Natrag   Forum.hr > Sport > Nogomet > Navijači

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.12.2002., 10:25   #21
Ma samo treba preslikati engleske zakone, gospodo... Ne treba otkrivati toplu vodu, to je netko već izmislio...
__________________
****************************

Leben, Leben heisst Leben

****************************
Faraday is offline  
Old 12.12.2002., 12:19   #22
navijaci

Evo clanak o covjeku koji je samo zelio pogledati utakmicu - uzivo ...

http://www.vecernji-list.hr/2002/12/...es/ponovo.html
__________________
da, baš tak ...
Bjorn is offline  
Old 15.12.2002., 17:20   #23
Drums ITD je uhvatil poantu.

Ja mogu otići npr. na finale Lige prvaka, meni će tamo biti super, ali tamo neću doživiti niti 5 % emocija koje doživljavam kad Dinamo pobjeđuje (npr. u derbiju nedavno), ili u Velikoj (slažem se, strašan je stadion) kad ispadamo iz kupa.

Neodlazak na tekme zbog eventualnih nereda je bijedna izlika. Pa na Maksimirskom stadionu od '99 i otvaranja novog sjevera nije bilo (ozbiljnijih) sranja. Sve i da je u tome problem uvijek je tu zapadna tribina gdje ja ne pamtim da se nekaj dogodilo otkad idem na tekme (osim kad su tamo smjestili slovenske smradove).

Što se tiče baklji i utrčavanja u teren, sankcioniranje zatvorskom kaznom možda će ih smanjiti, ali spriječiti ih neće. Jer uvijek će se naći neki socijalni slučaj kojeg boli kurac hoće li završiti u buksi.. ak ništ drugo bar će imat kaj jesti tamo..
__________________
- "Your secretary bit me!"
- "Were you teasing him?"
- "Well…sure, but…"
Baklja is offline  
Old 15.12.2002., 18:39   #24
kak se ljudima uopće da ići na tekmu............a doma imaju fakin tv i pivu i radijatora i kokice i piceka..........
__________________
esta revolution est eterna
kLošar is offline  
Old 15.12.2002., 19:33   #25
Quote:
Originally posted by kLoshar
kak se ljudima uopće da ići na tekmu....
Vidiš, ni meni nije jasno kak se ljudima uopće da postavljati ovakva glupa pitanja.
Ali pretpostavljam da im se to sviđa pa šutim i ne ispadam glup.
__________________
- "Your secretary bit me!"
- "Were you teasing him?"
- "Well…sure, but…"
Baklja is offline  
Old 15.12.2002., 20:24   #26
Quote:
Originally posted by kLoshar
kak se ljudima uopće da ići na tekmu............a doma imaju fakin tv i pivu i radijatora i kokice i piceka..........
Jesi ti ikad bio na utakmici??Tv,pivu,radijator,kokice i piceka mozes kupiti u Peveca,a sve te ljude koji ce navijati s tobom i s kojima ces se osjecati dijelom cjeline ne mozes kupiti na bozicnom popustu u Kerumu
Sudden Sid is offline  
Old 17.12.2002., 19:26   #27
Quote:
Drums ITD je uhvatil poantu.
Ja mogu otići npr. na finale Lige prvaka, meni će tamo biti super, ali tamo neću doživiti niti 5 % emocija koje doživljavam kad Dinamo pobjeđuje (npr. u derbiju nedavno), ili u Velikoj (slažem se, strašan je stadion) kad ispadamo iz kupa.
On kaže - nije problem otići u Englesku ako imaš love. Točno , slažem se. Ali još je manji problem navijaču Dinama otići u Veliku ili navijaču Hajduka u Šibenik.
Dobro , kužim ja šta vas dvojica želite reći i slažem se , ali evo zašto je dobro otići vani i kao "neutralac" pogledati velike klubove i velike navijačke skupine na djelu. I mi (Torcida) i vi (BBB) udaramo se u junačke grudi i 100% smo sigurni kako smo među velikim europskim navijačkim skupinama. Imao sam priliku vidjeti talijanske i španjolske (Barcelona) navijačke skupine u akciji , i nakon toga vratiš se u Hrvatsku i skužiš kako baš i nismo tako moćni. Po logistici i organiziranosti u Europi Torcida i BBB lošije su rangirane od klubova za koje navijaju. Istina boli , ali to je tako.

