Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.10.2007., 15:15   #221
hehe hvala vam
nego, kada ste vi uopce poceli ucit za prijemni? iiii mogu li se nabaviti neki stari testovi i sl
__________________
www.myspace.com/aron_st
NNikki is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2007., 16:06   #222
evo i ja citam cijelu ovu temu i stvarno ste me malo prepali...sa svim tim ispitima i prof...ali o tom malo kasnije...i ja sam treci razred ali opce gimnazije...imam sve ove predmete...samo cini mi se da na prijemnom nema stranog jezika ..ili???...prosjek mi je svake godine 4,8...ili 4,7...a iz predmeta koji su vazni (hrvatski,povijest) imam 5...a sto se tici ucenja,bubanja napamet to mi nikad nije bio problem i relativno brzo ucim...za razliku od mojih prijateljica kojim za jednu lekciju iz povijesti treba tri sata meni treba pola sata...namjeravam se upisati na pravo u zagrebu ( ako bog da) pa ovak...sta mislite koliko ce mi biti tesko...s ovim prosjekom ocjena...iz cega da ucim?...da se spremam,neke skripte ili?...kad je ono vrijeme da se pocnem spremati...takoder namjeravam ici na zimske i ljetne pripreme u zgrebu.

unaprijed hvala
beautiful_soul is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2007., 16:13   #223
Quote:
beautiful_soul kaže: Pogledaj post
bubanja napamet to mi nikad nije bio problem
bubanje zaboravi. treba stvari povezivati i razmisljati logicki. puko strebanje nema smisla.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2007., 17:02   #224
ma znam...to nije problem...nego kako citam ovdje vecina to opisuje kako bubanje hrpe informacija...
beautiful_soul is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2007., 17:05   #225
bubanje u stilu da kad jednom nesto naucis to naucis posteno i zapamtis, ne da nastrebas i zaboravis nakon ispita. pravo se pogresno smatra streberskim faxom. ima i tu, kao i na svakom faxu, dosadnih kolegija i kojekavih nevaznih stvari koje jednostavno naucis napamet, ali to je rijetko. na pravu se uci, puno se uci.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2007., 17:09   #226
Quote:
NNikki kaže: Pogledaj post
hehe hvala vam
nego, kada ste vi uopce poceli ucit za prijemni? iiii mogu li se nabaviti neki stari testovi i sl
Za Zagreb,odnosno ako ides gore na fax:

www.pravokutnik.net/forum

Za Split

www.nasciturus.com/forum

Tamo imaš forume,ispite,prijemne i ostale gluposti.
__________________
Mogu ja otvorit um pa da lex obuhvati i KD, al uz malu ali znacajnu pomoc halucinogenih gljiva™ by Ro
Morski. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2007., 17:11   #227
u redu...ucit cu...jer mi je to jakoo vazno...i razumijem sve sto govorite...ali molim vas (sve tu) da mi malo pomognete...s ovim sto sma pitala prvo...


evo i ja citam cijelu ovu temu i stvarno ste me malo prepali...sa svim tim ispitima i prof...ali o tom malo kasnije...i ja sam treci razred ali opce gimnazije...imam sve ove predmete...samo cini mi se da na prijemnom nema stranog jezika ..ili???...prosjek mi je svake godine 4,8...ili 4,7...a iz predmeta koji su vazni (hrvatski,povijest) imam 5...a sto se tici ucenja,bubanja napamet to mi nikad nije bio problem i relativno brzo ucim...za razliku od mojih prijateljica kojim za jednu lekciju iz povijesti treba tri sata meni treba pola sata...namjeravam se upisati na pravo u zagrebu ( ako bog da) pa ovak...sta mislite koliko ce mi biti tesko...s ovim prosjekom ocjena...iz cega da ucim?...da se spremam,neke skripte ili?...kad je ono vrijeme da se pocnem spremati...takoder namjeravam ici na zimske i ljetne pripreme u zgrebu.
beautiful_soul is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2007., 17:40   #228
dok se ti bude spremala za prijemni mozda se neke stvari i promijene. prosjek je svakako prednost, no i prijemni moras dobro napisati. stranog jezika nema.

sto se priprema tice, koliko sam cula, nekom su super, nekom beskorisne. no, ne moras se jos time zamarati, izgubit ces dovoljno zivaca kad krenes na fax
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2007., 17:58   #229
Prijemni ispit ti je u stvari najlaksi ispit na faxu. Istina imas malo vise psiholoskog pritiska,ali vjeruje mi da pravo nije bas izbrirljivo po pitanju studenata koje prima,tako da doslovno svatko moze upasti.
__________________
Mogu ja otvorit um pa da lex obuhvati i KD, al uz malu ali znacajnu pomoc halucinogenih gljiva™ by Ro
Morski. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 23:23   #230
Ja sam išao na pripreme, pao na prvom upisnom roku. Zatim sam bacio(odložio) sav materijal sa priprema, učio cijelo ljeto iz knjiga i položio prijemni bez problema na drugom upisnom roku.

