Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.09.2008., 20:33   #1
Zobene

evo samo da pitam sta je to tako posebno u tim zobenim pahuljicama kad ih svi jedu? danas bas uzeo pakiranje u ruke i vidim da ima vise od 50g ugljikohidrata na 100g.. mislim ih pocet jest za dorucak s mlijekom naravno, pa me zanima.. inace doruckujem obicne corn flakese, pa neznam koja je razlika... e da, jos jedno pitanje.. uvijek sam mislio da su musli zdrav obrok (ono kao zitarice i to), kad neki dan vidim da imaju preko 70 g ugljikohidrata... svaki savjet je dobrodosao!
Walker_CRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 23:47   #2
Ha cuj, nije toliko stvar koliko ima uh na 100g nego to sto zobene imaju nizak GI pa se duze razgraduju i opskrbljuju tjelo energijom. Najbolje da ih jedes sa wheyom i vodom no znam kako je to bljutavu, al jebga.....lol.....uzmes mlijeko koje nema puno masnoce i rjesen problem. Musli imaju kojekakve dodatke susenog voca pa im to podize GI.
Johnyzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 10:29   #3
Ja bih ti preporučio da zobene pahulj. kuhaš i tako dobiješ zobenu kašu. Zobena kaša je jedno od najzdravijih doručaka. Ja ih preko noči stavim u mlijeku i malo vode da omekšaju, ujutro to kuham dvije minute, dodam žličicu maslaca od kikirikija i malo suhih grožđica a kad se malo ohladi i žlicu meda odozgo. Mogu ti reći da me takav doručak drži sitim do ručka zbog niskog GI indeksa. Suhe zobene pahuljice je teško žvakati ovako ti je probavljivije
Englezi ti to zovu oatmeal ili porridge
http://www.prohealthblog.com/nutriti...p-fatloss.html
kodeks1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 11:30   #4
pahuljice i kaša nisu isto.
pahuljice se dobiju iz oljuštene zobi tak da se prerađuju (melju i štajazna) .
a kaša se dobije iz neoljuštene zobi tako da se oljušti
oljuštena zob = zobena kaša

zobenu kašu kupiš na policama "zdrave hrane" u konzumu.
staviš je u vodu i ostaviš cca. 12 h nakon toga je kuhaš nekih 40tak min. i dodaš mlijeko, voće te doručkuješ.

možeš s njom raditi sve kao i s rižom.
caka je u GI-u. zaista djeluje!

ja prakticiram kašu. pahuljice mi nisu dobre.

btw, pahulja je lijepa hrvatska riječ
__________________
Koyaanisqatsi
Phased is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 13:38   #5
Quote:
Phased kaže: Pogledaj post
pahuljice i kaša nisu isto.
pahuljice se dobiju iz oljuštene zobi tak da se prerađuju (melju i štajazna) .
a kaša se dobije iz neoljuštene zobi tako da se oljušti
oljuštena zob = zobena kaša

zobenu kašu kupiš na policama "zdrave hrane" u konzumu.
staviš je u vodu i ostaviš cca. 12 h nakon toga je kuhaš nekih 40tak min. i dodaš mlijeko, voće te doručkuješ.

možeš s njom raditi sve kao i s rižom.
caka je u GI-u. zaista djeluje!

ja prakticiram kašu. pahuljice mi nisu dobre.

btw, pahulja je lijepa hrvatska riječ
Pahuljice se ne melju već se kuhaju zatim prolaze između valjaka (rolled oats)
Zobena kaša je naš prijevod za porridge, odnosno to je vrsta jela.
kodeks1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 15:16   #6
ja svoje zobene pahuljice jedem sa mlijekom(manje masno) i bademima, 1suha šljiva i 1 smokva.tu i tamo zaluta koja brusnica.sam, kaj sam ja nakon 2 sata gladna, ali onako.možda jer ih malo jedem. svega 2 žlice zobenih
__________________
Athletes Row, Everyone Else Just Plays Games
Balkanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 11:45   #7
Quote:
kodeks1 kaže: Pogledaj post
Ja bih ti preporučio da zobene pahulj. kuhaš i tako dobiješ zobenu kašu. Zobena kaša je jedno od najzdravijih doručaka. Ja ih preko noči stavim u mlijeku i malo vode da omekšaju, ujutro to kuham dvije minute, dodam žličicu maslaca od kikirikija i malo suhih grožđica a kad se malo ohladi i žlicu meda odozgo. Mogu ti reći da me takav doručak drži sitim do ručka zbog niskog GI indeksa. Suhe zobene pahuljice je teško žvakati ovako ti je probavljivije
Englezi ti to zovu oatmeal ili porridge
http://www.prohealthblog.com/nutriti...p-fatloss.html
ovo ja jedem, samo bez maslaca od kikirikija..ja stavim med, grozdice i visnje
__________________
Avanture i poutovanja - blog
gljivek is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 11:58   #8
Quote:
gljivek kaže: Pogledaj post
ovo ja jedem, samo bez maslaca od kikirikija..ja stavim med, grozdice i visnje
Ma izvrsne su i tako, može se pustiti mašti na volji i kombinirati kako se hoće. Ja ih jede tako već dvije godine i nisu mi dosadile
kodeks1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 12:17   #9
jedem one najobičnije zobene s mlijekom ili jogurtom. iako su mi pomalo dosadile u zadnje vrijeme pa dodam ponekad malo svježeg voća, badema ili sušenih brusnica.
__________________
Mis enteroscas estallan del entusiasmo!
castanea is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2008., 23:33   #10
A kako to pise na vrecici??? Trazim nesto novo sa zobenim. Od kad je zahladilo ne da mi se jesti sa hladnim jogurtom ujutro...
__________________
pobjeda nije sve, al poraz je nista
sanja_volim orhideje is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2008., 23:56   #11
Quote:
sanja_volim orhideje kaže: Pogledaj post
A kako to pise na vrecici??? Trazim nesto novo sa zobenim. Od kad je zahladilo ne da mi se jesti sa hladnim jogurtom ujutro...
pa kuhati kao rizu...
i ima neki recept - 300 g zobi, 100 g prosa, 100 g sjeckanih datula, 50 g oraha, 20 g sezama, soja mlijeko. Zob namocite preko noci, dodajte proso i kuhajte dok ne omeksa. Dodajte ostale sastojke, posluzite toplo.

