Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.05.2012., 10:55   #1
Intenzivni konflikti oko bezveznih stvari

Imam nekoliko bliskih ljudi koji su u stanju gadno se posvadjati s nekim drugim oko stvari koje stvarno nezasluzuju toliku pozornost. Evo naprimjer prije par dana prijateljica se posvadjala s jednom svojom poznanicom oko toga koji je materijal bolji (za odjecu), dotakle se ekologije i kojecega a radilo se samo o obicnoj majici. I sad ne razgovaraju. To nije prvi put da se desilo a i primjecujem da se sve vise ljudi grcevito drzi za svoja uvjerenja i nema sanse da popusti ili da jednostavno pusti da to prodje bez golemog natezanja.
Zasto se to dogadja i sta to govori o tim ljudima? Znaci li da su samo malo previse "strastveni" u svojim pogledima ili ispod toga lezi nesto ozbiljnije?
__________________
You can not control what other people think of you. Once you truly accept the truth that you have no control over other people's thoughts about who you are or how you should live your life; you will be free to design your own life from the inside out.
SoothSay is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 11:04   #2
ne mislim da se tu radi o ''ozbiljnijoj'' verziji, nego infantilnoj nemogućnosti samokontrole i grandioznom dokazivanju da je netko ''ipak više u pravu''...što može ići do unedogled...
glupo, ali svi imamo te momente)
majica_2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 15:21   #3
To o njima govori da su debili,grčevito se drže za svoja "uvjerenja" zato kaj nisu sposobni malo šire razmišljati,potruditi se shvatiti sugovornika i uživiti se u drugačiju perspektivu a.k.a. debili su.
Ponos je štaka nesigurnih.
GosponProljeće is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 08:35   #4
hmm da, ja isto volim misliti da je to nesto sto se tu i tamo desi svima al kad odredjeni ljudi imaju povijest takvog ponasanja pa na kraju izbjegavas bilo kakvu dublju konverzaciju s njima jer znas da ce se poceti ponasati ko fanatici...postaje problem.
__________________
You can not control what other people think of you. Once you truly accept the truth that you have no control over other people's thoughts about who you are or how you should live your life; you will be free to design your own life from the inside out.
SoothSay is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 11:29   #5
Quote:
majica_2008 kaže: Pogledaj post
ne mislim da se tu radi o ''ozbiljnijoj'' verziji, nego infantilnoj nemogućnosti samokontrole i grandioznom dokazivanju da je netko ''ipak više u pravu''...što može ići do unedogled...
glupo, ali svi imamo te momente)
Meni je to recimo, itekako velika stvar. Mnogo sam puta bila zrtva radi svadje oko gluposti, kad doticna osoba plane preko svake mjere, poput onda kad se dogodi nesto mnogo ozbiljnije.

Nedostatak kontrole i infantilne optuzbe u zreloj dobi meni, rekla bih, prikazuju karakter osobe koji nije do kraja izgradjen i to je dovoljno "ozbiljno" da se maknem od takve osobe. Naravno, ako ponasanje zadobije nesto ekstremniji razmijer.
__________________
Prolaze ljudi, ali stoje sati
Free like a wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 12:57   #6
sve je to zbog umora
Nickelstrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 16:02   #7
uzasne su ove nove generacija. pogotovo mlade. sve impulsno rade. samo inat traze. bez hvala bi ti u 5 min uzele sve sto imas
MillionMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2012., 16:20   #8
Quote:
Free like a wind kaže: Pogledaj post
Meni je to recimo, itekako velika stvar. Mnogo sam puta bila zrtva radi svadje oko gluposti, kad doticna osoba plane preko svake mjere, poput onda kad se dogodi nesto mnogo ozbiljnije.

