Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.05.2012., 19:14   #21
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
vražju mater ti ga ja znam...ako možeš, izađi iz kolone i stani sa strane...ili bjesomučno ponavljaj, smiri se, smiri se dok ne ađeš mjesto za stati, možda se jave neki vozači koji imaju svoje trikove, ja imam samo vozačku...
Tako i radim, nađem toliko snage da negdje skrenem i do sada sam imala ludu sreću da se nisam negdje zabila. A onda van iz auta, drobljenje Helexa, voda, masiranje vrata, ne znam što sve ne, samo je već vrag uzeo tu šalu. Za mene tu nema nekog drugog trika, a ako ga netko ima u rukavu, rado bih da ga napiše. Mislim da nema goreg nego nešto takvog doživjeti i dovesti u opasnost sebe i druge, a prisiljena sam voziti 10 km do posla i toliko natrag. Ajd Zoloft je napokon izgleda počeo djelovati napokon 4 tjedna i uspjela sam malo voziti, samo ne po cestama gdje sam imala napade. Možda je jedini trik koji sam otkrila da mi pomaže u osjećaju sigurnosti šancov okovratnik, barem mi je smanjio strah da će mi glava odletjeti na drugu stranu
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2012., 19:25   #23
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
taman bi mi još trebalo da me netko još tako izdeveta
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 08:43   #24
Pored laganog hodanja i dubokog disanja, meni definitivno najviše pomaže da u sebi ponavljam "ovo će proći, neću umrijeti".
plava ruža is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2012., 22:36   #25
Quote:
Alkemicharka kaže: Pogledaj post
Tako i radim, nađem toliko snage da negdje skrenem i do sada sam imala ludu sreću da se nisam negdje zabila. A onda van iz auta, drobljenje Helexa, voda, masiranje vrata, ne znam što sve ne, samo je već vrag uzeo tu šalu. Za mene tu nema nekog drugog trika, a ako ga netko ima u rukavu, rado bih da ga napiše. Mislim da nema goreg nego nešto takvog doživjeti i dovesti u opasnost sebe i druge, a prisiljena sam voziti 10 km do posla i toliko natrag. Ajd Zoloft je napokon izgleda počeo djelovati napokon 4 tjedna i uspjela sam malo voziti, samo ne po cestama gdje sam imala napade. Možda je jedini trik koji sam otkrila da mi pomaže u osjećaju sigurnosti šancov okovratnik, barem mi je smanjio strah da će mi glava odletjeti na drugu stranu
Majko Sveta! Evo se smijem od sve muke. Pa kamo će ti glava, da šancov ovratnik. Ja se bojim da ću sletiti, zaletiti se u nekoga i te fore...glava mi stoji na ramenu, a u glavi kaos.
__________________
Ništa nije za vječnost, osim nas samih.
Magdica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2012., 22:40   #26
Ma di si samo ovo našla. Jadni li smo ako nas savki put počnu ovako mlatiti...
__________________
Ništa nije za vječnost, osim nas samih.
Magdica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2012., 22:56   #27
Quote:
Magdica kaže: Pogledaj post
Majko Sveta! Evo se smijem od sve muke. Pa kamo će ti glava, da šancov ovratnik. Ja se bojim da ću sletiti, zaletiti se u nekoga i te fore...glava mi stoji na ramenu, a u glavi kaos.
a ozbiljno ti kažem

Kud mi je kaos u glavi i isto se bojim da ću sletit ili se zaletit imam taj užasan osjećaj u vratu da mi se glava klima

