivan Grozny is offline  
Old 04.05.2013., 19:57   #2920
Quote:
Ivan Grozny kaže: Pogledaj post
Evo ti prijatelju glasa tvojih sunarodnika:
Moji su prijeci sa majcine strane sa Ceva kra Cetinja,s oceve strane iz Savnika iz istog bratstva Drobnjaka iz kojeg su potekli Veselin Sljivancanin i Radovan Karadzic!
Ponosim se mojim Crnogorstvom no nikada,ali nikada,necu dozvoliti stranoj zgadiji da me po nacionalnosti naziva nesto drugo sem Srbinom!

I jos nesto,u Crnoj Gori su i oni koji su slabije nacionalne svijesti i koji se nazivaju Crnogorcima a i ovi koji sebe nazivaju Srbima kao ja jedan te isti narod ,i necete nas uspjeti razdvojiti!
Pljevljak is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:57.