Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.03.2012., 16:48   #381
Quote:
MaRina.23 kaže: Pogledaj post

Kažem "ako" jer je samo to navela, pa mogu samo pretpostavljat da nije bilo detaljnijih pojašnjenja s njegove strane
zanemarivanje činjenica je jako rasprostranjena stvar. Nije moguće da je sve haj flaj a onda on odjednom kaže odustajem od svega. vrlo vjerovatno je bilo i više signala, ali nisu bili prepoznati kao problem... pa onda njegovo "ne znam" opali kao mokrom krpom po glavi.
Ne kažem da ej tako al mi miriši da si je ona ufilmala spiku velike ljubavi. Rekla sam na prvim stranicama ponavljam i sad...frajer je jednostavno shvatio da ju ne voli dovoljno za brak(kad je prošla zaljubljenost) i svaka mu čast...previše je šupaka oko nas koji ulaze i ostaju u brakovima samo i čisto iz razloga jer je u dvoje sigurnije i financijski isplatljivije
__________________
....da si otrovna k'o bršljan koji preko zida puže,trov'o bi se svakog dana, a živeo triput duže.....
golden eye is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 17:29   #382
Quote:
golden eye kaže: Pogledaj post
zanemarivanje činjenica je jako rasprostranjena stvar. Nije moguće da je sve haj flaj a onda on odjednom kaže odustajem od svega. vrlo vjerovatno je bilo i više signala, ali nisu bili prepoznati kao problem... pa onda njegovo "ne znam" opali kao mokrom krpom po glavi.
Ne kažem da ej tako al mi miriši da si je ona ufilmala spiku velike ljubavi. Rekla sam na prvim stranicama ponavljam i sad...frajer je jednostavno shvatio da ju ne voli dovoljno za brak(kad je prošla zaljubljenost) i svaka mu čast...previše je šupaka oko nas koji ulaze i ostaju u brakovima samo i čisto iz razloga jer je u dvoje sigurnije i financijski isplatljivije
tzasto to mora imati ikakve veze sa kolicinom ljubavi?
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 17:37   #383
Quote:
hurts kaže: Pogledaj post
1.,Ok da se prepao vjenčanja kao što se događa, pa pristao naći kompromis, objasniti svojoj dragoj, potruditi se eventualno riješiti svoje strahove...ne, ovaj je odlučio i točka!
2. Zar sam preko noći od ljubavi života postala - not so into you? Valjda ima neki period između.".
1. Kako zamisljas kompromis izmedu njegove nespremnosti na brak i njezine zelje da ne otkaze vjencanje?
2. On je s njom zelio upravo ono sto su imali do tog utorka.
Sto kazes o njezinom periodu izmedu gdje je u utorak ujutro bila presretna u vezi sa buducim suprugom pa sve do cetvrtka ujutro kad se probudila preseljena u drugi stan sa olaksanjem sto joj je doticni bivsi?
__________________
There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self. E.H.
higijeničarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 18:24   #384
Quote:
MaRina.23 kaže: Pogledaj post
Pa ja bi voljela da nisam morala učit na svojoj koži
I eto, ispada da nikako ne valja - ja sam u svom slučaju dala priliku osobi koja mi je došla sa tom spikom i pokazalo se kao pogrešan odabir, a da sam postupila kao autorica, opet bi me osudili sudeći po odgovorima koje čitam A što je ona trebala napravit onda? Spavat kraj njega, ponašat se kao da ništa nije rekao i svaki dan onako usput priupitat "jesi možda razmislio zašto si se predomislio?"..pa ak dobije odgovor, super, ak ne - pih, ima vremena, pričekat će


svaka cast, potpuno se slazem , po ovim odgovorima isapda da uvijek zena mora biti ta koja ceka, nada se,ima razumijevanja za muske hirove i sranja.Tom tipu se mozebitno javila i neka ex bivsa koja je cula da se njen bivsi zeni pa mu se mozda malo i javila i eto kosmara u muskoj glavici. Ne govorim iz iskustva svoga ali znam masu takvih primjera.NA zeni je da povuce crtu i otkanta tipa,nema tu buducnosti,on je jos itekako zelen.Drago mi je da se cura povukla i osamila.A on mozda doceka i deblokadu.

