Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.12.2012., 11:12   #1
Proslinile mi Gutta valovite ploče

Jutros izađem na balkon, a na podu sve puno smeđih fleka. Pogledam gore, a Gutta valovite bitumenske ploče proslinile i kaplje kroz njih. Stavio sam ih ovo ljeto, samo obujmicama pričvrstio za okrugle cijevi od konstrukcije, i do sad nikakvih problema nije bilo. Ni po najvećem pljusku ni kapi. A sad, nakon dva dana otapanja snijega, slini. I to čudno, proslinilo je samo na centralnom dijelu, gornjih i donjih pola metra ful suho, isto tako i lijevo i desno. Čudno!
Evo kak to izgleda:
Slika 1
Slika 2
Slika 3

Jel to normalno? Kak to srediti?
Znam da ploče nisu postavljene po pravilima i uputstvima, ali zar ne bi trebao taj asfalt biti vodonepropustan?
__________________
...
Što sam stariji to sve više znam, a sve manje mogu.
MadVlad is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2012., 12:01   #2
snijeg se polako topi, i prolazi kroz rupe koje si bušio za šarafe. To mi se čini logično. A kako pokrpati. Sika ima bitumen u tubama za pištolj, pa onda izvadi šaraf, nafilaj bitumenom, zašarafi, pa još preko toga bitumen. Ako ne možeš naći bitumen, uzmi neku diht masu za krovove, pa učini isto.

Sika krovne diht mase

Sika diht materijali za fasade

Krovni sustavi su, naravno, u ovom slučaju bolji, ali ima preklapanja između materijala, a sika radi stvarno dobre stvari, pa ne bi smijelo biti problema.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2012., 12:09   #3
Ne vidi se dobro na slikama, ali mi se čini da ovo nisu procurile ploče nego da je riječ o kondenzaciji vode s donje strane ploča.
__________________
Nisam ginekolog ali mogu pogledati
bajadojaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2012., 12:10   #4
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
snijeg se polako topi, i prolazi kroz rupe koje si bušio za šarafe. To mi se čini logično.
Svaki šaraf ima ispod glave gumenu brtvu. A i ne znam zašto se to dešava samo na srednjem redu šarafa (od tri reda). A i na svakom valu, ne samo na onima na kojima su šarafi, jednolično po cijeloj širini pokrova.
Tnx za linkove, bacit ću pogled.
__________________
...
Što sam stariji to sve više znam, a sve manje mogu.
MadVlad is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2012., 12:49   #5
Quote:
bajadojaja kaže: Pogledaj post
Ne vidi se dobro na slikama, ali mi se čini da ovo nisu procurile ploče nego da je riječ o kondenzaciji vode s donje strane ploča.
Slažem se, pogotovo ako je s gornje strane snijeg samo na tom dijelu pa je kondenzacija izraženija. Provjeri.
__________________
bracek

Zadnje uređivanje bracek : 16.12.2012. at 12:50. Reason: velika slova
bracek is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2012., 13:01   #6
Provjerio, nema ni jedne pahulje na krovu, čist ko suza
__________________
...
Što sam stariji to sve više znam, a sve manje mogu.
MadVlad is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2012., 19:10   #7
Kondezacija 100%, ja imam salonitne ploče na šupi i unutra trenutno koda kiša pada. Hladan snijeg od gore i topli zrak ozdola i stvara se kondezat...
To što trenutno nema gore snijega ne igra ulogu jer su one i dalje hladnije od okolnog zraka. Još par dana suhog i toplijeg vremena i sve bu se vratilo u normalu...
koka36 is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2012., 23:09   #8
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Kondezacija 100%, ja imam salonitne ploče na šupi i unutra trenutno koda kiša pada. Hladan snijeg od gore i topli zrak ozdola i stvara se kondezat...
To što trenutno nema gore snijega ne igra ulogu jer su one i dalje hladnije od okolnog zraka. Još par dana suhog i toplijeg vremena i sve bu se vratilo u normalu...
njemu su na balkonu. Nema toplog zraka ispod . Osim toga, ako bi se i stvarao kondezat onda bi bio po cijeloj ploči, a ne samo po sredini ploče. Naravno, ne kažem da nije, samo iznašam svoje mišljenje.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2012., 10:03   #9
Prema fotkama,to je čistokrvni kondenzat.Po cijeloj površini bez obzira na nagib.Imam takve ploće koje sam jesenas montirao.Rupica velićine promjera onih čavala s kapicom ne može propustiti toliko vode ni za najjačeg pljuska.Sada je vrijeme kada se pod haubom automobila skuplja enormna vlaga.Proći će sigurno ne brini.;-)Zašto baš na tom dijelu pokrova ima više vlage?Postoji neki razlog.Možda ga otkriješ pa javi.
handiman is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2012., 13:18   #10
imam dvije nadstrešnice kojima je krov izveden brodski pod pa ljepenka pa šindra i ovih dana su odispod mokre kao da ih je netko zaljevao vodom
sve otvoreno, nema dolaza toplog zraka i svejedno kondenzacija ih namoći odozdole toliko da kaplje

