Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.06.2007., 12:22   #1
Los Angeles

Planiram u LA u listopadu na 3 tjedna (4. ili 5. do 25.10.). Malo sam po netu slao upite po agencijama i avio kompanijama za karte i cijene su toliko različite i visoke da je to nevjerojatno .
Ima netko prijedlog ili strategiju kako proći ispod 950$ za povratni let iz Splita ili Zagreba do LA?
dice is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2007., 18:53   #2
Evo ja sam ti našao u 3 minute let ZAG LAX preko Zuricha i nazad preko Frankfurta sa minimalnim vremenom presjedanja za 871 $



za detalje pošalji mi PM ako želiš da te uputim gdje i kako do te karte preko neta.
mali_tomica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 11:37   #3
evo ja ti idem sredinom kolovoza u la, a u zagreb se vracam iz ny-a...najbolje cijene su ti preko ulix agencije..mene su ispale oko 5700, a mogu biti i jeftinije s obzirom da ne putujes u spici sezone.
blazenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 12:25   #4
Karte riješavam preko Quo Vadisa a hotele rezerviram sama online karticom - na taj način uštedim nego da sve prebacim na agenciju.
kisikana is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 21:31   #5
evo ovakva je situacija:
1) Ulix 05.october ZAG-ZRH-LAX
25.october LAX-FRA-ZAG (5118kn)
2) Croatia Airlines - ista ponuda 5500kn. Kad sam ženu pitao kako to da su oni skuplji, a još su i prijevoznici na ovoj ruti, nije znala odgovoriti. Nije joj baš bilo jasno... A ni meni.
3) http://www.jeftineavionskekarte.com/ - ista ponuda 5066kn+10$ troška za dostavljanje karte. (ima itko iskustva s njima?)
S obzirom da ja krećem iz Splita, ova varijanta je punooo povoljnija nego ikakvi let iz ST. Iako ima super let iz splita , ali skup:
04. october SPU-MUC-LAX
25. october LAX-FRA-ZAG-SPU (Croatia 6400kn, www.jeftineavionskekarte.com 6300kn)
Zna li itko je li potrebno imati vizu prije kupovine karte? Posto cekam izradu nove putovnice, očekujem da ću imati termin u veleposlanstvu tek krajem 7-og mjeseca.

Quo Vadis - nikad čuo, link?
dice is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 10:31   #6
pošto želiš polazak i povratak iz splita? - razmisli o varijanti koja je kompliciranija, ali bi mogla biti i jeftinija.
letiš split - gatwick (BA i EasyJet) i onda transfer do heathrow za lax
morelic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 10:49   #7
Osim toga, pogledaj i polaske iz DUblina ili iz Munchena. Znam da Aerlingus iz Dublina ima dosta jeftine karte za USA.A onda i ostale aviokompanije spustaju cijenu da budu konkurentne.
Recimo, najjeftinije kaj mi je izbacio Kayak je 706 USD (3800 kn).
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2008., 23:11   #8
Ima li netko za preporučiti ho(s)tel u Los Angelesu i podrucje gdje je najbolje odsjesti s obzirom na udaljenost od centra (iako znam da je to širok pojam za L.A.) i s obzirom na sigurnost.


Little Tokyo, Pasadena, Burbank, West Hollywood..il tamo oko Long Beacha? Tj što da zaobilazim pod must

nasla sam Hilton hotel za 183USD/night (soba za dvije osobe, dakle svakog bi izašlo oko 90USD). jel to too much?
ne bih bas neku rupčagu, al sam svakako za jeftinije varijante. No svi jeftiniji hosteli koje sam našla, kao i Innove, imaju pregrozne reviewe (osobno ne podnosim buku) il su daleko. Ja bih nekako da prođem s oko 50USD/night

I jel stvarno tako toplo zimi?

i tko hoće prisustvovat događaju kad netko dobije svoju zvijezdu na Walk of Fame, tu se nalazi info o upcoming ceremonies

tko hoce biti na snimanju neke TV serije, tu je link za prijavu.
__________________
cute but psycho. things even out.

