Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.03.2014., 22:29   #4701
Đukanović nema izbora. Ili će pasti pa vlast preuzimaju prosrpske partije ili će ući u koaliciju sa srpskim partijama kako to želi Nikolić, pa će doći do resrbizacije vladajućeg režima.
Nixma is offline  
Old 10.03.2014., 22:33   #4702
I sta mozemo imati kao posledicu toga?


Gesendet von meinem iPhone mit Tapatalk 2
phanatique is online now  
Old 10.03.2014., 22:35   #4703
srbijanska vlast ga je cesto spasavala,jer imaju istog gazdu.posto se odnos velikih sila menja ja ocekujem pad i u srbiji i u crnoj gori rezima koji pocivaju na mrznji
__________________
Udri bandu pukovnice Srbija ti klice
udribandupukovn is offline  
Old 10.03.2014., 22:44   #4704
Quote:
phanatique kaže: Pogledaj post
I sta mozemo imati kao posledicu toga?
Smirivanje podela u Crnoj Gori, promenu Ustava, proglašavanje srpskog za zvanični i uvođenje tzv. narodne zastave Crne Gore uz državnu, koja bi bila crveno-plavetno-bela. To je program opozicije. Između ostlog.
Nixma is offline  
Old 12.03.2014., 09:38   #4705
Quote:
nikma kaže: Pogledaj post
Opozicija posle pobede skandira Srbija Srbija
Ovo ti je prvi korak k "krimizaciji" situacije u Crnoj Gori.
Srpski neoimperijalisti i crnogorski petokolonasi uzbudjeni i inspirirani navodnom "pobjebom" svog "starijeg rrata" na aneksiranom poluotoku Krim mogu praviti separatisticku histeriju koliko god zele, ali uzalud vam trud.
Ali jedna je stvar jasna: vise nikad nece bit niti nikakve "druge srpske drzave" niti bespravne "Zetske banovine" u sastavu bilo kojeg Cetnikostana.
Srbija nije nikakve velesila pored Ruskog imperija dakle svaki pokusaj srbizacije i aneksije CCrne Gore ili njezinih djelova dobit ce odlucni odgovor koji se uopce nece svidjat danasnjim obrijanim cetnicima i mracnjacima - pravim nasljednicima Stevana Moljevica, Djenerala Draze i Arkana
PS Jeste li vec uspjeli renovirat zgradu RTS-a u Aberdarevoj?
Ivan Grozny is offline  
Old 12.03.2014., 10:16   #4706
Quote:
Ivan Grozny kaže: Pogledaj post
Ovo ti je prvi korak k "krimizaciji" situacije u Crnoj Gori.
Srpski neoimperijalisti i crnogorski petokolonasi uzbudjeni i inspirirani navodnom "pobjebom" svog "starijeg rrata" na aneksiranom poluotoku Krim mogu praviti separatisticku histeriju koliko god zele, ali uzalud vam trud.
Ali jedna je stvar jasna: vise nikad nece bit niti nikakve "druge srpske drzave" niti bespravne "Zetske banovine" u sastavu bilo kojeg Cetnikostana.
Srbija nije nikakve velesila pored Ruskog imperija dakle svaki pokusaj srbizacije i aneksije CCrne Gore ili njezinih djelova dobit ce odlucni odgovor koji se uopce nece svidjat danasnjim obrijanim cetnicima i mracnjacima - pravim nasljednicima Stevana Moljevica, Djenerala Draze i Arkana
PS Jeste li vec uspjeli renovirat zgradu RTS-a u Aberdarevoj?
"U pustinji ja videh stvora, zverskog i golog,koji na zemlji je cuc'o u rukama drzeci srce svoje i jeo ga.
Ja upitah ga: Jeli ti dobro prijane?
Gorko je gorko,odvrati on: no meni prija jer gorko je i jer srce je moje"

