Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.08.2006., 09:19   #61
Quote:
Neutrinum kaže:
ima ga koliko i ostali narodi bilo koje druge vjeroispovjesti u bih, a palestinci prave toliko galame i nereda, a mogli su mirno otici u jordan ili liban pa tamo zivjeti, to je u susjedstvu pa fino s brda gledati svoju staru domovinu. bosnjaci to nemogu, jer bi ih njihove komsije najradije zive pojele (komsije preko save i drine)... a ostavi te vi bosanske srbe i hrvate na miru, manipulisete njima kao da nemaju u glavi ni trun pameti...
Nikakve manipulacije nema. Sami gradimo svoju buducnost. Razumijevanje sa Srbijom je pozeljno, ne nuzno.
balkanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2006., 12:40   #62
pa zasto se onda svadjamo...???? vidi, primjer je jugoslavija, kada su se plasirali na zadnje prvenstvo (ona stara juga) i kada bi igrali u zagrebu, zvizdali bi im, u beogradu bi zvizdali hrvatskim nogometasima, jedino u sarajevu nije bilo toga nacionalizma. a sarajevo je tada itekako bilo multietnicko. i onda ko nas zvadi pa da se koljemo?????>
Neutrinum is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2006., 13:43   #63
Quote:
Neutrinum kaže:
pa zasto se onda svadjamo...???? vidi, primjer je jugoslavija, kada su se plasirali na zadnje prvenstvo (ona stara juga) i kada bi igrali u zagrebu, zvizdali bi im, u beogradu bi zvizdali hrvatskim nogometasima, jedino u sarajevu nije bilo toga nacionalizma. a sarajevo je tada itekako bilo multietnicko. i onda ko nas zvadi pa da se koljemo?????>
1992. smo se svadjali jer su srbi preglasavani u parlamentu i odlucivano je mimo njihove volje.
balkanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2006., 01:07   #64
Lightbulb

Quote:
balkanac kaže:
1992. smo se svadjali jer su srbi preglasavani u parlamentu i odlucivano je mimo njihove volje.
da ali srbi su preglasavali 90-te u SKJ, vodjeni Milosevicem... a samostalnost BiH je bio jedino pravo rjesenje. sta se drugo moglo? da smo ostali sa Srbijom, sta bi bilo sa Hrvatima (dobili bismo kosovsku situaciju), da smo opet sklopili neki nebulozni Savez sa Hrvatskom, sta bi dobili Srbi. to je bilo jedino pravo, samostalnost- a krivi smo sto nas je jedan psihijatar iz Sa, i jos neki vanjski elementi naveli da se bijemo. mnogo bolje bi bilo da smo bili neutralni, a u ratu u Hrvatskoj pomagali one kojima je bilo potrebno-izbjeglice, bez razlike ko su, i nedopustili sukobe kod nas, medju nama. ja sam bosnjak, i volim srbe koliko i hrvate, i znam da Bosne nema bez njih... pa moramo zivjeti zajedno, evo zivimo, zar nam ne bi bilo bolje da prestanemo braniti zlocince, da rascistimo racune i krenemo dalje.
ovdje, na forumu, svako optuzuje onoga drugog. e pa eto, neka sude pociniocima, odgovornima, i za ovo sa snimka a i za sve druge zlocine. svaki onaj ko sebe smatra covjekom treba prestati gajiti simpatije prema onima koji su ubili ijednog nevinog covjeka... pa NE MOZEMO SE MEDJUSOBNO MRZITI DO SUDNJEGA DANA!!!!!!!!
Neutrinum is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2006., 01:20   #65
Odličan post, Neutrinum!
__________________
Ko visoko leti, nisko zimi.
GoTo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2006., 08:40   #66
Quote:
Neutrinum kaže:
da ali srbi su preglasavali 90-te u SKJ, vodjeni Milosevicem... a samostalnost BiH je bio jedino pravo rjesenje. sta se drugo moglo? da smo ostali sa Srbijom, sta bi bilo sa Hrvatima (dobili bismo kosovsku situaciju), da smo opet sklopili neki nebulozni Savez sa Hrvatskom, sta bi dobili Srbi. to je bilo jedino pravo, samostalnost- a krivi smo sto nas je jedan psihijatar iz Sa, i jos neki vanjski elementi naveli da se bijemo. mnogo bolje bi bilo da smo bili neutralni, a u ratu u Hrvatskoj pomagali one kojima je bilo potrebno-izbjeglice, bez razlike ko su, i nedopustili sukobe kod nas, medju nama. ja sam bosnjak, i volim srbe koliko i hrvate, i znam da Bosne nema bez njih... pa moramo zivjeti zajedno, evo zivimo, zar nam ne bi bilo bolje da prestanemo braniti zlocince, da rascistimo racune i krenemo dalje.
ovdje, na forumu, svako optuzuje onoga drugog. e pa eto, neka sude pociniocima, odgovornima, i za ovo sa snimka a i za sve druge zlocine. svaki onaj ko sebe smatra covjekom treba prestati gajiti simpatije prema onima koji su ubili ijednog nevinog covjeka... pa NE MOZEMO SE MEDJUSOBNO MRZITI DO SUDNJEGA DANA!!!!!!!!
Naravno! Znam da smo mi bili u istoj situaciji '90 (to sam vise puta i pomenuo na forumu). Znamo i sta se desilo nakon toga. Sto se tice zivota zajedno, super ja sam za. Da se sto manje bavi politikom i podmetanjem, svima ce nam biti bolje. Protiv takve bosne nisam ni ja ni 90% srba. A sto se tice zlocinaca, necu ni da naglasavam da neko ko moze ubiti nevinog covjeka ne treba na ulici nikome.
Sve u svemu, slazem se sa tvojim postom u svemu osim u tezi da je rat u bosni izbio zbog par ljudi
balkanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2006., 10:11   #67
Quote:
balkanac kaže:
Naravno! Znam da smo mi bili u istoj situaciji '90 (to sam vise puta i pomenuo na forumu). Znamo i sta se desilo nakon toga. Sto se tice zivota zajedno, super ja sam za. Da se sto manje bavi politikom i podmetanjem, svima ce nam biti bolje. Protiv takve bosne nisam ni ja ni 90% srba. A sto se tice zlocinaca, necu ni da naglasavam da neko ko moze ubiti nevinog covjeka ne treba na ulici nikome.
Uh, braćo, evo ja sam dirnut, ganut, tronut, suzice mi kreću na oči.

