Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.02.2015., 13:56   #6481
evine kapi i saw palmetto

curke kako uzimate saw palmetto? 2 kapsule 2-3 puta na dan kako piše na bočici ili? ja sam na svoju ruku uzela taj saw palmetto, na evinim kapima (preporučila ginekologica) piše da se ne smije kombinirati s hormonalnom terapijom.. sa saw palmettom smije?
lopta1415 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 16:27   #6482
Mislim da smijes kombinirati. Koliko sam citala konopljiku smijes kombinirati sa saw palmettom. A sta je jos u evinim kapima? Vrkuta?
Ja bih to kombinirala. Ja trenutno pijem vrkutu i stolisnik i saw palmetto. Meni je saw palmetto cuda napravio za kosu, skoro pa je prestala padat. Bojim se prestat ga uzimat jer u pauzi uzimanja mi je opet pocela padat.
Ja ti pihem ujutro i navecer po jednu kapsulu od 160 mg. Narucujem s iherba.
U jednom trenu mi je ponestalo saw palmetta i dok sam cekala da stigne sam u dm- u kupila neki od 580 mg. Uopce nisam skuzila mg i pila po dvije na dan, dobila sam uzasne glavobolje i vrtoglavice. Cim sam se vratila na ovaj s iherba je prestalo. Tek sam poslije to povezala i pogledalakoliko ima mg i skuzila da sam uzimala previse.

Koji saw palmetto pijes? Zasto ga uzimas?
__________________
What do you mean, "I don't believe in God"?I talk to him every day.What do you mean, "I ain't kind"?I'm just not your kind.
Ereshkigal is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2015., 14:30   #6483
Kako i dali se borite s viskom testosterona?
marilove is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 16:26   #6484
Quote:
marilove kaže: Pogledaj post
Kako i dali se borite s viskom testosterona?
Razne stvari mogu pomoci, samo je pitanje koliko.
Umjerena tjelovjezba, prehrana niskog glikemijskog indexa, dodaci prehrani i bilje. Ja trenutno pijem caj od mente spicate i saw palmetto i pazim na prehranu.
__________________
What do you mean, "I don't believe in God"?I talk to him every day.What do you mean, "I ain't kind"?I'm just not your kind.
Ereshkigal is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 18:12   #6485
Question

Quote:
Ereshkigal kaže: Pogledaj post
Razne stvari mogu pomoci, samo je pitanje koliko.
Umjerena tjelovjezba, prehrana niskog glikemijskog indexa, dodaci prehrani i bilje. Ja trenutno pijem caj od mente spicate i saw palmetto i pazim na prehranu.
Prehranu sam sredila, treniram svaki dan, a kile ne idu, cak naprotiv stalno dobivam na masi terapiju jos nisam pocela primati, pa me zanima, kad ju pocnem koristiti dali cu uspjeti smanjiti testosteron? tj poceti gubiti kile
marilove is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 18:23   #6486
Quote:
marilove kaže: Pogledaj post
Prehranu sam sredila, treniram svaki dan, a kile ne idu, cak naprotiv stalno dobivam na masi terapiju jos nisam pocela primati, pa me zanima, kad ju pocnem koristiti dali cu uspjeti smanjiti testosteron? tj poceti gubiti kile
Ne shvacam, zasto mislis da to ima veze s testosteronom?
Kile se na PCOS hvataju iskljucivo zbog rezistencije na inzulin.
http://www.pcosfoundation.org/insulin-resistance-pcos

U prijevodu, hormonski status ti je takav da dokle god u tijelu ima inzulina, doslovce je blokirano topljenje masnih naslaga, osim ako jedes vrlo vrlo malo, sto je na dulji rok neodrzivo.
Kod zdravih ljudi inzulin nije toliki problem jer se obicno luci tocno onoliko koliko je potrebno, dok se kod PCOS-asa luci previse sto poprilicno otezava klasicni redukcijski rezim.
Preporucuje se dakle ne provocirati inzulin, a to se najbolje postize niskougljikohidratnom dijetom. Bez obzira na testosteron.