Ja neću reći da pripreme nikome ne pomognu ili da su loše. No, ja sam im dao jednu šansu a nakon toga nisam htio riskirati i radije sam učio iz knjiga.
Drakon is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 22:25   #231
e ljudi...jel mi mozete reci iz koje knjige da ucim za rimsko pravo koje mi predaje prof. Sarac i iz koje teoriju prava i drzave koju mi predaje prof. Viskovic.. Upisala sam pravo u splitu (vanredno) a zivim u zagrebu.. par puta sam isla po index ali jos nije gotov a mislim da je vrijeme da pocnem ucit pa ako tko moze pomoci bila bi zahvalna.. hvala
ivana88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 22:26   #232
Quote:
ivana88 kaže: Pogledaj post
e ljudi...jel mi mozete reci iz koje knjige da ucim za rimsko pravo koje mi predaje prof. Sarac i iz koje teoriju prava i drzave koju mi predaje prof. Viskovic.. Upisala sam pravo u splitu (vanredno) a zivim u zagrebu.. par puta sam isla po index ali jos nije gotov a mislim da je vrijeme da pocnem ucit pa ako tko moze pomoci bila bi zahvalna.. hvala
www.nasciturus.com/forum
__________________
Mogu ja otvorit um pa da lex obuhvati i KD, al uz malu ali znacajnu pomoc halucinogenih gljiva™ by Ro
Morski. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 22:53   #233
e puno ti hvala
ivana88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 23:14   #234
ah, da se sitim
dakle
rimsko - bija je romac i još neki (koji morski, daj mi pomogni)

visković - teorija države i prava, i knjiga se slično zove, bila je baš čitka, lipo sam je bila uvezala nakon šta sam ja kupila u kopirnici klara
jel još uvik klara drži sve, ili ima ona kopirna kraj fakse literaturu
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 00:24   #235
Quote:
vaci kaže: Pogledaj post
ah, da se sitim
dakle
rimsko - bija je romac i još neki (koji morski, daj mi pomogni)

visković - teorija države i prava, i knjiga se slično zove, bila je baš čitka, lipo sam je bila uvezala nakon šta sam ja kupila u kopirnici klara
jel još uvik klara drži sve, ili ima ona kopirna kraj fakse literaturu
Romac i Horvat
Al cuo sam da je Šarac izdala neku svoju knjigu iz Rimskog Najbolje neka pita nekog brucosa
Visković- i dalje je teorija države i prava. I najčitkija knjiga povezana sa pravom koju sam ikad citao. Iako sam je mrzio. I nju i viskovica ...
Sto se tice kopirnice,nemam pojma,ionako se swapam sa ljudima kada polozimo ispite
__________________
Mogu ja otvorit um pa da lex obuhvati i KD, al uz malu ali znacajnu pomoc halucinogenih gljiva™ by Ro
Morski. is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2007., 22:39   #236
Ja sam danas pisala prvi kolokvij... Teoriju od Viskovica.. Jel mi moze netko reci, naravno, ako zna, kako ocjenjuje Matulovic?
Inace, na pravu sam u Rijeci..
__________________
Old enough to know better, young enough to do it anyway.
Sponza ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 20:55   #237
prvo,bok.

ovako,pišem maturalni rad iz povijesti o rimskom pravu,pa ako bi mi netko od vas mogao preporučiti knjige o rimskom pravu. hvala puno. pozz
suzuki1989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 21:51   #238
piše ti gore
romac
horvat
obe se zovu maštovito - "rimsko pravo"
al čisto sumnjam da ćeš ih pročitat
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 16:35   #239
kako se boduju predmeti i prosjek za upis?
amour is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 16:47   #240
Quote:
amour kaže: Pogledaj post
kako se boduju predmeti i prosjek za upis?
za koji faks?
__________________
Mogu ja otvorit um pa da lex obuhvati i KD, al uz malu ali znacajnu pomoc halucinogenih gljiva™ by Ro
Morski. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:26.