Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Sapunice

Sapunice meksičke, španjolske, američke, hrvatske - nije važno, gledamo ih sve, ma što god drugi rekli o tome

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.02.2015., 01:14   #521
Mislim da četvrti.
__________________
Čekaj me i ja ću doći, samo me čekaj dugo. Čekaj me i kad žute kiše noći ispune tugom...
Nicole_Lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2015., 11:06   #522
ma jok 3 puta se reprizirala(kao i večina Sorti, Otimacica, Marisol...), PTA je jedina šta je išla 4 puta
x files agent is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2015., 16:31   #523
Hvala bogu sutra gotovo. Vise ne mogu gleda ovog idiota JM toliko nit za ženom nije cmizdrio s kojom je živio cca 10 godina koliko za balavicom! Jbt ugledni doktor a nije služio bilancu,ja ne znam sta radi u psihijatriji lol a glavno da je sad jedini za oči u Mex pa ce sve izliječitivise nitko nneće biti slijep ! Ja se ne mogu načudit tim mozgovima koji su pisali tu seriju,to su bajke za laku noć !
sapunjaraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2021., 11:21   #524
Oprezno s anđelom...

Radnja klasična, ali napravljena kao cirkus. 195 epizoda nebuloza i nebuloza. Imaginarno napastvovanje, mrtva baba na tavanu, sljepoća protagonistice, podvojene ličnosti, bolest tj. tumor protagonistice, mazanje stepenica maslacom da glavna padne, onda rađanje kroz traperice...

Glavni par je po mom mišljenju imao kemiju, ali to ne znači da su oni bili odlični. Likovi debilno napisani, a gluma kako kad. Maite je odradila okej posao, ali nije ni mogla bolje jer je scenarij takav kakav je. William glumački mlak, barem ovdje. Možda je bilo i do lika, ali inače mi nije toliko loš kao glumac. Veliki minus je bila ta njihova razdvojenost tijekom serije. Nisu bili zajedno 30 epizoda, od njih 195.

Negativci očajni. Bilo ih je milijun. Estefania, ona njena teta Isabel, Amador, Viviana, onda ona učiteljica, pa Ana Julia, Onelia. Brate nitko nije bio sa stilom, svi teški klišej. Nitko nije bio negativac cijelu seriju. Ili je bio mrtav na pola serije ili se ne bi prikazivao po 30 epizoda.

Sporedni su bili čak i okej. S njima je zapravo bilo i najmanje klišejeva. Helena Rojo i Ricardo Blume su bili dobri, ne znam šta im je trebao ovaj projekt uopće. Evita Munoz tj. Candelaria je isto bila okej. Sestra od glavnog također okej, ne znam joj ime. Sve u svemu, oni su koliko-toliko bili okej i gledljivi pa izvlače stvar bar malo.

Naslovna pjesma je lijepa, a i soundtrack je također bio okej. Tu nemam nekih zamjerki.

Sve u svemu konačna ocjena 3/10.
gledamsapunice is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2021., 14:06   #525
Meni je Maričujka pak njdraža rosa/klasična telenovela.

Nikad nisam niti je gledam kroz prizmu kvalitete, jer ona to očito nije, ali nije ni poanta da to bude. Prvenstveno zato što se rijetko koja rosa novela može pohvaliti kvalitetom. Kažem to iz prostog razloga što zapleti koji prevladavaju u klasičnim telenovelama (neuke seljančice, lažne trudnoće, sto i jedna nesreća glavne prote, nastavite niz..) su sami po sebi treš i zato ih ja prventstveno gledam kao oblik zabave i stavljanje mozga na pašu.
Takve tematike tome i služe.

Glavni adut Maričujke je definitivno glavni par.
Presavršeni su bili zajedno i definitivno su ostavili velik trag u svijetu telenovela i njegovih parova
Da je samo netko drugi izabran za protagoniste, novela ne bi ni približno bila uspješna.

Ovako je, zahvaljujući njima, Nathalie ubola exito mundial.

I Maite i Will imali su uloge klasičnih protagonista u klasičnoj sapunici ali ipak su uspjeli izuvći nešto posebno iz tih istih uloga, koje smo vidjeli u drugim novelama mali milijun puta prije CCEA. Marichuy je imala taj neki poseban šarm i igru i mislim da je Maite izvukla maksimum iz tog lika.