Quote:
NellaAral kaže: Pogledaj post
PCOS se ne moze izlijeciti ali se moze drzati pod kontrolom! secer im je hrana. on je meni odmah uveo tablete Metformin koji mi odrzava secer malo nizim i pobornik sam prirodnog lijecenja pa pijem i caj od jedne travarke .
nakon svih godina (od 16.godine)kasnjenja mjesecnice po nekoliko mjeseci, Diane 35,Dabroston,Provera,... ja sada sa 35 godina imam redovnu mjesecnicu u dan,ciklus mi je 30 dana i ginekoloski nalazi su mi ODLICNI (hvala Bogu).
I ja, ista stvar, al zahvaljujuci djelomicno smanjenom unosu ugljikohidrata.

Metmorfin, koliko znam, nije bio opcija prije 15-ak godina kad je meni postavljena dijagnoza, to je nesto novo?

Quote:
m0rela kaže: Pogledaj post
znači, i prije sam se stvarno zdravo hranila i vježbala, a nikako da izgubim svoj trudnički trbuh(imam 25 i nikad nisam bila trudna, a inače ni nisam nešto debela, osim trbuha). i tako sam prošlo ljeto počela jesti samo hranu koja ima glikemijski indeks ispod 55, bez ikakvog čit daya, u mjesec dana mi se koža(a bila je u gadnom stanju) jako očistila i čak sam izgubila 4 kile e i da, mengu nisam imala pa ne znam, opet je možda godina prošla, čim sam tako počela jesti,, ne samo da su me jajnici prestali boljeti nego mi je i menga došla u roku od 4 dana nekad je teško, ali je lijepo znati da mogu kontrolirat glupe jajnike samo prehranom...a čim zgriješim, odma mi se vidi na faci... eto, možda kome pomogne moj predugačak post
Ovo je super i odlicna prevencija Bravo.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 18:27   #6487
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Ne shvacam, zasto mislis da to ima veze s testosteronom?
Kile se na PCOS hvataju iskljucivo zbog rezistencije na inzulin.
http://www.pcosfoundation.org/insulin-resistance-pcos

U prijevodu, hormonski status ti je takav da dokle god u tijelu ima inzulina, doslovce je blokirano topljenje masnih naslaga, osim ako jedes vrlo vrlo malo, sto je na dulji rok neodrzivo.
Kod zdravih ljudi inzulin nije toliki problem jer se obicno luci tocno onoliko koliko je potrebno, dok se kod PCOS-asa luci previse sto poprilicno otezava klasicni redukcijski rezim.
Preporucuje se dakle ne provocirati inzulin, a to se najbolje postize niskougljikohidratnom dijetom. Bez obzira na testosteron.

jer sam citala i rekli su mi da debljanje dolazi i zbog viska testosterona!?
znaci, kada pocnem piti kontracepcijske, to ce mi pomoci u skidanju kila?
marilove is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 18:36   #6488
Quote:
marilove kaže: Pogledaj post
jer sam citala i rekli su mi da debljanje dolazi i zbog viska testosterona!?
znaci, kada pocnem piti kontracepcijske, to ce mi pomoci u skidanju kila?
Tesko, visak testosterona prije ima neke druge posljedice, tipa akne i dlake, no i utjece na bolji rast misicne mase sto je IMHO stvar koju mi s PCOS-om mozemo pretvoriti u prednost, jer su misici veliki potrosaci sami po sebi, tako da bolje trose ugljikohidrate. Naravno, treba vjezbati i jacati ih.

Kad spominjem misice, ne mislim na bolesnu nabildanost, vec na lijepe funkcionalne zenske misice.

Kontracepcija ce ti malo podebljati estrogen, uravnoteziti hormone pa ce se simptomi PCOS-a povuci, no ne znam bas koliko ce ti pomoci kod gubitka kila bez redukcijskog prehrambenog rezima. Ako nastavis tamaniti slatko i kruh u velikim kolicinama tablete nece pomoci pa da se postavis i na trepavice.
Uglavnom poanta je da pilule rjesavaju simptome (sto nije lose, dapace), a za sredjivanje uzrocnika treba jos malo ici dalje.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 18:39   #6489
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Tesko, visak testosterona prije ima neke druge posljedice, tipa akne i dlake, no i utjece na bolji rast misicne mase sto je IMHO stvar koju mi s PCOS-om mozemo pretvoriti u prednost, jer su misici veliki potrosaci sami po sebi, tako da bolje trose ugljikohidrate. Naravno, treba vjezbati i jacati ih.

