Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.05.2012., 21:52   #41
Quote:
ellyon kaže: Pogledaj post

nego ako smijem offtopicarit ...jel kome okidac za panicni ona svijetla u trgovackim centrima ..ja se tamo izbezumim dok kazesh keks
Baš sam o tome razmišljala neki dan. Je, na mene djeluju loše. Neće izazvati napad, ali čim uđem unutra, počnem se osjećati čudno, nesigurno...
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2012., 21:59   #42
ja isto pustim da me prodje kad me ulovi taj napadaj panike...zadnjih godinu dana su se pojačali..bila sam kod nekoliko psihologa i psihijatara ali mi se čini nedovoljno kvalitetni il meni ne pašu jednostavno...velika većina njih nije za lijekove nego kao da sama sa sobom raščistim i krenem dalje pozitivno i vedro i promijenim klik u glavi-što mi se pokazalo vrlo teško i skoro neizvedivo..par dana se trudim i onda klonem u takav shit i dobijem napdaj da je to užas...ali sad slušam rejoflajt-točno kad se ubrzam da nešto napravim il žurim ko manijak po marketu i tako sama sebi stvorim pritisak-(a nezaposlena sam) zadnji put je žena na blagajni meni i mami rekla smireno-pa nema panike pomalo smireno sve ćemo stić-i zaista kad razmislim cura ima pravo...ja stalno razmišljam hoću li stić neću li stić nešto i onda se ubacim u petstotu brzinu i natovarim sebi brige i obveze eto PA...svjesna sam da imam krivu sliku o sebi , nesigurna sam, samopouzdanje jednako nuli(kako kad) i kako sad to changat.zadnja psihica mi savjetuje grupu tek najesen u periodu minimum tri godine-to me malo ono uh zabrinulo isto..rekla je kao ak bi išla privatno da bi sigurno u kraćem periodu riješila i to individualno ali košta..zasad nisam još odlučila.čak bih i išla ali pitam se jel bacanje para to jer ne radim plus svega..

dakle ja nastojim sama sebe smirit ..smiri se smiri se.diši duboko ..sve je u redu..to sam već prošla...
teško je što se onda najradije zatvaram i od bliskih i dragih osoba.njima je to jako teško za shvatit..bojim se kako će mi biti na poslu kad ga nadjem i usotalom odvažim se prihvatit nešto i krenut radit...za konobarenje sam odustala u ovom trenu i stanju..poslala sam molbu za sezonski sobaricu..nemam pojma što mi treba u ovom trenu...ali sve više se zatvaram u stan i sobu..danas sam skoro cijeli dan bila u krevetu..jednostavno ne mogu nać smisao za dignut se iz kreveta...
pitam se dal to sve proizadje iz loših odnosa..jer mama kad je promatram-imamo isto sličnosti..
dal se netko riješio toga?
čini mi se da sve više ljudi od toga pati ..bolest današnjice..depra, strah i PA
redrose3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2012., 22:03   #43
Quote:
magic potion kaže: Pogledaj post
Baš sam o tome razmišljala neki dan. Je, na mene djeluju loše. Neće izazvati napad, ali čim uđem unutra, počnem se osjećati čudno, nesigurno...
da slažem se...ne baš odmah...ali u par zadnjih navrata sam primijetila i kod sebe..najbolje sam kad se zatvorim u stan a to opet nije rješenje-kao da sma onda sigurna-smiješno....ako šetam šumom-to mi je super..uz more isto...na suncu mislim sunčat se još nisam bila ove godine-ali zna mi doć jako loše na suncu.vrtoglovaica loše i PA...i još da kažem da mi se sve to pojača-kako krene pms..dakle cca 12 dana prije neg dobijem mengu i za vrijeme menge..
redrose3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2012., 22:39   #44
Quote:
redrose3 kaže: Pogledaj post
da slažem se...ne baš odmah...ali u par zadnjih navrata sam primijetila i kod sebe..najbolje sam kad se zatvorim u stan a to opet nije rješenje-kao da sma onda sigurna-smiješno....ako šetam šumom-to mi je super..uz more isto...na suncu mislim sunčat se još nisam bila ove godine-ali zna mi doć jako loše na suncu.vrtoglovaica loše i PA...i još da kažem da mi se sve to pojača-kako krene pms..dakle cca 12 dana prije neg dobijem mengu i za vrijeme menge..
nemoj se zatvarat u kucu jer PA sa sobom vuce i agorafobiju i to je onda zacarani krug...meni se isto pogorsa pred mengu i za vrijeme menge i to strasno...suma je zakon ....more isto al samo pod uvijetom da na plazi nema masa ljudi ...a kad na moru il od vrucine dodje do ataka ..ja se hitim u more na ledja i pokusham duboko disat

