Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.08.2008., 20:29   #41
ISO 9001 cijena

Zanima me koja firma u CRO najjeftiniji pomaže i naplaćuje za dobivanje ovog certifikata.
jozotg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2008., 09:16   #42
pozdrav,
ja sam uveo 9001 ljetos u srednje veliku tvrtku i prenosim ti vlastita iskustva

moram razdvojiti dvije stvari za koje pitaš:

1. pomaže
postoje konzultanti koji pomažu u izradi obavezne dokumentacije, educiraju zaposlenike, savjetuju rukovoditelje, prenose svoja iskustva... ovaj korak nije obavezan, ali znatno pomaže. kriteriji i auditiranje certifikacijskih tvrtki se ipak neznatno razlikuje, a dobar konzultant te može pripremiti za svaku od njih.
obično konzultanti ponude 5-6 dolazaka, što nije dovoljno. nađi onoga koji ti je stalno na raspolaganju. njihova cijena je oko 20-30 000 kn, ovisno o veličini tvrtke.

2.naplaćuje
postoji samo 5-6 certifikacijskh kuća u HR koje su ovlaštene izdati certifikat. one ne vrše edukaciju, samo provjere dokumentaciju i odrade audit. ako je sva dokumentacija uredna i sve se provodi kao što je napisano - izdaju certifikat. to košta, također ovisno o veličini tvrtke, oko 30 000 kn

za sve daljnje savjete i preporuke obrati mi se na pm
zeg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2008., 08:56   #43
ISO 9001

Molim nekoga za pomoć oko ISO 9001:2000 , naime u firmi smo dobili certifikat, a ja sam određena da budem interni auditor, prošla sam tečaj koji mi nije puno pomogao, sad tražim pomoć nekoga tko je u tom poslu, ako je voljan podijeliti svoja iskustva.
sretnazena is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 18:44   #44
Zar baš nitko?
sretnazena is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 11:48   #45
Quote:
sretnazena kaže: Pogledaj post
Molim nekoga za pomoć oko ISO 9001:2000 , naime u firmi smo dobili certifikat, a ja sam određena da budem interni auditor, prošla sam tečaj koji mi nije puno pomogao, sad tražim pomoć nekoga tko je u tom poslu, ako je voljan podijeliti svoja iskustva.
bok...ja sam PUK u svojoj firmi i tek mi slijedi prvi vanjski audit...unutarnji sam obavio...

kaj se tice internih auditora...oni moraju pogledati par primjera iz auditiranog podrucja i usporediti s poslovnikom i procesom
nakon toga moraju u izvjescu napisati eventualna odstupanja, a PUK onda otvara popravne radnje

i to je to...nista komplicirano
__________________
svi imamo pravo zivjeti..i ljudi i zivotinje...nemojte ih ubijati...pojedite si nekaj drugo
davorcek is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2008., 12:22   #46
Hvala na odgovoru. Međutim meni treba pomoć oko provođenja internih audita, koja je to procedura. Naime ISO nam nije samo radi forme, već doista u firmi imamo puno praznih hodova i htjeli bi to ispraviti.

I jasno mi je daje tebi koji si s tim upoznat sve to ništa komplicirano, međutim meni koja sam u povojima što se ISO-a tiče, je superkomplicirano jer uopće nemam blagog pojma odakle početi, ali isto tako znam kad postanem upućena da niti meni neće biti komplicirano. I zato ponavljam pitanje ima li tko volje, energije i inog da me uvede u posao internog auditora.
sretnazena is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 15:09   #47
poslah ti mail
stoposto is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2008., 14:46   #48
dajte i meni pomozite jer imam isti problem kao i sretnazena
dissmiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2008., 16:50   #49
Ma nemojte se nikaj bojati. Samo pocnite s procesom, znaci standardima za pohranu podataka, vodjenje projekata.... Na kraju malo prodjes preko 5S ili po novom 6S i to je to... Drugi ionak nikaj ne kuze!
__________________
Aisha: “I feel that your Allah hastens in fulfilling your wishes and desires.” Sahih al-Bukhari 4788: Book 65, Hadith 310
panced is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2009., 16:02   #50
ISO sustav

Najprije se ispričavam ako sam pogrješila mjesto za otvaranje topica..
ali od svega sto se nudi, ovo mi je nakraju ispalo najlogičnije...

Dakle u firmu uvodim ISO sustav, za sad mi djeluje kao mlaćenje prazne slame, i dodatna papirologija...

ilitiga oni žele da sve sto radimo i zapisujemo, ali po meni je to samo dodatna papirologija.. nema nikakvih pomaka u djelovanju, bar za sada...
ne znam da li grješimo negdje i da li nam je konzultant samo smotan...

jer on želi da samo zapišemo kako smo do sad radili, pa to znamo?!?! tako radimo...

po čemu je onda taj ISO sustav tako čuven i navodno dobar?

uskoro mi kreću nezavisni auditi, pa da bar vidim kakva su Vaša iskustva, možda ovo ovako treba bit...

__________________

Don't worry just smile!
Leeloo. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2009., 17:48   #51
Ako uvedeš ISO u firmu onda ga i provodi. Moja firma ga je uvela prije desetak godina, izradila brdo papirologije ali i dalje se radi po starim (nepisanim) pravilima.