Kad spominjem misice, ne mislim na bolesnu nabildanost, vec na lijepe funkcionalne zenske misice.

Kontracepcija ce ti malo podebljati estrogen, uravnoteziti hormone pa ce se simptomi PCOS-a povuci, no ne znam bas koliko ce ti pomoci kod gubitka kila bez redukcijskog prehrambenog rezima. Ako nastavis tamaniti slatko i kruh u velikim kolicinama tablete nece pomoci pa da se postavis i na trepavice.
Uglavnom poanta je da pilule rjesavaju simptome (sto nije lose, dapace), a za sredjivanje uzrocnika treba jos malo ici dalje.
prehrana mi je reducirana! godinama sam u sportu! rukomet/teretana, ne tamanim slatko itd., tako da...
marilove is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 20:17   #6490
Quote:
Ereshkigal kaže: Pogledaj post
Mislim da smijes kombinirati. Koliko sam citala konopljiku smijes kombinirati sa saw palmettom. A sta je jos u evinim kapima? Vrkuta?
Ja bih to kombinirala. Ja trenutno pijem vrkutu i stolisnik i saw palmetto. Meni je saw palmetto cuda napravio za kosu, skoro pa je prestala padat. Bojim se prestat ga uzimat jer u pauzi uzimanja mi je opet pocela padat.
Ja ti pihem ujutro i navecer po jednu kapsulu od 160 mg. Narucujem s iherba.
U jednom trenu mi je ponestalo saw palmetta i dok sam cekala da stigne sam u dm- u kupila neki od 580 mg. Uopce nisam skuzila mg i pila po dvije na dan, dobila sam uzasne glavobolje i vrtoglavice. Cim sam se vratila na ovaj s iherba je prestalo. Tek sam poslije to povezala i pogledalakoliko ima mg i skuzila da sam uzimala previse.

Koji saw palmetto pijes? Zasto ga uzimas?
hvala ti na odgovoru
da, vrkuta i konopljika su u evinim kapima.. i ja uzimam s iherba saw palmetto, od nowa 550mg, i uzimam ujutro i navečer po dvije.. ali ne osjećam negativne nuspojave, dapače lice mi se poboljšalo.. vjerojatno je do mase, ja imam 70kg.. pijem ga zbog hirtuizma, i trenutno sam na laseru pa ću vidjet dali će mi stvarno blokirat testosteron i da se dlake neće vratit..
lopta1415 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 10:24   #6491
Bila sam kod ginekologa i rekao mi je da imam PCOS i poslao me na vađenje krvi kao dodatnu provjeru. To bih trebala obaviti 2.-5. dan ciklusa. E sad, ne znam kako brojiti dane ciklusa jer znam ponekad dobiti menstrualno krvarenje koje traje manje od jednog dana, onda prestane i ponovno dobijem M tek nakon 3-4 dana. A zaboravila sam pitati doktora
littleangel1411 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2015., 19:57   #6492
Vec sam pisala tu, PCOS od 16.te,
inace neredovite menstruacije reguliram jacim kolicinama omege 3, eventalno cajem od persina i sl.
ali ovaj mjesec nikako se sjetit kupit omegu 3,nije mi se dalo ni kuhat zasebno
persin osim u juhi, bila sam na sljezu zbog kaslja,
kasnila mi kojih 10-tak dana zbog stresa i valjda pcos-a,
nakrkala se srijemusom jucer i lecom te dobila mengu
je li slucajnost, ne znam ,mozda nekom pomogne...