Stephen Crane
Petrovaradin is offline  
Old 12.03.2014., 16:37   #4707
Quote:
Adio kaže: Pogledaj post
U CG,opozicija vlasti je uglavnom opozicija drzavnosti Crne Gore.
Cast iznimkama!
Vero ,Crnogorcima ni lako!!
To je stvarno zeznuto kad toliki broj ljudi radi protiv države u kojoj živi,žalosno...
__________________
Starboard side ,u 3 ......!!!
Bark is online now  
Old 12.03.2014., 18:11   #4708
Quote:
nikma kaže: Pogledaj post
Jaka država, ako ima takvu opoziciju.
Naša Opozicija ranga je i vlasti i opozicije Srbije - gomila tutumraka.
__________________
Podpisujem!
Armadillo is offline  
Old 12.03.2014., 18:58   #4709
Quote:
Bark kaže: Pogledaj post
Vero ,Crnogorcima ni lako!!
To je stvarno zeznuto kad toliki broj ljudi radi protiv države u kojoj živi,žalosno...
Ne rade oni protiv drzave vec protiv nakaradne diktatorske vlasti Djukanovica.
Petrovaradin is offline  
Old 12.03.2014., 19:03   #4710
Quote:
Pućko kaže: Pogledaj post
Nisu to gradovi u smislu naseljenih (urbanih) mjesta nego utvrđenja i to to grčka .Taman posla da su Crnogorci imali gradove prije 1000 godina Nisu ih imali ni u drugoj polovini 19 i početkom dvadesetog kad su imali i svoju države a tek prije 1000 godina.Smiješno i pomisliti.
Ne znam kako poveza moj upis s ovijem što si nabačao ođe?
Ne śećam se đe sam spominjao gradove, pa ne znam kako da ti odpišem. Gradovi prije 1000 godina? Sigurno su bili MNOGO VEĆI no što ih je Raška tad imala. Grci nijesu gradili utvrđenja, pa ne znam kako ih ođe umiješa? Ali, svakako da jesmo imali gradove primjerene vremenu koje spominješ.
Crna Gora u kontinuitetu ima jedan grad - Cetinje. Jasno, primjereno vremenu. Novi gradovi počeli su nastajat tek poslije 1878. ali svakako prije XX stoljeća. Grad Nikšić utemeljen je po modernome urbanističkome planu prije kraja XIX stoljeća. To je JEDINI grad na Balkan, građen po urbanističkome PLANU (a ne kao srbske palanke - đe se pašče uneredi, tu nikne kuća). Plan je radio arhitekt Josip Slade, po naručbi knjaza Nikole.
__________________
Podpisujem!
Armadillo is offline  
Old 12.03.2014., 19:04   #4711
Quote:
Pućko kaže: Pogledaj post
Ali si i velikosrpski nacionalista sa maskom velikocrnogorca.
Okle bunike u ova doba godine? Mećeš u zaleđivač?
__________________
Podpisujem!
Armadillo is offline  
Old 12.03.2014., 19:06   #4712
Quote:
Petrovaradin kaže: Pogledaj post
za klip

Dukljanski milogorci gube tlo pod nogama,dosta je bilo lazi i obmana, konstantne kradje na izborima,kupovina glasova i mahinacije sa birackim spiskovima,poceli su kradjom na referendumu i nastavili kroz sve izbore,ali sto je mnogo mnogo je,pored Lukasenka u Belorusiji Djukanovic drugi diktator koji nikako da ode sa vlasti,ali priblizava mu se kraj
Od svijeh vrsta obmana najgrđe su samoobmane. Kad ve zveknu u glavu nećete znat kud se naodite.
__________________
Podpisujem!
Armadillo is offline  
Old 12.03.2014., 19:19   #4713
Quote:
nikma kaže: Pogledaj post
Đukanović nema izbora. Ili će pasti pa vlast preuzimaju prosrpske partije ili će ući u koaliciju sa srpskim partijama kako to želi Nikolić, pa će doći do resrbizacije vladajućeg režima.
Čemu se vi radujete? Crbske stranke osvojile su manje glasova no na predhodne izbore. Ali, odvajanjem Petnjice u zasebnu opštinu (đe Opozicija nema NI JEDNO mjesto) i svađom DPS i SDP, Opozicija je ni kriva ni dužna osvojila vlast (s kojom i ne zna šo će činjet). DPS i SDP, BS i PCG, i pored toga što u Berane crbi čine većinu, osvojili su više od polovine glasova, ali potomnje tri stranke nijesu prekročile census (a DPS ih nije šćeo u koaliciju), što je udruženoj Opoziciji dalo 18 mjesta, a sam DPS dobio je 17 mjesta u opštinsku skupštinu. No, DPS je dobar "trgovac" i ta nehomogena većina neće dugo trajat. Jedan mandat i Opozicija ode đe joj i jest mjesto. Generalno gledano, DPS je ojačao u cijelu Crnu Goru (Berane +500 glasova) i vlast mogu izgubit samo ako im obračun s SDPom bude važniji.
__________________
Podpisujem!
Armadillo is offline  
Old 12.03.2014., 19:21   #4714
Quote:
nikma kaže: Pogledaj post
Smirivanje podela u Crnoj Gori, promenu Ustava, proglašavanje srpskog za zvanični i uvođenje tzv. narodne zastave Crne Gore uz državnu, koja bi bila crveno-plavetno-bela. To je program opozicije. Između ostlog.
Alo, probudi se! Vas si se preznojio!
__________________
Podpisujem!
Armadillo is offline  
Old 12.03.2014., 19:32   #4715
Quote:
nikma kaže: Pogledaj post
Smirivanje podela u Crnoj Gori, promenu Ustava, proglašavanje srpskog za zvanični i uvođenje tzv. narodne zastave Crne Gore uz državnu, koja bi bila crveno-plavetno-bela. To je program opozicije. Između ostlog.
Postoji li mogućnost ponovnog uspostavljanja državne zajednice SiCG? U neko dogledno vrijeme, primjerice nakon što obje države uđu u EU.
West End Blues is offline  
Old 12.03.2014., 19:55   #4716
Quote:
Armadillo kaže: Pogledaj post
Ne znam kako poveza moj upis s ovijem što si nabačao ođe?
Ne śećam se đe sam spominjao gradove, pa ne znam kako da ti odpišem. Gradovi prije 1000 godina? Sigurno su bili MNOGO VEĆI no što ih je Raška tad imala. Grci nijesu gradili utvrđenja, pa ne znam kako ih ođe umiješa? Ali, svakako da jesmo imali gradove primjerene vremenu koje spominješ.
Crna Gora u kontinuitetu ima jedan grad - Cetinje. Jasno, primjereno vremenu. Novi gradovi počeli su nastajat tek poslije 1878. ali svakako prije XX stoljeća. Grad Nikšić utemeljen je po modernome urbanističkome planu prije kraja XIX stoljeća. To je JEDINI grad na Balkan, građen po urbanističkome PLANU (a ne kao srbske palanke - đe se pašče uneredi, tu nikne kuća). Plan je radio arhitekt Josip Slade, po naručbi knjaza Nikole.
hahahahahah da li si ti ikada izasao iz svog dvorista covece,da li si ti pre svega isao u skolu?
Mene bi bilo blam da pisem ovako nesto.
Najstariji grad u CG ti je Budva grcka kolonija,Budvu su razorili Avari pre dolaska Slovena,kasnije u utvrdjenom gradu su zivele vizantijske posade i stanovnistvo romanskog porekla dok su Sloveni ziveli u untrasnjosti u zupama, na Budvi i na drugim starim gradovima primorja se vidi da su opstali i da ih nije Nemanja razorio kako vi dukljanisti lazete,jer ako koza laze rog ne laze.

