Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.11.2010., 22:09   #61
Quote:
angelhorse kaže: Pogledaj post
meni jedino salonke brigu zadaju zasad. sreća pa sad ima svakakvih modela sa remenčićima, vezicama pa drže nogu
ne znam kakvo je stanje u pittarelu, čula sam da je tamo 36 još uvijek 36.
Pročešljajte malo Borovo, Alpinu i Peko, zna se naći malih brojeva. Iako većina kolekcije na prvi pogled izgleda blago užasno, budu im dva tri sezonska modela skroz krasna. Od ovih stranjskih znam da Dr. Martens sigurno ima 35. Eh, i Bata. I... hm, to bi bilo to.
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 22:54   #62
jao kako mene zivcira kad vidim XS velicinu u ducanu pa za koga je to? za 7-godisnju djevojcicu??

meni gvoore kako sam mrsava, moram kupovat L majicu da mi bude dobra. ne znam, nisam bas stekla dojam da su hrvati tako majusan narod
Kela is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 23:27   #63
Quote:
Kela kaže: Pogledaj post
jao kako mene zivcira kad vidim XS velicinu u ducanu pa za koga je to? za 7-godisnju djevojcicu??

meni gvoore kako sam mrsava, moram kupovat L majicu da mi bude dobra. ne znam, nisam bas stekla dojam da su hrvati tako majusan narod
postoje neki ljudi koji žive u uvjerenju da oni nose i XS i pokušavaju se uvijek ugurati u to
osobno znam par primjeraka, i nikako da ih uvjeriš da im je to malo
__________________
Ako te muči neka misao,nalaziš je svud,sve je izražava,čak je mirišeš u zraku.Jedini način da se oslobodi jest da se izrazi.
BrokeBM is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 23:31   #64
Quote:
Kela kaže: Pogledaj post
jao kako mene zivcira kad vidim XS velicinu u ducanu pa za koga je to? za 7-godisnju djevojcicu??

meni gvoore kako sam mrsava, moram kupovat L majicu da mi bude dobra. ne znam, nisam bas stekla dojam da su hrvati tako majusan narod
ali stvar je u tome da u nekim ducanima XS ne znaci XS....
__________________
One for the money two for the show
evamattiolo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2010., 00:00   #65
Ja sam uvijek nosila obuću br.39 i unatrag godinu, ili nešto malo više, kupujem obuću broj 38. I da stvar bude bolja, i to mi nekad zna biti mrvu veliko. Pa nije mi se stopalo mijenjalo majkumuljubim?!

A što se odjeće tiče, ja uvijek budem broj između - ili mi je na knap/preusko ili mi je preveliko.
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2010., 00:27   #66
Quote:
evamattiolo kaže: Pogledaj post
ali stvar je u tome da u nekim ducanima XS ne znaci XS....
da znas da sam to i ja mislila jedno vrijeme, al dignem majicicu i pogledam i ono izgleda kao stvoreno za nekog ko ide sesti osnovne.
ne znam, mozda je u nekim ducanima stvarno drugacije.
takodjer, zivcira me sto vecinu hlaca moram uzimat broj 44 maltene jer su mi sve manje prekratke, a 44 vise jer imam mrsave noge. a ne znam kad nisam imala poteskoca da nadjem broj hlaca veci od 40. i onda jos kad netko kaze da od 40 pa nadalje su hlace za debele. ti ocito zive medju busmanima
Kela is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2010., 00:28   #67
Quote:
Elektra kaže: Pogledaj post
Ja sam uvijek nosila obuću br.39 i unatrag godinu, ili nešto malo više, kupujem obuću broj 38. I da stvar bude bolja, i to mi nekad zna biti mrvu veliko. Pa nije mi se stopalo mijenjalo majkumuljubim?!