Nedostatak kontrole i infantilne optuzbe u zreloj dobi meni, rekla bih, prikazuju karakter osobe koji nije do kraja izgradjen i to je dovoljno "ozbiljno" da se maknem od takve osobe. Naravno, ako ponasanje zadobije nesto ekstremniji razmijer.
slazem se sa vama,mislim da je to jos jedan nacin lecenja frustracija...nedostatak samokontrole...
dudaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2012., 22:10   #9
Ne mora biti nedostatak samokontrole...
Može biti svjesno i namjerno cjepidlačenje u sukobu radi oslobađanja drugih napetosti i frustracija...
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2012., 00:47   #10
Quote:
GosponProljeće kaže: Pogledaj post
To o njima govori da su debili,grčevito se drže za svoja "uvjerenja" zato kaj nisu sposobni malo šire razmišljati,potruditi se shvatiti sugovornika i uživiti se u drugačiju perspektivu a.k.a. debili su.
Ponos je štaka nesigurnih.
Odlično rečeno! Boldano je neosporivo. Nesposobnost, ograničenost upakirane u veliko JA.
Ne žele odstupiti niti milimetar i ponosni su na izjavu: JA sam jako tvrdoglava osoba.
Pretužno.
cafelate is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2012., 09:20   #11
Quote:
Free like a wind kaže: Pogledaj post
Meni je to recimo, itekako velika stvar. Mnogo sam puta bila zrtva radi svadje oko gluposti, kad doticna osoba plane preko svake mjere, poput onda kad se dogodi nesto mnogo ozbiljnije.

Nedostatak kontrole i infantilne optuzbe u zreloj dobi meni, rekla bih, prikazuju karakter osobe koji nije do kraja izgradjen i to je dovoljno "ozbiljno" da se maknem od takve osobe. Naravno, ako ponasanje zadobije nesto ekstremniji razmijer.
I ja sam puno puta bio žrtva svađe oko gluposti. I još sam se kao glupan dao uvući u svađu. Onda nastane galama. Pa sam počeo izbjegavati razgovor. Bilo me je strah pitati," ljubavi, kako si, kako je prošao dan? " Toliko me strah i dan danas razgovarati sa ženom, nikad neznam koje će pitanje ili odgovor pokrenuti ONO. I tako se brak raspada...
__________________
....
neprilagođen00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2012., 12:12   #12
Ima dosta stvari koje bih mogao reći vezano uz ovu temu, ali zna da bi to neke povrijedilo. To mi nije cilj.


Postoje 3 moguća ishoda:

1. Ti reagiraš i prilagodiš se vibraciji i mislima tvog sugovornika.
2. Ti zadržiš smirenost i tvoj sugovornik se prilagodi tvojoj vibraciji i mislima.
3. Oboje zadržite smirenost i ostanete na svojim vibracijama.

Treći slučaj je veoma rijedak, jer takve osobe su rijetke, a i nikada ne bi zapoćele svađu
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2012., 15:54   #13
Unhappy

Potpisujem.
Makar sam najčešće griješio i postupao pod brojem 1.
Mislim da smo "draga " i ja sad na broju 3.
.. Dobar dan..
.. Dobar dan..
__________________
....
neprilagođen00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 02:51   #14
Hahaha ti su mi najjači,kad svoju tvrdoglavost ističu onako sa posebnim ponosom "ja sam ti tvrdoglav!",a ja si mislim ti si debil

Quote:
cafelate kaže: Pogledaj post
Odlično rečeno! Boldano je neosporivo. Nesposobnost, ograničenost upakirane u veliko JA.
Ne žele odstupiti niti milimetar i ponosni su na izjavu: JA sam jako tvrdoglava osoba.
Pretužno.
GosponProljeće is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2012., 16:26   #15
kod povišeno emotivnih ispada u vezi zaista banalnih stvari kakva je recimo kod žena ovo što je spomenula autorica ili kod muških recimo nogomet, vrlo često može biti riječ o nekim potisnutim, nerješenim konfliktima između tih osoba. s obzirom da dosta ljudi izbjegava direktno verbalno sučeljavanje oko problema (što bi rekli, istresti sve nekome u facu) , radije idu zaobilaznim putem, jezikom i temama koji su samo metafora nekih dubljih i važnijih poruka.
dakako, moguće je i da osoba ima loš dan, da potiskuje neki problem koji s tobom nema direktne veze i sl.
kako bilo, treba u takvim situacijama igrati hladno, pustiti frustriranom da se ispuca. vaše smirenosti će ga/ju spustiti na zemlju. i onda dakako postupati u skladu s izrečenim. ako je riječ o ozbiljnim uvredama i podjebavanju, pružiti ruku i adio, ako nije, reći čuj ne možeš tako sa mnom, nisam ti ja kriv što nisi umočio godinama/nemaš para/ne možeš naći posao/usamljen(a) si, itd.
leone.sb is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:46.