Imala si pravo, trebalo je vremena da Zoloft proradi. Ovaj tjedan sam vozila i bez šanca. Doduše kratke relacije, a u ponedjeljak bude burno jer me čeka 10 km. Budemo vidjeli jel sa šancom ili bez šanca, nemam pojma, već me hvata strah
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2012., 01:27   #28
Eto i mene među vama Neću ovdje o detaljima svog stanja, staž mi je popriličan, mogu o tome na temi. Evo što ja radim. Naravno, sve ovisi koliko je napad jak i gdje me ulovi.
Ako sam s nekim, inzistiram na razgovoru. Tjeram da mi nešto govore ili da me ispituju, a ja se trudim usredotočiti i odgovarati. Ako sam sama, nazovem nekoga. Ako ta osoba zna da imam napade, samo kažem, evo ga, pričaj mi. Ako ne, ja ispitujem. Ne opisujem što mi se događa, niti simptome.
Kad osjećam da dolazi napad, počnem zbrajati. Već mi je mantra: jedan plus jedan dva, dva pus dva četiri,... Ili brojim od 100 prema 1.
U jednom periodu jake tjeskobe, da spriječim eskalaciju, manijakalno sam rješavala križaljke.
Pijem vodu, hodam gore-dolje, skoncentriram se na glazbu ili na nešto na televiziji. Onako, baš pažljivo pratim.
To je jedan set trikova. Drugi je, kad je napad već tu, prepustiti se jer često nisam u stanju ni stajati na nogama. Evo ga, još jedan, ajde, neka se izdivlja, proći će, jer su svi do sad prošli, bit će mi dobro za pola sata, sat vremena. One fore s disanjem mi nikada nisu pomogle. I tako. Nekad je bolje, nekad je horor teški i ne mogu ništa učiniti. Kad imam jak napad ne mogu biti sama, tražim da netko bude uz mene i drži me barem za ruku. Kad nema nikoga, trpim.
Kako mene muči i agorafobija, dobro pazim da nakon napada ne ostanem doma, jer time zatvaram krug, već se natjeram izaći van i prošetati.
Alkemicharka, mene jako rijetko ulovi u vožnji, zapravo mislim da nije nikada. Auto mi je sigurno mjesto. Tjeskoba mi se, doduše, zna nekad javiti kad vozim po autoputu, kad je cesta ravna i sve oko mene otvoreno, ali tad si govorim da uvijek mogu stati sa strane ili pjevam pa i stanem na benzinskoj, malo popijem vode pa dalje. Kad ti se javlja strah u vožnji, u kojim situacijama? O, jesam se raspisala, a sigurno sam pola toga zaboravila.
penumbra is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2012., 12:42   #29
Quote:
penumbra kaže: Pogledaj post
Alkemicharka, mene jako rijetko ulovi u vožnji, zapravo mislim da nije nikada. Auto mi je sigurno mjesto. Tjeskoba mi se, doduše, zna nekad javiti kad vozim po autoputu, kad je cesta ravna i sve oko mene otvoreno, ali tad si govorim da uvijek mogu stati sa strane ili pjevam pa i stanem na benzinskoj, malo popijem vode pa dalje. Kad ti se javlja strah u vožnji, u kojim situacijama? O, jesam se raspisala, a sigurno sam pola toga zaboravila.
Samo ti piši, zato smo tu da čitamo i da razmjenjujemo iskustva. Ja svoje napade nisam pripisivala anksioznosti kad su se počeli događati već vratnoj kralježnici i grdim bolovima koje sam imala, a kojima nitko nije mogao naći uzrok. Ispočetka se to rijetko događalo, a onda sam primjetila da sve češće i to na ravnoj cesti i pri većoj brzini. Onda sam tu cestu počela zaobilaziti pa po okolnoj, dok više nije bilo ni okolnih. Zatim pak na određenim semaforima dok sam čekala zeleno...pa onda je već prešlo u podsvijest i strah unaprijed da će me tu "zaštekati"..i tako, vrag je uzeo šalu. Prestala sam 3 tjedna uopće voziti dok nije prodjelovala terapija. Nadam se da će sada biti bolje