Vi se sigurno onda slažete da se 75% Srebreničana (dobro, manje jer je jedan dio .... hm ... nesretno stradao) vrati, da se svi Brođani, Dervenćani, Šamčani, Modričani vrate ...
Da nikakvi plodovi zločina ('srpska Srebrenica', 'koridor') ne traju više.
Vi ste protiv zločinaca i sigurno ste i protiv njihovih djela, jel tako? Neka bude Republika Srpska samo u onim općinama gdje je većina za to... Neka se sastoji od više nepovezanih dijelova....

Što se tiče preglasavanja 90-ih.... Koje vam to preglasavanje smeta? U situaciji kad su Slovenija i Hrvatska praktički izborili neovisnost, Hrvati i Bošnjaci u BIH nisu smjeli preglasati Srbe u njihovoj želji da se BIH treba priključiti Srbiji???
Lucky Jim is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2006., 10:15   #68
Quote:
Lucky Jim kaže:
Uh, braćo, evo ja sam dirnut, ganut, tronut, suzice mi kreću na oči.

Vi se sigurno onda slažete da se 75% Srebreničana (dobro, manje jer je jedan dio .... hm ... nesretno stradao) vrati, da se svi Brođani, Dervenćani, Šamčani, Modričani vrate ...
Da nikakvi plodovi zločina ('srpska Srebrenica', 'koridor') ne traju više.
Vi ste protiv zločinaca i sigurno ste i protiv njihovih djela, jel tako? Neka bude Republika Srpska samo u onim općinama gdje je većina za to... Neka se sastoji od više nepovezanih dijelova....

Što se tiče preglasavanja 90-ih.... Koje vam to preglasavanje smeta? U situaciji kad su Slovenija i Hrvatska praktički izborili neovisnost, Hrvati i Bošnjaci u BIH nisu smjeli preglasati Srbe u njihovoj želji da se BIH treba priključiti Srbiji???
U RS su se vratili svi koji zele da se vrate, i nemam nista protiv da to ucine i ostali sve dok nece podrivati ustavni i pravni poredak BIH!

Kakvi plodovi zlocina?RS su u nastanku pratili zlocini. RS je plod prava srpskog naroda na samoupravu u BiH.

Sto se tice preglasavanja 90tih, nebrojeno puta sam na forumu govorio da su srbi iskoristavali cinjeicu da ih je bilo najvise.
balkanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2006., 10:46   #69
Quote:
balkanac kaže:
U RS su se vratili svi koji zele da se vrate, i nemam nista protiv da to ucine i ostali sve dok nece podrivati ustavni i pravni poredak BIH!

