Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.01.2012., 10:44   #1921
Quote:
NiT kaže: Pogledaj post
Hvala Ja sam ju godinama(biti prirodna crvenokosa nije baš najpopularnije u srednjoj školi) bojala u tamno smeđe, i sad kad sam se konačno pomirila s njom, sad mi blijedi...očito karma

ugl. to zapravo i tražim. Da mi produbi tu boju koju već imam, i da ide na bakreno. Egipatska veliš Gdi pa da ju nabavim, a da bude kvalitetna...
Sa svima crvenim kanama ćeš dobiti bakrenu neovisno jel egipatska, ne postoji roskasti podton crvene kane. Kana zapravo i nije crvena već copper. Koliko sam skužila si trenutno blond, onda ti savjetujem muller crvenu kanu, rezultat bi trebo biti ko lijeva slika, od intensive rot ćeš biti mrkvica ko desna slika ako ne i intenzivnija. Znaći izbjegavaj u naslovu intenzivne i super crvene kane osim ako ne želiš biti mrkvica, što je meni osobno isto
Možeš se nadati ovim rezultatima sa crvenom kanom ako si plavuša:


Ili ako si prirodno svjetlije do srednje smeđa (na tamno smeđoj je vidljiv samo odsjaj)

__________________
★ ♫†♥ "Remember, my child: Without innocence the cross is only iron, Hope is only an illusion and Ocean Soul's nothing but a name."♥†★ ♫

Zadnje uređivanje Elvenpath : 06.01.2012. at 10:53.
Elvenpath is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2012., 11:05   #1922
Ps. savjet za NiT i sve svjetle plavuše koje se kaniraju. Izbjegavajte znaći intenzivnu crvenu i uzmite običnu crvenu, osim ako vas izrast ne smeta i volite otkačenije intenzivne boje.
Pošto NiT želi izbjeći izrast mislim da bi i hennagloss bio sasvim dovoljan, znači crvena kana ali sa više dodataka (kamilica, maslinovo ulje, jogurt... bla bla), tako da ti nebi ulovila preintenzivno već bi dobila nešto slično Kidmanici tzv. strawberry blonde nijansu. Djelovat će veoma prirodno
__________________
★ ♫†♥ "Remember, my child: Without innocence the cross is only iron, Hope is only an illusion and Ocean Soul's nothing but a name."♥†★ ♫
Elvenpath is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2012., 13:16   #1923
Htjela bi kanirati kosu, pa me par stvarčica zanima, ako netko zna............neka mi slobodno da odgovore.
Čitala sam na http://kana za kosu
da kana koju kupujemo u trgovinama je sve osim kane, da ima kojekakvih štetnih sastojaka, da je neprirodno da postoje različite nijanse kane jer se od nje može dobiti samo jedna boja, a ne kao što nude plava, crna, intenzivno crvena i sl.
Što mi je i logično, znači da se dobiju te različite nijanse oni mješaju kojekakve kemije, to na ambalaži najčešće ne piše.
Ja imam tamnosmeđu boju kose i željela bi da bude bar približno takva, a to se dobije miješanjem kane i indiga, amle itd....bla bla bla
na kraju, moje pitanje je.....DALI U RH IMA ZA KUPITI NEGDIJE, BILO GDIJE, ČISTA, SVJEŽA KANA?
naručila bi http://hennaforhair.com odavde, jako je jeftino, ali pošto je u SAD-u, shipping bi više puta premašio cijenu pošiljke pa mi je to glupo......
Jel zna ko nešto?
missMarlboro is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2012., 15:19   #1924
je li itko od vas pokušao maknut kanu iz kose?
ja već mjesecima pokušavam doć do plave, no i nakon 3 blajha(zadnji koji sam stavljala sam miješala s 12% hidrogenom jer mi je već bio pun kufer. i opet fail) i bezbroj farbanja i dalje sam svijetlo narančasta na dijelu kose koji sam kanirala
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2012., 18:13   #1925
Koliko znam Muller kana je dosta svježa i čista, da nije i da je tak neko smeće s metalnim solima bi mi blajh spalio kosu u gumu