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2012., 13:36   #30
Mislim da smo svi prošli isto, mene su ispregledali od glave do pete kad mi je počelo i svi su nalazi bili ok. Kad mi je psihijatar dovršio rečenicu, kad sam mu opisivala simptome, htjela sam ga izljubiti jer je napokon netko znao, do tad su mi govorili otprilike da nije moguće da osjećam to što osjećam.
Ne volim davati savjete, frka me da nekoga ne odvučem na krivi put, da mu bude još lošije. Znaš ono, disclaimer: Ovo što pišem su moja iskustva. I meni je strah polako rastao, pa strah od straha, samo u drugim situacijama od tebe. Do sad sam imala dvije dugogodišnje epizode, druga još traje, u međuvremenu mi je godinama bilo potpuno ok, zaboravila sam da sam ikad imala PP. Ako je ovo offtopic, ispričavam se i molim moderatora da prebaci na temu
Uglavnom, kad mi je bilo jako loše, na početku obje faze, nisam mogla ništa. Sve je bilo kontraproduktivno i padala sam sve dublje. Tek kad sam krenula s psihoterapijom i lijekovima (da, zaista vjerujem u njih, ako ništa drugo, daju mi osjećaj sigurnosti), kad sam se malo centrirala, mogla sam pomalo početi hendlati teške situacije. Vidim da uzimaš lijekove, ideš li na terapiju? Kako si išla do posla sad kad nisi vozila? Lovi te samo kad ideš na posao ili uvijek kad voziš? Ako hoćeš, možemo fakat nastaviti na temi.
penumbra is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2012., 14:32   #31
Quote:
penumbra kaže: Pogledaj post
Mislim da smo svi prošli isto, mene su ispregledali od glave do pete kad mi je počelo i svi su nalazi bili ok. Kad mi je psihijatar dovršio rečenicu, kad sam mu opisivala simptome, htjela sam ga izljubiti jer je napokon netko znao, do tad su mi govorili otprilike da nije moguće da osjećam to što osjećam.
Ne volim davati savjete, frka me da nekoga ne odvučem na krivi put, da mu bude još lošije. Znaš ono, disclaimer: Ovo što pišem su moja iskustva. I meni je strah polako rastao, pa strah od straha, samo u drugim situacijama od tebe. Do sad sam imala dvije dugogodišnje epizode, druga još traje, u međuvremenu mi je godinama bilo potpuno ok, zaboravila sam da sam ikad imala PP. Ako je ovo offtopic, ispričavam se i molim moderatora da prebaci na temu
Uglavnom, kad mi je bilo jako loše, na početku obje faze, nisam mogla ništa. Sve je bilo kontraproduktivno i padala sam sve dublje. Tek kad sam krenula s psihoterapijom i lijekovima (da, zaista vjerujem u njih, ako ništa drugo, daju mi osjećaj sigurnosti), kad sam se malo centrirala, mogla sam pomalo početi hendlati teške situacije. Vidim da uzimaš lijekove, ideš li na terapiju? Kako si išla do posla sad kad nisi vozila? Lovi te samo kad ideš na posao ili uvijek kad voziš? Ako hoćeš, možemo fakat nastaviti na temi.
Mislim da se trebaš prebaciti na ovu temu
https://www.forum.hr/showthread.php?t=715559

