Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.09.2012., 15:01   #501
Iverpan ima uglavnom Kaindlov iveral koji je debljine 19 mm. Potraži Egger ili Funder (Elgrad, npr, dekor W980 ST2).
__________________
Svi ljudi znaju sve
BILJEŽNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2012., 15:43   #502
Quote:
BILJEŽNIK kaže: Pogledaj post
Iverpan ima uglavnom Kaindlov iveral koji je debljine 19 mm. Potraži Egger ili Funder (Elgrad, npr, dekor W980 ST2).
To je premium bijela?
Find.out is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2012., 21:40   #503
Ne, to je bijela strukture narančine kore koja se drugdje zove bijeli dijamant.
__________________
Svi ljudi znaju sve
BILJEŽNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2012., 23:47   #504
Quote:
Find.out kaže: Pogledaj post
To je premium bijela?
bijela premium u elgradu ima oznaku W 1000 ST9. cca 100kn m2
__________________
bracek
bracek is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2012., 20:08   #505
Quote:
ninja007 kaže: Pogledaj post
Prijavio sam se na ovaj forum jer imam jednu dilemu oko izrade kuhinje. Naime, majstor mi trenutno radi kuhinju koja ima ukupno 12 ladica. Od toga je 10 sirine 90 cm. Naisao sam na akcijsku cijenu tandemboxova, cije su stranice visine 83 mm sa railingom tako da je ugradbena visina prema SCH katalogu 160 mm. Interesuje me da li bi se ovi tandemboxovi mogli koristiti za ladice cije su fronte visoke 320 mm. Hoce li fronta biti dovoljno stabilno pricvrscena za samu ladicu? Znam da bi bilo bolje uzeti boxove sa visocijim stranicama, ali u pitanju je nesto niza, akcijska cijena.
Naravno da možeš ,zadnja ( viša ) stranica u kombinaciji sa dvije rejling šipke po stranici su dovoljna ukruta.
__________________
....štobi rekli tveniforsevn...
Old fart is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 20:30   #506
Thumbs up

Quote:
Kakadu kaže: Pogledaj post
odlučila sam dati raditi kupaonski ormarić. nemam previše novaca za nekakve posebne materijale pa sam odlučila napraviti običan ormarić od iverala (kao kuhinjski) s kuhinjskom radnom pločom na vrhu. na tu radnu ploču idu dva nasadna umivaonika. e sad, zanima me je li moguće izvesti da ormarić i ploča budu potpuno potpuno iste boje (neka tamno smeđa, imitacija drvene strukture) ili se to ne može izvesti? zna li tko?
Pozdrav
U Elgradu Hrast crno smeđi H 1137ST11 , Mali Venge H 3058ST22 , Orah Dijon natur H 3734ST9 i Merano natur H3128ST15
__________________
Always look on light side of life...
Žile is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 21:35   #507
Ormarić mi ima 5 vrata dimenzija 117.7x36.8

Trebam li staviti 2 ili 3 pante (Blum clip...na dvoja vrata ravne,na troja polukrive)?
KenParker is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2012., 10:19   #508
Quote:
KenParker kaže: Pogledaj post
Ormarić mi ima 5 vrata dimenzija 117.7x36.8

Trebam li staviti 2 ili 3 pante (Blum clip...na dvoja vrata ravne,na troja polukrive)?
Pa dosta su ti dvije. ionako odmakneš pantu od ruba barem 10-12 cm, pa je to razmak manji od metra
__________________
Neću više nkad spominjat ćevape kao offtopic...
sibi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2012., 17:06   #509
Quote:
KenParker kaže: Pogledaj post
Ormarić mi ima 5 vrata dimenzija 117.7x36.8

Trebam li staviti 2 ili 3 pante (Blum clip...na dvoja vrata ravne,na troja polukrive)?
Pozdrav
Ako se radi o Egger iveralu koji je težak 11,8 kg/m2 Vaša vrata bez ručkice su teška 5,1 kg a dvije spojnice idu na frontu težine 4-6 kg , što znači da ste na gornjoj granci za dvije spojnice
Vidite ovdje i ako se toga pridržavate ne bi trebalo biti problema ( str 111)
http://www.blum.com/catalogue/index.php?sp=hr
__________________
Always look on light side of life...