Iz kane u plavu/blond boju je gotovo nemogće, pričekaj da naraste pa ošišaj, nema ti druge To je ono što je problem najveći kod kane, u tamniju boju ide bez problema, ali u neku pepeljastu nordijski plavu je nažalost fantasy projekt
Probaj s ljubičastim pigmentima/ šamponima ju šopati, jer ljubičasta neutralizira žutilo/narančastilo u blond kosi.
__________________
★ ♫†♥ "Remember, my child: Without innocence the cross is only iron, Hope is only an illusion and Ocean Soul's nothing but a name."♥†★ ♫
Elvenpath is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2012., 21:32   #1926
Ja sam na netu našla žensku koja je zblajhala kanu do plave...nisam očima vjerovala....inače, cura je i obrve kanirala
m@non is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2012., 22:07   #1927
i ja sam gledala ženske po youtubeu al ne..nisam ja te sreće
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 08:31   #1928
Evo jedan super savjet za brzo osvjezavanje boje (p.s-ja sinoc isprobala):
Na opranu i isfrotiranu kosu nanijela masku za kosu od maslinovog ulja,par kapi bademovog ulja,i kanu herbul bungurdy crvenu.Drzala 20min i isprala.Primilo fantasticno!
P.S-za narandzaste nijanse:ne daje svaka kana narandzastu boju,znam iz vlastitog iskustva,meni jedino egipatska daje tu boju!Ova bungurdy daje boju vina,a kad pomjesam pola bungurdy,pola egipatske dobijem tamnu narandz.boje zalaska sunca,blijestim na svjetlu.
Bikicka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 08:35   #1929
Quote:
BlackLotus kaže: Pogledaj post
i ja sam gledala ženske po youtubeu al ne..nisam ja te sreće
Upravo tako,svaka kosa je drugacija.Tesko je dobit plavu posle kane,mozes jedino dobit ostecenu kosu i ispucale vrhove.
Bikicka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 13:11   #1930
Quote:
Bikicka kaže: Pogledaj post
Evo jedan super savjet za brzo osvjezavanje boje (p.s-ja sinoc isprobala):
Na opranu i isfrotiranu kosu nanijela masku za kosu od maslinovog ulja,par kapi bademovog ulja,i kanu herbul bungurdy crvenu.Drzala 20min i isprala.Primilo fantasticno!
P.S-za narandzaste nijanse:ne daje svaka kana narandzastu boju,znam iz vlastitog iskustva,meni jedino egipatska daje tu boju!Ova bungurdy daje boju vina,a kad pomjesam pola bungurdy,pola egipatske dobijem tamnu narandz.boje zalaska sunca,blijestim na svjetlu.
Meni sve crvene (čiste, bez primjesa indiga etc.) kane prime narandžaskasto. I to u prozirnkastom filmu, nikad ko farba da intenzivno zažbukaju vlas bojom. Već taj glossy naranđasti sloj, ko da je neko "polakirao" kosu s naranđastom nekom providnom glazurom. Al šta ja znam, ja koristim i boju za kosu jer sam tamnokosa dosta, iako sam bljede puti s pjegicama, a sad sam baš uz pomoć peroksida vatrena ovak nekako: Volim kanu kombinirati uz crvenu farbu, jer mrzim rozi paradajzasti podton u farbi, a ujedno mi malo izlječi kosu od farbanja kana-maska. Ta bungurdy je baš crvena kana ili naka mješavina tipa auburn kane i mahagoni?
__________________
★ ♫†♥ "Remember, my child: Without innocence the cross is only iron, Hope is only an illusion and Ocean Soul's nothing but a name."♥†★ ♫
Elvenpath is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 13:20   #1931
Quote:
Elvenpath kaže: Pogledaj post
Meni sve crvene (čiste, bez primjesa indiga etc.) kane prime narandžaskasto. I to u prozirnkastom filmu, nikad ko farba da intenzivno zažbukaju vlas bojom. Već taj glossy naranđasti sloj, ko da je neko "polakirao" kosu s naranđastom nekom providnom glazurom. Al šta ja znam, ja koristim i boju za kosu jer sam tamnokosa dosta, iako sam bljede puti s pjegicama, a sad sam baš uz pomoć peroksida vatrena ovak nekako: Volim kanu kombinirati uz crvenu farbu, jer mrzim rozi paradajzasti podton u farbi, a ujedno mi malo izlječi kosu od farbanja kana-maska. Ta bungurdy je baš crvena kana ili naka mješavina tipa auburn kane i mahagoni?
Bungurdy je boja vina,znaci tamnija crvena,Herbul proizvodjac,nije bas c i s t a,ima nesto hemije,ali je opet zdravija od bilo koje farbe.Tu sam tek pocela koristit,dosad samo egipatsku na plavu boju kose pa sam bila narandzasta,ali mi je ta boja dosadila,a ova mi nekako bolje oblozi dlaku i duze traje.
Bikicka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 13:23   #1932
Quote:
Elvenpath kaže: Pogledaj post