Quote:
Neodlazak na tekme zbog eventualnih nereda je bijedna izlika. Pa na Maksimirskom stadionu od '99 i otvaranja novog sjevera nije bilo (ozbiljnijih) sranja. Sve i da je u tome problem uvijek je tu zapadna tribina gdje ja ne pamtim da se nekaj dogodilo otkad idem na tekme (osim kad su tamo smjestili slovenske smradove).
Pravi navijač nikada neće tražiti izgovor. To je meni , a vjerojatno i tebi Baklja jasno. Međutim i za najveći derbi u Hrvatskoj skupit će se maksimalno 10 000 pravih navijača , a da bi atmosfera bila prava i da bi derbi na nešto ličio potrebno je 20 - 30 000 "kazališne" publike , a takvi neće doći ako ima i najmanje šanse da se kući vrati razbijene glave. Lako je za nas koji smo sami odgovorni za sebe , ali tko danas na utakmicu Dinamo - Hajduk (ili obratno) smije povesti dijete. A ako klinci ne idu na stadione kako se može očekivati neka svijetla budućnost za naš nogomet?
Zadnjih godina na samom Maksimiru nije bilo sranja , ali ih je zato u ogromnim količinama bilo u okolici stadiona.

Quote:
Što se tice baklji i utrcavanja u teren, sankcioniranje zatvorskom kaznom možda ce ih smanjiti, ali sprijeciti ih nece. Jer uvijek ce se naci neki socijalni slucaj kojeg boli kurac hoce li završiti u buksi.. ak ništ drugo bar ce imat kaj jesti tamo..
Kada se uvede zakon po kojem će već nakon utrčavanja 2-3 debila utakmica biti prekinuta (bez nastavka nako 3h) i kada ti debili budu drakonski kažnjeni , i novčano i zatvorski , onda će vrlo brzo na stadionima zavladati mir. Istina uvijek će se naći neki socijalni slučaj , možda i 2 , 3 , ali nakon što naprave pizdarije prvo će završiti u buksi (na malo duži rok) a onda će dobiti zabranu odlaska na stadion i svaku tekmu će presjediti u policijskoj postaji.
Naravno , uvijek će biti onih žednih krvi , ali Bogu hvala , ima po hrvatskoj ledina koliko hoćeš , pa izvolite braćo , poubijajte se. Koga boli ...

Samo , pravi navijač će uvijek znati cijeniti pravog navijača iz suprotnog tabora , bez obzira na netrpeljivost koja vlada na stadionu.
Urpanus is offline  
Old 17.12.2002., 23:53   #28
Quote:
Dobro , kužim ja šta vas dvojica želite reći i slažem se , ali evo zašto je dobro otići vani i kao "neutralac" pogledati velike klubove i velike navijačke skupine na djelu. I mi (Torcida) i vi (BBB) udaramo se u junačke grudi i 100% smo sigurni kako smo među velikim europskim navijačkim skupinama. Imao sam priliku vidjeti talijanske i španjolske (Barcelona) navijačke skupine u akciji , i nakon toga vratiš se u Hrvatsku i skužiš kako baš i nismo tako moćni. Po logistici i organiziranosti u Europi Torcida i BBB lošije su rangirane od klubova za koje navijaju. Istina boli , ali to je tako.
Čuj.. S obzirom na situaciju u državi naši navijači su i više nego ispred svojih (realnih) mogućnosti.
Uzimo za primjer BBB. Koliko se navijačkih skupina s predznakom dolaska iz zemlje poput Hrvatske može pohvaliti da su na gostovanjima imali 10.000 navijača u Zürichu, 4.000 u Milanu, 3.000 u Budimpešti, 1.000 u Manchesteru itd.
Ili npr. Hrvatsku reprezentaciju, na svakoj tekmi SP-a u Francuskoj je bilo barem 7.000 Hrvata.
Koliko je europskih navijačkih skupina sposobno navijati svih 90 minuta (BBB), raditi onakve koreografije (torcida) ili bakljade (BBB i torcida). Sve to navedeno pripisujemo našem mentalitetu, koji nas po meni stavlja ispred mnogih navijačkih skupina koje su po mogućnostima ispred nas, ali u praksi zaostaju.