Cetinje se prvi put spominje krajem XIV veku kao ravnica sa manjim naseljem (selom)

Niksic jedini grad na Balkanu gradjen po urbanistickom planu
Ovako izgleda gradic u Srbiji "dje se pasce uneredi tu iznikne kuca"
http://cs425926.vk.me/v425926605/58e4/e49SNg2XQ9M.jpg

Zadnje uređivanje Petrovaradin : 12.03.2014. at 20:03.
Petrovaradin is offline  
Old 12.03.2014., 20:00   #4717
Quote:
West End Blues kaže: Pogledaj post
Postoji li mogućnost ponovnog uspostavljanja državne zajednice SiCG? U neko dogledno vrijeme, primjerice nakon što obje države uđu u EU.
Moguce 90% naroda se ne bi bunilo tako necemu,ali nije izvesno.
Srbija ne zeli tako nesto mnogo vise nego sto je Crna Gora danas protiv,to ne shvataju ovi zaslepljeni dukljanisti,pa u Srbiji uvek vide neke pretenzije.
Petrovaradin is offline  
Old 12.03.2014., 20:19   #4718
90% naroda? Haha ja garantujem da u Srbiji ne bi bilo ni trecina od toga. Mislim da su CG poslednjih godina dobili dosta negativan imidz. Cak bi i nacionalisti razmisljali u stilu "jednom ste nas izdali, vise nam ne trebate".


Gesendet von meinem iPhone mit Tapatalk 2
phanatique is online now  
Old 12.03.2014., 20:24   #4719
Znači, najvjerojatnije se to neće dogoditi?
West End Blues is offline  
Old 12.03.2014., 20:44   #4720
Quote:
phanatique kaže: Pogledaj post
90% naroda? Haha ja garantujem da u Srbiji ne bi bilo ni trecina od toga. Mislim da su CG poslednjih godina dobili dosta negativan imidz. Cak bi i nacionalisti razmisljali u stilu "jednom ste nas izdali, vise nam ne trebate".


Gesendet von meinem iPhone mit Tapatalk 2
Ja sam rekao da ne bi imalo nista protiv,da to bude na nekim zdravim osnovama ili nekakva konfederacija a da svako vodi svoje nezavisno od drugog ili unitarna drzava bez granica izmedju sa jednom vladom i jednom nacijom,sredina kao sto je bilo pre na to niko ne bi pristao i ne bi zeleo.

Inace realno u Srbiji je vise protivnika nekakvom novom ujedinjenju,drzava Srbija ne zeli tako nesto,mnogo vise nego li u CG,a oni izgleda nisu svesni toga,pa u Srbiji uvek vide neku pretnju. Druga je stvar sto Srbija mora i treba da stiti svoje interese i svoj narod u CG.
Petrovaradin is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:36.