ja sam prosla dosta psihijatara i sl al kao sta ste i primjetili malo ih je stvarno strucno po pitaju PA , nasla sam si prije par god privatnog psihoterapeuta ...pomogao mi je puno...cak je bio protiv toga da pijem tablete (srecom nisam nit morala osim povremeno xanaxa)al je stvar u tome sta sam sad nezaposlena i ne mogu si priustit 350-400 kn po seansi...
ellyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2012., 22:56   #45
Dakle...dvadeset i nešto godina se borim sa njima. Na početku je to bila totalno neravnopravna borba u kojoj sam redovito gubila i u kojoj su mi panični znali doseći takve razine da sam trebala otići na hitnu. Uglavnom, kada me ulove oni žestoki, onda imam potrebu pobjeći ili hodati...nikako se ne mogu leći ili sjesti, jer me to užasava. Vrlo često sjednem u auto (znam zvuči će suludo), ali koncentracija na vožnju i bijeg me čine malo mirnijom, obično znam kružiti oko neke bolnice ili hitne, jer mi to stvara barem privremeni osjećaj sigurnosti. Nikako se ne usudim izaći i otići na hitnu jer bi to predstavljalo totalnu predaju paničnom, ah, zaboravih, naravno odmah popijem nešto za smirenje i čekam da počne djelovati. U pravilu ne volim biti sama, ali recimo svoje najbliže u tim momentima ne podnosim i oni me obično i ignoriraju i ja njih, jer mi samo pojačavaju užas...puno, puno vode, kada sam u kući obavezno kuham čaj od kamilice i utrpam dosta šećera, bez vode ne idem nigdje, jer mi zna srce preskakati i jedino me smiruje pijenje velikih količina vode.
Kada sam u nekoj nezgodnoj situaciji iz koje ne mogu pobjeći, a panični je uzeo maha, počnem si zadavati fizičku bol, tipa da se negdje štipam po tijelu, jer mi to prebacuje misli na tu bol...ili mi pomogne razgovor sa nekom osobom kojoj ne govorim da mi je loše, nego pokušavam voditi neki blesavi razgovor kako bih si odvratila misli.
I...samo dvije osobe postoje koje u tim momentima mogu nazvati i kazati što mi je koje imaju iste probleme i koje samnom prolaze te najteže trenutke dok ne dođem k sebi.
Često znam otići i u neki shopping centar, znam da će zvučati suludo i počnem isprobavati neku odjeću ili tako nešto, kako bih se "zaigrala" dok ne počnu djelovati sedativi.
Bez njih ne mogu.
Definitivno.
Zadnjih pet godina idem na psihoterapiju. Imam gore i bolje dane. U mladosti sam imala samo one gore...s godinama se privikavam da su oni moj sastavni dio života i pokušavam ih maksimalno izbjeći, ali naravno...nekada ne uspjevam. Gadno, ali nešto što moramo prihvatiti, jer bježanjem od njih samo pojačavamo njihov utjecaj na nas. Treba se sa njima pomiriti i reći im, oke, znam što ste, znam tko ste i nekako ću vas savladati.
Najgore mi je kada mi se simptomi promijene...pa me lupe "neki novi" ili neki koje sam zaboravila...e, onda je igra malo žešća.
Ali...to je nešto sa čime moram živjeti.
jelena1777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2012., 23:05   #46
moja mama ima ove napadaje već duuugooo i dosta često...uz sve šta ste vi nabrojali njoj se ukoče udovi i povrača..užas...ona nema nekih trikova kako to ublažit nego samo tablete koje ništa ne pomažu...nadam se da će joj ovi vaši savjeti pomoć bar malo...zahvalna sam do neba...
asija25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2012., 23:14   #47
ja se cesto zbog njih osjecam ko kukavica jer nas oni stvarno tjeraju uvijek na bijeg
sto put sam odustala od nekih stvari jer bi panicni pobijedio i ja bi se povukla,recimo ja sam na cetvrtoj god fakulteta odustala jer vise nisam mogla izlazit na ispite koliko su panicni bili jaki da su mi se znale oduzet i ruke i noge ....jednostavno bi mi sve utrnulo ..cak i jezik...i to smatram svojim najvecim neuspijehom