Novela je teški ali meni prezabavan cirkus

Od negativaca najbolje su mi bile Viviana i Ivette
Volio sam i Anu Juliju jer je bila teška lujka i jer me nasmijavala svojim podvalama
Mazanje stepenica maslacem da se Maričujka ubije, podvaljivanje stvari po sobama da se spotiče dok je slijepu uči hodati.. Znači
I onda za kraj, naravno, poznati porod kroz traperice!

Soundtrack je
Sve numere korištene u ovoj noveli su bile pogođene samo tako.
Jackles is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2021., 14:08   #526
Je, je...slažem da se da je par bio super...ma serija je bila teški cirkus, ali barem smo se dobro nasmijali. Šta je najzanimljivije od svega, serija je bila svjetski hit.
gledamsapunice is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2021., 11:38   #527
William i Maite su imali nevjerojatnu kemiju u CCEA
Vjerojatno je to zbog toga što je stvarno bilo iskri među njima... Iako u TDA imaju puno više scena poljubaca, kemija im nije tako jaka kao u CCEA

Od 195 epizoda oni su većinu bili posvađani, šteta, mogao je scenarij bit bolji

One scene male Mayite sa bakom na tavanu bih izbacila ili ih ne bih bas stavljala u svaku drugu epizodu, previse ih je bilo

Glazbena pozadina u seriji je predobraa

Onelia mi je super lik, kao i Candelaria

Mogli bi već napravit ponovno remake ove serije, vjerojatno su svjesni toga da će ovu verziju teško nadmašit
Protagonistica Eiza Gonzalez, a protagonist Rodrigo Guirao

Nisu već dugo reprizirali seriju, baš čudno
Chica48 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2021., 16:23   #528
Ako ijedna priča ne treba remake, to je ova. Jer priča kao takva maltene ni ne postoji. Jedino što je tu imalo potencijala je bio glavni par koji ne da je većinu serije bio posvađan nego nisu bili u kontaktu jedno s drugim. Svađe su bile manji problem. Recimo, još se sjećam scena kad je JM bio na večeri s Estefanijom, MC s Amadorom, i onda škicanje za vrijeme plesa i svađa u garaži. Nije bilo remek djelo, ali bilo je zabavno i iskrice su bile na djelu. Stvar je što oni nisu imali dovoljno ni takvih scena. Majko mila, ono bježanje na selo, leopardi i gušteri. One pizdarije sa sljepoćom, ekspres subspecijalizacijom i lažnim identitetom nisu vrijedne spomena.

Ovo s Mayitom mi je problem, jer ne kužim svrhu. Zapravo mogu zamisliti kako je to mogao biti način da se na način primjeren djeci govori o boli i gubitku, jer ta mala je izgubila baku s kojom je bila bliska i mamu koja ju je ignorirala, ali joj je bila ipak mama. I onda imamo kakti predanog tatu. Psihijatra koji ne kuži da mu je kći pola dana na tavanu sama i ne pita se zašto. :/ Ali ovo očito nije bila produkcija koja bi se pozabavila time.
blenta is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2021., 16:37   #529
Pa telenovela je ionako remake, pa će sljedeći remake raditi prema originalu.

A gdje pobogu nađeš Eizu Gonzalez?
Jedna od rijetkih meksičkih glumica koja ima neku karijeru u SAD-u.Možda kad bude stara se vrati u Mexicu i glumi onu babu na tavanu ili nešto slično primjereno njezinim godinama.
__________________
Tú tranquilo y yo nervioso.Arre!
Altairfan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2021., 20:55   #530
Dios no quiera

I ovo je previše, kamoli da još gledamo remake.