svake godine isto u doba kada počinje otapanje snijega
bager666999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2012., 13:41   #11
Nije da sam sad nakon ovoga miran, jer mi je kapala smeđa voda po balkonu, ali bar znam da nisam nešto zaebo
__________________
...
Što sam stariji to sve više znam, a sve manje mogu.
MadVlad is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2012., 19:12   #12
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
njemu su na balkonu. Nema toplog zraka ispod . Osim toga, ako bi se i stvarao kondezat onda bi bio po cijeloj ploči, a ne samo po sredini ploče. Naravno, ne kažem da nije, samo iznašam svoje mišljenje.
Snijeg teperatura oko 0 a vanjska temperatura je bila skoro 8 stupnjeva i ti pitaš otkud topli zrak?????
koka36 is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2012., 15:32   #13
vjerojato je kondenzat. Na skladištu od jedne firme se dešavala ista stvar, bolje padalo nutra nego vani. Onda smo im slagali zračni prostor kroz koji je vukao propuh koji je isušivao to.
Prob1em is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2012., 22:46   #14
Quote:
MadVlad kaže: Pogledaj post
Provjerio, nema ni jedne pahulje na krovu, čist ko suza
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Snijeg teperatura oko 0 a vanjska temperatura je bila skoro 8 stupnjeva i ti pitaš otkud topli zrak?????
Koji snijeg?
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2012., 20:16   #15
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
Koji snijeg?
onaj koji je na pločama bio prije dan ili dva. Uredno ih rashladio...
koka36 is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2012., 11:39   #16
Jutros ponovo ista situacija U biti još gora, cijel balkon mi je usran smeđim flekama koje kaplju odozgo
Slika
__________________
...
Što sam stariji to sve više znam, a sve manje mogu.
MadVlad is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2012., 14:22   #17
to je kondenzat
__________________
Građevinske usluge od temelja do krova, upit na PM
seniorr is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2012., 14:48   #18
Quote:
MadVlad kaže: Pogledaj post
Jutros ponovo ista situacija U biti još gora, cijel balkon mi je usran smeđim flekama koje kaplju odozgo
Slika
Pa tako bu ti uvjek da staviš šta bilo jer ti očito balkon ili šta več nema dobru cirkulaciju zraka i ispod ti se grije zrak koji na hladnim pločama stvara kondezaciju...
koka36 is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2012., 22:58   #19
Riječ je o kondenzaciji koja če ti se uvijek javljati što ti je več napisano.
Po mom iskustvu prilikom građenja vlastite nadstrešnice da bi to sada riješio potrebno ti je kinuti postoječe ploče, staviti na metalnu konstrukciju osb-ploče - 12mm dovoljno (možeš si ih čak i obojati odozdo ako ti je bitno), na njih razvuci ljepenku bar u dva sloja neovisno o budučem pokrovu iz razloga što če ti te gutta-ploče za koju godinu zbog atmosferskih nepogoda ispucat i morat češ ih mjenjati a ako ih ne promjeniš na vrijeme bit če i više vode ali s obzirom da ih imaš vrati ih ili ako si u mogučnosti stavi odmah lim i miran si dugo.
Ovo što ti preporučam staviti osb-ploče pogotovo ispod lima je iz razloga da prilikom padanja kiše nema onako neugodnog lupkanja kapljica.
danny is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:21.