Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.09.2006., 21:53   #21
Sta god da je bio, bio je...
Mozda kad vaskrsne odgovori na vasa smjesna pitanja...
Vjestica pripravnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2006., 21:55   #22
Quote:
walter kaže:
A možda je on bio kraljevna, a zrno graška je bilo spolovilo njegovog pijanog strica ...


Imaš li teoriju o Postojanom kositrenom vojniku?
__________________
like a broken tv
unspeakable is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2006., 22:17   #23
a kaj se mešate ...mene apsolutno ne zanima tko na kog drka
emergence is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2006., 22:20   #24
Quote:
emergence kaže:
a kaj se mešate ...mene apsolutno ne zanima tko na kog drka
Pa zanimalo bi te da lizeš prste poslije listanja stranica.
__________________
There is evil walking this earth, and I will hunt it down, and send it burning back to Hell.
Constantine is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2006., 22:25   #25
Quote:
Vjestica pripravnik kaže:
Npr. ruzo pace je moralo postati najljepsi labud ba bi ga svi zavoljeli... Cisti rasizam.... Blj, blj...
Uostalom ovo uopće nije istina. Problem ružnog pačeta je bio taj što se on rodio kao mali labudić ali u krivom gnijezdu, s patkama. One su mislile da je ružan jer je bio drugačiji. Kad se prvi put našao među labudovima shvatio je da nije nikakva ružna patka. Bio je labud od početka, nije postao labud.

On topic - bio je gay
__________________
like a broken tv
unspeakable is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2006., 00:07   #26
Quote:
unspeakable kaže:
Uostalom ovo uopće nije istina. Problem ružnog pačeta je bio taj što se on rodio kao mali labudić ali u krivom gnijezdu, s patkama. One su mislile da je ružan jer je bio drugačiji. Kad se prvi put našao među labudovima shvatio je da nije nikakva ružna patka. Bio je labud od početka, nije postao labud.
Ti to nama zelis reci da Andersen nije drkao na patke?
Sudden Sid is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2006., 01:13   #27
Quote:
Synodo kaže:
Zanimljiva cinjenica koja mi je saopcena tvrdi da je, dok je pisao svoje dnevnike i djecje knjige, Hans Christian Andersen stavljao biljeske pored teksta na grckom alfabetu.[/SIZE]
A ono, tko ti je to saopćio i otkud mu/joj to?

Da ti pravo kažem, baš me briga i ako je to radio, ali me zanima izvor informacije.
Potala is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2006., 03:46   #28
Quote:
walter kaže:
Pisac koji ne drka na svoje djelo jest pisac koji ne vjeruje u svoje djelo.
vjerujem dakle drkam?

ili mu drkanje sluzi da djelu udahne novi zivot?
__________________
...and in the end the love you take is equal to the love you make..
ah...
diadora is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2006., 03:48   #29
Quote:
Vjestica pripravnik kaže:
Blj, blj... Zanimljivo... Uvijek sam znala da bajke ne uticu bas pozitivno na djecu... pune su rasizma i diskriminacije... Npr. ruzo pace je moralo postati najljepsi labud ba bi ga svi zavoljeli... Cisti rasizam.... Blj, blj...

nekako se ne sjecam da se crno pace pretvorilo u bijelog labuda ili se mozda varam? Je li pace bilo crno?
__________________
...and in the end the love you take is equal to the love you make..
ah...
diadora is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2006., 09:50   #30
Quote:
Sudden Sid kaže:
Ti to nama zelis reci da Andersen nije drkao na patke?
Pokušao je, al mu je lakše išlo na labudove
__________________
like a broken tv
unspeakable is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2006., 11:25   #31
Quote:
Potala kaže:
A ono, tko ti je to saopćio i otkud mu/joj to?
Osoba koja mi je to priopcila sigurno nece uzivati neko tvoje vece povjerenje, ali google ima 10 100 rezultata za "hans christian andersen" + masturbation.

Patricia Garfield, PhD spominje njegove masturbatorske navike i grcki alfabet na stranici 29, recimo.
Synodo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2006., 10:52   #32
Quote:
unspeakable kaže:
Uostalom ovo uopće nije istina. Problem ružnog pačeta je bio taj što se on rodio kao mali labudić ali u krivom gnijezdu, s patkama. One su mislile da je ružan jer je bio drugačiji. Kad se prvi put našao među labudovima shvatio je da nije nikakva ružna patka. Bio je labud od početka, nije postao labud.