Ne sjećam se da su u ijednoj noveli koju sam gledala toliko vrijeđali inteligenciju gledateljima kao u ovoj seriji

Ne znam šta je gluplje bilo... Mrtva baka koja priča priče Mayiti na tavanu, sljepoća i činjenica da Marichuy ne kuži da ju liječi Juan Miguel, a samo se malo zakašljao kad bi govorio, ili to što je lumen pa je doktorirao u pola godine

E, da, a tek famozan porod kroz traperice Mamma mia

Toliko su toga natrpali da zadnjih 10 epizoda nisu imali šta stavljat pa su stavljali scene iz prethodne epizode pola sata...
__________________
No estudio para saber más, sino para ignorar menos. (Juana Inés de la Cruz, México, 1651- 1695)
Maria Mexicana is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2021., 22:18   #531
Istina ali ova novela je imala predobar glavni par radi kojeg je i postigla takav uspjeh a i nije bilo dosadno kao u svim ostalim novelama N.Lartilleux koje nisu ništa inteligentnije od ove
Livia fan7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2021., 01:52   #532
Morate priznati da je Maya Mishalska u ulozi Blance/Ivette bila vrlo zanimljiva



Mislim da je to cak najpoznatija podvojena licnost u sapunjarama. Ona je ujedno bila i najbolji lik u cijeloj prici, ostali negativci tipa Viviana i Amador su stvarno bili neoriginalni i dosadni.

M & JM su bili savrseni jedno za drugo, steta sto su zbog debilnog scenarija bili uvijek razdvojeni
dennomon is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2021., 20:45   #533
Ne dao Bog remake ove gluposti. 195 ili koliko već epizoda te priče mi je bilo dosta. Kad se samo sjetim kad sam na Domi ugledala reprizu prije 10-ak godina, pao mi je mrak na oči.

Čast LevyPerroni fanovima, ali ja tu famoznu kemiju nisam vidjela od prve epizode Sama sebi se i dan danas čudim da sam to smeće uspjela odgledati do kraja. Valjda sam ju htjela finiširati, a i počela sam ju gledati jer sam tada imala višak slobodnog vremena (studij i manjak sapunica). Tek kasnije je Doma vratila sapunice sa Sortijem i MEPS-om.
__________________
Ja te volim Hrvatska
Paloma Negra is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2021., 02:04   #534
Meni je tu itekako bilo kemije, iskre su frcale. S obzirom na događanja iza kamere, ne čudi, i taj spoj je i držao tu sapunicu. Da nije bilo te kemije, ne bi valjda 10 gledatelja skupilo, smeće teško. Dobro, i Levy je tad bio teški ljepotan, to su svi podivljali za Juan Miguelom.

A i ovo što spominjete gore - ajde što su bili posvađani, ali valjda su ukupno 30/195 epizoda uopće bili zajedno u kadru. Horor.
Jeaxpea is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2021., 23:19   #535
Slazem se prica je u puno dijelova nelogicna i nerealna (iako se radi o telenovelama i naravno da neke stvari nisu realne, ovdje su pretjerali, naveli ste primjere)

Mislila sam na remake bez ovih neboluza i da su vise skupa... da znam da bi remake isao od originala.. nisam upucena koliko su se u CCEA drzali tog originala, osim činjenice da ju u CCEA nije silovao i to mi je drago da su promijenili, jer koliko god kemije da JM i Marichuy imaju, ne bih mogla prijeći preko toga da zavrsi sa svojim silovateljem

Levy mi je najzgodniji bio u CCEA definitivno
Sad se vidi da su ga godine stigle..
Iako ima nekih glumaca koji mi bolje sad izgledaju u kasnim tridesetima/ranim četrdesetima nego u dvadesetima

CCEA mi ima 2 dobre stvari: soundtrack i glavni par

Da, to s Mayitom su htjeli prikazat koliko je zapostavljena od strane oca i bake i jos kak je izgubila majku i to mi je okej, nije bilo potrebno toliko puno tih scena i sa manje takvih scena bi uspjeli prikazat poantu
Chica48 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2021., 02:37   #536
Levy bi i sad super izgledao da sredi malo lice. Barem je podocnjake lako ukloniti danas.
Arial is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2021., 11:36   #537
Quote:
Paloma Negra kaže: Pogledaj post
Ne dao Bog remake ove gluposti. 195 ili koliko već epizoda te priče mi je bilo dosta. Kad se samo sjetim kad sam na Domi ugledala reprizu prije 10-ak godina, pao mi je mrak na oči.

