Natrag   Forum.hr > Društvo > Muški kutak

Muški kutak Za poklonike piva, daljinskog i muških spika...
Podforum: Pivnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.06.2011., 15:57   #21
Quote:
Mayki kaže: Pogledaj post
Ja sam probavao, probavao... Uspio skoro pola godine ne zapalit. U to vrijeme mirišalo mi je na kilometar kad je netko pušio. Ma reko ko ga jebe, karakter sam ja. Onda sam se naroljao ko svinja jednu srijedu, sljedeće jutro probudio sam se s kutijom stoše u džepu. Pristavio si kavu, pripalio pljugu i to je bilo to...


pušit je guštanje, šta je je.
ne želiš valjda bit nervozan ko ovi nepušači? ja nisam vidio opuštenog nepušača u životu. svi napeti ko struna.
Hej is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 17:48   #22
Da bi prestao pušiti moraš prvo biti spreman nikad više ne povući niti jedan dim. Moraš biti svjestan štetnosti pušenja, znači odjebao si već ovakve spike "pušenje me opušta", "moj djed je pušio 3 kutije i doživio 85 godina", "mogu prestati kad god želim, ali ne želim jer mi paše" i sl. sranja.
Kad si to čvrsto odlučio onda možeš početi s procesom odvikavanja takozvanim cold turkey, a to je tako da prestaneš odjednom, pobacaš sve lule, cigarete, pepeljare, upaljače, šibice, i ostalo što te podsjeća na pušenje. Isto tako ne savjetujem ti nikotinske žvake, prvo jer su odvratne, a drugo jer si i dalje ovisan o nikotinu samo sada kroz žvake.

Pij puno vode, kad ti se puši siši tvrde bombone. Kreći se, vozi bicikl, kreni u teretanu, igraj nogomet, itd. Uspuši se i iznoji. Pripremi se da ti 3-7 dana bude pakleno, uz psihičke i fizičke simptome uskraćivanja, znači mučnine, možda povraćanje, vrtoglavice, pritisak u glavi, gubitak apetita, drhvative, preznojavanje, itd. Pripremi se na nervozu, obavijesti sve ukućane i prijatelje da si prestao puštiti i da mogu čekivati ispade nervoze i bijesa. Ne očekuj pomoć od nikoga jer ljudi ništa više ne vole vidjeti od toga da je netko failao u svojem naumu. Pogotov ako ti okolina puši, pripremi se na razna sabotaže.
Izbjegavaj birtije, kave i sl. i za 14 dana bit ćeš kao nov.

Osam godina sam pušio, i do 3 kutije crvenog Marlbora, eto me već 5 godina nepušač. Nisam nervozan, dapače smireniji sam puno nego prije. Ujutro kad se probudim imam puno energije, ne treba mi kava niti cigareta da se razbudim. Odjednom ima puno više novaca za druge stvari.

Negativne strane nepušenja još nisam primjetio.
Šugavi mačak is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 18:02   #23
Quote:
Hej kaže: Pogledaj post
: ja nisam vidio opuštenog nepušača u životu. svi napeti ko struna.
e , pa vidjet ćeš ako se ikad upoznamo

puše kukavice koje se ne mogu suočiti sa stvarnošću , je i ja sam jedan takav bio , lagao sam sebi i drugima da mogu prestat kad god hoću , ali eto , nije mi potreba

i prestao sam , već duže vrijeme ne pušim i ne bojim se blizine pušača ni kutije cigareta , čak i ženi zapalim i ne osjećam ovisnost

boljitak osjećam u svakom pogledu
__________________
kad magarac nauči , magarac zna
mazgov is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 20:26   #24
Quote:
Šugavi mačak kaže: Pogledaj post
Da bi prestao pušiti moraš prvo biti spreman nikad više ne povući niti jedan dim. Moraš biti svjestan štetnosti pušenja, znači odjebao si već ovakve spike "pušenje me opušta", "moj djed je pušio 3 kutije i doživio 85 godina", "mogu prestati kad god želim, ali ne želim jer mi paše" i sl. sranja.
Kad si to čvrsto odlučio onda možeš početi s procesom odvikavanja takozvanim cold turkey, a to je tako da prestaneš odjednom, pobacaš sve lule, cigarete, pepeljare, upaljače, šibice, i ostalo što te podsjeća na pušenje. Isto tako ne savjetujem ti nikotinske žvake, prvo jer su odvratne, a drugo jer si i dalje ovisan o nikotinu samo sada kroz žvake.