[quote]Pravi navijač nikada neće tražiti izgovor. To je meni , a vjerojatno i tebi Baklja jasno. Međutim i za najveći derbi u Hrvatskoj skupit će se maksimalno 10 000 pravih navijača , a da bi atmosfera bila prava i da bi derbi na nešto ličio potrebno je 20 - 30 000 "kazališne" publike[quote]
Osobno bi radije na Maksimiru vidio 15.000 ljudi koji će fanatično bodriti Dinamo, nego 30.000 koji dolaze kako bi se derali "tovarske pičke" ili kako bi sjedili i šutili.
Imali smo 30.000 protiv fulhama i hajduka i navijanje je bilo za kurac! Na ZTE-u je bilo 18.000 ljudi ali je navijanje bilo daleko bolje.
Quote:
Kada se uvede zakon po kojem će već nakon utrčavanja 2-3 debila utakmica biti prekinuta (bez nastavka nako 3h) i kada ti debili budu drakonski kažnjeni , i novčano i zatvorski , onda će vrlo brzo na stadionima zavladati mir. Istina uvijek će se naći neki socijalni slučaj , možda i 2 , 3 , ali nakon što naprave pizdarije prvo će završiti u buksi (na malo duži rok) a onda će dobiti zabranu odlaska na stadion i svaku tekmu će presjediti u policijskoj postaji.
Vrijeme će pokazati kaj bude ispalo iz svega toga..

Quote:
pravi navijač će uvijek znati cijeniti pravog navijača iz suprotnog tabora
Slažem se. Tako bi bar trebalo biti..
__________________
- "Your secretary bit me!"
- "Were you teasing him?"
- "Well…sure, but…"
Baklja is offline  
Old 18.12.2002., 20:36   #29
Quote:

Slažem se. Tako bi bar trebalo biti
Da,ali tako nece nikad biti jer ce se uvijek naci neka rasisticka budala zbog kojeg ce se 10000 ljudi posvadati.Bilo bi lijepo kad bi svi skuzili da su svi oni isto vrijedni samo sta navijaju za drugi klub,ali nekim primitivcima to jednostavno ne mozes utuviti u glavu
Sudden Sid is offline  
Old 02.01.2003., 17:26   #30
Ljudi, pa nemojte zaboraviti da navijaći uglavnom tamo iskazuju svoje frustracije, i nezadovoljstvo vlastitim životom itd. Na ovaj se problem treba gledati sa stava društva prema pojedincu. Kako se društvo odnosi prema pojedincu, tako se pojedinac odnosi prema društvu. jednostavno.
__________________
"Cocjek se radja da radi, trpi i da se bori, tko tako ne cini,mora propasti " ....na šta je to mislio Dostojevski kada je to rekao!?!?!......
SVJESTAN is offline  
Old 02.01.2003., 17:28   #31
sorry, navijač Rijeke
__________________
"Cocjek se radja da radi, trpi i da se bori, tko tako ne cini,mora propasti " ....na šta je to mislio Dostojevski kada je to rekao!?!?!......
SVJESTAN is offline  
Old 02.01.2003., 19:48   #32
Ovo je tekst sa Sport Net-a koji na zanimljiv način ilustrira stanje stvari:

"Došli ste u goste nekom svom prijatelju ili poznaniku, na večeru, dobar film, utakmicu, partiju karata. Odjednom se sjetite da nemate posla, a žena je na porodiljnom, da vam je telefonski račun neplaćen, da vam HEP svakog dana može isključiti struju, da vam starije dijete ne može autobusom u školu, a mlađe nema melodiku. Sjetite se da vas susjed gnjavi radi dva kvadrata zemlje, da vas žuljaju cipele, a žena puši kutiju cigareta previše. I usput vam je voljeni klub danas izgubio, a sudac ga je, naravno, oštetio. I poludite, krenete razbijati po stanu svoga prijatelja, bacite mu fotelju kroz prozor, skinete gaće i pokažete svoju stražnjicu njegovoj ženi u kuhinji, čašom naciljate televiziju, zavjesom obrišete prljave ruke. Je li vam se ovo dogodilo?