ja nikad nisam naisla na razumjevanje okoline po pitanju svega ovoga sto mi je josh vishe otezavalo stvari...jer te ljudi gledaju ko zadnjeg ludjaka....dodushe...danas ne marim za to jer me vishe nije briga ko ce sta mislit
kad me u autobusu ulovi cesto znam izaci i prosetat par stanica...bez bocice vode ne idem nigdje...a i uz FF bonkase moram imat cokoladu il nesto slatko jer nakon pa cestom padam u hipoglikemiju a onda to bude gadno....
ellyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2012., 00:07   #48
Quote:
ellyon kaže: Pogledaj post
nemoj se zatvarat u kucu jer PA sa sobom vuce i agorafobiju i to je onda zacarani krug...meni se isto pogorsa pred mengu i za vrijeme menge i to strasno...suma je zakon ....more isto al samo pod uvijetom da na plazi nema masa ljudi ...a kad na moru il od vrucine dodje do ataka ..ja se hitim u more na ledja i pokusham duboko disat

ja sam prosla dosta psihijatara i sl al kao sta ste i primjetili malo ih je stvarno strucno po pitaju PA , nasla sam si prije par god privatnog psihoterapeuta ...pomogao mi je puno...cak je bio protiv toga da pijem tablete (srecom nisam nit morala osim povremeno xanaxa)al je stvar u tome sta sam sad nezaposlena i ne mogu si priustit 350-400 kn po seansi...
ja nisam otišla još kod privatnika jer mi se to isto čini zaista puno i na koncu ostaje na meni kako sam shvatila da odradim svoje..razmišljala sam o hipnozi..mišljenja su podijeljena..kakvu terapiju ti je radio taj terapeut i kako ti je pomogao?
ja ne uzimam nikakve tablete jer nitko ne smatra da su mi potrebne...osim što mi je ova zadnja rekla da uzmem praxiten po potrebi kao ak ne mogu zdurat..pijete li vi kavu?...ja sam je jako smanjila...i isto uvijek bočicu vode sa sobom i nekad mali sokić...a probat ću i te fishermint bonbone...ponekad si skuham čaj od gospine trave ..ona ima umirujuća svojstva...u biti navečer i po noći mi nekad bude najgore...a znam se užasavat i posla a oonda vidim da je sve začarani krug..kako vam je na poslu? kako podnosite radni dan?
dal si natovarite obveze čisto da vam ne ostane free time za razmišljanje ili? što je u biti recept ?jer ja stalno razmišljam i vrtim i analiziram.milijun puta poželim da sam kao druge ..običnija.prosječnija...dr.opće prakse mi je odavno rekla da ću se ja tu jako izgubit -u rh jer sam jako inteligentna i pronicljiva i boli me nepravda i poštenjačina a usput i osjetljiva..i da bih bolje prošla da sam debelokožac i glupa...čačkala sam svašta te sam došla do zaključka da sam možda i indigo....

kako umiriti misli..tj da manje mislim i da sam manje napeta jer sam stalno ko strijela..
redrose3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2012., 05:22   #49
Quote:
Croatia Sucks kaže: Pogledaj post
mislim da se misli ne mogu zaustaviti, ako pokušamo raditi i usmijeriti misli na nešto drugo, nesvijesni dio i dalje radi
gle, tema je jasno postavljena i naslovljena...pri PA ti moras odvratiti misli, tj. moras pokusavati...ovdje ne govorimo o uzrocima PA i lijecenju, samo o instant pomoci pri napadu...
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2012., 05:34   #50
redrose,