Pij puno vode, kad ti se puši siši tvrde bombone. Kreći se, vozi bicikl, kreni u teretanu, igraj nogomet, itd. Uspuši se i iznoji. Pripremi se da ti 3-7 dana bude pakleno, uz psihičke i fizičke simptome uskraćivanja, znači mučnine, možda povraćanje, vrtoglavice, pritisak u glavi, gubitak apetita, drhvative, preznojavanje, itd. Pripremi se na nervozu, obavijesti sve ukućane i prijatelje da si prestao puštiti i da mogu čekivati ispade nervoze i bijesa. Ne očekuj pomoć od nikoga jer ljudi ništa više ne vole vidjeti od toga da je netko failao u svojem naumu. Pogotov ako ti okolina puši, pripremi se na razna sabotaže.
Izbjegavaj birtije, kave i sl. i za 14 dana bit ćeš kao nov.

Osam godina sam pušio, i do 3 kutije crvenog Marlbora, eto me već 5 godina nepušač. Nisam nervozan, dapače smireniji sam puno nego prije. Ujutro kad se probudim imam puno energije, ne treba mi kava niti cigareta da se razbudim. Odjednom ima puno više novaca za druge stvari.

Negativne strane nepušenja još nisam primjetio.
Kao što sam prije napisao, izdržao sam jedan dan bez cigarete. Drugi dan kad sam se probudio, k'o luđak sam tražio bilo kakav opušak, bilo kakvu (možda) skrivenu cigaretu (namjerno sam zgužvao kutiju taj dan kad nisam pušio), bilo što što proizvodi dim.
Ruke su mi se tresle, sav znojan, živčan--- trk u dućan po kutiju, zapalio, i... olakšanje. Jest da mi se zavrtilo u glavi, ali, opet sam bio nakon nekog vremena pun nikotina.
'bem mu mater, sve više me živcira ta moja slaba volja...
Mr. Relentless is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 21:48   #25
Quote:
Mr. Relentless kaže: Pogledaj post
Kao što sam prije napisao, izdržao sam jedan dan bez cigarete. Drugi dan kad sam se probudio, k'o luđak sam tražio bilo kakav opušak, bilo kakvu (možda) skrivenu cigaretu (namjerno sam zgužvao kutiju taj dan kad nisam pušio), bilo što što proizvodi dim.
Ruke su mi se tresle, sav znojan, živčan--- trk u dućan po kutiju, zapalio, i... olakšanje. Jest da mi se zavrtilo u glavi, ali, opet sam bio nakon nekog vremena pun nikotina.
'bem mu mater, sve više me živcira ta moja slaba volja...
To je normalno. Negdje sam čitao da prosječno ljudi prestanu pušiti iz trećeg pokušaja. Bitno je da polušavaš i da imaš namjeru stati.
Što se tiče nervoze i mučnine, moraš se baciti u vatru. Ja sam imao stav ili bez cigarete ili mrtav i bio sam spreman na sve, pa čak i da se lisicama privežem za radijator. Bilo mi je jako loše, povraćao sam, mislim da sam čak i panični napad doživio jednom ili dvaput.
Imao sam tu prednost da sam za to vrijeme bio nezaposlen, single i nisam morao izlaziti iz kuće, tako da ako si zaposlen i imaš dnevne probleme, vjerojatno ćeš se teže nositi sa svim tim stresovima.

Još i nakon 5 godina znam sanjati da pušim I budnom mi ponekad, na sekundu dođe potreba da zapalim, i nakon toliko vremena, ali onda prođe i mogu ti reći da sam nakon mjesec dana već normalno mogao ići na kave, i biti okružen pušačima i da mi njihovo društvo ni najmanje ne smeta, ne potiče me da zapalim. 5 Godina sam s pušačicom u vezi, i nisam propušio, niti ju gnjavio da prestane, odlučila je to nedavno sama
Samo hrabro. najgora su prva 3 dana, a onda prvi tjedan. Ako izdršiš 7 dana, možeš i 777.
Šugavi mačak is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 23:42   #26
mnogo onih koji su prestali se kunu u ovu knjigu

http://download2.esnips.com/doc/b40f...restati-Pusiti

pa eto, štetit neće
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2011., 15:55   #27
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
mnogo onih koji su prestali se kunu u ovu knjigu

http://download2.esnips.com/doc/b40f...restati-Pusiti

pa eto, štetit neće
pomodno sranje, ja bih rekao.