Kakvi plodovi zlocina?RS su u nastanku pratili zlocini. RS je plod prava srpskog naroda na samoupravu u BiH.
Kakvi plodovi zločina?!

Srebrenica - 37.211 stanovnika.
Srbi (udio u stanovništvu 25,2%) pobili 7-8 tisuća zarobljenih civila. Vojska koja je to uradila je danas tamo jamac sigurnosti, tamošnji muslimani imaju srpsko državljanstvo (državljanstvo Republike Srpske)

Slično, 'srpske općine' sa udjelom Srba u njima:
Zvornik - 38%
Bratunac 34,2%
Višegrad 32,8%
Bos. Brod 33,8%
Modriča 35,3%
Rogatica 39,6%
Foča ('Srbinje') 45,3%
Vlasenica 42,5%
Derventa 40,8%

Kakvo je to 'pravo srpskog naroda na samoupravu' postojalo u tim općinama?
Koja su prava prognane i pobijene većine od tamo?

Primjećuješ li kako tim jebenim eufemizmom za progon 60-70% stanovništva tih općina postaješ sudionikom tog zločina?
Quote:
balkanac kaže:
Sto se tice preglasavanja 90tih, nebrojeno puta sam na forumu govorio da su srbi iskoristavali cinjeicu da ih je bilo najvise.
Mislili smo na različite stvari - Srbi su 90-ih preglasavali ostale u predsjedništvu SFRJ - svoju 'slabost' u vidu pokrajina je jogurt revolucijom pretvorila u snagu sa 3 srpska glasa.
U BIH su oni bili preglasani na referendumu.
Lucky Jim is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2006., 11:00   #70
Quote:
Lucky Jim kaže:
Kakvi plodovi zločina?!

Srebrenica - 37.211 stanovnika.
Srbi (udio u stanovništvu 25,2%) pobili 7-8 tisuća zarobljenih civila. Vojska koja je to uradila je danas tamo jamac sigurnosti, tamošnji muslimani imaju srpsko državljanstvo (državljanstvo Republike Srpske)

Slično, 'srpske općine' sa udjelom Srba u njima:
Zvornik - 38%
Bratunac 34,2%
Višegrad 32,8%
Bos. Brod 33,8%
Modriča 35,3%

itd itd
Srebrenica je bez sumnje najveci zlocin koji je pocinjen u RS. Opet, da se ne uvlacimo u neverending story, koliko je bilo vojnika u srebrenici ako je ubijeno 8000 civila?

Modrica, relativna vecina.
U ostalim manje ili vise relativno blizu.
To je sve skupa daleko, daleko, daleko manje nego 150.000 Srba koji su zivjeli u sarajevu, a koje je sve samo ne multietnicko.

Quote:
Lucky Jim kaže:
Mislili smo na različite stvari - Srbi su 90-ih preglasavali ostale u predsjedništvu SFRJ - svoju 'slabost' u vidu pokrajina je jogurt revolucijom pretvorila u snagu sa 3 srpska glasa.
U BIH su oni bili preglasani na referendumu.
No.. ocito, oko toga se slazemo, samo smo se pogresno razumjeli. To je bila i moja tvrdnja.
balkanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2006., 11:11   #71
Quote:
balkanac kaže:
Modrica, relativna vecina.
U ostalim manje ili vise relativno blizu.
To je sve skupa daleko, daleko, daleko manje nego 150.000 Srba koji su zivjeli u sarajevu, a koje je sve samo ne multietnicko.
Derventa i Modriča
Koja relativna većina? Je li 65,7% stanovništva koje sigurno ne želi živjeti u nekakvoj srpskoj državi manjina???

Sarajevo nije multietničko ali je 1991. imalo šanse to postati.
Ekstremni su Srbi sve napravili da postane islamsko fundamentalističko i da nastane mržnja prema Srbima uopće.

Odlazak Srba iz tog grada 1995. se nikako ne može uspoređivati sa logoraškim, šešeljovskim i arkanovskim metodama iz 1992. u gore spomenutim općinama.

A što je Srbima važnije? Pa evo, da vam se u paketu ponudi povratak tih 150 tisuća sarajevskih Srba u zamjenu za ove općine, bi li pristali? Naravno da ne. I to ne samo zato što ste neusporedivo više vi protjerali (samo iz općine Prijedor 50 tisuća).
Vi pristajete i na etničko čišćenje svog stanovništva radi buduće velike srpske države.
Lucky Jim is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2006., 11:28   #72
Quote:
Lucky Jim kaže:
Derventa i Modriča
Koja relativna većina? Je li 65,7% stanovništva koje sigurno ne želi živjeti u nekakvoj srpskoj državi manjina???

