Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.04.2012., 11:46   #21
Quote:
sweetheart 07 kaže: Pogledaj post
Ma baš zbog toga što bi bila uplašena i zapravo nesvjesna svega u tom trenu, sugerirala bih joj da dijete ostavi...

Zašto?

Smatram, kad jednom napraviš abortus - gotovo je, prešao si neku granicu, napravio si to i nema povratka,niti vraćanja.....
ako rodi.... bila bih spremna 100 % uvijek biti uz njih, a mislim da to puno znači - da to nisam spremna ispuniti, onda joj se ne bih miješala....

Ne znam, osobe koje ja znam često se sjete svoje izgubljene djece..... moje dijete bi sad bilo toliko i toliko, izgledalo bi, zvalo se..... zamišljaju kako bi bilo i šta bi bilo, da je bilo.....
dok one koje su zadržale djecu usprkos svemu i svima, nekako posebno ponosno govore o njima, te o tome kako je bilo i teško i na rubu, al' sve se isplatilo.....

Znam ja da ožiljci zacijeljivaju, no ovo je ipak ožiljak koji si sam izabrao, grižnja savjesti hebena je stvar i kod stvari na koje nisi imao utjecaja, a komoli na ove na koje si se sam odlučio....

Piši ti i dalje po forumu, nekad mi se čini da realni svijet samo tu i postoji, jer na faceu i ovom svijetu u kojem živimo svi imaju savršene brakove, djecu, ispunjene živote i svi su prezadovoljni sa svime......
vidiš, da moja ostane trudna tak mlada, pogotovo s 14,15,16, ja bih radije da pobaci. to joj naravno nikad ne bih rekla.
mislim da bi joj bilo puno lakše u životu nositi se s time na savijesti nego 10god prerano nositi se s djetetom

kad napraviš abortus, nema vraćanja.. ali i kad rodiš dijete, nemaš vraćanja. osim ak davanje djeteta na posvajanje smatraš nekom opcijom, ali ta opcija za mene ne postoji ni u kojem slučaju..

i onda imaš hrpu mamica koje odlepršaju u školu, na fax u drugi grad i ostave klinca s bakom i dedom. zbljuv.
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2012., 11:55   #22
Quote:
BlackLotus kaže: Pogledaj post

i onda imaš hrpu mamica koje odlepršaju u školu, na fax u drugi grad i ostave klinca s bakom i dedom. zbljuv.
nedam se da ne idem previse off, ali zasto je to lose ako baka i djeda mogu preuzeti ulogu roditelja. ako djetetu mogu pruziti dom i ljubav i sve sto mu treba? ako se majka vec ne moze odlucit na abortus, pa se dijete rodi, a ona ima podrsku svojih roditelja i sama ne moze ne zeli ne zna kako s djetetom, pa zar mu nije bolje kod bake i djeda...samo bi tada da se to jasno definira, a ne da mama tu i tamo uleti, a baka dodje ko produzeni baka-servis.
__________________
And I'm floating in a most peculiar way
aniano is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2012., 11:56   #23
Iskreno vjerujem da ako se mora djetetu govoriti u 14-15-oj godini sto da radi, da je vec debelo kasno za odgajanje, usmjeravanje... Ne znam, ja pokusavam uciti na greskama mojih roditelja i ne raditi sve ono za sto po svojoj kozi znam da je bilo lose.