On topic - bio je gay

Sve sto si upravo napisala je samo potvrda da niko nije spreman da o bajkama razgovara na drugaciji nacin, najlakse je pricati pricu koju svi znamo... U tome i jeste problem...
Vjestica pripravnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2006., 10:53   #33
Quote:
diadora kaže:
nekako se ne sjecam da se crno pace pretvorilo u bijelog labuda ili se mozda varam? Je li pace bilo crno?

Nije bitno je li bilo crno pace, bio je ruzan i morao je postati lijep da bi bio prihvacen, ako se ne varam na kraju je on bio najljepsi labud...


Drago mi je sto sam izazvala ovoliko polemike...

Razislite jos malo....
Vjestica pripravnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2006., 14:04   #34
Quote:
Synodo kaže:
Osoba koja mi je to priopcila sigurno nece uzivati neko tvoje vece povjerenje, ali google ima 10 100 rezultata za "hans christian andersen" + masturbation.
Je da, samo ni na jednom ne nalazim da je masturbirao na svoje bajke
Quote:
Synodo kaže:
Patricia Garfield, PhD spominje njegove masturbatorske navike i grcki alfabet na stranici 29, recimo.
Spominje da je označavao grčkim alfabetom u dnevnik kad je drkao Kao i svi ostali upisi na koje sam kliknula.

Daklem, iz ove teme smo naučili da i pisci dječjih bajki drkaju
Potala is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2006., 14:10   #35
A što se ružnog pačeta tiče, poanta je da su ljudi odvratni gadovi koji odbacuju one koji su različiti i da ti nema druge nego pronaći "svoje gnijezdo".

Evo, ima i na Netu - http://hisar.free.fr/price/ruzno_pace.html
Valjda je točno preneseno.
Potala is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2006., 14:14   #36
[QUOTE=Vjestica pripravnik]Nije bitno je li bilo crno pace, bio je ruzan i morao je postati lijep da bi bio prihvacen, ako se ne varam na kraju je on bio najljepsi labud...
[QUOTE]

i sto tocno je tu rasizam?
__________________
Find the intruder. Capture him if he's alive. If not, kill him.
hasselbaink is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2006., 15:20   #37
Quote:
A što se ružnog pačeta tiče, poanta je da su ljudi odvratni gadovi koji odbacuju one koji su različiti i da ti nema druge nego pronaći "svoje gnijezdo".
Malo ekstremno za moj ukus... ... mada, moze se promatrati i kao slucaj 'mobbing'-a koje nazalost jedino vijeme moze razrjesiti... nekako slaba utjeha za zrtve 'mobing'-a. Nadam se da ona dva tipa iz americke Columbine skole nisu citali ovu pricu...

Meni se vise cini da je Ruzno Pace nekakva metafora iskustva odrastanja i procesa samo-spoznaje i samo-uvazavanja, spoznaja vrijednosti kao zivoga bica i uvazavanje sopstvene specificnosti. Djetinjstvo je ispunjeno potragom za priznavanjem sebe kao entiteta na vise razina a posebno na razini fizickoga izgleda -- treba li uopce elaboracija na temu tinejdzerskih, a i ranije, komplekse ciji su korijeni u neposrednoj blizini.
__________________
** Government is a disease masquerading as its own cure.
newcomer is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2006., 15:32   #38
Bajke su pune diskriminacije, bilo kakve vrste, pisane su sa ciljem da podsvjesno zatruju djeciji um... Zbog toga i imamo djecu od pet-sest godina koja vide razliku medju ljudima...
Vjestica pripravnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2006., 15:48   #39
Quote:
Bajke su pune diskriminacije, bilo kakve vrste, pisane su sa ciljem da podsvjesno zatruju djeciji um... Zbog toga i imamo djecu od pet-sest godina koja vide razliku medju ljudima...
Eto, srecom, ti se izvukla...
__________________
** Government is a disease masquerading as its own cure.
newcomer is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2006., 15:52   #40
Quote:
newcomer kaže:
Eto, srecom, ti se izvukla...
Srecom... Mada je bilo tesko... Jer sam sad ja ona drugacije koja bi se trebala prilagoditi masi da je prihvate...
Vjestica pripravnik is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:40.