Btw, nisam vozila jer sam bila na bolovanju
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2012., 14:40   #32
Quote:
devedesetdevet kaže: Pogledaj post
Ja si prstima pritisnem žile na vratu i do sad mi se pokazalo efikasno. Pretpostavljam da tako oslabi dotok krvi u mozak što spriječava da misli "podivljaju".
alo ljudi, NEMOJTE OVO RADITI... može doći do naglog pada tlaka, bradikardije i moguće nesvijesti, pa i smrti ako netko već otprije ima problema sa srcem ili osjetljive vratne žile...to inače mogu raditi samo stručne osobe, odn. doktori a nikako laici.
Solna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2012., 14:53   #33
jedan do dva bombona fishermans frienda i vode....uvijek pomaze jer mene stisne u grlu kad dobijem panicni i ne mogu disat ...a nazalost imam 10 god staza s tim

Zadnje uređivanje ellyon : 20.05.2012. at 14:54. Reason: ispravak
ellyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2012., 19:12   #34
Quote:
ellyon kaže: Pogledaj post
jedan do dva bombona fishermans frienda i vode....uvijek pomaze jer mene stisne u grlu kad dobijem panicni i ne mogu disat ...a nazalost imam 10 god staza s tim
ovo je dobro znati...ja , fala bogu, takvu vrstu nisam dozivjela, sto ne znaci da jos necu...
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2012., 19:19   #35
meni su ti strong peperminti ko xanax....nikud bez njih )
stvarno super tema ...samo sta mene vishe od svega zanima da li se netko zauvijek rijeshio panicnog .... jer svi smo mi imali periode kad nam je uzas...pa onda sve super pa onda opet taj pad i tako u krug ....
ellyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2012., 19:29   #36
Quote:
ellyon kaže: Pogledaj post
meni su ti strong peperminti ko xanax....nikud bez njih )
stvarno super tema ...samo sta mene vishe od svega zanima da li se netko zauvijek rijeshio panicnog .... jer svi smo mi imali periode kad nam je uzas...pa onda sve super pa onda opet taj pad i tako u krug ....
Jesu to oni jako ljuti koji udaraju do mozga?

Moram probati. Možda budem vozilo ko avion
Ja sam već dugo na forumu ali kratko na ovom psihokauču i mislila sam da se panični napadi na cijelom svijetu samo meni događaju.
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2012., 19:34   #37
Quote:
Alkemicharka kaže: Pogledaj post
Jesu to oni jako ljuti koji udaraju do mozga?

Moram probati. Možda budem vozilo ko avion
Ja sam već dugo na forumu ali kratko na ovom psihokauču i mislila sam da se panični napadi na cijelom svijetu samo meni događaju.
jesu to su oni od kojih se mozak smrzne i sad zamisli kad josh uzmesh gutljaj vode uz to...ode panicni od kud je i doshao

a ja i danas danas nakon 10 god staza s tim mislim da samo ja imam panicne...zbog toga mi je i kvaliteta zivota dosta osla kvragu ...nekad se osjecam ko sizif....dugo sam vas tu samo citala al reko da i ja malo guknem..
ellyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2012., 19:40   #38
Quote:
ellyon kaže: Pogledaj post
jesu to su oni od kojih se mozak smrzne i sad zamisli kad josh uzmesh gutljaj vode uz to...ode panicni od kud je i doshao

a ja i danas danas nakon 10 god staza s tim mislim da samo ja imam panicne...zbog toga mi je i kvaliteta zivota dosta osla kvragu ...nekad se osjecam ko sizif....dugo sam vas tu samo citala al reko da i ja malo guknem..
E baš ti hvala što si guknula, možda nam svima ovdje Fishermans friend postane najbolji frend
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2012., 19:43   #39
neko vrijeme sam imala i onu foru sa gumicom oko ruke .... al to je djelovalo dok nisam vidjela da mi ostaju tragovi koda sam pokusala zile rezat pa me odvratilo od toga odmah ...
cuda svakakva sam vec probavala al FF su naj


nego ako smijem offtopicarit ...jel kome okidac za panicni ona svijetla u trgovackim centrima ..ja se tamo izbezumim dok kazesh keks
ellyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2012., 21:28   #40
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
2. Pokušaj zaustaviti misli koje vrtoglavo jure glavom pri paničnom napadu: umrijet ću, onesvijestit ću se, poludjet ću, užasavam se ovih stranih ljudi oko mene, svi gledaju u mene...

Poništavaš ih, naravno uz golemu snagu koju s vremenom izvlačiš iz sebe:

ovo je samo reakcija moga tijela na tjeskobu, nećeš od toga umrijeti, ako se onesvijestiš, sigurno će ti netko pomoći, već si to doživio/jela, i znaš kako to ide u valovima...još malo pa će proći, smiri se...

usmjeri pažnju na bilo kakvu stvar, broji u sebi,ako hodaš, hodaj polako i broji korake, ponavljaj abecedu, promatraj bilo što, cilj je odvratiti usmjerenost na negativne misli
mislim da se misli ne mogu zaustaviti, ako pokušamo raditi i usmijeriti misli na nešto drugo, nesvijesni dio i dalje radi

inače sviđaš mi se
Croatia Sucks is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:50.