Sarajevo nije multietničko ali je 1991. imalo šanse to postati.
Ekstremni su Srbi sve napravili da postane islamsko fundamentalističko i da nastane mržnja prema Srbima uopće.

Odlazak Srba iz tog grada 1995. se nikako ne može uspoređivati sa logoraškim, šešeljovskim i arkanovskim metodama iz 1992. u gore spomenutim općinama.

A što je Srbima važnije? Pa evo, da vam se u paketu ponudi povratak tih 150 tisuća sarajevskih Srba u zamjenu za ove općine, bi li pristali? Naravno da ne. I to ne samo zato što ste neusporedivo više vi protjerali (samo iz općine Prijedor 50 tisuća).
Vi pristajete i na etničko čišćenje svog stanovništva radi buduće velike srpske države.
U modrici je npr 5% manjina. Kako mozes da tvrdis da oni nisu za zivot u RS?
U VRS su bili i pripadnici drugih konstitutivnih naroda.

Kako je sarajevo imalo sansu postati multietnickim?
Srbi su otisli samo iz srpskih dijelova grada 1995. U ostalim dijelovima ih nije bilo odavno.

Prijedor ti nije dobar primjer jer je najuzorniji primjer povratka izbjeglica u citavoj Bosni.

Ja nemam sta da pristajem ili ne. Na ljudima je koji su napustili domove da odluce gdje zele da zive. A oni koji su se vratili u 'multietnicku' tuzlu ne mogu da dobiju posao. Dobar znak za ostale.. Molio bih te da mi objasnis cime su ugrozena prava muslimana i hrvata u RS ili ces kao i svi o 'genocidnoj tvorevini'

Kakva velika srpska drzava? Zadnje sto zelim je to. Zelim nezavisnu RS, zbog mira u bosni prihvatam 100% dejtonsku BiH.
balkanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2006., 11:48   #73
Quote:
balkanac kaže:
U modrici je npr 5% manjina. Kako mozes da tvrdis da oni nisu za zivot u RS?
U VRS su bili i pripadnici drugih konstitutivnih naroda.
U općini Modriča je 1991. bilo 7,9% 'ostalih', Hrvata i muslimana 56,8%.

Uistinu vjeruješ da su ljudi koji su 'neopredjeljeni' (dakle, vjerojatno, iz miješanih brakova, anacionalni) podržavatelji Mladića i etnički čiste 'Srpske'? I što oni mogu sa ovim postocima odlučiti sve i da su čisti ekstremni Srbi?

Reci mi, jel ti gluposti pišeš zato što u njih vjeruješ ili jednostavno tražiš neki izgovor za svoje podržavanje zločina ili trolaš ne bi li ljudi što više vremena trošili na ovom forumu?
Nadaš se da ću te sad početi razuvjeravati u tvom uvjerenju da oooogromni broj Hrvata i muslimana u stvari žele živjeti u mladićevsko-karadžićevoj tvorevini?
Quote:
balkanac kaže:
Prijedor ti nije dobar primjer jer je najuzorniji primjer povratka izbjeglica u citavoj Bosni.
Prijedor je primjer nasilja u etničkom čišćenju većine stanovništva.

Kad ste stvorili tako super tolerantnu nacionalnu klimu, onda se sigurno ni prijedorski Srbi ne bi bunili da Prijedor prijeđe u Federaciju, kako je i bila volja većine prije etničkog čišćenja, jel tako?
Quote:
balkanac kaže:
Kakva velika srpska drzava? Zadnje sto zelim je to. Zelim nezavisnu RS, zbog mira u bosni prihvatam 100% dejtonsku BiH.
Ono što mene uistinu zanima - želiš li ti nešto pravednije od 'dejtonske BIH'? A da u toj pravdi Srbi nemaju republiku povezanu u jednom komadu i naslonjenu na Srbiju???
Lucky Jim is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2006., 13:17   #74
Quote:
Lucky Jim kaže:
U općini Modriča je 1991. bilo 7,9% 'ostalih', Hrvata i muslimana 56,8%.

Uistinu vjeruješ da su ljudi koji su 'neopredjeljeni' (dakle, vjerojatno, iz miješanih brakova, anacionalni) podržavatelji Mladića i etnički čiste 'Srpske'? I što oni mogu sa ovim postocima odlučiti sve i da su čisti ekstremni Srbi?

