Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti > Jezikoslovlje

Jezikoslovlje Za pravopiždžije i jezikolomce

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.10.2008., 20:00   #1
termin iz lingvistike

Danas sam lupala glavom o zid pokušavajući se prisjetiti kako se zove jedan lingvistički termin. Najvećeg fana Seinfelda sam nazvala "najvećim sanom Fajnfelda" što je u jednom specifičnom kontekstu bilo dosta blesavo za čuti. Zanima me, negdje sam jednom naišla na specifično ime za tu "pojavu", zamjenu prvih slova i/ili slogova dvije riječi ili fraze (tipa, "kuri mi crv" i sl.). Može me netko podsjetiti kako se to zove ? I ono još bolje, imate kakvih puknutih primjera?

Ako thread nema smisla ili je logičan slijed nekog egzistirajućeg i meni nedovoljno primjetnog, namijenjenog ovakvim brzopotezno-kratko&jasnim pitanjima, molim Didi da ga mergea ili šta već. Gracias
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.

Zadnje uređivanje Göttspöđä : 31.10.2008. at 20:02. Reason: dodavanje superlativa za pridjev "veliki"
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 20:02   #2
Spunerizam, eponim prema Spooneru, profesoru koji je imao zajeb s tim.
Abyssus is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 20:48   #3
Spunerizam, tako je
Bravo i hvala na podsjećanju
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:17.