Zadnje uređivanje Žile : 28.09.2012. at 17:29.
Žile is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2012., 19:37   #510
Quote:
KenParker kaže: Pogledaj post
Ormarić mi ima 5 vrata dimenzija 117.7x36.8

Trebam li staviti 2 ili 3 pante (Blum clip...na dvoja vrata ravne,na troja polukrive)?
Moja logika je takva da ako tebaš tisuće panti svaki mjesec i onda odlučuješ da li 2 ili 3 možda ima smisla staviti 2 panta radi uštede.
Ali ako radiš sebi i gledaš na tih 8-10kn, to nema smisla, barem meni. Možda su 2 dovoljna, ali 3 su sigurno dovoljna i bolja od 2.
__________________
Pozdrav,
Tomislav
cd_covers is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2012., 15:41   #511
Zahvaljujem svima.
I moja je logika da uvijek stavljam više...ali gledam kad su ovako uska da baš ne pretjerujem...

Ajd,kad već gnjavim...imam vrata 220x44.5 i druga 220x65.6
4 ili 5 panti?
Mislio sam 5 ali opet mi se nekako čini da pretjerujem...
KenParker is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2012., 23:05   #512
Quote:
KenParker kaže: Pogledaj post
Zahvaljujem svima.
I moja je logika da uvijek stavljam više...ali gledam kad su ovako uska da baš ne pretjerujem...

Ajd,kad već gnjavim...imam vrata 220x44.5 i druga 220x65.6
4 ili 5 panti?
Mislio sam 5 ali opet mi se nekako čini da pretjerujem...
Pozdrav
Prva vrata četiri spojnice jer su bez ručkice teška 11,8 kg a četiri spojnice idu od 12-17 kg. Druga vrata pet spojnica jer su bez ručkice teška 17,2 kg a i prelaze širinu od 60 cm. Iveral Egger .Razmak između spojnica maksimalno mogući, gornji i donji 6 cm središte spojnice od ruba vrata.
__________________
Always look on light side of life...
Žile is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2012., 15:49   #513
privodim kraju projekt ugradbeni ormar u sobi, unaprijed se ispričavam ljudima ovdje jer unatrag dvije godine ga planiram pa svako toliko zagnjavim nekim pitanjem.

na slici je nacrt ormara (nemojte se smijati što je u excelu - ali smo na ti pa mi je tako najlakše).
ormar je od zida do zida, iza vrata, svijetli otvor je dimenzija š x v x d: 315x275x60 cm s tim da ću gore ostaviti slobodno za kofere/ možda je blesavo ali je jednostavnije za slaganje ormara, a isto imam u ormaru u hodniku i ok mi je.
leđa neću raditi da ne gubim prostor već pofarbati perivom bojom/isto je u hodniku i isto mi je ok.

korpus bi naprvaio iz dva jednaka djela, sastavio na podu i onda podigao te pričvrstio za zid (kutnikom na 4 mjesta svaki od dva djela korpusa)
zbog najjednostavnijeg slaganja odabrao sam svaki korpus sa 3 vertikale po cijeloj visini pa onda ovo između, spajao bi vijcima svjestan da će se negdje vidjeti, a na par mjesta ću morati spojiti kutnikom

označio sam mjesta za ladice po nižim djelovima ormara, koje bi bile kao na drugoj slici bez ručkica za izvlačenje, sve su duboke zbog estetike i jer ih je i ovako dosta. element za veće ladice u sredini bio bi u vlastitom korpusu zbog jednostavnijeg sastavljanja i stavljanja ladica, vjerojatno i ove dvije u sredini ispod 'dužeg' vješanja (zato sam pojačao br. komada), ali su mi problem ove ispod polica krajnje lijevo i desno






1. može li netko provjeriti jesam dobro pogodio mjere 'dasaka' radi se o iveralu 18mm iz Elgrada, provjerio sam više puta, ali ako nekom nije teško bio bi zahvalan, svjesno sam naručio viška nekih sitnih komada za 'nek se nađe'

2. obzirom na dubinu od 65 cm iza vrata (a paralelno sa štokom vrata je i prozor) postavio bi korpus od 45 cm dubine + klizna vrata dva krila nek zauzmu max 15 cm - je li to ok po vašim iskustvima? dovoljno za dvostruku vodilicu i odmak vrata od korpusa?

3. jesu li klizna vrata iz dva djela od poda do stropa obzirom na širinu preglomazna? isto bi naručio u Elgradu da mi ih sastave sa ispunom od iverala 10 mm. u Elgradu mi mogu sastaviti takva vrata, zbog estetike bi u dva djela, ali nisam vidio u živo

4. hoću imati problema sa stavljanjem ladica krajnje lijevo i krajnje desno i je li bolje staviti ih prije podizanja korpusa na zid na podu ili mogu i kasnije, hoću li moći uopće prišarafiti vodilice naknadno - kad sve to postavim?