Tek sad se vidi da bi strogo poštivanje ISO-a išlo u korist poboljšanja poslovanja.
pavle čutura is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2009., 00:40   #52
ISO sustav

Pokazite nam kako poslujete, a onda cemo vam mi pokazati kako da to radite. Interesantno,ako imate dobru ideju u poslovanju,oni je snime, vele ok, snime je za sebe i prodaju drugom za ISO. Vama vele to i to, oderu vas za lovu, vasu ideju razrade i prodaju pod neki ISO xxxx. Jasno,vi posjedujete
'plemstinu' (certifikat), a oni money.(vas). Interesatno je da se na ISO i slicne certifikate najvise pozivaju firme u drzavnom vlasnistvuTake money and run.

Zadnje uređivanje mikimbo : 30.08.2009. at 00:59.
mikimbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2009., 02:49   #53
Quote:
pavle čutura kaže: Pogledaj post
Ako uvedeš ISO u firmu onda ga i provodi. Moja firma ga je uvela prije desetak godina, izradila brdo papirologije ali i dalje se radi po starim (nepisanim) pravilima.

Tek sad se vidi da bi strogo poštivanje ISO-a išlo u korist poboljšanja poslovanja.
ali što znaci postivanje ISO-a, ako zapisuju kako poslujemo...


i mi bi sad trebali jos uvesti dodatnu papirologiju, da bi kao radili po ISO-u ili pogrešno tumačim
__________________

Don't worry just smile!
Leeloo. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2009., 02:51   #54
Quote:
mikimbo kaže: Pogledaj post
Pokazite nam kako poslujete, a onda cemo vam mi pokazati kako da to radite. Interesantno,ako imate dobru ideju u poslovanju,oni je snime, vele ok, snime je za sebe i prodaju drugom za ISO. Vama vele to i to, oderu vas za lovu, vasu ideju razrade i prodaju pod neki ISO xxxx. Jasno,vi posjedujete
'plemstinu' (certifikat), a oni money.(vas). Interesatno je da se na ISO i slicne certifikate najvise pozivaju firme u drzavnom vlasnistvuTake money and run.
da to sam i ja skuzila, posebno jer sam tehničar.. pa mi sva papirologija je dodatna konfuzija, posebno one UOBLIČENE rečenice... a sve se može rec u 5 rečenica, i ne treba dokumentacija od 150str...

ali kao KAD udemo u EU ce nam sve to trebat i bla bla

ja jos ne vidim koristi
__________________

Don't worry just smile!
Leeloo. is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2009., 09:03   #55
Quote:
Leeloo. kaže: Pogledaj post
ali što znaci postivanje ISO-a, ako zapisuju kako poslujemo...


i mi bi sad trebali jos uvesti dodatnu papirologiju, da bi kao radili po ISO-u ili pogrešno tumačim
Oni zapisuju ono što im vi prikažete na auditu. Naravno da vi možete raditi mimo pravila i njima prikazivati podatke koji vam pašu.

Za vas nema sankcija (zakonskih), jedino možete izgubiti ISO-certifikat ako vas auditori skuže.

Kod nas većina firmi plaća za ISO kako bi se mogli hvaliti time. Malo koja firma si time uvodi poboljšanje rada, jer je skuplje. Naravno ima razlike od djelatnosti do djelatnosti.
pavle čutura is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2009., 14:54   #56
da, i meni se čini da ta ISO certifikacija ima dosta manjkavosti. moja firma se bavi i prevođenjem pa smo bili na seminaru u hgk o standardizaciji djelatnosti prevođenja kroz ISO. bunch of bullshit - da banaliziram, oni ti propisuju kako da slažeš papire i tehnički hendlaš prijevod, dok nitko ne garantira KVALITETU prijevoda. briga naručitelja kako ja zaprimam tekstove dok god dobije van ono kaj je naručio.
ja sam te ISO konzultante doživljela kao prodavače magle koji to implementiraju svigdje isto bez obriza na specifičnosti djelatnosti.
naked is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2009., 16:12   #57
Ako si dobro organizran ne treba ti ISO.
ISO i slični certifikati, prije svega dobar su proizvod koji donosi dobru zaradu, prodavatelju, naravno.
Poznate su mi firme koje se ISO-m bave nekoliko dana prije certifikacije da proizvedu papire koji se od njih očekuju i ispričaju priču kako bi dobili pravi isticati kako su usklađeni s EU.
Europski standardi došli su do krajnjeg razgolićenja u priči s krastavcima i standardiziranjem povrća do besmisla.
Praxis is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2009., 16:40   #58
Naravno da ISO pomaže u postizanju bolje organizacije rada, ali to se može i bez njega, pa nije nikakva garancija ikvalitete, barem ne kod nas.
No najgore je ako ga uzimate i plaćate samo radi to ga da biste ga imali. Ako je pri tome organizacija u stvarnosti loša to će ubrzo i drugi primijetiti ukoliko vam prije ne propadne business.
Praxis is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2009., 17:18   #59
znaci u principu sam dobro shvatila....
oni tamo namelju hrpu gluposti, koje su se mogle sloziti u 10 stranica MAX...

a audit ce nas samo ispitivat da li smo zapisali kako radimo...
te se drzimo toga, a samim time si povecavamo PAPIROLOGIJU u 21. st....

ja sam se nadala, da cemo dobiti neke upute za poboljsanje poslovanja, ali ocito nista od toga...

samo ćemo, ako prodemo audit, moć nakeljit na web str da imamo ISO 9001...
__________________

Don't worry just smile!
Leeloo. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2009., 09:41   #60
Upravo tako.
pavle čutura is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:41.