Zadnje uređivanje eura : 23.03.2012. at 18:38.
eura is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 18:47   #385
pitam se zašto se toliko žena ovdje čudi što on nije objasnio svoje motive. recimo, hipotetski:

nije htio lagati ni ništa izmišljati - to mu je plus. a nije ni mogao reći istinu, kad je istina uvredljiva za njegovu zaručnicu.

ili mu je općenito doprlo do mozga da se još ne želi vezati za samo jednu ženu, ili se ne želi vezati za Theichu jer je ne voli baš tako žarko, ili mu je vrlo konkretno iskrsnula "mala plava", kako netko tu prije već reče.

ništa od tih razloga ne može objasniti svojoj dragoj, a i te kako su dovoljno dobri za otkazivanje svadbe. moguće da čak svjedoče o njegovoj moralnoj snazi jer ipak nije htio ući u brak znajući da će poslije šarati po volji (što neki hladnokrvno sebi uzimaju za muško pravo, i ulaze u brak bez ozbiljne namjere da budu vjerni)

...
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 18:47   #386
Quote:
eura kaže: Pogledaj post
[/B]

svaka cast, potpuno se slazem , po ovim odgovorima isapda da uvijek zena mora biti ta koja ceka, nada se,ima razumijevanja za muske hirove i sranja.Tom tipu se mozebitno javila i neka ex bivsa koja je cula da se njen bivsi zeni pa mu se mozda malo i javila i eto kosmara u muskoj glavici. Ne govorim iz iskustva svoga ali znam masu takvih primjera.NA zeni je da povuce crtu i otkanta tipa,nema tu buducnosti,on je jos itekako zelen.Drago mi je da se cura povukla i osamila.A on mozda doceka i deblokadu.
je, da je obrnuta situacija onda bi rekli muška svinja, nije te ni volio kad je tak brzo podvio rep
a je dugo čekala, cijelih 8 mjeseci da se useli i počnu priče o braku
pišikućipropalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 19:29   #387
Quote:
pišikućipropalo kaže: Pogledaj post
a je dugo čekala, cijelih 8 mjeseci da se useli i počnu priče o braku
Ako je datum vjenčanja postavljen u listopadu, a oni žive zajedno 4 mjeseca, onda je prošnja pala prije useljavanja - nakon nekih 8 mjeseci od upoznavanja.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 22:43   #388
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ako je datum vjenčanja postavljen u listopadu, a oni žive zajedno 4 mjeseca, onda je prošnja pala prije useljavanja - nakon nekih 8 mjeseci od upoznavanja.
pa to sam mislila no....
pišikućipropalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2012., 01:33   #389
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Ako ti osjećaš olakšanje, mislim da je on donio dobru odluku.
Nakon posljednjeg autoricinog posta, upravo ovo i ja zakljucujem.. I ne mislim da je njemu to onako s neba palo, i da je sve bilo bajno krasno i prije, uz trzavice koje svaki par ima.. Jer ne bi on tako lako mogao donijeti tu odluku, a i njoj ne bi bilo toliko lakse kada ode od njega...
__________________
Unikatni nakit - Avalanche
shejtanica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2012., 01:37   #390
Quote:
Theicha kaže: Pogledaj post
rekao je da sada ne zna ništa.. zna samo da nije spreman ostvariti naše planove koje smo imali do sada ..
a šta će kasnije biti - ne znamo.
I ti još imaš dilemu? Pa time ti je sve rekao, doduše nije te direktno i odmah napucao, jer mu to sad tako naglo ne odgovara već je ohladivši se, vašem odnosu predvidio neodređen ishod makar sam ja izrazitog dojma da nastaviš li s njim vezu to će biti na određeno vrijeme.

Zagovornici teze kako se prepao,kako nije sve u papiru i sl. utopijske teorije koje nemaju nikakvog osnova u ovom slučaju, ne da ne znaju čitati između redaka nego su promašili ceo fudbal.

Ti napravi kako osjećaš (to je najpravilnije) makar uvjetno rečeno napravila i grešku i ostala s njim, ali j...bga, ne mre čovjek protiv emocija u datom vremenu ma kako mu intelekt bio jak i intuicija upozoravajuća. Ti u dubini duše znaš što trebaš učiniti, ali hvataš se za slamku koju ti zdušno pružaju utopisti.
__________________
Ondine
Moju je dušu svijet iskvario, moja je fantazija nemirna, a srce se ne može nasititi. Meni je svega premalo; i na bol se lako naviknem kao i na nasladu, i zivot mi postaje iz dana u dan sve pustiji; samo mi je jedno sredstvo ostalo: putovanje.
ondine is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2012., 09:14   #391
Quote:
ondine kaže: Pogledaj post
. Ti u dubini duše znaš što trebaš učiniti, ali hvataš se za slamku koju ti zdušno pružaju utopisti.
Mislim da se autorica ne hvata za nikakve slamke.
Ona se taj isti dan kad je postavila temu preselila i odahnula.