E sad, jedino ne kuzim za koliko je to ljudi/obroka jer mi se ovo cini puno previse. I sta je to proso?
very fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 00:07   #12
Quote:
very fairy kaže: Pogledaj post
pa kuhati kao rizu...


I sta je to proso?
U vodi kuhas ili u mlijeku?

Proso je isto vrsta zitarice.
__________________
pobjeda nije sve, al poraz je nista
sanja_volim orhideje is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 00:13   #13
ja jedem zobene (pahuljice) s zobenim mljekom.. super su mi. kojih 50 grama pahuljica, u mikrovalnu na minutu da se mlijeko zagrije i usput pahuljice omekšaju i dobar tek
black/purple is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 00:13   #14
Quote:
sanja_volim orhideje kaže: Pogledaj post
U vodi kuhas ili u mlijeku?

Proso je isto vrsta zitarice.
U vodi. Sori, ja rizu nikad nisam kuhala na mlijeku pa te nisam odmah skuzila
Za proso - jel se kuha ili?
very fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 00:31   #15
Quote:
very fairy kaže: Pogledaj post
U vodi. Sori, ja rizu nikad nisam kuhala na mlijeku pa te nisam odmah skuzila
Za proso - jel se kuha ili?
Ma ni ja ne kuham rizu na mlijeku, al mi je palo na pamet jer dosta ljudi spominje mlijeko sa zobenim. Koliko stavis zobenih, koliko mlijeka, koliko se to kuha?
Bas cu probati to, cijelo ljeto sam jela jogurt od 2.5 dcl sa zobenim i sezonskim vocem ( breskve, jagode, kupine, maline..) al sad od kad je zahladilo jednostavno mi se ne jede to, rado bi nesto toplo

Za proso ne znam nis, vidjela sam ga u dm na polici sa hranom, al nisam cula da netko nesto radi sa tim
__________________
pobjeda nije sve, al poraz je nista
sanja_volim orhideje is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 00:38   #16
Ja sam iz Zg! U glavnom ne znam nikog tko jede uopce ikakve pahuljice, tu i tamo netko musle, buraz i ja iskljucivo zobene. Od svih frendica ne znam ni jednu, sve jedu sranja iz pekare za dorucak, namaze ili jednostavno nista. Tek sad sam to skuzila, strasno!!!!!
__________________
pobjeda nije sve, al poraz je nista
sanja_volim orhideje is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 00:45   #17
ako ti se jede hladna varijanta - smiksaj voće i dodaj kaši.
meni kad se ne stavlja mlijeko a jede mi se toplo dodam samo u vodu od zobenih, voće i podgrijem. ispada skroz fino

proso je fizički dosta slično kus-kusu.
__________________
Koyaanisqatsi
Phased is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 00:49   #18
Super, probat cu i to!
A da, Bio&Bio je skuplji u svemu. Ja uzmam zitarice u Konzumu jer mi je najblizi, a cijena mi se cini ok, manje-vise uvijek imaju svega. Pola kg prosjecno dodje oko 6,7,8 kn i to mi je za 5 dana. Plus jogurt i voce - ma nema jeftinijeg i boljeg dorucka
very fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 00:52   #19
Quote:
very fairy kaže: Pogledaj post
Super, probat cu i to!
A da, Bio&Bio je skuplji u svemu. Ja uzmam zitarice u Konzumu jer mi je najblizi, a cijena mi se cini ok, manje-vise uvijek imaju svega. Pola kg prosjecno dodje oko 6,7,8 kn i to mi je za 5 dana. Plus jogurt i voce - ma nema jeftinijeg i boljeg dorucka
Vidim da imamo identican omjer, istu kolicinu jogurta, i 500 gr zobenih nam isto traje

Meni su ove Advent zobene predobre, ne bi mi bilo zao platiti i vise, al ove Bio& Bio su mi stvarno pretanke.
__________________
pobjeda nije sve, al poraz je nista
sanja_volim orhideje is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 00:58   #20
Quote:
sanja_volim orhideje kaže: Pogledaj post
Vidim da imamo identican omjer, istu kolicinu jogurta, i 500 gr zobenih nam isto traje

Meni su ove Advent zobene predobre, ne bi mi bilo zao platiti i vise, al ove Bio& Bio su mi stvarno pretanke.
Aj kad sad vec tako seciramo - koliko voca stavis? Ja narezem pola vece jabuke i pola kivija npr - ostatak u posudicu pa na posao za medjuobrok. Ili pak pola banane, pola manje jabuke, pola kivija? Ugl, zanima me kolicina...
very fairy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:55.