Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.10.2010., 12:07   #2201
Naravno, ako zoveš s hrvatskog mobitela, treba upisati pozivni broj, iako su u stranoj zemlji. Jer on automatski u postavkama ima pozivni +385 (za HR).
Za Francusku je +33 i izbaciš ovu prvu nulu, daklen +33603... Ovaj + ili možeš utipkati + ili 00.
nukac is offline  
Old 07.10.2010., 12:25   #2202
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
Naravno, ako zoveš s hrvatskog mobitela, treba upisati pozivni broj, iako su u stranoj zemlji. Jer on automatski u postavkama ima pozivni +385 (za HR).
Za Francusku je +33 i izbaciš ovu prvu nulu, daklen +33603... Ovaj + ili možeš utipkati + ili 00.
..hvala nukac!!
dama19 is offline  
Old 07.10.2010., 14:16   #2203
Quote:
bruker kaže: Pogledaj post
ej ugly , trebam savjet za stan i tvoje preporuke. elem, jel se može nać za 7 noći stan za cca 900 eura za četvero. onako dvi sobe al da nije jedna od tih living room. ako može iz osobnog iskustva.
Stan s dvije spavaće sobe u Parizu za 900e za 7 noći?
možda i nađeš,ali po mom iskustvu bilo je oko tisućice ili malo više u iole pristojnom kvartu.
Dlapek is offline  
Old 07.10.2010., 15:53   #2204
Quote:
bruker kaže: Pogledaj post
ej ugly , trebam savjet za stan i tvoje preporuke. elem, jel se može nać za 7 noći stan za cca 900 eura za četvero. onako dvi sobe al da nije jedna od tih living room. ako može iz osobnog iskustva.
..odi na stranicu parisattitude.com , imaju jako dobru tražilicu pa pogledaj šta nude..mi smo preko njih rezervirali stan za sljedeći vikend ali s jednom sobom...
dama19 is offline  
Old 07.10.2010., 17:41   #2205
KONRETNO PITANJE + SLIKA (dobro dođe svima !)

Pozdrav,

imam karte tražim smještaj...4 dana točno oko nove godine, cura i ja.

Snove o hostelima od ukupno 150 eura za 4 noći već lagano križam međutim nalazim hotele oko 250 eura za 4 noći udaljene oko 5,6,7 km od centra (na slici je centar označen sa A)

ZATO BIH MOLIO, one koji se razume evo link na mapu
http://maps.google.hr/maps?hl=en&biw...ed=0CBgQ8gEwAA

primjetit će te da ima kao neki narančasti prsten što ga čine prometnice oko Pariza...
dali je sve unutar tog narančastog prstena (prometnice) blizu?
i gdjel preporučate da hotel bude smješten u odnosu na taj prsten

Znan da gnjavin al panika mi je
cromilan is offline  
Old 07.10.2010., 23:43   #2206
Quote:
cromilan kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

imam karte tražim smještaj...4 dana točno oko nove godine, cura i ja.

Snove o hostelima od ukupno 150 eura za 4 noći već lagano križam međutim nalazim hotele oko 250 eura za 4 noći udaljene oko 5,6,7 km od centra (na slici je centar označen sa A)

ZATO BIH MOLIO, one koji se razume evo link na mapu
http://maps.google.hr/maps?hl=en&biw...ed=0CBgQ8gEwAA

primjetit će te da ima kao neki narančasti prsten što ga čine prometnice oko Pariza...
dali je sve unutar tog narančastog prstena (prometnice) blizu?
i gdjel preporučate da hotel bude smješten u odnosu na taj prsten

Znan da gnjavin al panika mi je

Taj narančasti prstenčić ti je Boulevard Periferique - neformalna granica užeg dijela Pariza.
Da - prsten ima razgranatu mrežu metroa pogledaj si na stranici pariškog metroa - www.ratp.fr
Svejedno ti je gdje jer promjer kružnice koji podrazumijeva dosta grada sa metroom možeš se provozati za 45min. Izbjegavaj sjeveroistočni dio - budete blještili previše i recimo oko Pigallea, te velikih željezničkih kolodvora tipa Gare du Nord i Gare du Lyon. Oko njih se uvijek skupi neka čudna ekipa...
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Old 08.10.2010., 00:10   #2207
Quote:
bruker kaže: Pogledaj post
ej ugly , trebam savjet za stan i tvoje preporuke. elem, jel se može nać za 7 noći stan za cca 900 eura za četvero. onako dvi sobe al da nije jedna od tih living room. ako može iz osobnog iskustva.
Zašto ne?
Na ovom linku appartmentparis.fr stvarno imaš svega. Ja sam platila za mjesec dana 2300EUR ali sam bila i jako zadovoljna položajem - 15 arr. Preferiram lijevu obalu Seine gdje su Parižani organizirali dio grada za vlastiti život. Sada bih mogla proći i bolje ali na Paris Address koji su mi nudili najsolidniji smještaj jedini su imali gotovo svugdje internet što mi je bilo izuzetno bitno.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Old 08.10.2010., 00:13   #2208
Quote:
dlap1307 kaže: Pogledaj post
ne bih se složila.
hrana u marketima je jeftinija nego kod nas ili kao kod nas.
Po restoranima srednje klase dobiješ pola litre vrlo dobrog vina za 10-15 e,a po kojem je kriteriju metro skup zbilja ne shvaćam.