Meni sve crvene (čiste, bez primjesa indiga etc.) kane prime narandžaskasto. I to u prozirnkastom filmu, nikad ko farba da intenzivno zažbukaju vlas bojom. Već taj glossy naranđasti sloj, ko da je neko "polakirao" kosu s naranđastom nekom providnom glazurom. Al šta ja znam, ja koristim i boju za kosu jer sam tamnokosa dosta, iako sam bljede puti s pjegicama, a sad sam baš uz pomoć peroksida vatrena ovak nekako: Volim kanu kombinirati uz crvenu farbu, jer mrzim rozi paradajzasti podton u farbi, a ujedno mi malo izlječi kosu od farbanja kana-maska. Ta bungurdy je baš crvena kana ili naka mješavina tipa auburn kane i mahagoni?
P.S-ja tu boju sto si prikazala na slici dobijem mijesanjem egipatske i ove bungurdy.S tim da vise ide egipatske.
Boja je bas prekrasna,onako bas vatrena!
Bikicka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 13:31   #1933
Quote:
Elvenpath kaže: Pogledaj post
Meni sve crvene (čiste, bez primjesa indiga etc.) kane prime narandžaskasto. I to u prozirnkastom filmu, nikad ko farba da intenzivno zažbukaju vlas bojom. Već taj glossy naranđasti sloj, ko da je neko "polakirao" kosu s naranđastom nekom providnom glazurom. Al šta ja znam, ja koristim i boju za kosu jer sam tamnokosa dosta, iako sam bljede puti s pjegicama, a sad sam baš uz pomoć peroksida vatrena ovak nekako: Volim kanu kombinirati uz crvenu farbu, jer mrzim rozi paradajzasti podton u farbi, a ujedno mi malo izlječi kosu od farbanja kana-maska. Ta bungurdy je baš crvena kana ili naka mješavina tipa auburn kane i mahagoni?
P.S-ja tu boju sto si prikazala na slici dobijem mijesanjem egipatske i ove bungurdy.S tim da vise ide egipatske.
Boja je bas prekrasna,onako bas vatrena!
Bikicka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 13:32   #1934
Quote:
Bikicka kaže: Pogledaj post
Bungurdy je boja vina,znaci tamnija crvena,Herbul proizvodjac,nije bas c i s t a,ima nesto hemije,ali je opet zdravija od bilo koje farbe.Tu sam tek pocela koristit,dosad samo egipatsku na plavu boju kose pa sam bila narandzasta,ali mi je ta boja dosadila,a ova mi nekako bolje oblozi dlaku i duze traje.
Znam da je to boja vina, zato sam i mislila da je neka mješavina ili dodatak. Tako ja koristim mjesto crvene intenzivno crvenu koja ima neki prirodni pojačivač, neka kiselina mislim
Uglavnom očito imaš svjetliju plavu kosu ako ti tako ispadne s burgundy drečava. Meni sa intenzivno crvenom ispadne tamno crvena boja višnje- skoro crna, samo je vatrena na suncu. Zato se farbam, a kanom malo miksam da imam onaj kana odsjaj, koji je kako kažeš vatren i nema te farbe koja bi ga proizvela
__________________
★ ♫†♥ "Remember, my child: Without innocence the cross is only iron, Hope is only an illusion and Ocean Soul's nothing but a name."♥†★ ♫
Elvenpath is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 16:48   #1935
[QUOTE=missMarlboro;37514054]Htjela bi kanirati kosu, pa me par stvarčica zanima, ako netko zna............neka mi slobodno da odgovore.
Čitala sam na http://kana za kosu
da kana koju kupujemo u trgovinama je sve osim kane, da ima kojekakvih štetnih sastojaka, da je neprirodno da postoje različite nijanse kane jer se od nje može dobiti samo jedna boja, a ne kao što nude plava, crna, intenzivno crvena i sl.
Što mi je i logično, znači da se dobiju te različite nijanse oni mješaju kojekakve kemije, to na ambalaži najčešće ne piše.
Ja imam tamnosmeđu boju kose i željela bi da bude bar približno takva, a to se dobije miješanjem kane i indiga, amle itd....bla bla bla
na kraju, moje pitanje je.....DALI U RH IMA ZA KUPITI NEGDIJE, BILO GDIJE, ČISTA, SVJEŽA KANA?
naručila bi http://hennaforhair.com odavde, jako je jeftino, ali pošto je u SAD-u, shipping bi više puta premašio cijenu pošiljke pa mi je to glupo......
Jel zna ko nešto?
missMarlboro is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 12:09   #1936
Cure trebam savjet ili nešto, naime prirodno sam tamna kesten smedja s prirodnim crvenkastim odsjajem i budući da se kaniram sad već 4 godine, kosa je narasla puno i dogodilo se to da mi je kosa od negdje kraja uha do pupka lijepa prekrasna narancasta, a gornji dio je moja smedjasta ali posvjetljena jer sam ju ucestalim kaniranjem uspjela posvjetliti.
Moj glavni problem je sto ja ne zna sto napraviti, da izjednacim donji dio s gornjim morala bi blajhati izrast, a nekako ne zelim to, jer bi svakim novim farbanjem imala tamni izrast.
A dobiti duboku smedju s kanom mi je naprosto nemoguce.
Uzimala sam lush smedju, muller smedju u kombinaciji sa crnom i od toliko puno previse slojeva crvene kane, nista ju ne moze prekriti ili ja ne radim dobar mix, pa ovim putem molim Chmi ako svrati ovdje da mi pomogne.