A što se odjeće tiče, ja uvijek budem broj između - ili mi je na knap/preusko ili mi je preveliko.
meni je to s medjubrojevima problem kod obuce. broj 40 mi je pomalo knap, a 41 opet malo prekomotan. kad bi postojao 40 i po, bilo bi savrseno
Kela is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2010., 03:37   #68
Quote:
Kela kaže: Pogledaj post
meni je to s medjubrojevima problem kod obuce. broj 40 mi je pomalo knap, a 41 opet malo prekomotan. kad bi postojao 40 i po, bilo bi savrseno
Ae, tako i meni 38 i pol, odnosno jamerički 5 i po' - sa starkama i martama ne mogu fulati, to je jedino što bih se usudila naručiti preko interneta bez probavanja.
Neki dan sam, btw, kupila u Borovu papuče broj 40. Jesu zericu prevelike, ali u 39 mi je peta prelazila preko ruba, majkemi.

Inače, i dalje svako toliko uzimam XS pa se čudim k'o pura dreku zašto mi puca na sisama ili ih spljošti ali nekako mi je najdraža ostala odokativna metoda odabira, naročito otkako sam se prije par godina morala polako naviknuti na to da više ne pitam najmanji broj u dućanu.
Idu mi na živce tzv. univerzalne veličine, ali ponekad se ispostavi da mi upravo te najbolje odgovaraju.
Zapravo se ne zamaram toliko tim oznakama, naročito otkako više skoro nigdje nema klasičnih brojeva 36/38/40 i više ne znaš tko pije a tko plača. Probam pa vidim, ne vjerujem etiketama.
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2010., 08:02   #69
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
Još razumijem da ne žele unaprijed naručiti od straha da im se neće prodati, ali nije mi jasno zašto ne mogu naručiti ako dobiju puno upita, a dobiju ih, po vlastitom priznanju. Algoritam mi može naručiti knjigu, a glupi dućan od cipela ili hlača ne može. Iako bih platila unaprijed. Nek se gone.
Meni je teško i s grudnjacima naći veći broj. Kad pitam zašto nema, kažu da naruče jedan ili dva komada i da se to brzo proda. Pa kad ti nakon toga dođe 10 cura tražeći košarice D, možete li naručiti više od 2 komada???? NIje da će vam stajati neprodani! Strašno me nervira takav način razmišljanja. Mislim, trgovci ste, jel hoćete zaraditi ili ne?
__________________
Nije bitna dužina štapića, nego magija u njemu...
Elöise is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2010., 08:37   #70
Quote:
Slizim kaže: Pogledaj post
I onda sam cula jednu pricu, da ih dobavljaci ucjenjuju pa moraju uz brojeve i velicine koje idu uzeti i one koji ne idu, inace ih dobavljaci ostavljaju bez robe???????
Gdje mi to zivimo?

i meni je jedna poznanica koja je držala trgovinu s cipelama objašnjavala da ne može naručiti od dobavljača samo recimo po 2 para veličine 37 i 38, nego ako naručuje neki model cipela mora naručiti cijeli, ajmo reći, komplet koji sadrži sve veličine. i onda naravno 37 i 38 opet prve odu a ostaju joj gomile velikih ili malih brojeva koje ne može prodati.

ja isto imam odjeće i obuće raznih slova i veličina.
baš sam jučer isprobavala neke čizme 37 - onak knap su mi bile. tražim veće... da mi 38 od drugog modela, ali kao isti je kalup i džon pa samo da vidim jel 38 o.k. Probam 38 i apsolutno nikakvu razliku nisam primjetila.
Na kraju sam odustala od svega jer mi je prodavačica htjela uvaliti i sprej za antilop a kožne čizme sam gledala
Konkubina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2010., 09:25   #71
Quote:
ŽabaKrastačaKre kaže: Pogledaj post
Zašto xs i xxs? Zato jer mora biti brojeva i za mršavice svega 45 kila (11, 12, 13, 14 .. godina klinke koje kupuju u terra novoj npr.), a veće brojeve pokupuju ženske like me (da, uvijek nađem broj koji mi paše )
Što sa staricom poput mene (30) koja ima 44 kile?
Nisam Kineskinja i imam sise, ali nosim pidžame (i ne samo to ) iz dječjeg odjela. Ili su ta djeca ogromna za 12-14 godina ili sam ja džepna (bit će da je ovo drugo u pitanju).
__________________
Sit alone and celebrate good times of change Sit alone, annihilate all words of praise When it all seems to spell disaster...