Čast LevyPerroni fanovima, ali ja tu famoznu kemiju nisam vidjela od prve epizode Sama sebi se i dan danas čudim da sam to smeće uspjela odgledati do kraja. Valjda sam ju htjela finiširati, a i počela sam ju gledati jer sam tada imala višak slobodnog vremena (studij i manjak sapunica). Tek kasnije je Doma vratila sapunice sa Sortijem i MEPS-om.
Potpisujem od riječi do riječi ovo za remake,onih 95 + epizoda nakon 100 epizode je bilo stvarno previše ,mogli su slobodno završiti sa 100 epizoda jer se sve ono bitno otkrilo prije 100.epizode,a definitivno najgora stvar u ovoj seriji mi je ona mala Mayita i pričanje s mrtvom babom na tavanu ,da mi je znati tko se sjetio to staviti u scenarij .Mala Mayita i pričanje sa mrtvom babom na tavanu-nešto najgluplje što sam ikad vidjela u telenovelama .I u drugim telenovelama ima nebuloza i gluposti,ali ovo pričanje male sa mrtvom babom na tavanu u CCEA je vrh debilizma,nadmašilo je sve gluposti koje se mogu dogoditi u nekoj telenoveli
Magdalena Nava is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2021., 15:49   #538
Za ovo remeke ne treba jer je serija remek dijelo... Da, najveći fan sam te serije i to dokazujem da sam ju gledala i to da sam ju gledala tri(hrt1 i 2xdoma tv) i pol puta(prije nego li je počela na domi tv, ja sam ju počela gledati bez prijevoda na laptopu)... Nije me sram priznati da mi je omiljena serija upravo CCEA i da ću ju čim budem imala vremena, pogledati cijelu na izvornom jeziku i opet i opet i opet...

A oprostite nisam Vas shvatila, kaj su najavili da će snimati remeke ?

Iskreno, ne znam zašto se i čudim... Prije par godina sam to pomislila - ako bi snimali ovu seriju kao remeke, ja ju ne bih gledala jer bih mi pokvarili savršen dojam CCEA...
__________________
Moja telenovela
____________________
𝓨𝓸𝓾'𝓻𝓮 𝔀𝓸𝓻𝓽𝓱 𝓽𝓱𝓮 𝔀𝓱𝓸𝓵𝓮 𝓭𝓪𝓶𝓷 𝓫𝓾𝓷𝓬𝓱 𝓹𝓾𝓽 𝓽𝓸𝓰𝓮𝓽𝓱𝓮𝓻 - 𝓝𝓲𝓬𝓴 𝓒𝓪𝓻𝓻𝓪𝔀𝓪𝔂(𝓣𝓱𝓮 𝓖𝓻𝓮𝓪𝓽 𝓖𝓪𝓽𝓼𝓫𝔂)
Thumbelina1994 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2021., 16:15   #539
Thumbelina1994 Nigdje nije rečeno da će se snimati remake,to nitko nije spomenuo Paloma Negra je samo napisala i komentirala da se nada da neće raditi remake jer CCEA ionako ima previše epizoda-195
Magdalena Nava is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2021., 16:23   #540
Quote:
Magdalena Nava kaže: Pogledaj post
Thumbelina1994 Nigdje nije rečeno da će se snimati remake,to nitko nije spomenuo Paloma Negra je samo napisala i komentirala da se nada da neće raditi remake jer CCEA ionako ima previše epizoda-195
__________________
Moja telenovela
____________________
𝓨𝓸𝓾'𝓻𝓮 𝔀𝓸𝓻𝓽𝓱 𝓽𝓱𝓮 𝔀𝓱𝓸𝓵𝓮 𝓭𝓪𝓶𝓷 𝓫𝓾𝓷𝓬𝓱 𝓹𝓾𝓽 𝓽𝓸𝓰𝓮𝓽𝓱𝓮𝓻 - 𝓝𝓲𝓬𝓴 𝓒𝓪𝓻𝓻𝓪𝔀𝓪𝔂(𝓣𝓱𝓮 𝓖𝓻𝓮𝓪𝓽 𝓖𝓪𝓽𝓼𝓫𝔂)
Thumbelina1994 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:27.