Ono sto neki pd nas pokusavaju reci je da razloge tog prekida trazi u sebi, a ne u njegovom izgovaranju recenice.
__________________
There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self. E.H.
higijeničarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2012., 14:03   #392
Quote:
Theicha kaže: Pogledaj post
Bok svima,

Nakon neprospavane noci i gomole prolivenih suza, odlucila sam skratiti ovu predugu noc tako da ovdje napisem svoju situaciju.

Manje od dva mjeseca pred vjencanje, sve organizirano, zivimo zajedno, uredili si stan... On jucer, kao grom iz vedra neba: "Ja se ne zelim ozeniti, nisam spreman, ali bi htio da ostanes i dalje tu zivjeti samnom, i da budemo sretni."

Kako sam se osjecala u tom trenutku, a kako se sad osjecam, mislim da nije potrebno opisivati.
Svojim roditeljima sam rekla, sokirani su, rekli su mi da ne pristajem na takvo ponizavanje i da pokupim stvari i namjestaj, i vratim se u svoj stan.

Ja sam zbunjena, i jos pod sokom... Ne znam kako bih se ponijela, i ne mogu vjerovati da se meni dogodilo ono sto se dogadja u filmovima..
Svaki komentar, kakav god bio, je dobrodosao...

Roditelji su ti dobro rekli. Nipošto ne pristaj da živiš s njim nakon ovoga.
I nek te ne grize savjest što si ga ostavila.
Da je njemu dovoljno stalo i da se zaista dvoumi radi braka, ne bi ti predložio poslije zajednički suživot.
Da zaista treba razmisliti,povukao bi se sam na neko vrijeme i donio odluku.
A ne ovako da ti daje opciju da mu budeš praktički sluškinja,a što se bračnog života tiče,kako njemu bude došlo.

Vrijeme je za novi početak
_Golubica_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2012., 14:08   #393
Quote:
_Golubica_ kaže: Pogledaj post
Roditelji su ti dobro rekli. Nipošto ne pristaj da živiš s njim nakon ovoga.
I nek te ne grize savjest što si ga ostavila.
Da je njemu dovoljno stalo i da se zaista dvoumi radi braka, ne bi ti predložio poslije zajednički suživot.
Da zaista treba razmisliti,povukao bi se sam na neko vrijeme i donio odluku.
A ne ovako da ti daje opciju da mu budeš praktički sluškinja,a što se bračnog života tiče,kako njemu bude došlo.

Vrijeme je za novi početak
Dosad su živjeli zajedno u tom stanu, i pošto nisu bili u braku, znači bila mu je sluškinja 4 mjeseca. Nakon što bi se vjenčali, i dalje bi ostali živjeti u istom stanu kao i dosad, samo što bi u ladici imali vjenčani list, pa mu onda ne bi bila sluškinja
Nije baš jasna ova tvoja logika, ako možeš pojasniti, zašto ako su u braku mu nije sluškinja, a ako samo žive zajedno onda je
__________________
Tempus fugit!
Lepricorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2012., 14:19   #394
Quote:
Lepricorn kaže: Pogledaj post
Dosad su živjeli zajedno u tom stanu, i pošto nisu bili u braku, znači bila mu je sluškinja 4 mjeseca. Nakon što bi se vjenčali, i dalje bi ostali živjeti u istom stanu kao i dosad, samo što bi u ladici imali vjenčani list, pa mu onda ne bi bila sluškinja
Nije baš jasna ova tvoja logika, ako možeš pojasniti, zašto ako su u braku mu nije sluškinja, a ako samo žive zajedno onda je
Postoje ljudi kojima brak ne predstavlja ništa,postoje i oni kojima predstavlja nešto.
Autorica je u drugoj skupini,za njezinog sada bivšeg partnera neznam.
Ona je (pretpostavljam) živjela s njim nadajući se da će tu zajednicu okrunuti brakom.
S obzirom da je on promjenio mišljenje,ja ne vidim zašto bi ona trebala/htjela/morala dalje živjeti s njim?
On joj je tim činom pokazao da ju ne voli dovoljno. I to je ok. Jer ovako će svatko naći partnera koji mu paše.