A sto se izbora i posljedica tice, jednako je i poslije abortusa i poslije radjanja: nazad nema. Razlicite su samo eventualne posljedice, a s njima se svatko mosi drugacije.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2012., 12:17   #24
Quote:
aniano kaže: Pogledaj post
nedam se da ne idem previse off, ali zasto je to lose ako baka i djeda mogu preuzeti ulogu roditelja. ako djetetu mogu pruziti dom i ljubav i sve sto mu treba? ako se majka vec ne moze odlucit na abortus, pa se dijete rodi, a ona ima podrsku svojih roditelja i sama ne moze ne zeli ne zna kako s djetetom, pa zar mu nije bolje kod bake i djeda...samo bi tada da se to jasno definira, a ne da mama tu i tamo uleti, a baka dodje ko produzeni baka-servis.
meni je to ultrabolesno.
ak rađaš dijete, rađaš ga sebi, a ne svojim starcima
nit su ga planirali, nit su ga radili, zašto bi ga odgajali ak su mu mater i otac zdravi?
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2012., 12:36   #25
Quote:
BlackLotus kaže: Pogledaj post
meni je to ultrabolesno.
ak rađaš dijete, rađaš ga sebi, a ne svojim starcima
nit su ga planirali, nit su ga radili, zašto bi ga odgajali ak su mu mater i otac zdravi?
ja ti to govorim dijelom iz vlastitog iskustva. moja mama nije bila maloljetnica (ok bila je mlada) kad je ostala trudna, ali isto tako nije bila spremna za dijete. zapravo mislim da ona nikad nije trebala imat dijete, ali to je pak neka druga prica. i tako sam se ja rodila i odgajala me baka. zivila sam s bakom, roditelji su mi bili roditelji zakonski, ali nikad nismo funkcionirali kao obitelj. mislim da sam bolje prosla s bakom kao okosnicom kakve-takve obitelji, tj da sam zivila s mamom i tatom ne bi to islo. mozda grijesim, mozda bi moja mama naucila bit mama, ne znam...cak ni kasnije kad sam odrasla nije mi znala bit mama. meni je to tek sad postalo jasno kad sama imam djecu i kad vidim kako funkcionira obitelj, kako je to biti mama i sto znaci imati djecu.
__________________
And I'm floating in a most peculiar way
aniano is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2012., 12:56   #26
ja bi otprilike rekla prvu i posljednju recenicu od black , pokusala bih izbaciti vlastitu interpretaciju situacije.
a cemu bi se nadala... svakako bi drzala palceve da se odluci za abortus.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2012., 13:03   #27
Na ovako opcenito postavljeno pitanje jednostavno ne znam odgovoriti. Nije svejedno ima li dijete 13 ili 19 godina, ide li u skolu, ima li decka, kani li studirati, koji su joj/im planovi, mnogo je faktora koji bi utjecali na moje misljenje o tome i na to kako bih se postavila. U svakom slucaju ta odluka ne bi bila moja i ne bih ju nagovarala ni na sto tj. bar bih pokusala da moje misjenje ne prezentiram na taj nacin.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2012., 13:46   #28
Quote:
BlackLotus kaže: Pogledaj post

i onda imaš hrpu mamica koje odlepršaju u školu, na fax u drugi grad i ostave klinca s bakom i dedom. zbljuv.
Želiš reći da je bolje abortirati, nego ostaviti dijete baki i djedu koji ga žele?

Quote:
aniano kaže: Pogledaj post
nedam se da ne idem previse off, ali zasto je to lose ako baka i djeda mogu preuzeti ulogu roditelja. ako djetetu mogu pruziti dom i ljubav i sve sto mu treba? ako se majka vec ne moze odlucit na abortus, pa se dijete rodi, a ona ima podrsku svojih roditelja i sama ne moze ne zeli ne zna kako s djetetom, pa zar mu nije bolje kod bake i djeda...samo bi tada da se to jasno definira, a ne da mama tu i tamo uleti, a baka dodje ko produzeni baka-servis.
I ja sam živjela dio života sa djedom i bakom, samo iz drugih razloga....
Smatram se obogaćenom jer sam iskusila dva posve različita stila života i pokupila ono što sam smatrala da je najbolje od oboje( tj. od njih četvero)...

Quote:
BlackLotus kaže: Pogledaj post
meni je to ultrabolesno.
ak rađaš dijete, rađaš ga sebi, a ne svojim starcima
nit su ga planirali, nit su ga radili, zašto bi ga odgajali ak su mu mater i otac zdravi?
U trenu kad postanem roditelj, to je uloga do kraja života..... Ako se moje dijete ne može na mene osloniti.....
Naravno da bi postojala pravila igre, no dijete uvijek treba znati da ima na koga računati dok su roditelji živi.


Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Iskreno vjerujem da ako se mora djetetu govoriti u 14-15-oj godini sto da radi, da je vec debelo kasno za odgajanje, usmjeravanje... Ne znam, ja pokusavam uciti na greskama mojih roditelja i ne raditi sve ono za sto po svojoj kozi znam da je bilo lose.
Pa evo ja sa svojih 26 ponekad zatražim nečije mišljenje ili savjet.....
Ja stvarno ne znam što vi očekujete od svoje djece, da se sa svojih 14,15,16 samo snađe u takvoj situaciji....
D
a ona kad dođe i kaže :''mama, trudna sam'' , mama predoči ono što ionako već zna (ako ste razgovarali s njima, znači da dijete dobro zna sve o spolnim odnosima, bolestima,trudnoći,posljedicama iste, abortusu i njegovim posljedicama.....)
Ako je usprkos svemu došlo do trudnoće i dijete samo došlo vama, mislim da itekako treba savjet....

Ja je ne bih prisilila na ništa, no sasvim sigurno bih joj izrekla svoje mišljenje.
sweetheart 07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2012., 13:52   #29
mislim da je zadnje sto dijete u toj situacije zeli cuti savjet. mislim da prvo zeli cuti, ljubavi, sve je uredu, isplaci se, tu sam za tebe.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2012., 13:57   #30
A zašto bi uopće plakala?

Trudna, pa šta sad. Nema tumor na mozgu.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2012., 14:01   #31
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
A zašto bi uopće plakala?

Trudna, pa šta sad. Nema tumor na mozgu.
daj nemoj biti smijesna.
ozbiljno pitas zasto bi netko s 15 -16 godina plakao jer je trudan?
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2012., 14:10   #32
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
ja bi otprilike rekla prvu i posljednju recenicu od black , pokusala bih izbaciti vlastitu interpretaciju situacije.
a cemu bi se nadala... svakako bi drzala palceve da se odluci za abortus.
potpisujem.

s tim da uistinu ne znam koliko bih se uspjela svladati da ne guram svoje, jer teško je protiv sebe, a ja zaista mislim da je jedino pametno u toj situaciji abortirati.
eto, ne želim svojem 16godišnjem djetetu dijete.


(a ovo da odluka nije na roditelju... nije, samo je problem što roditelj u takvoj situaciji mora pustiti djetetu da odlučuje za unuče, s tim da roditelj financira čitavu priču. a to je isto dosta sklizak teren, svako je svoj gazda kad ne mora drugog pitat za kavu, a kamoli za pelene.)
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2012., 14:11   #33
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
mislim da je zadnje sto dijete u toj situacije zeli cuti savjet. mislim da prvo zeli cuti, ljubavi, sve je uredu, isplaci se, tu sam za tebe.


Naravno da je ne bih odmah napala savjetima.
ovo boldano bi bilo prvo i najbitnije, da ona zna da ima potporu.....
potom bih je pustila neko vrijeme da se smiri(ako treba i dana), i samo bih joj objasnila što znači imati dijete, koliki je dar ona meni ( sa svim svojim vrlinama i manama ) i da sam tu, spremna pomoći, neće biti sama, niti ona, niti dijete. U nijednom trenu.....




Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
A zašto bi uopće plakala?

Trudna, pa šta sad. Nema tumor na mozgu.


Molim Boga samo da budu žive i zdrave (fizički i psihički), dok je to tako uistinu nema mjesta za suze....
Iako, ajde ti to objasni jednoj trudnoj petnaestogodišnjakinji
sweetheart 07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2012., 14:12   #34
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
A zašto bi uopće plakala?

Trudna, pa šta sad. Nema tumor na mozgu.
Pored mnogih roditelja tinejdzerica na zalost vidim itekako razloga za plakanje.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2012., 14:13   #35
bome bi i ja plakala da mi dijete ostane trudno, ne pred njom svakako, ali da ostane trudna tako mlada mislim da je to debeli razlog za suze sto god da odlucila.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2012., 14:23   #36
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Pored mnogih roditelja tinejdzerica na zalost vidim itekako razloga za plakanje.
Pa šta one tako užasno rade svojoj djeci?
Ja znam tri, sve tri rodile sa 16.....
Za sve tri znam da su jako dobre mame svojoj djeci
sweetheart 07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2012., 14:26   #37
Quote:
sweetheart 07 kaže: Pogledaj post
Želiš reći da je bolje abortirati, nego ostaviti dijete baki i djedu koji ga žele?



I ja sam živjela dio života sa djedom i bakom, samo iz drugih razloga....
Smatram se obogaćenom jer sam iskusila dva posve različita stila života i pokupila ono što sam smatrala da je najbolje od oboje( tj. od njih četvero)...



