Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.12.2007., 21:55   #61
Quote:
nina g kaže: Pogledaj post
Neće ti dijete jesti tortu,malo će promrljati.
jest ce, vjeruj mi. svojih oko 84 cm i 13 kg nije dobio od zraka
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2007., 21:57   #62
polly, fala
sad cu pogledat malo te recepte.
sto su crnci?

Quote:
NanaDeni kaže: Pogledaj post
Mogla bi napraviti biskvitnu podlogu, poškropit ju sa malo čaja od šipka, premazati kesten pireom i ukrasiti slatkim vrhnjem.
torta od sira i vrhnje, složena kao sendvič između 2 biskvitne kore
ove dvije varijante mi se svidjaju
moze recept za tortu od sira i vrhnja?
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2007., 22:26   #63
Quote:
Zmijica kaže: Pogledaj post
sto su crnci?

sa bananom

bez banane

jako fino, a kaj je najvažnije i jako jednostavno, samo zmješaš u zdjeli
tko proba, navuče se
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2007., 22:31   #64
UH, hebemu!
Ja sam se totalno opustila, mislim rockas je rockas, pa kad je bal nek je bal....
Ja sam napravila cokoladnu tortu, s punoooo cokolade. Nisam mislila ni na sto, da budem iskrena, osim na prvog princezinog rodju. I da, smazala ju je, cokoladica jedna mamina
I nis joj nije. Sam sad stalno zica cokoladu
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 21:07   #65
Quote:
Zmijica kaže: Pogledaj post
sto su crnci?
Crnac je najoblji jednostavan kolač na svijetu.
Jednom nisam imala jaja u frižideru pa reko da probam, i tak mi se ne ide do dućana. Slijedeća tri ili četiri vikenda tražilo se opet i opet, mm je poludio za tim kolačem. Fućkaš jaja

Ovog s bananom još nisam radila
babe2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 21:36   #66
Naručujete li kolače ili ih sami pečete?

Zanima me slijedeće, sve više ima raznih slastičarnica koje nude svakojake kolače i svašta nazivaju domaćim kolačima. Ima i žena koje same peku doma prave domaće kolače i prodaju ih (ne mislim sad samo na svadbene kolače). Da li naručujete kolače od takvih žena ili ipak preferirate slastičarnu? I zašto?

Ja sam gurman u pravom smislu te riječi i moram priznati da već godinama nisam nogom kročila u slastičarnicu, jer (molim, to je moje osobno mišljenje) kolači u slastičarnici više nemaju okusa, plastični su. Ma kako ta slastičarnica razvikana bila....sve su to neke umjetne smjese, umjetne boje....a kolači ko nacrtani. Nije mi to to.

Ja nisam baš tako stara, ali sjećam se Vincekovih odličnih kremšnita, Bohem kocki kod Malbaše.....
kolačić is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 21:43   #67
Ne volim one u slastičarnama jer su puni margarina ili su neki tzv. parfe, a to mi nema okusa. Ako jedem, nastojim da bude prhko tijesto, voće ( maline, ribizl... ) i gore želatina. Ostalo mi samo lijepo izgleda. Prije par god. naručili smo za Božić od jedne gospođe koja doma peće i bilo je svakakvih. Neki su bili dobri, neki manje dobri, neki odlični. Ali generalno svi su bili presitni. Nije poanta u tome jer se ionako plaća po kg, ali izgledali su kao ostaci ostataka, a ne kolači.
A_N_A is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2008., 00:20   #68
uvijek sama pecem. inace obozavam kuhati, spremati jela, peci kolace, pa mi ako treba to nije muka, vec veselje.

u slasticarnama mi, cak i onim navodno jako dobrim i razvikanim, to sve ima isti masni okus. rekla bih da za sve kolace naprave tonu jedne te iste kreme (sto meni ima okus kao margarin sa secerom), to je "vanilija", onda po potrebi dodaju kakaa, oraha, itd. eventualno su vocni kolaci malo laksi, ako su sa zeleom. ne znam, ali ne jedem to.

no, kako sam student, i tu i tamo jedem u menzi, mogu reci da u sc-u ponekad znaju imati zbilja finih kolaca. ne znam tko ih za njih radi, ali kremsnite su obicno fino pudingaste (a ne masne i teske), zna biti finih od parfe kreme, cokoladnih...ponekad se bas super potrefi.

uglavnom, nije mi jos palo napamet kolace narucivati, obozavam ih sama raditi, a tako sam sigurna da ce super ispasti, i da ce biti fini. i, jedino tako si mogu recept prilagoditi "u hodu", ako mi nesto ne pase (da ne bude preslatko, premasno, sa previse oraha, dodati voca, itd.).
__________________
"I don't think you know where the truth ends and your lies begin." [..] "For what it's worth, I've loved you since Tuesday."
Varla is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2008., 10:02   #69
radim ih sama, kupujem u slastičarni i naručujem od jedne žene. sve ovisi o situaciji i mom nadahnuću. Ovi od žene su mi savršeni, imam i dvije omiljene slastičarne u kojima su mi kolači skroz po guštu, a i sama ih često radim.
zuko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2008., 23:20   #70
Mater napravi pa pošalje. Bome sam se u zadnje vrijeme razmazila pa mi je ljepše uz čaj i kavu pojesti koji njen suhi kolač nego keks