Iz iskustva moje okoline...
obično kad muškarac ne želi brak s nekim,u većini slučajeva nije da ne želi zbog straha od braka i obaveza,već zbog toga što se sa tom ženom ne vidi u braku.
_Golubica_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2012., 14:31   #395
Quote:
_Golubica_ kaže: Pogledaj post
Postoje ljudi kojima brak ne predstavlja ništa,postoje i oni kojima predstavlja nešto.
Autorica je u drugoj skupini,za njezinog sada bivšeg partnera neznam.
Ona je (pretpostavljam) živjela s njim nadajući se da će tu zajednicu okrunuti brakom.
S obzirom da je on promjenio mišljenje,ja ne vidim zašto bi ona trebala/htjela/morala dalje živjeti s njim?
On joj je tim činom pokazao da ju ne voli dovoljno. I to je ok. Jer ovako će svatko naći partnera koji mu paše.

Iz iskustva moje okoline...
obično kad muškarac ne želi brak s nekim,u većini slučajeva nije da ne želi zbog straha od braka i obaveza,već zbog toga što se sa tom ženom ne vidi u braku.
Ok.
ali nisi mi odgovorila na pitanje. Zašto je dosad u zajedničkom životu s njime bila sluškinja, i ostat će ako ostane živjeti s njime bez braka, a ukoliko se ožene više neće biti sluškinja? kako to?
__________________
Tempus fugit!
Lepricorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2012., 14:38   #396
Mom braci se to desilo. Zaprosio je u momentu zaljubljenosti, ali kasnije je shvatio da to možda nije bio najbolji potez i rekao curi nakon nekog vremena jer ga je bio strah. Svi su popizdili i bili ljuti na njega osim njegove cure. Prijateljice smo i sve mi je ispričala u detalje. Kaže da joj je došlo da ga protrese koji put jer je bila ljuta, ali ne ljuta na njega specifično, nego na situaciju. Zagrlili se, rekli si da će raskinuti vjenčanje i dati si vremena. Vjenčali su se nakon par godina.

Da dodam, starci i naši i njihovi su toliko pizdili da su se njih dvoje posvađali s njima i nisu duuugo pričali. Ali ja mislim da su napravili dobru stvar kad su odlučili čekati, očito im je odgovaralo. Mislim da ne znam bolji par od njih dvoje. Imam prijatelje koji su se vjenčali i nije im najbolje, a prave se da je sve super, ali njih dvoje.... dođe mi da nekad povraćam kojiko su savršeni i to im čekanje na vjenčanje nije naštetilo vezi. Mislim da su postali još snažniji nakon toga jer je on priznao da još nije spreman, a ona je to prihvatila. Ali morali su znati da im veza neće stagnirati, da idu nekuda.

Zadnje uređivanje Nemesis1709 : 24.03.2012. at 14:45.
Nemesis1709 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2012., 14:58   #397
Quote:
Lepricorn kaže: Pogledaj post
Ok.
ali nisi mi odgovorila na pitanje. Zašto je dosad u zajedničkom životu s njime bila sluškinja, i ostat će ako ostane živjeti s njime bez braka, a ukoliko se ožene više neće biti sluškinja? kako to?
Bila je zaručena i imala dogovoren datum svadbe. Dakle,imala je praktički titulu zaručnice tj buduće žene.
Poslije njegovog otkazivanja svadbe,ona tu titulu više nema,nego mu ostaje samo cura. Cura koja će mu čistiti i prati bez garancije da će u budućnosti njemu postati nešto više. Po meni je to ravno sluškinji.

Quote:
Nemesis1709 kaže: Pogledaj post
Mom braci se to desilo. Zaprosio je u momentu zaljubljenosti, ali kasnije je shvatio da to možda nije bio najbolji potez i rekao curi nakon nekog vremena jer ga je bio strah. Svi su popizdili i bili ljuti na njega osim njegove cure. Prijateljice smo i sve mi je ispričala u detalje. Kaže da joj je došlo da ga protrese koji put jer je bila ljuta, ali ne ljuta na njega specifično, nego na situaciju. Zagrlili se, rekli si da će raskinuti vjenčanje i dati si vremena. Vjenčali su se nakon par godina.