5. zbog cjene i broja ladica stavljam ladice sa najobičnijim vodilicama, na 377. str. teme sam dobio link isto Elgrad, ali ne mogu naći na netu shemu (osim koju je postavio MadVlad gdje su metabox ladice) po kojoj bi projektirao te ladice. znači, ne znam kojih dimenzija bi trebala biti 'kutija' ladice na koju stavljam vodilice i kačim s vodilicama na korpusu? dođje li shema uz vodilice pa da kupim prije vodilice i onda projektiram ladicu/kutiju od iverala/? obzirom na dubinu korpusa od 450, a da ladica ne bude van korpusa (ako nešto ne bi estatski bilo ok uvijek mogu našarafiti frontu - koja može biti i van korpusa koja bi prekrila eventualne nedostatke) trebao bi pretpostavljam vodilice 400 mm? moram li u tom slučaju gubiti 5 cm iza ladice? pitanja su preventivna, jer ne znam hoću li moći dobiti odgovore na njih u Elgradu kod kupovine vodilica a i htio bi otići tamo spreman da mogu sve naručiti


ako sam još nešto propustio, a primjetili ste bio bi zahvalan da mi skrenete pažnju.

Hvala unaprijed svima

Zadnje uređivanje jeeeRajt : 30.09.2012. at 15:59.
jeeeRajt is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2012., 23:59   #514
zanemarite tablicu sa izračunima, skuzio sam da sam stavio krivi seet
ali slika je dobra
jeeeRajt is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2012., 21:05   #515
Quote:
jeeeRajt kaže: Pogledaj post
privodim kraju projekt ugradbeni ormar u sobi, unaprijed se ispričavam ljudima ovdje jer unatrag dvije godine ga planiram pa svako toliko zagnjavim nekim pitanjem.

na slici je nacrt ormara (nemojte se smijati što je u excelu - ali smo na ti pa mi je tako najlakše).
ormar je od zida do zida, iza vrata, svijetli otvor je dimenzija š x v x d: 315x275x60 cm s tim da ću gore ostaviti slobodno za kofere/ možda je blesavo ali je jednostavnije za slaganje ormara, a isto imam u ormaru u hodniku i ok mi je.
leđa neću raditi da ne gubim prostor već pofarbati perivom bojom/isto je u hodniku i isto mi je ok.

korpus bi naprvaio iz dva jednaka djela, sastavio na podu i onda podigao te pričvrstio za zid (kutnikom na 4 mjesta svaki od dva djela korpusa)
zbog najjednostavnijeg slaganja odabrao sam svaki korpus sa 3 vertikale po cijeloj visini pa onda ovo između, spajao bi vijcima svjestan da će se negdje vidjeti, a na par mjesta ću morati spojiti kutnikom

označio sam mjesta za ladice po nižim djelovima ormara, koje bi bile kao na drugoj slici bez ručkica za izvlačenje, sve su duboke zbog estetike i jer ih je i ovako dosta. element za veće ladice u sredini bio bi u vlastitom korpusu zbog jednostavnijeg sastavljanja i stavljanja ladica, vjerojatno i ove dvije u sredini ispod 'dužeg' vješanja (zato sam pojačao br. komada), ali su mi problem ove ispod polica krajnje lijevo i desno






1. može li netko provjeriti jesam dobro pogodio mjere 'dasaka' radi se o iveralu 18mm iz Elgrada, provjerio sam više puta, ali ako nekom nije teško bio bi zahvalan, svjesno sam naručio viška nekih sitnih komada za 'nek se nađe'

2. obzirom na dubinu od 65 cm iza vrata (a paralelno sa štokom vrata je i prozor) postavio bi korpus od 45 cm dubine + klizna vrata dva krila nek zauzmu max 15 cm - je li to ok po vašim iskustvima? dovoljno za dvostruku vodilicu i odmak vrata od korpusa?

3. jesu li klizna vrata iz dva djela od poda do stropa obzirom na širinu preglomazna? isto bi naručio u Elgradu da mi ih sastave sa ispunom od iverala 10 mm. u Elgradu mi mogu sastaviti takva vrata, zbog estetike bi u dva djela, ali nisam vidio u živo

4. hoću imati problema sa stavljanjem ladica krajnje lijevo i krajnje desno i je li bolje staviti ih prije podizanja korpusa na zid na podu ili mogu i kasnije, hoću li moći uopće prišarafiti vodilice naknadno - kad sve to postavim?