Probala sam farbe i preljeve, ali boja jednostavno sklizne.
Jedino mi pada na pamet da probam s bojicama na bazi kane i biljnoga, Color Erbe jedino znam, mislim da ima jos jedna u zelenoj kutiji, ali ne znam ime, pa ako mozete uskociti
__________________
Have no fear of perfection - you'll never reach it.
Vim Cola is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2012., 00:16   #1937
Zainteresirala sam se i ja ponovo za kanu.Stavljala sam je davnih dana,i miješala je čini mi se samo sa čajem od šipka ili crnim čajem. Stvljala sam crvenu kanu.
Sada sam prirodno tamno kestenjasta,razmišljam o nekoj crvenoj.
Spominjete čiste kane,koje su to i šta zapravo dodaju kani?
I još nešto,s čime ih vi miješate.
Fantasma is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2012., 14:03   #1938
Taman htjela pisati recept....

Kanirala sam s Muller intensiv rot kanom, dodala sam unutra:
-jaki čaj od šipka
-žlicu klinčića
-žlicu cimeta
-sok 1 limuna
-žlicu kokosovog ulja
-žlicu ricinusovog ulja
-žlicu meda

Za kosu do pola leđa mi treba oko 200g kane. Držala sam ju na kosi 4 sata.

Dobila sam lijepu, bogatu bakrenu nijansu...Dosad najbolja boja, baš je duboka nijansa...
I sretna sam što mi se kosa sad puno manje petlja nego prije.
I da pojasnim. Kaniram kosu koja je prije bila bojana nijansama kao što su Loreal Mango i slične. Izrast inače sređujem Garnierkom 7.40, pa poslije prekaniram cijelu kosu. Kaniram obično jednom u 3 ili 4 mjeseca, a izrasto bojim jednom u 1,5 do 2 mjeseca (nemarana sam, jbg)....
Slika dolje ako koga zanima...
https://www.forum.hr/showpost.php?p=37472465&postcount=3469
m@non is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2012., 14:12   #1939
Quote:
Vim Cola kaže: Pogledaj post
Cure trebam savjet ili nešto, naime prirodno sam tamna kesten smedja s prirodnim crvenkastim odsjajem i budući da se kaniram sad već 4 godine, kosa je narasla puno i dogodilo se to da mi je kosa od negdje kraja uha do pupka lijepa prekrasna narancasta, a gornji dio je moja smedjasta ali posvjetljena jer sam ju ucestalim kaniranjem uspjela posvjetliti.
Moj glavni problem je sto ja ne zna sto napraviti, da izjednacim donji dio s gornjim morala bi blajhati izrast, a nekako ne zelim to, jer bi svakim novim farbanjem imala tamni izrast.
A dobiti duboku smedju s kanom mi je naprosto nemoguce.
Uzimala sam lush smedju, muller smedju u kombinaciji sa crnom i od toliko puno previse slojeva crvene kane, nista ju ne moze prekriti ili ja ne radim dobar mix, pa ovim putem molim Chmi ako svrati ovdje da mi pomogne.

Probala sam farbe i preljeve, ali boja jednostavno sklizne.
Jedino mi pada na pamet da probam s bojicama na bazi kane i biljnoga, Color Erbe jedino znam, mislim da ima jos jedna u zelenoj kutiji, ali ne znam ime, pa ako mozete uskociti

a da probaš mješati kanu s orahom...meni je jednom Merlina objašnjavala da ona njime boji kosu u smeđe.....
m@non is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2012., 16:42   #1940
m@non, kosa ti je prekrasna!
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:16.