Ovaj put nisam imala previse bolova ,valjda jer sam zbog bolova u krizima uzimala vise puta na dan magnezij klorid .
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2015., 20:01   #6493
Quote:
lopta1415 kaže: Pogledaj post
pijem ga zbog hirtuizma, i trenutno sam na laseru pa ću vidjet dali će mi stvarno blokirat testosteron i da se dlake neće vratit..
laser uspori rast,ali nakon 6-7 mjeseci opet pocnu,
probala vec par puta po 3 tretmana laser

ne znam za taj palmetto,to mi je prvi glas..

btw Metformin propise ginekolog ili endokrinolog?

Mene zna cesto probadat u predjelu jajnika,
narocito kad kihnem desni,kakva je kod vas situacija?

Zadnje uređivanje chani : 18.03.2015. at 20:12. Reason: metformin
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2015., 20:00   #6494
Quote:
chani kaže: Pogledaj post
laser uspori rast,ali nakon 6-7 mjeseci opet pocnu,
probala vec par puta po 3 tretmana laser


ne znam za taj palmetto,to mi je prvi glas..

btw Metformin propise ginekolog ili endokrinolog?

Mene zna cesto probadat u predjelu jajnika,
narocito kad kihnem desni,kakva je kod vas situacija?
Kako onda rješavaš dlake? Svako malo na laser?
__________________
What do you mean, "I don't believe in God"?I talk to him every day.What do you mean, "I ain't kind"?I'm just not your kind.
Ereshkigal is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2015., 19:35   #6495
maca prah

Bok curke,

Evo da javim svoj napredak s Macom. Počela sam piti krajem vveljače, jednu čajnu žličicu dnevno, i 01.04. dobila mengicu. Nakon cca 6 mj. S tim da sam tjedan dana bila bolesna pa nisamacu ni pila.
Menga nije spektakularna, ali je tu. Malo po malo pa bude valjda!
Vjerujem da je maca meni tu pomogla, nastavlja i dalje s njom.

Nije ugodno za popiti, ali ja stavim ccajnu žlicu u deci vode, zacepim nos i popijem, a odmah nakon toga zalijem sa dva deci soka, cedevita...bilo čega da mi ispere okus mace.
No kako god, da Vas ne obeshrabrim, doista nije toliko strasno zo popiti!
zvonilica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2015., 01:16   #6496
Ja sam počela isto uzimati maca prah. Stavim 1 žličicu u čašu (2 dl) jogurta (+lan i sezam, što gotovo svaki dan jedem s tim jogurtom) i okus je dobar. Malo mi daje na tunjevinu (čudno, znam....) našla sam neke recepte na internetu u što stavljati maca prah, ne bih se baš usudila samo sa vodom ga piti (zato što su svi ti prirodni, zdravi i sl pripravci u gotovo svim slučajevima odvratni kad ih se pije sa vodom)
__________________
https://dread-kinder.forumotion.me/
Dread is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2015., 12:44   #6497
Pozdrav svima, nedavno sam bila na uzv jajnika i otkriveno mi je da mi je jedan jajnik policističan. doktor koji je radio uzv je na nalaz nadopisao i "nadbubrežna žlijezda?" i rekao da bi se moglo i to provjeriti i da ce moja ginekologica znati o cemu je rijec. e sad ona je prvo rekla da ne zna na sto je on mislio, pa sam ja spomenula dlakavost (nista strašno, al meni vidljivo) i testosteron i prorijeđenu kosu. na to je ona rekla nesto neodređeno i da ona ne daje uputnice za to nego doktorica opće prakse. doktorica opće prakse je rekla da ona nema veze s tim, a nakon mog inzistiranja rekla je da ne zna na kakve pretrage da me šalje i "koju bolest da traži"

sto mislite na sto je mislio ginekolog? ima li netko iskustva s tim?

ako sam na krivoj temi, slobodno me uputite na neku drugu. hvala!
andromeddus is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2015., 17:12   #6498
Je l' ti nije jednostavnije nazvati tog doktora/otići do njega pa vidjeti što je pod tim mislio? Možda je pogriješio, možda nije pa ti može objasniti što je točno mislio i reći kakve ti uputnice doktorica treba dati.
Aelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2015., 10:19   #6499
upravo to sam i napravila u međuvremenu
andromeddus is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2015., 00:27   #6500
I sto je mislio, da vadis kortizol?
theorema is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:42.