5. zbog cjene i broja ladica stavljam ladice sa najobičnijim vodilicama, na 377. str. teme sam dobio link isto Elgrad, ali ne mogu naći na netu shemu (osim koju je postavio MadVlad gdje su metabox ladice) po kojoj bi projektirao te ladice. znači, ne znam kojih dimenzija bi trebala biti 'kutija' ladice na koju stavljam vodilice i kačim s vodilicama na korpusu? dođje li shema uz vodilice pa da kupim prije vodilice i onda projektiram ladicu/kutiju od iverala/? obzirom na dubinu korpusa od 450, a da ladica ne bude van korpusa (ako nešto ne bi estatski bilo ok uvijek mogu našarafiti frontu - koja može biti i van korpusa koja bi prekrila eventualne nedostatke) trebao bi pretpostavljam vodilice 400 mm? moram li u tom slučaju gubiti 5 cm iza ladice? pitanja su preventivna, jer ne znam hoću li moći dobiti odgovore na njih u Elgradu kod kupovine vodilica a i htio bi otići tamo spreman da mogu sve naručiti


ako sam još nešto propustio, a primjetili ste bio bi zahvalan da mi skrenete pažnju.

Hvala unaprijed svima
Pozdrav
2. Pošto ste spomenuli da ste bili u Elgradu za klizna vrata , savjetujem klizni okov Kitmar S2-10 koji ima nosivost do 80 kg a Vaša vrata će biti daleko lakša pa možete staviti dva krila.
Dvostruka vodilica zauzima 90mm prostora tako da možete napraviti krpus od 50 m dubine.
Vodilice možete postaviti nakon što uspravite korpus ne bi trebalo biti problema.
U elgradu imate za kupiti šablonu za standardne vodilice i Metabox ladice BLUM , zove se Minifix a cijena je 75 kn i sigurno će te lakše i puno preciznije postaviti vodilice a što se tiče krojenja iverala za ladice pogledajte ovdje 1076 str.
http://www.schachermayer.hr/sortiment/kataloge/#/1076/
http://www.elgrad.hr/images/stories/...3_vodilice.pdf
__________________
Always look on light side of life...
Žile is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2012., 11:40   #516
Krevet - dimenzije

Pozdrav

radim krevet od iverala, zanima me kolika bi trebala biti unutrašnja mjera ("rupa") u odnosu na madrac? Ista kao dimenzije madraca ili nešto veća? Madrac je 195x160 po specifikaciji, visine 15 cm, a "ući" će u okvir jedno 5-6 cm po visini.

Hvala!
tbickle is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2012., 16:12   #517
Stavljam istu mjeru. Podnica je ono što definira dimenzije "rupe". Uglavnom ima do 1 cm "lufta" po širini i nešto više po dužini.
__________________
Svi ljudi znaju sve
BILJEŽNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2012., 21:18   #518
Quote:
Žile kaže: Pogledaj post
Pozdrav
2. Pošto ste spomenuli da ste bili u Elgradu za klizna vrata , savjetujem klizni okov Kitmar S2-10 koji ima nosivost do 80 kg a Vaša vrata će biti daleko lakša pa možete staviti dva krila.
Dvostruka vodilica zauzima 90mm prostora tako da možete napraviti krpus od 50 m dubine.
Vodilice možete postaviti nakon što uspravite korpus ne bi trebalo biti problema.
U elgradu imate za kupiti šablonu za standardne vodilice i Metabox ladice BLUM , zove se Minifix a cijena je 75 kn i sigurno će te lakše i puno preciznije postaviti vodilice a što se tiče krojenja iverala za ladice pogledajte ovdje 1076 str.
http://www.schachermayer.hr/sortiment/kataloge/#/1076/
http://www.elgrad.hr/images/stories/...3_vodilice.pdf

hvala na odgovoru, nikako nisam mogao odgonetnuti ovih 12,5+/-0,5 al sad mi je jasno napokon

sad mi je mislim sve jasno.... više manje :-S
jeeeRajt is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2012., 09:53   #519
Planiram raditi dva ormarića za kupaonicu. Bit će u uvučenoj niši iznad WC školjke, skroz od lijevog do desnog zida. Gornji ormarić ide iznad pločica na knauf, a donji na pločice.
Znam da treba pokantirati sve stranice.

Ako kao leđa samo prikucam lesomal, da li će smetati da se ormarić u potpunosti nasloni na zid/pločice? (zbog vlažnog zraka u kupaonici...)
Ili moram dati frezati utor za leđa, kako bi između leđa i zida/pločica bio razmak?

Da li je lesomal OK za leđa ili da ih ipak napravim od iverala (opet zbog utjecaja vlage)?

Unaprijed hvala.
riobravo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2012., 10:51   #520
Najbolje bi bilo od MDF-a raditi jer puno bolje podnosi vlagu od iverala i lesonita. Preporučljivo je kantirati sve otvorene strane (rezove). Tamo gdje nisu vidljivi možeš iči sa tanjom trakom, ali definitivno izbjegavaj klasičnu tanku traku i uzmi ABS.
morrak is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:20.