"You all like climbing mountains, don't you?""I don't. I like smoking, drinking and ordering in restaurants."
Inanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2010., 10:01   #72
Quote:
Elektra kaže: Pogledaj post
Ja sam uvijek nosila obuću br.39 i unatrag godinu, ili nešto malo više, kupujem obuću broj 38. I da stvar bude bolja, i to mi nekad zna biti mrvu veliko. Pa nije mi se stopalo mijenjalo majkumuljubim?!
Nije ti se stopalo smanjilo, nego su se kalupi povećali Samo još sve firme nisu usklađene.
Ja sam prije uzimala 37-38, a sad od 36-38. Totalni nered.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2010., 10:30   #73
Quote:
Inanna kaže: Pogledaj post
Što sa staricom poput mene (30) koja ima 44 kile?
Nisam Kineskinja i imam sise, ali nosim pidžame (i ne samo to ) iz dječjeg odjela. Ili su ta djeca ogromna za 12-14 godina ili sam ja džepna (bit će da je ovo drugo u pitanju).
isti slucaj

prebirem po djecijem odjelu majice i skuzim da su one za djecu od 12-14 prevelike
od 11 godina su mi taman

kakva bi to gigantska djeca trebala biti s 12 godina

sto se obuce tice, tu je situacija drugacija
zadnje dvije godine sam presla na veci broj
objasnili su mi da je to zato sto sam stalno u ravnoj obuci i tenisicama pa se stopalo spusti... iako nemam spusteno stopalo, dapace
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2010., 10:57   #74
Kad pronađem hlače XXS, kupujem ih bez dvojbe. Nedavno sam hlače birala prema kroju zbog kojeg se ne vidi koliko su mi prevelike, jer na manje naletim svake prijestupne. Na dječjem odjelu ne kupujem, jer mi ne odgovaraju po dužini (što zna biti problem i s hlačama od trenirke). Najteže pronalazim košulje i hlače.

Zato majice bez problema pronalazim u S veličini, a svojim omiljenim trapericama odana sam godinama...
Ženska is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2010., 10:59   #75
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
Raspitaj se u dućanima u kojima kupuješ, znaju imati ugovore s krojačkim radnjama pa s računom iz trgovine možeš besplatno kratiti traperice.


To je nekadašnji 38, normalno da se najbrže proda. Nekadašnji 36, odnosno današnji 35 zato ni ne naručuju.

Cekcekcekcek.... kad je taj 37 bio 38? Prije drugog svjeckog rata? Kaj to znaci? Da nosim 39? O Isusek, pa ja sam Jeti....

Je, u Wrangleru na Iblerovom besplatno ti izmjere duzinu koja ti pase, skrate trapke i stave originalni porub
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2010., 11:02   #76
Quote:
joujou kaže: Pogledaj post
isti slucaj

prebirem po djecijem odjelu majice i skuzim da su one za djecu od 12-14 prevelike
od 11 godina su mi taman

kakva bi to gigantska djeca trebala biti s 12 godina
uffffff pa danas su djeca mali jetiji
rodjakinja dosla kod mene i super su joj jedne moje cizme koje ja vise ne nosim i reko pa probaj ih i premale su joj, ne moze ih uopce ni zakopcati...mala ima 9 godina!!!!!!
nosi broj noge 39
matere ti
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2010., 11:07   #77
Quote:
joujou kaže: Pogledaj post
isti slucaj

prebirem po djecijem odjelu majice i skuzim da su one za djecu od 12-14 prevelike
od 11 godina su mi taman

kakva bi to gigantska djeca trebala biti s 12 godina

sto se obuce tice, tu je situacija drugacija
zadnje dvije godine sam presla na veci broj
objasnili su mi da je to zato sto sam stalno u ravnoj obuci i tenisicama pa se stopalo spusti... iako nemam spusteno stopalo, dapace
Ma to su ti te nove generacije. Ja nisam dzepna, samo tanka, 173 cm, oko 50 kg ali najbolje mi pase ono kaj klinke od 12-14 godina nose. U H&M-u cak mi ni trapke nisu prekratke. Zato, kupit nekaj na zenskom odjelu, meni je nocna mora. Uglavnom mi nis ne pase. Ko da sam krivo krojena.