Reci mi, jel ti gluposti pišeš zato što u njih vjeruješ ili jednostavno tražiš neki izgovor za svoje podržavanje zločina ili trolaš ne bi li ljudi što više vremena trošili na ovom forumu?
Nadaš se da ću te sad početi razuvjeravati u tvom uvjerenju da oooogromni broj Hrvata i muslimana u stvari žele živjeti u mladićevsko-karadžićevoj tvorevini?

Prijedor je primjer nasilja u etničkom čišćenju većine stanovništva.

Kad ste stvorili tako super tolerantnu nacionalnu klimu, onda se sigurno ni prijedorski Srbi ne bi bunili da Prijedor prijeđe u Federaciju, kako je i bila volja većine prije etničkog čišćenja, jel tako?

Ono što mene uistinu zanima - želiš li ti nešto pravednije od 'dejtonske BIH'? A da u toj pravdi Srbi nemaju republiku povezanu u jednom komadu i naslonjenu na Srbiju???
Ja ne podrzavam zlocine. Ja podrzavam RS.

Ne tvrdim da podrzavaju RS. Tvrdim da su upravo neopredijeljeni i da se ne mogu svrstavati na nijednu stranu.

Naravno da bi se bunili protiv pripajanja prijedora fbih. Zastita Srba u federaciji nije na 5% zastite koju hrvati i muslimani dobijaju u RS. Uostalom RS je bolji dio BiH. Zasto bih bio pristalica toga da bude losije. Kakva volja vecine? Inace, u prijedoru je 1991. bio 1.5 procenat vise muslimana (uz 5-6 posto jugoslovena, sto onemogucava bilo kakve tvrdnje o sigurnoj vecini) dok su 1981 srbi bili u relativnoj vecini.

Tvoja percepcija pravednog je veoma razlicita od moje percepcije. U takvoj situaciji, promjene su moguce jedino konsenzusom. Da li je naslonjena na Srbiju ili ne me previse i ne zanima. Srbija nam cak nije ni najvaznije trziste, a nekakve posebne pomoci od njih nemamo.
RS je takva kakva jeste. Povratka na staro vise nikada nema, ljudi su ginuli zato. Nemoj lupetati o genocidu. Ginuli su Srbi koji su branili svoje. Rat je prosao i mozemo samo iz sadasnjeg stanja traziti zajednicki bolje moduse. Isto kao da ja kazem, ajde sada dajte srbima pozitivnu diskriminaciju u hrvatskoj i zaboravite sta se desilo 1991.
balkanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2006., 13:19   #75
Quote:
balkanac kaže:
Zastita Srba u federaciji nije na 5% zastite koju hrvati i muslimani dobijaju u RS
ovo je bila zajebancija...morbidna zajebancija...
Inkvizitor is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2006., 13:24   #76
Quote:
Inkvizitor kaže:
ovo je bila zajebancija...morbidna zajebancija...
Govorim o sadasnjem stanju. Mislim da je to upravo zbog hipoteke proslosti. Srbi su morali uciniti ogromne korake na ravnopravnosti druga dva naroda na svom teritoriju.
balkanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2006., 13:34   #77
Quote:
balkanac kaže:
Govorim o sadasnjem stanju. Mislim da je to upravo zbog hipoteke proslosti. Srbi su morali uciniti ogromne korake na ravnopravnosti druga dva naroda na svom teritoriju.
U tome i je stvar. Ništa ne znači kad dva naroda počistiš pa onda nekim ostacima garantiraš neka prava. To ništa ne znači.
Inkvizitor is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2006., 13:34   #78
Quote:
balkanac kaže:
Govorim o sadasnjem stanju. Mislim da je to upravo zbog hipoteke proslosti. Srbi su morali uciniti ogromne korake na ravnopravnosti druga dva naroda na svom teritoriju.

O kakvoj hipoteci je rijec? Mozes li nam to malo pojasniti.
__________________
Two head one pillow looking out the window.
eno gledaj naprijed is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2006., 13:39   #79
Quote:
eno gledaj naprijed kaže:
O kakvoj hipoteci je rijec? Mozes li nam to malo pojasniti.
Hipoteka zlocina koji su pocinjeni nad hrvatima i muslimanima u RS. Mi svoje zlocine priznajemo, za razliku od vas i ne pricamo o 'falsifikatima'.
balkanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2006., 13:40   #80
Quote:
Inkvizitor kaže:
U tome i je stvar. Ništa ne znači kad dva naroda počistiš pa onda nekim ostacima garantiraš neka prava. To ništa ne znači.
Pa nisu bas ostaci. Stradala je ipak manjina. A ravnopravnoscu drugih naroda obezbjedjujemo uvjete za povratak svima koji to zele.
balkanac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:24.