Da - to ljudi jednostavno nikako da ukapiraju.
Ili ja na kužim gdje ljudi kod nas kupuju hranu.
S obzirom koliko su njihove plače više - moram li zgotoviti misao....
U našoj nedodžiji gdje ti treba 3 dana jahanja s jednog na drugi kraj grada - po istoj cijeni...
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Old 08.10.2010., 21:06   #2209
sve obavljeno

Prvo jedno veliko hvala Uglykidjoe-u i svima koju su pomogli...

evo riješio sam hotel, pogledajte...
http://maps.google.hr/maps/place?hl=...84985119393958

cijena je za dvosobnu 4 noći 260 eura...jebiga bolje se nije moglo nać za novu godinu...bar ja nisan moga...

volio bih vaše komentare na smještaj hotela...meni djeluje dosta dobro pozicioniran...
iman još jedno pitanje...gledao sam preko neta cijene za eiffelov toranj i vidin da postoje 3 razine...cijena za prve dvi razine za mlade je 6,5 eura, dok je za treću razinu 11,5 eura...Koliko se to isplati i koliko se uopće isplati uzimat preko interneta te karte?
cromilan is offline  
Old 08.10.2010., 22:08   #2210
Koliko ja vidim, cijene su skoro iste kao i kad sam ja zadnji put bil, ali kupljeno baš tamo kod njih. A mislim da nećeš uštjedjeti ništa na vremenu, koju minutu možda...
cosanostra is offline  
Old 08.10.2010., 22:19   #2211
Quote:
z_k kaže: Pogledaj post
Malo o kartama za Metro i RER: Mi smo bili od prošle subote do srijede i ipak se odlučili za pojedinačne karte, a ne za Paris Visite... Karneti su malo ispod 12 € (10 komada), CDG - grad je 8.70€, a grad - Versailles je 3.5 €. Ako se ne ide na puno vožnji (naročito ako se ne ide na vožnje izvan 1. i 2. zone), pojedinačne karte se više isplate...

A najpovoljnija je ipak Navigo Decouverte (ali samo ako se ostaje cijeli tjedan - jer vrijedi od ponedjeljka do nedjelje i treba imati sliku).
..hvala na ovome...

..mi putujemo sljedeću subotu i ostajemo cijeli tjedan , tako da smo se odlučili za Navigo Decouverte...daj mi molim te reci imaju li tamo oni automati za slikati se ili da to obavimo doma...

..i još nešto , ova karta od aerodroma do grada za 8.70 , ona vrijedi za više vožnji ili samo jednu..ne znam još kaj da kupimo za subotu i nedjelju...
dama19 is offline  
Old 08.10.2010., 23:50   #2212
Quote:
cromilan kaže: Pogledaj post
Prvo jedno veliko hvala Uglykidjoe-u i svima koju su pomogli...

evo riješio sam hotel, pogledajte...
http://maps.google.hr/maps/place?hl=...84985119393958

cijena je za dvosobnu 4 noći 260 eura...jebiga bolje se nije moglo nać za novu godinu...bar ja nisan moga...

volio bih vaše komentare na smještaj hotela...meni djeluje dosta dobro pozicioniran...
iman još jedno pitanje...gledao sam preko neta cijene za eiffelov toranj i vidin da postoje 3 razine...cijena za prve dvi razine za mlade je 6,5 eura, dok je za treću razinu 11,5 eura...Koliko se to isplati i koliko se uopće isplati uzimat preko interneta te karte?

Hm... potražđi još malo iako da - škakljiv je taj dio godine.
Naime, što se pozicije tiče - nemaš frke to je sam centar, ali nekako mi djeluje ofucan a niti reviewi prethodnih gostiju nije baš sjajan...
Sorry, ali meni baš ne bi prošao...Mjesto za spavanje je bitna stavka i ako se ne odmorite - čitav dan ode pa-pa...