Meni je noga narasla za cijeli broj u trudnoci. Mislila sam da bum se vratila u stari broj nakon kaj rodim, ali jok! A onda opet, otkad sam zatrudnila, rodila i ponosna sam mater nisam obula stikle... mozda mi je zato noga narasla il se nije smanjila? Idem brzo stikle kupit dok nisam dogurala do broja 43
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2010., 11:55   #78
Quote:
joujou kaže: Pogledaj post
isti slucaj

prebirem po djecijem odjelu majice i skuzim da su one za djecu od 12-14 prevelike
od 11 godina su mi taman

kakva bi to gigantska djeca trebala biti s 12 godina
Baš.
Meni su dobre i bratove hlače iz razdoblja kada je imao nekih 12 godina, možda i manje Nigdje nisam mogla naći sive maskirne u svojoj veličini pa sam uzela njegove kada ih je prerastao. Imam brdo njegovih "dječjih" majica koje nosim za po kući ili za trčanje.

Osim toga, skužila sam da je danas odjeća za djecu samo preslik one za odrasle žene. Mislim, kada sam ja imala 10-12 godina nisu nudili crne čipkaste haljine, čipkaste suknje i slično. A i da jesu mama mi to garant ne bi kupila


Quote:
electric_barbarella kaže: Pogledaj post
uffffff pa danas su djeca mali jetiji
rodjakinja dosla kod mene i super su joj jedne moje cizme koje ja vise ne nosim i reko pa probaj ih i premale su joj, ne moze ih uopce ni zakopcati...mala ima 9 godina!!!!!!
nosi broj noge 39
matere ti
Ja sam zabunom uzela jaknu od dečkove nećakinje i bila mi je knap. Mala ima 7 godina
Mislim, najviša je u razredu i sve to, ali opet...

Ja nosim 36, a neka obuća mi je i 35
__________________
Sit alone and celebrate good times of change Sit alone, annihilate all words of praise When it all seems to spell disaster...

"You all like climbing mountains, don't you?""I don't. I like smoking, drinking and ordering in restaurants."
Inanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2010., 12:01   #79
Quote:
Inanna kaže: Pogledaj post
Osim toga, skužila sam da je danas odjeća za djecu samo preslik one za odrasle žene. Mislim, kada sam ja imala 10-12 godina nisu nudili crne čipkaste haljine, čipkaste suknje i slično.
Jest, ali opet je u većini slučajeva nenosiva jer ta djeca nemaju cice, struk i guzu. Probala sam jednu tuniku iz Zara Kids (broj 12, molit ću lijepo ) i stezala me preko cica. A nije baš da sam obdarena.
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2010., 12:03   #80
Meni se cini da su se promijenili standardni krojevi. Imam sve veci problem naci majice koje mi pristaju, tako da nosim ove kupljene pred 5-10-15 godina, te su mi puno bolje (iako su vec blijede itd). Imate li i vi takav dojam?

Konkretno, u zadnje vrijeme su mi sve majice koje mi pristaju u ostatku tijela tijesne oko ruke-ramena-pazuha. Ako kupim nesto po mjeri, onda me reze oko ruke, uski su mi rukavi, urezuje mi se u pazuh i dodatno mi se znoji majica, a k tome i ruzno nabire oko ramena. Ako kupim tako da mi je oko ramena/pazuha dobro, onda mi cijela stoji kao vreca krumpira i presiroka mi je, posebno oko struka/trbuha.
A nisam ni veslacica ni bacacica kladiva Radim lagane vjezbice bez ikakvih utega/sprava, plivam umjereno...

Znate li mozda gdje se trenutno mogu kupiti pamucne majice koje nisu takvog kroja (posebice s dugim rukavima), a da prate liniju tijela, odnosno da nisu one vrecaste tipa American T-shirt (one size fits all)?

Sto se brojeva tice, nosim stvari od XS do L, u prosjeku M, to sve ovisi gdje se proizvodi roba. Sad ima sve vise kineske. Zato zaboravite brojeve i probajte sve prije nego sto kupite.
Brijana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:15.