U trenu kad postanem roditelj, to je uloga do kraja života..... Ako se moje dijete ne može na mene osloniti.....
Naravno da bi postojala pravila igre, no dijete uvijek treba znati da ima na koga računati dok su roditelji živi.




Pa evo ja sa svojih 26 ponekad zatražim nečije mišljenje ili savjet.....
Ja stvarno ne znam što vi očekujete od svoje djece, da se sa svojih 14,15,16 samo snađe u takvoj situaciji....
Ti bi trazila i poslusala savjet da li da imas ili nemas dijete? Zaista?

Dijete je (ili bi bar trebalo biti) briga roditelja, jednoga ili oba. Odakle meni pravo da 14-godisnjem djetetu naturim nesto sto je za cijeli zivot i poslije cega nema uzmaka? Mogu ja ponuditi svoju pomoc kao roditelja, ma samo nek rodi, pa me za mjesec dana opizdi sleper, a dijete ostane u dubokom dreku na koji se odlucilo zbog necijeg nagovora.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2012., 14:28   #38
Quote:
sweetheart 07 kaže: Pogledaj post
Pa šta one tako užasno rade svojoj djeci?
Ja znam tri, sve tri rodile sa 16.....
Za sve tri znam da su jako dobre mame svojoj djeci
Krivo sam se izrazila, mislila sam na roditelje onih cura koje eventualno ostanu trudne.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2012., 14:46   #39
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Ti bi trazila i poslusala savjet da li da imas ili nemas dijete? Zaista?

Dijete je (ili bi bar trebalo biti) briga roditelja, jednoga ili oba. Odakle meni pravo da 14-godisnjem djetetu naturim nesto sto je za cijeli zivot i poslije cega nema uzmaka? Mogu ja ponuditi svoju pomoc kao roditelja, ma samo nek rodi, pa me za mjesec dana opizdi sleper, a dijete ostane u dubokom dreku na koji se odlucilo zbog necijeg nagovora.
Pošto ja kao 14-godišnjakinja vjerojatno i ne znam što znači imati dijete, značile bi mi riječi moje mame, možda bi je u tom trenu ispitivala i kako je ona reagirala kad je ostala trudna sa mnom, kakva joj je trudnoća bila, te što to točno znači - imati dijete....

Naravno da se može desiti da me pogazi šleper ili strefi srce, no isto tako onda možeš reći; što ako ona nakon tog abortusa ne mogne više imati djece.....
to su situacije na koje ne možemo utjecati.....



Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Krivo sam se izrazila, mislila sam na roditelje onih cura koje eventualno ostanu trudne.
Da, nije im lako, no vidim da obožavaju unuke i podrška su kćerima..... Te cure su se uistinu promijenile, postale ozbiljnije i mislim da za par godina kad će ionako svi njihovi vršnjaci već imati ili pokušavati imati djecu - se sve sleći i doći na svoje mjesto.
sweetheart 07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2012., 14:51   #40
Quote:
sweetheart 07 kaže: Pogledaj post
Želiš reći da je bolje abortirati, nego ostaviti dijete baki i djedu koji ga žele?
To što ga baka i dida žele nije razlog da se netko odluči na dijete. Bez obzira na želju za nastavkom nekog "normalnog" tinejdžerstva koje ne uključuje roditeljstvo, ta djevojka ne bi mogla smetnuti s uma da negdje ima dijete, a ona nije ta koja brine o njemu.

Quote:
sweetheart 07 kaže: Pogledaj post
I ja sam živjela dio života sa djedom i bakom, samo iz drugih razloga....
Ti drugi razlozi mogu biti jako važni.

Quote:
sweetheart 07 kaže: Pogledaj post
Pa evo ja sa svojih 26 ponekad zatražim nečije mišljenje ili savjet.....
Ja stvarno ne znam što vi očekujete od svoje djece, da se sa svojih 14,15,16 samo snađe u takvoj situaciji....
Nitko nije rekao da bi se dijete trebalo samo snaći, to bi podrazumijevalo da se odseli i samo se financira i sve što ide s tim.

Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
A zašto bi uopće plakala?

Trudna, pa šta sad. Nema tumor na mozgu.
Zato jer se boji, zato jer ne zna što ju čeka, zato jer se možda ne smatra spremnom za dijete... puno je razloga.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:32.