Ne znam za karte prek interneta - netko je i to radio, mislim da se pisalo. U principu, red je velik baš za kupiti karte pa ako vrijedi to sa neta: super. Inače, najviše se isplati popesti što više pješke (tako ćete najbrže napredovati) a tek do samog kraja liftom.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Old 08.10.2010., 23:53   #2213
Quote:
dama19 kaže: Pogledaj post
..hvala na ovome...

..mi putujemo sljedeću subotu i ostajemo cijeli tjedan , tako da smo se odlučili za Navigo Decouverte...daj mi molim te reci imaju li tamo oni automati za slikati se ili da to obavimo doma...

..i još nešto , ova karta od aerodroma do grada za 8.70 , ona vrijedi za više vožnji ili samo jednu..ne znam još kaj da kupimo za subotu i nedjelju...

Na većini stanica u nekom od hodnika imaš mali kioskić za automatsko slikanje a osobito na velikim stanicama tak da ne budete sa time imali problema ali ja bih to doma obavila da još se sa time ne zezate tamo.

To je za jednu vožnju do grada RER-om. Zašto ne uzmete Roissybus?
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Old 09.10.2010., 09:26   #2214
Quote:
UglyKidJoe kaže: Pogledaj post
Na većini stanica u nekom od hodnika imaš mali kioskić za automatsko slikanje a osobito na velikim stanicama tak da ne budete sa time imali problema ali ja bih to doma obavila da još se sa time ne zezate tamo.

To je za jednu vožnju do grada RER-om. Zašto ne uzmete Roissybus?
..ne znam ni sama šta da uzmem za ta dva dana..u subotu mi treba karta od CDG-a do stana ( blizu Gare du Nord ),znaći za RER i metro jer mi je u planu nakon što se smjestimo u stan krenuti u mali "obilazak grada"...a u nedjelju rano ujutro ( pa tako sve do četvrtka) moramo biti na jednom sajmu koji se održava u Villepinte....šteta što ovaj Navigo Decouverte nije bar od nedjelje...

..Navigo ćemo platiti cca 38 eura (treba nam ovaj od 1-5 zone) za cijeli tjedan,pa mi sada ova pojedinacna od cca 9 eura u jednom smjeru zvući puno...
dama19 is offline  
Old 09.10.2010., 10:21   #2215
taxi

jel ima ko iskustva s taxijem??'
jesu li pretjerano skupi?
koji je vaš savjet kako doći od aerodroma do centra grada??
dino555 is offline  
Old 09.10.2010., 15:28   #2216
Quote:
UglyKidJoe kaže: Pogledaj post
Taj narančasti prstenčić ti je Boulevard Periferique - neformalna granica užeg dijela Pariza.
Zapravo je formalna, sve izvan prstena nema adresu 75001-75020 Paris!
__________________
Stephen Colbert: "Beauty isn't in the eye of the beholder; I've checked. There's nothing in there but veins and goo."
colbert is offline  
Old 09.10.2010., 15:34   #2217
Quote:
dino555 kaže: Pogledaj post
jel ima ko iskustva s taxijem??'
jesu li pretjerano skupi?
koji je vaš savjet kako doći od aerodroma do centra grada??
Na to je odgovoreno brat-bratu petnaest puta.

Ne znam koliko je forumasa trenutacno u Parizu, vrijeme je prekrasno.
Preporucujem besplatnu izlozbu fotografija koje vise na ogradi Jardin du Luxembourg.
__________________
Stephen Colbert: "Beauty isn't in the eye of the beholder; I've checked. There's nothing in there but veins and goo."
colbert is offline  
Old 09.10.2010., 16:55   #2218
Konačno sam došla do kraja foruma, sve bitno ispisala, hvala svim forumašima na super savjetima!

Ima nekoga tko je nedavno bio ili planira ići da već zna neki hotel (1, 2, 3*) u nekom OK kvartu (da nije nesiguran previše i da je dobro povezan s gradom /metroom do znamenitosti/)?
nescafe is offline  
Old 09.10.2010., 18:27   #2219
hotel

Quote:
nescafe kaže: Pogledaj post
Konačno sam došla do kraja foruma, sve bitno ispisala, hvala svim forumašima na super savjetima!

Ima nekoga tko je nedavno bio ili planira ići da već zna neki hotel (1, 2, 3*) u nekom OK kvartu (da nije nesiguran previše i da je dobro povezan s gradom /metroom do znamenitosti/)?
evo ti super stranica di možeš sve lipo vidit koji je kvart i ostalo...
http://www.venere.com/france/paris/?...750738#o=price
dino555 is offline  
Old 09.10.2010., 18:39   #2220
Bi li neko od vas Parižana mogao predložiti/preporučiti neku dobru papeterie, dakle knjižaru gde se prodaju olovke, sveske, bojice... »Kancelarijski pribor«.
Nymann is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:46.