Inače mi u familiji nemamo naviku kupovanja kolača, a bome su i meni ljepši domaći od bilo kojih iz slastičrni što sam probala.
Maisie is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2008., 09:40   #71
Najčešće sama pečem, isprobavam recepte, ili kad kod nekog probam tortu ili kolač a svidi mi se, odmah prepisujem recept, ali mi se zna zalomiti kremšnita iz trgovine, ali čisto iz praktičnih razloga, ako mi se odmah jede kolač, jedan ili 2, naravno da neću ispeći cijelu tepsiju.
nina g is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2008., 13:03   #72
kolače pečem sama i za svoju obitelj a i za ostale članove obitelji... zna se kad netko lsavi rođendan ili bilo šta, da sam ja zadužena za kolače... volim kuhati i peći i nije mi niti najmanje problem... evo, baš sam dovršila tortu od banana za danas jer suprug ima rođendan... a za vikend sam spekla 4 vrste kolača nećaku i nećakinji za rođendan!
surlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2008., 15:13   #73
pecem i narucujem, ovisno o vremenu...

za uskrs sam narucila, za bozic pekla
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 00:25   #74
Pečem i uživam u tome !

Dvaput sam naručila tortu za dječji rođendan, jer nisam imala odgovarajući materijal za napravit ih sama !
Obje su torte fantastično izgledale, ali su za jest bile grozne (barem meni)!

No dobro, važno da su curke bile zadovoljne, njima je bitan izgled i svjecice na torti!
__________________
"Wenn uns die Menschen, die wir lieben, genommen werden, dann können wir sie trotzdem behalten, indem wir nie aufhören sie zu lieben"
Goleo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2008., 19:59   #75
meni kuhanje ne ide (musko sam, sto mogu). Ali zato moja draga radi odlicne kolace i na njih sam se navikao. Ne mogu naruciti kolac iz neke slasticarnice jer nemaju nikakav okus (ili je mozda bolje reci da sve imaju isti okus). Kao da svi rade po istim receptima s najjeftinijim namirnicama iz Lidla.

da smo u guzvi i da moramo naruciti rado bi platio puno vise ali da znam da ce torta imat odlican okus.
Sense22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2008., 03:52   #76
Quote:
A_N_A kaže: Pogledaj post
Ne volim one u slastičarnama jer su puni margarina ili su neki tzv. parfe, a to mi nema okusa. Ako jedem, nastojim da bude prhko tijesto, voće ( maline, ribizl... ) i gore želatina. Ostalo mi samo lijepo izgleda. Prije par god. naručili smo za Božić od jedne gospođe koja doma peće i bilo je svakakvih. Neki su bili dobri, neki manje dobri, neki odlični. Ali generalno svi su bili presitni. Nije poanta u tome jer se ionako plaća po kg, ali izgledali su kao ostaci ostataka, a ne kolači.
A ja i jos puno ljudi koje znam bas za blagdane vole sto sitnije kolace, najvise za dva zalogaja tako da ih ima sto vise vrsta i da sve mozemo isprobati. A sada kad ih ja pecem jer ovdje nema nasih kolaca znam da je puno vise vremena potrebno za izradu sitnih kolacica cak i za rezanje manjih komada. Drugo je za rodjendane i slicno i kolace tipa kremsnite, parfe kocke i to.
__________________
"Daj mi mirnocu da podnesem stvari koje ne mogu promijeniti, daj mi hrabrost da promijenim stvari koje mogu promijeniti, i daj mi mudrost da razlikujem jedno od drugoga."
vemar1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2008., 18:45   #77
Quote:
A_N_A kaže: Pogledaj post
Ne volim one u slastičarnama jer su puni margarina
također, ježim se od njih.
u biti, imam osjećaj da ih sve mažu istim kremama, tj. vjerojatno kad im ostane neke kreme strpaju u neki drugi.

domaći (mamini i naravno moji )

ali ne kažem da neću pojesti onaj iz slastičarnice kad "zagusti".
 
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 13:46   #78
Bok.....jel mi netko može pomoć i objasnit kako da napravim tortu na bubamaru!!!!!

unaprijed zahvaljivam!!
jopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 19:13   #79
Quote:
jopa kaže: Pogledaj post
Bok.....jel mi netko može pomoć i objasnit kako da napravim tortu na bubamaru!!!!!

unaprijed zahvaljivam!!
Mozes napraviti tigar tortu ili plazma, okruglu posudu oblozit folijom, ostavit preko noci u frizideru. Ujutro prebaciti na podlozak, premazati marmeladom ako radis sa ticinom i ukrasiti.
__________________
"Za uspjeh nije bitno raditi ono što voliš, već voljeti ono što radiš."
Moje tortice i kolači
tortice is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2011., 17:00   #80
ja bi radila tortu koja se ne pece, koja je vrlo jednostavna i brzo gotova
nisam bas kuharica, da da, i nemam vremena

ima netko neki receptic s pudingom il nes slicno..?!
__________________
manje je više
argentina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:21.