Zadnje uređivanje NoWa : 06.04.2008. at 23:45.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 03:14   #9
Quote:
NoWa kaže: Pogledaj post
nasla sam Hilton hotel za 183USD/night (soba za dvije osobe, dakle svakog bi izašlo oko 90USD). jel to too much?
evo sama si si odgovorila

Quote:
NoWa kaže: Pogledaj post
Ja bih nekako da prođem s oko 50USD/night
marq.fcb is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 01:01   #10
Question

Quote:
dice kaže: Pogledaj post
evo ovakva je situacija:
1) Ulix 05.october ZAG-ZRH-LAX
25.october LAX-FRA-ZAG (5118kn)
2) Croatia Airlines - ista ponuda 5500kn. Kad sam ženu pitao kako to da su oni skuplji, a još su i prijevoznici na ovoj ruti, nije znala odgovoriti. Nije joj baš bilo jasno... A ni meni.
3) http://www.jeftineavionskekarte.com/ - ista ponuda 5066kn+10$ troška za dostavljanje karte. (ima itko iskustva s njima?)
S obzirom da ja krećem iz Splita, ova varijanta je punooo povoljnija nego ikakvi let iz ST. Iako ima super let iz splita , ali skup:
04. october SPU-MUC-LAX
25. october LAX-FRA-ZAG-SPU (Croatia 6400kn, www.jeftineavionskekarte.com 6300kn)
Zna li itko je li potrebno imati vizu prije kupovine karte? Posto cekam izradu nove putovnice, očekujem da ću imati termin u veleposlanstvu tek krajem 7-og mjeseca.

Quo Vadis - nikad čuo, link?

Pametnije ti je sacekati sa kupovinom karte ....jer nitko ti ne garantira da ces dobiti vizu. Sta ces onda sa kartom?
Taj put kad sam dobila USA vizu mnogi su bili odbijeni.
VandaJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 12:24   #11
znam da British Airways vraca pare ako te odbiju za vizu..... amerikanci sada daju pismeno objasnjenje zasto je aplikant odbijen pa se taj dokument moze koristiti za povracaj novca. avio kompanije zadrzavaju od 50 do 100 evra od cene karte.....
__________________
http://www.jeftinaputovanja.net
miroslavg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 16:09   #12
rezervirala sam hotel na venice beach i uzela rent-a-car. nekako si zamišljam Los Angeles u jebenom autu, a i problem mi je bio nac povoljan smještaj u centru. ovako fino plažica i auto i gps i guštanje
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 16:20   #13
Quote:
NoWa kaže: Pogledaj post
rezervirala sam hotel na venice beach i uzela rent-a-car. nekako si zamišljam Los Angeles u jebenom autu, a i problem mi je bio nac povoljan smještaj u centru. ovako fino plažica i auto i gps i guštanje
preko koga si uzela kartu?
koja lova?
__________________
u have only one life-LIVE IT!
rossko is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 17:04   #14
generalturist, al ne idemo direkt u LA vec je krug po americi ny-las vegas-la. sve skupa ipak prilicno jeftino.8000 kuna po osobi.
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 00:09   #15
Quote:
NoWa kaže: Pogledaj post

I jel stvarno tako toplo zimi?
je. rebe, kratke majice, japankice, haljinice, i vestica za navecer ako ides bas za Bozic

have fun!
*eva* is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 00:10   #16
Quote:
NoWa kaže: Pogledaj post
rezervirala sam hotel na venice beach i uzela rent-a-car. nekako si zamišljam Los Angeles u jebenom autu, a i problem mi je bio nac povoljan smještaj u centru. ovako fino plažica i auto i gps i guštanje
i dobro si i napravila!
*eva* is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 10:11   #17
Quote:
NoWa kaže: Pogledaj post
generalturist, al ne idemo direkt u LA vec je krug po americi ny-las vegas-la. sve skupa ipak prilicno jeftino.8000 kuna po osobi.
iz zagreba letiš za ny? pa onda za vegas i la? tri leta-za 8000 kn? jesam ja to dobro razumio,ili.....?
__________________
u have only one life-LIVE IT!
rossko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 10:16   #18
Quote:
rossko kaže: Pogledaj post
iz zagreba letiš za ny? pa onda za vegas i la? tri leta-za 8000 kn? jesam ja to dobro razumio,ili.....?
4 točnije

zagreb-new york-las vegas-los angeles-zagreb

mozda je karta tako jeftina jer smo rezervirali 8 mjeseci ranije
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2008., 10:01   #19
Quote:
NoWa kaže: Pogledaj post
4 točnije

zagreb-new york-las vegas-los angeles-zagreb

mozda je karta tako jeftina jer smo rezervirali 8 mjeseci ranije
bravo!
sad mi još samo reci preko koga si to rezervirala?
__________________
u have only one life-LIVE IT!
rossko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2008., 10:29   #20
Generalturist, teta u Praškoj je bila
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:22.