Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.06.2009., 23:55   #1
Odsječeno drvo

Imao sam jedan bagrem pored roštilja, pa je malo previše narastao i počeo mi dizati ploču. ja ga po kratkom postupku odsjekao, e sad pošto sam ga ostavio cca 30 - 40 cm, iskoristio bih to kao panj za cijepanje drva, pa me zanima čime da premažem taj ostatak da ne rastu mladice, a i da li će nastaviti dizati ploču.
__________________
Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti ne vrijedi
mitnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2009., 11:43   #2
Quote:
mitnica kaže: Pogledaj post
Imao sam jedan bagrem pored roštilja, pa je malo previše narastao i počeo mi dizati ploču. ja ga po kratkom postupku odsjekao, e sad pošto sam ga ostavio cca 30 - 40 cm, iskoristio bih to kao panj za cijepanje drva, pa me zanima čime da premažem taj ostatak da ne rastu mladice, a i da li će nastaviti dizati ploču.
da, nastaviti će dizati ploču, moraš ga odrezati što niže do zemlje, ili ga za sada ostavi dok ne strune.
Korjeni će se nastvaiti širiti i dizati pliču, moraš izbušiti na tom panju par rupa s bušilicom i u to nasuti nekakvog otrova, rabljenog ulja, nešto....da to uđe u drvo i da počne trunuti
marion56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2009., 13:01   #3
Postoji pripravak koji se namaže na panj na jesen ili se pošprica po lišću do jeseni i dokazano djeluje.Bagrem ima sposobnost neprestanog izbijanja pa ga možeš jedino tako zatuć. Za par dana javim kako se to zove..ima ga za kupiti u poljoprivrednoj apoteci. Inače pomože i staro motorno ulje ili benzin koji se ulije u rupe koje se izbuše u panju.To je najbolje napraviti prije početka vegetacije, na samom završetku zime..
ma hajde... is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2009., 21:11   #4
Quote:
mitnica kaže: Pogledaj post
Imao sam jedan bagrem pored roštilja, pa je malo previše narastao i počeo mi dizati ploču. ja ga po kratkom postupku odsjekao, e sad pošto sam ga ostavio cca 30 - 40 cm, iskoristio bih to kao panj za cijepanje drva, pa me zanima čime da premažem taj ostatak da ne rastu mladice, a i da li će nastaviti dizati ploču.
Odrežeš ga malo ispod razine zemlje (10-15cm),panj pokriješ najlonom i gore naspeš zemlju.
__________________
ne vjerovali ili da
bubyx is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 22:37   #5
ok,hvala na savjetu, ali ja bi volio da mi sada taj panj ostane da na njemu mogu cijepati drva za roštilj i sl. pa stoga ima li kakav način da ga samo spriječim u daljnjem rastu u vis, a i ispod zemlje
__________________
Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti ne vrijedi
mitnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2009., 15:30   #6
zabiješ pri dnu par bakrenih čavala
__________________
dečko s motorkom traži djevojku sa šumom!
ravnalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2009., 19:54   #7
Prema mojem iskustvu s panjevima (a i prema onome što znam o rastu drveća):
panj neće više rasti (za korijen nisam siguran, ali mislim da neće jer nema nadzemnog dijela koji ga hrani); nekoliko puta godišnje, u periodu travanj-kolovoz izbit će iz spavajućih pupova uz bazu panja mladice, ali su one prvih nekoliko tjedana toliko mekane da ih možeš lako isplijeviti rukama, pa ako ti je panj pri ruci možeš to lako držati pod nadzorom. Vjerojatno će to s godinama dovesti do iscrpljivanja/ odumiranja panja, ali do onda vjerujem da će se još dosta nacijepati na njemu.
3007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2009., 20:26   #8
Smile panj

potpuno se slažem sa 3007, panj je panj i nejde više nikud, niti raste niti nadiže ploču...treba samo redovito očistiti mladice koje će tjerati još dosta godina...najbolje bi bilo očistiti koru sa panja, onda se bolje vide spavajući pupovi kad potjeraju...ugodno cijepanje želim
nerodiko is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2009., 22:37   #9
a ništ onda mi preostaje da vas pozovem na i roštilj
__________________
Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti ne vrijedi
mitnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 12:59   #10
da ne bi pustao mladice izbusi okolo nekoliko rupa u koso prema dole i u njih naspi starog motornog ulja. Mozes koristiti praznu tubu od silikona isl.
Prazina is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 15:59   #11
ja sam posjekao prakticki sumu bagrema i nakon mjesec dana naraslo je pun k... mladica, kao divlječ. Kaj da namazem na te male panjice da strunu ili se osuše?
__________________
Be brave warriors of light, the kingdom of doom will fall and light will be all over us..
Pegaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2009., 09:09   #12
Quote:
Pegaz kaže: Pogledaj post
ja sam posjekao prakticki sumu bagrema i nakon mjesec dana naraslo je pun k... mladica, kao divlječ. Kaj da namazem na te male panjice da strunu ili se osuše?
I ja sam bezuspješno sjekao bagremove mladice ali one rastu ko mutave. Jedino djelotvorno je Tordon 22k. Napravi se otopina od 1% i tom otopinom se poprska lišće. Učinkovito je samo treba paziti i ne prskati okolo već samo po lišću. Nakon cca mjesec dana mladice totalno ugibaju jer uvuku to sredstvo u korjen. Nema drugog načina. Ono što bi neki pljevili mladice zvuči kao SF barem što se bagrema tiče..
ma hajde... is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2009., 21:30   #13
uništiti...

ima jedna caka koju koriste šumari...neznam kako se sredstvo zove, ali se na mladici drveta malo oguli kora, namaže se tim sredstvom, i biljka se suši, definitivno i zauvijek...zato, ako poznaš kojeg šumara...
nerodiko is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2009., 23:09   #14
NIKADA ne koristite motorno ulje i benzin za te svrhe.
Za to postoji ekološki herbicid na bazi glifosata Cidokor ili Herkules -jeftilen, ima pak od 2 dcl
Izbuši rupe u panju NA JESEN i u njh natoči herbicid razrijeđen od 1:5 do1:10
Na taj način sam se riješio šljive čije je deblo imalo promjer 47 cm.
Nije izbila ni jedna mladica iz panja niti okolo od krjenčića tog drveta.
Motorno ulje neka ostane u motoru,ne trujte vodu svojoj djeci ,jer ulje ne ostaje u panju i ne djeluje na panj kako bi željeli.
ferdofantastiko is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2009., 14:24   #15
Quote:
ferdofantastiko kaže: Pogledaj post
NIKADA ne koristite motorno ulje i benzin za te svrhe.
Za to postoji ekološki herbicid na bazi glifosata Cidokor ili Herkules -jeftilen, ima pak od 2 dcl
Izbuši rupe u panju NA JESEN i u njh natoči herbicid razrijeđen od 1:5 do1:10
Na taj način sam se riješio šljive čije je deblo imalo promjer 47 cm.
Nije izbila ni jedna mladica iz panja niti okolo od krjenčića tog drveta.
Motorno ulje neka ostane u motoru,ne trujte vodu svojoj djeci ,jer ulje ne ostaje u panju i ne djeluje na panj kako bi željeli.
Nakon koliko se korijen osušio?
__________________
Be brave warriors of light, the kingdom of doom will fall and light will be all over us..
Pegaz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:44.