Quote:
.a znam se užasavat i posla a oonda vidim da je sve začarani krug..kako vam je na poslu? kako podnosite radni dan?
dal si natovarite obveze čisto da vam ne ostane free time za razmišljanje ili? što je u biti recept ?jer ja stalno razmišljam i vrtim i analiziram.milijun puta poželim da sam kao druge ..običnija.prosječnija...dr.opće prakse mi je odavno rekla da ću se ja tu jako izgubit -u rh jer sam jako inteligentna i pronicljiva i boli me nepravda i poštenjačina a usput i osjetljiva..i da bih bolje prošla da sam debelokožac i glupa...čačkala sam svašta te sam došla do zaključka da sam možda i indigo....

kako umiriti misli..tj da manje mislim i da sam manje napeta jer sam stalno ko strijela.
.

znam da imas potrebu govoriti o stvarima vezanima uz PA, no, molim te, drzi se teme...ostalo mozes naci ovdje> panicni napadaji opca tema, panicni poremecaj, anksioznost mali klub podrske, anksioznost opca tema
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2012., 05:37   #51
ot

samo da kazem svoj stav vezan uz lijecenje panicnog poremecaja> samo i iskljucivo psihoterapija koja ukljucuje ili ne, lijekove...
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2012., 12:27   #52
Quote:
redrose3 kaže: Pogledaj post
ja nisam otišla još kod privatnika jer mi se to isto čini zaista puno i na koncu ostaje na meni kako sam shvatila da odradim svoje..razmišljala sam o hipnozi..mišljenja su podijeljena..kakvu terapiju ti je radio taj terapeut i kako ti je pomogao?
ja ne uzimam nikakve tablete jer nitko ne smatra da su mi potrebne...osim što mi je ova zadnja rekla da uzmem praxiten po potrebi kao ak ne mogu zdurat..pijete li vi kavu?...ja sam je jako smanjila...i isto uvijek bočicu vode sa sobom i nekad mali sokić...a probat ću i te fishermint bonbone...ponekad si skuham čaj od gospine trave ..ona ima umirujuća svojstva...u biti navečer i po noći mi nekad bude najgore...a znam se užasavat i posla a oonda vidim da je sve začarani krug..kako vam je na poslu? kako podnosite radni dan?
dal si natovarite obveze čisto da vam ne ostane free time za razmišljanje ili? što je u biti recept ?jer ja stalno razmišljam i vrtim i analiziram.milijun puta poželim da sam kao druge ..običnija.prosječnija...dr.opće prakse mi je odavno rekla da ću se ja tu jako izgubit -u rh jer sam jako inteligentna i pronicljiva i boli me nepravda i poštenjačina a usput i osjetljiva..i da bih bolje prošla da sam debelokožac i glupa...čačkala sam svašta te sam došla do zaključka da sam možda i indigo....

kako umiriti misli..tj da manje mislim i da sam manje napeta jer sam stalno ko strijela..
samo sam ti htjela napomenut ako i kad budesh uzimala antidepresive i sl nesmijesh uzimat i pripravke gospine trave jer to onda ima gadnih nuspojava i sl ...proguglaj malo

a na ovo ostalo cu odgovorit na temi PA jer ce nas rejoflajt zadavit ako ovako nastavimo
ellyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2012., 14:06   #53
Quote:
ellyon kaže: Pogledaj post
samo sam ti htjela napomenut ako i kad budesh uzimala antidepresive i sl nesmijesh uzimat i pripravke gospine trave jer to onda ima gadnih nuspojava i sl ...proguglaj malo