Da dodam, starci i naši i njihovi su toliko pizdili da su se njih dvoje posvađali s njima i nisu duuugo pričali. Ali ja mislim da su napravili dobru stvar kad su odlučili čekati, očito im je odgovaralo. Mislim da ne znam bolji par od njih dvoje. Imam prijatelje koji su se vjenčali i nije im najbolje, a prave se da je sve super, ali njih dvoje.... dođe mi da nekad povraćam kojiko su savršeni i to im čekanje na vjenčanje nije naštetilo vezi. Mislim da su postali još snažniji nakon toga jer je on priznao da još nije spreman, a ona je to prihvatila. Ali morali su znati da im veza neće stagnirati, da idu nekuda.
Ovo je lijep primjer,ali nažalost više iznimka.
_Golubica_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2012., 14:58   #398
Quote:
_Golubica_ kaže: Pogledaj post
Postoje ljudi kojima brak ne predstavlja ništa,postoje i oni kojima predstavlja nešto.
Autorica je u drugoj skupini,za njezinog sada bivšeg partnera neznam.
Ona je (pretpostavljam) živjela s njim nadajući se da će tu zajednicu okrunuti brakom.
S obzirom da je on promjenio mišljenje,ja ne vidim zašto bi ona trebala/htjela/morala dalje živjeti s njim?
On joj je tim činom pokazao da ju ne voli dovoljno. I to je ok. Jer ovako će svatko naći partnera koji mu paše.

Iz iskustva moje okoline...
obično kad muškarac ne želi brak s nekim,u većini slučajeva nije da ne želi zbog straha od braka i obaveza,već zbog toga što se sa tom ženom ne vidi u braku.


njah, ne mora biti, možda im veza nije onakva kakva bi trebala biti pa se toleriraju i navikli su jedno na drugo...samo je razlika u tome što muškarac u takvoj vezi neće forsat brak, a žena bi već mogla radi biološkog sata, pritiska okoline i sl.
A ovo sa sluškinjom itd.... to mi je tako glupo da je to strašno, pa valjda je neki k...i on pridonio toj zajednici...a ako je ona to sve radila samo sa nadom da će dobiti prsten onda stvarno......
pišikućipropalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2012., 15:02   #399
Quote:
_Golubica_ kaže: Pogledaj post
Bila je zaručena i imala dogovoren datum svadbe. Dakle,imala je praktički titulu zaručnice tj buduće žene.
Poslije njegovog otkazivanja svadbe,ona tu titulu više nema,nego mu ostaje samo cura. Cura koja će mu čistiti i prati bez garancije da će u budućnosti njemu postati nešto više. Po meni je to ravno sluškinji.

Znači ako ima garanciju onda nije problem čistiti i prati.
I nije problem što će poslije vjenčanja i dalje čistiti i prati, ali nije sluškinja jer ima titule žene, iako i dalje čisti i pere
da ga jebeš, ja ovo ne mogu razumijeti.
evo ja sam već osam godina bez titule i upravo dok ovo tipkam moj dragi pere wc , ja sam uzela pauzu od čišćenja samo da odgovorim na ove tvoje nebuloze.
pa ako još možeš pojasniti tko je onda po tvojoj logici kod nas sluškinja?
ako oboje čistimo i peremo, a nismo u braku, i nemamo titulu muža i žene?
__________________
Tempus fugit!
Lepricorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2012., 15:03   #400
Quote:
_Golubica_ kaže: Pogledaj post
Bila je zaručena i imala dogovoren datum svadbe. Dakle,imala je praktički titulu zaručnice tj buduće žene.
Poslije njegovog otkazivanja svadbe,ona tu titulu više nema,nego mu ostaje samo cura. Cura koja će mu čistiti i prati bez garancije da će u budućnosti njemu postati nešto više. Po meni je to ravno sluškinji.



Ovo je lijep primjer,ali nažalost više iznimka.
Dakle cure pristaju biti sluškinje da bi kasnije postale 'žene'? Ja sam u vezi i nisam nikom nikad kuhala i prala i bila 'sluškinja'. Stvaramo zajednički život i radimo stvari jedno za drugo jer se volimo i peremo jedno za drugo jer se rublje mora prati. Jadne te žene koje ne znaju o ravnopravnosti u vezi i muškarci koje o curama misle kao o sluškinjama.
Nemesis1709 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:38.