Ako jest, onda ste vjerojatno u lošijoj soluciji dobili batine od prijatelja koji vam to više nije. U onoj drugoj soluciji, u kojoj je vaš dotadašnji prijatelj poštovao zakon i vjerovao u pravnu državu, izgubili ste poštovanje ljudi koji su saznali za ono što ste učinili, osramotili ste i sebe i svoju obitelj, proveli jedno poduže vrijeme u zatvoru razmišljajući zašto, na kraju platili sve što ste razbili i usput nešto "sudskih troškova". Ako ste se prepoznali u ovoj drugoj soluciji, onda definitivno ne živite u Hrvatskoj."
__________________
- "Your secretary bit me!"
- "Were you teasing him?"
- "Well…sure, but…"
Baklja is offline  
Old 02.01.2003., 22:36   #33
LOL Baklja
Sudden Sid is offline  
Old 02.01.2003., 23:09   #34
I mene je tekst dobro nasmijao.
Bernard Jurišić (autor teksta) stvarno zna posao..
__________________
- "Your secretary bit me!"
- "Were you teasing him?"
- "Well…sure, but…"
Baklja is offline  
Old 03.12.2006., 20:19   #35
Quote:
Sudden Sid kaže:
Ma ja ni ne idem na te sugave utakmice,svojedobno sam upoznao jednog tipa koji je upao na utakmicu Zagreb-Dinamo.Ajme sta je taj covjek glup!Pomalo mi je cak i zao bilo...
Đuro s Trešnjevke?

Nije čovjek glup nego je otišao u krivom smjeru. Bivši specijalac, dobar čovjek, zbog droge nečasno otpušten i otada je otišao u totalno krivom smjeru ...

Uz njega ima više anegdota nego uz cijelu policijsku postaju. Taj čovjek nije mogao stajati na nogama, al je trice gađao 18/20. Koliko smo samo mi ko klinci izvukli para na okladama.
__________________

I opet pomislim na tebe, na nju
Al' bi život bio lak da sam sa vama tu ...

Zadnje uređivanje Legatus : 03.12.2006. at 21:17.
Legatus is offline  
Old 04.12.2006., 12:35   #36
Jebate Legatus...tema iz 2002
MEP is offline  
Old 04.12.2006., 17:42   #37
Quote:
Legatus kaže:
Đuro s Trešnjevke?

Nije čovjek glup nego je otišao u krivom smjeru. Bivši specijalac, dobar čovjek, zbog droge nečasno otpušten i otada je otišao u totalno krivom smjeru ...

Uz njega ima više anegdota nego uz cijelu policijsku postaju. Taj čovjek nije mogao stajati na nogama, al je trice gađao 18/20. Koliko smo samo mi ko klinci izvukli para na okladama.
Sta ga niste poslali na All Star vikend u NBA...bolje bi prosao...
Ante Balboa II. is offline  
Old 04.12.2006., 17:50   #38
Quote:
Ante Balboa II. kaže:
Sta ga niste poslali na All Star vikend u NBA...bolje bi prosao...
Pao bi na doping testu
__________________

I opet pomislim na tebe, na nju
Al' bi život bio lak da sam sa vama tu ...
Legatus is offline  
Old 04.12.2006., 18:23   #39
http://www.my-smileys.de/smileys3/anit_rijeka_sw.gif
__________________
"Ništa neće toliko unaprijediti ljudsko zdravlje i povećati šanse za opstanak na Zemlji kao evolucija prema vegetarijanskoj prehrani." Albert Einstein
Danny_boy is offline  
Old 04.12.2006., 21:54   #40
Quote:
pakleni_patuljak kaže:
Tradicionalno najžešći nogometni huligani fino sjede na 3 metra od terena, bez žica, ograda i prepreka, navijaju i nikome nikad ne padne na pamet da napravi neku pizdariju ili da istrči na teren... A ništa ih ne spriječava!
Nije istina da ih ništa ne sprječava. Sprječava ih isto što i tebe da ne gurneš nogu u klopku za medvjede... strah i razum
łvek is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:30.