a na ovo ostalo cu odgovorit na temi PA jer ce nas rejoflajt zadavit ako ovako nastavimo
ok..ja sam danas otišla kod zubara i dok se tješim..stavim smile na lice i eliminiram misli-dobro sam..samo htjela bih da mi je to navika i normalno ponašanje
redrose3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2012., 16:41   #54
nije ovo tema o međusobnom tješenju i sućuti, nego o pomoći pri paničnom napadu. Prije par sati me baš jedan pošteno udario, ali sam ga smanjila na najmanju moguću mjeru tako što sam otvorila frižider i hladila se, to mi pomaže sad u toplim i sparnim danima, ali inače ne ili zgrabim mačka pa ga malo žešće mazim, nekako mi baš prija kad prede, onda se opustim do idućeg napada.
vodenaruža is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2012., 16:53   #55
Offtopic i chat su pobrisani, molim da se dalje držite teme.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2012., 21:18   #56
Quote:
vodenaruža kaže: Pogledaj post
nije ovo tema o međusobnom tješenju i sućuti, nego o pomoći pri paničnom napadu. Prije par sati me baš jedan pošteno udario, ali sam ga smanjila na najmanju moguću mjeru tako što sam otvorila frižider i hladila se, to mi pomaže sad u toplim i sparnim danima, ali inače ne ili zgrabim mačka pa ga malo žešće mazim, nekako mi baš prija kad prede, onda se opustim do idućeg napada.
ovo s mačkom i ja prakticiram. Mačketina se inače ne da maziti ali kad imam napad onda je neuobičajeno mirna i podnosi me... ali opet, bez tbl ne ide
Michaela is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2012., 08:01   #57
Quote:
vodenaruža kaže: Pogledaj post
nije ovo tema o međusobnom tješenju i sućuti, nego o pomoći pri paničnom napadu. Prije par sati me baš jedan pošteno udario, ali sam ga smanjila na najmanju moguću mjeru tako što sam otvorila frižider i hladila se, to mi pomaže sad u toplim i sparnim danima, ali inače ne ili zgrabim mačka pa ga malo žešće mazim, nekako mi baš prija kad prede, onda se opustim do idućeg napada.
Bolje da si zgrabila mačka na dvije noge.
On topic ja imam retrivera. Mene on smiruje kad dobijem PA. Jedino se jako uplaši jer to kod mene izgleda kao epi napad,pa počne jako lajati.
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2012., 14:15   #58
Quote:
vodenaruža kaže: Pogledaj post
nije ovo tema o međusobnom tješenju i sućuti, nego o pomoći pri paničnom napadu. Prije par sati me baš jedan pošteno udario, ali sam ga smanjila na najmanju moguću mjeru tako što sam otvorila frižider i hladila se, to mi pomaže sad u toplim i sparnim danima, ali inače ne ili zgrabim mačka pa ga malo žešće mazim, nekako mi baš prija kad prede, onda se opustim do idućeg napada.
Raspad sistema, ništa ne pmaže, Helex nakon sat i pol.
__________________
Ništa nije za vječnost, osim nas samih.
Magdica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2012., 19:33   #59
Kako se riješiti straha, tjeskobe i panike

Kako se riješiti straha,tjeskobe,panike.. Kad me uhvati nešto od toga ne mogu si pomoć u tom trenutku pa se bojim da napravim sulude stvari dok sam pod utjecajem toga.. Kako se toga riješiti????
domac12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2012., 20:31   #60
Alan Watts ako ti dobro ide engleski.
Ako ne, uzmi papir i olovku i upitaj se: 'Zašto se bojim?', 'Čega se bojim?'
I onda si dalje postavljaj podpitanja i zapisuj sve. I samo polako. Nemaš žurbe, duboko diši, legni se na pod, vrišti punim plučima, trči. Anksioznost i tjeskoba se često pojavljuju kada nemaš ispušni ventil fizički, tipa nekakvo vježbanje ili neki umjetnički izražaj. Samo polako. Te stvari sjednu na mjesto.

I pokušaj se nekome otvoriti tko ti je drag. Ili ako ništa, odi psihijatru, to možeš na uputnicu i nije bed nikakav, super su ljudi često i znaju o čemu pričaju. Stres je dosta velik problem danas tako da stvarno nije nikakava sramota otići pričati s profesionalcem.
__________________
worldbridger is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:57.