zaista glup čovjek može nešto NOVO naći u toj knjizi.
al ko voli da mu se kaže ono što već zna...neka mu.
Petar P. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2011., 13:52   #28
Ako zaista ništa ne pomaže, prošeći do najbliže bolnice, plućnog odjela i srest ćeš ljude koji bi sve na svijetu dali da još stignu prestati - ali je mnogima nažalost prekasno.

Budi sretan da ti još stigneš, uozbilji se i drš se odluke koju čovjek u tvojim godinama može i mora održati.
20doASA is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2011., 20:36   #29
nije problem prestati pušiti...problem je donijeti tu odluku...a još veći provesti u djelo...a najveći zadržati ju

no, kad postaneš bivši pušač, samo se nasmiješ tim "problemima"
K@rlo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2011., 21:15   #30
To da je teško prestati pušiti su možda izmislili tvornice tako da ljudi teže prestanu.

Ja sam prestao bez problema, nit mi nikotin falio ni ništa. Prije 2 godine sam radi nekog testiranja opet počeo pušiti, možda 3cigarete na dan, rekli su da ću postat ovisan. Kad sam skurio 2 kutije prestao sam ko da nisam ni zapalio nikad. Možda je caka jer sam karakter i radim šta hoću.
__________________
Sent from my NOKIA 3310
papa štrumf is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2011., 22:32   #31
Quote:
papa štrumf kaže: Pogledaj post
To da je teško prestati pušiti su možda izmislili tvornice tako da ljudi teže prestanu.

Ja sam prestao bez problema, nit mi nikotin falio ni ništa. Prije 2 godine sam radi nekog testiranja opet počeo pušiti, možda 3cigarete na dan, rekli su da ću postat ovisan. Kad sam skurio 2 kutije prestao sam ko da nisam ni zapalio nikad. Možda je caka jer sam karakter i radim šta hoću.
Ne postaje se ovisan od dvije kutije, niti od 3 cigarete na dan.
http://en.wikipedia.org/wiki/Substan...tive_potential
Šugavi mačak is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2011., 05:29   #32
Moram komentirat ovo jer vidim da ti je samo jedna osoba dala pravi savjet,a to je link na knjigu.

Quote:
Petar P. kaže: Pogledaj post
pomodno sranje, ja bih rekao.

zaista glup čovjek može nešto NOVO naći u toj knjizi.
al ko voli da mu se kaže ono što već zna...neka mu.

Jesi pročitao knjigu da možeš tako nešto reći? Ta knjiga je čudo,pročitao sam ju i već sutradan sam bio na kavi s pušačima i nije mi bilo neizdrživo! Preporučujem svima knjigu jer stvarno djeluje i ne treba ti neka posebna snaga volje,jer u knjizi frajer objasni kako da se riješiš psihološke ovisnost,koja je u biti problem,a ne fizička. Tako da,nabavi knjigu i uživaj u nepušačkom životu
Wudang is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2011., 14:33   #33
Quote:
Wudang kaže: Pogledaj post
Moram komentirat ovo jer vidim da ti je samo jedna osoba dala pravi savjet,a to je link na knjigu.
da, to je jedini pravi savjet. prije te knjige nitko nikada nije prestao pušiti. ne postoji drugi način i svi ostali savjeti su beskorisni.

Quote:

Jesi pročitao knjigu da možeš tako nešto reći? Ta knjiga je čudo,pročitao sam ju i već sutradan sam bio na kavi s pušačima i nije mi bilo neizdrživo!
upravo ono kaj sam rekao u svom postu. ti si valjda jedan od onih kojem netko treba reći ono što već zna da bi povjerovao u to.
dobro za tebe ali prihvati da ima ljudi kojima ne treba bestseler da bi shvatili očito.
Petar P. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2011., 17:27   #34
Knjiga sa linka prekjučer isprintana, jučer pročitana do kraja. 203 stranice.
I???
Dalje pušim.... tako da mi ta pametovanja iz knjige ama baš ništa nisu pomogla.
Tako da jedino rješenje je .... čvrsta volja i svoje JA. A ne brdo knjiga, DVD-a o prestanku pušenja, hipnoze, Nicorette i kajtigajaznam još...
Mr. Relentless is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2011., 23:33   #35
Quote:
Mr. Relentless kaže: Pogledaj post
Knjiga sa linka prekjučer isprintana, jučer pročitana do kraja. 203 stranice.
I???
Dalje pušim.... tako da mi ta pametovanja iz knjige ama baš ništa nisu pomogla.
Tako da jedino rješenje je .... čvrsta volja i svoje JA. A ne brdo knjiga, DVD-a o prestanku pušenja, hipnoze, Nicorette i kajtigajaznam još...
Ljudi za koje znam da su prestali pušiti – trajno – jesu oni koji su doživjeli opak šok.
Jedan je palio jednu šibicu na dan; onda mu je liječnik rekao da mu je ostalo još šest mjeseci ne prestane li. Prestao je.
Drugome je prijatelj, također liječnik, pokazao pluća pušača. Doslovce: uzeo je pluća pušača na kojemu je netom prije obavio obdukciju i rekao mu “ovako izgledaju i tvoja pluća”. Tip dan-danas drži na radnom stolu kutiju cigareta koju je taj dan imao u džepu. Da ga podsjeti zašto je prestao.
Treći je mlađi od ove dvojice, i organizam mu je pred par godina doživio gadan šok: tešku upalu pluća. Mjesecima ga nisam ni vidio; veli da je jedva disao. Naravno, pušenje nije dolazilo u obzir. Kasnije mu je bilo glupo ponovo početi.

Možeš i bez šoka, jasno. Ali onda moraš imati jebenu volju.
Upravo kao što si rekao: jebeš i knjige i žvake i pizde materine. Hoćeš li prestati ovisi samo i isključivo o tebi.

Inače, kokoš od moje sestre uspjela je prestati pušiti s pomoću nikotinskih flastera. Samo što je nekoliko mjeseci kasnije iz zajebancije/dosade/živčanosti opet počela.
Takve ti stvari mogu pomoći oko apstinencijske krize. Ali dalje je odluka na tebi. Svakoga dana iznova moraš odlučiti da nećeš zapaliti; to nije odluka koju doneseš jednom u životu, nego svaki put kad te tvoja ovisnost ponuka da zapališ još jednu.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2011., 00:22   #36
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Ljudi za koje znam da su prestali pušiti – trajno – jesu oni koji su doživjeli opak šok.
Drugome je prijatelj, također liječnik, pokazao pluća pušača. Doslovce: uzeo je pluća pušača na kojemu je netom prije obavio obdukciju i rekao mu “ovako izgledaju i tvoja pluća”. Tip dan-danas drži na radnom stolu kutiju cigareta koju je taj dan imao u džepu. Da ga podsjeti zašto je prestao.
Dok, da mu je tutnuo zdrava pluća u ruku, čovjek uopće ne bi bio nimalo šokiran. Dapače, bila bi mu tako simpatična da bi ih, sigurna sam, koristio na radnom stolu kao pritiskivač papira.
Nikolajeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2011., 03:02   #37
Win.
Grofaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2011., 15:57   #38
Quote:
Mr. Relentless kaže: Pogledaj post
Kako prestati pušiti?
Nemoj prestati, uživaj dok možeš
Caesar_Augustus is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 17:15   #39
Bolje ne prestati pušiti.
Ajde prika, zapali jednu, bit će ti lakše.
forumas4ever is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 17:25   #40
Quote:
Mr. Relentless kaže: Pogledaj post
Probao sam i to, nejde. Ispalo je da svake 2-3 minute idem motati cigaretu, i to mi je dopizdilo. Na kraju sam bacio duhan i išao si kupiti cigarete.
Hipnoza je štetna , odjebi to. Mozes doboti posthipnotičku sugestiju, čak i nehotice od hipnotizera, tipa da stalno podrigneš kad prođe crveni auto..ima tu svašta, nemoj tome vjerovat. Hipnoza je na podsvjesnom nivou, ne zelis valjda "podsvjesno živjeti" ?

Mozda bi bilo dobro ako se bojis da ćeš sve terat u p..m.. maknut se nekamo na određeno vrijeme gdje si sam i gdje možes psovat do mile volje.
Nessadha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:25.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger