Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.12.2015., 21:28   #1821
e to je ono što gledam. Ne tražim da bacim lovu jer nisam audio-holik, ali bi htjeo si složit HT. baš sam 2 posta gore naveo što sam primjetio kao neki best buy za mene...
Tonif is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2016., 03:09   #1822
Quote:
Angelbyu kaže: Pogledaj post
2500kn?
1000W?
Da se malo ukljucim jer nemam sta pametnije raditi za NG. Dakle, ako ti to pojacalo nema minimum 30tak kilograma, naveo si marketinski podatak neke max snage peak koji to pojacalo moze izbaciti u jedinici vremena i to na kavih max 4 ohma. Nadalje taj 3d...ako nemas TV koji ti moze to prikazati to je kao ferrarijev auspuh na 101ici. Neiskoristivo.
WiFi na playeru? Radije si onda uzmi mediaplayer. Te stvari nemaju veze s kucnim kinom. Po mojem su samo marketinski dodaci koji neupucene love na brdo opcija koje ne sluze (skoro) nicemu.
Pa dobro, taj 3D nebi ni koristio, wifi je pozeljan al ionako bi ga spojio zicom rade jace veze. A 1000w , taki pise tamo.. Ja se ne razumijem dobro pa zato ovdje pitam za savjet. Koji bi mi ti onda preporucio za 2500 kn?
MjezZza is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2016., 12:34   #1823
Pozdrav, pitanje u vezi kucnog kina.

Dakle, doma je stari slozio 5.1 sustav (2 prednja, srednji, 2 sa strane te subwoofer)..i sve je tu: receiver, telka, dvd, ovo ono..no ono sto nas buni (jer smatramo to poprilicno glupim) jest da recevier ne zeli reproducirat u dolby digital/thx soundu s obzirom da se radi o 5.1 sustavu zvucnika.
Pa sad, je li to moguce? Ili bi se moralo samo na receiveru nesto posebno podesit?
Radi se o Pioneer vsx receiveru...starom nekih 5-6 godina. (nisam trenutno doma pa ne znam detaljniji naziv)
Tipa primjer: pustimo na dvd-u neke od star wars-a, dvd - receiver spojeni hdmi kablom, no jedini zvuk koji dobivamo kroz 5.1 sustav je stereo, sto je naravno potpuno lejm!

Pa sad, je li rjesenje da nabavimo jedan/dva straznja zvucnika ili se moze jos nesto uciniti?
Ili je nesto mozda potpuno treće na sto smo zaboravili pri samom spajanju?

Zanimljivo da sustav koji smo imali prije nekih desetak godina, takoder 5.1., jos stariji pioneerov receiver i sve je radilo potpuno normalno, cijela kuca se tresla,a sad nam se ni sub. ne zeli upaliti i sve je u stereo zvuku.
__________________
a doktorka kaže, eto Aleksandre vidiš kako lepo napreduješ
vidocq is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2016., 10:45   #1824
Koji model receivera? Pijonira VSX ima na lopate.
Jeste li izvršili MCACC kalibraciju ako postoji?
Šta je spojeno sa HDMI kablom? Preko čega gledaš DVDe?
donktard is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2016., 13:02   #1825
Quote:
donktard kaže: Pogledaj post
Koji model receivera? Pijonira VSX ima na lopate.
Jeste li izvršili MCACC kalibraciju ako postoji?
Šta je spojeno sa HDMI kablom? Preko čega gledaš DVDe?
Radi se o VSX-AX2AS modelu.

Ma izvrsili smo je vise puta i svaki put je sve bilo uspjesno izvedeno, nikakav problem nije zabiljezen.

Receiver ima 1 izlaz i 3 ulaza za HDMI. Na izlaz kombiniramo TV i projektor, a na ulaz su spojeni DVD player (Samsung DVD HD870), maxTV te Mede8eter/ps3.
Cak i kada bi preko plejke pustali blu-ray filmove, zvuk ne bi valjao.
__________________
a doktorka kaže, eto Aleksandre vidiš kako lepo napreduješ
vidocq is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2016., 13:43   #1826
Poštovanje.

Molio bi malu pomoć jer sam u priličnoj nedoumici

Radi se o slijedećem.
Kupujem 3.0 sustav, obavezno novo ( sve znam što se tiče SH, no mora biti iz trgovine).
Nekad kasnije će vjerojatno ići i sub, no otom potom.
Receiver će najvjerojatnije biti Marantz 1506, zbog mogućnosti streamanja čak i DSD formata, spajanja na mrežu i ostalih featura. Ukoliko znate za receiver slične cijene, a istih ili boljih featura, molio bi da mi skrenete pozornost.
Jedino me još zanima, mogu li preko njega streamati i filmove sa servera ili se streamanje odnosi samo na muziku?

Što se tiče zvučnika, u razmatranju su:
1. Boston acoustics A26 + A225C
2. Q acoustics 3020 + 3090
3. Acoustic Energy 101 + 107
4. Kef C1 + C6

Svi su po cijeni tu negdje. Slušao bostone i Q, dobro zvuče i jedni i drugi.
Ako itko ima kakva iskustva sa navedenima, podijelite slobodno.
Po recenzijama su sve ove kombinacije zvučnika dosta hvaljene, pa viš eni sam ne znam..

Pomagajte molim..
Lourdin is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2016., 16:07   #1827
Quote:
vidocq kaže: Pogledaj post
Radi se o VSX-AX2AS modelu.

Ma izvrsili smo je vise puta i svaki put je sve bilo uspjesno izvedeno, nikakav problem nije zabiljezen.

Receiver ima 1 izlaz i 3 ulaza za HDMI. Na izlaz kombiniramo TV i projektor, a na ulaz su spojeni DVD player (Samsung DVD HD870), maxTV te Mede8eter/ps3.
Cak i kada bi preko plejke pustali blu-ray filmove, zvuk ne bi valjao.
http://www.manualslib.com/manual/599...page=27#manual

Imaš na daljinskom gumb za odabrati surround, S.Direct se zove valjda, a ima i jedan drugi za THX modove. Vidi da li će to pomoć, samo obrati pozornost na to da li se procesira pravi surround stream ili nekakav virtualni.

A osim toga mogao si fulat puno stvari:
- nisi uključio 5.1 traku na DVDu koji gledaš
- nisi uključio audio passthrough na izvoru (mede8ru/playstationu)
- nisi podesio HDMI ulaze na receiveru da baš na njih ide surround stream, a ne na analogne ulaze

Javi kad provjeriš sve to.
donktard is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2016., 16:23   #1828
Quote:
donktard kaže: Pogledaj post
http://www.manualslib.com/manual/599...page=27#manual

Imaš na daljinskom gumb za odabrati surround, S.Direct se zove valjda, a ima i jedan drugi za THX modove. Vidi da li će to pomoć, samo obrati pozornost na to da li se procesira pravi surround stream ili nekakav virtualni.

A osim toga mogao si fulat puno stvari:
- nisi uključio 5.1 traku na DVDu koji gledaš
- nisi uključio audio passthrough na izvoru (mede8ru/playstationu)
- nisi podesio HDMI ulaze na receiveru da baš na njih ide surround stream, a ne na analogne ulaze

Javi kad provjeriš sve to.

moze, hvala ti!

samo molim te, nemoguce je da receiver ne zeli davat dolby digital jer nije 6.1 ili 7.1 sustav? Postoje li takvi slucajevi?
__________________
a doktorka kaže, eto Aleksandre vidiš kako lepo napreduješ
vidocq is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2016., 18:05   #1829
Broj zvučnika koje receiver misli da imaš je bitan samo zato da on odluči treba li raditi downmix/upmix. Npr. ako imaš 6.1 ili 7.1 sustav a slušaš 5.1 materijal, onda će receiver rastaviti zvuk od lijevog i desnog surrounda na 3 ili 4 surround zvučnika. A ako npr imaš 5.1 sustav a gledaš 7.1 materijal, onda će se materijal od 4 surrounda stopit u 2. Dakle efektivno, kolko zvučnika imaš, na toliko će ti materijal svirati, bez obzira jel imaš 5 ili 7 zvučnika.

EDIT: Mislim da je jedina caka, bar kod tvog AVRa, da ako imaš 6-7 zvučnika a gledaš 5.1 materijal onda moraš pomoću daljinskog ručno uključiti surround mod da svira na svih 6-7, inače će samo na 5.
donktard is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2016., 18:48   #1830
Pozdrav.
Gledam neke kombinacije av recivera + zvucnici.
Slagalo bi se po etapama.
Za pocetak sam mislil uzeti jedan od recivera:
1.sony str-dh550 2200kn
2.pioneer vsx 423-k 2200kn
3.Pioneer set htp-073 2500kn
4.yamaha set rxv-375 +zvucnici Ns50 3000kn

U planu je slusati glazbu, svirati sintic, xbox, filmovi...
Mozda je edina prepreka (ne znam) velicina sobe od 40m2? Visine 2.3m.

Sony mi se cini zanimljiv jer ima sve prikljucke za zvucnike na šrafanje. A i 2suba bi bolje odgovarali mozda za moju prostoriju.

Znaci nista hard-core za sad, ali da je zadovoljavajuce.
Hvala na pomoci
__________________
It’s a joke, not a cock. Don’t take it so hard.
Armstrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2016., 13:04   #1831
Svaka soba je prepreka.
I u svaku sobu možeš stavit dva suba za peglanje bas regije, ali onda je poželjno imati napredne kontrole sa tim subovima, dakle podešavanje faze i ekvilizator (dakle ili ugrađeno ili eksterni procesor).
Kriteriji za biranje receivera:
- adekvatan (i minimalan) broj ulaza i izlaza, veći broj ulaza/izlaza doslovce naplate puno više
- kvaliteta kalibracije - većina proizvođača ima vlastito dizajniranu kalibraciju koje mogu imati po nekoliko stupnjeva kvalitete, uvelike pomaže kod problematičnih soba ili nesimetričnih sustava, ali dolaze i s cijenom
- snaga - kolko tolko, svi lažu o snazi
- ostali featuri - airplay, wireless, DLNA, spajanje na mrežu, pre-outi

Osobno naginjem prema Denon/Marantz, Onkyo, Yamaha, ali za svoj budžet mislim da nećeš puno pogriješiti, bitno samo da odabereš sve feature koje trebaš i malo proguglaš ako postoji kakva značajna razlika u zvučnoj slici između modela.
donktard is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2016., 12:42   #1832
HT

Pomagajte!!!

Ponovno sam se (nakon ne znam koliko puta) zainteresirao za HT pa me zanima mišljenje znalaca na forumu.

1. Gledam ovaj, valjda početnički model, AV receivera Denon AVR-X2200W pa me zanima da li mogu spojiti svoje postojeće stereo pojačalo Yamaha A-S500 PreOut-om navedenog Denona pa da mi front zvučnike (QA 3050i) pogoni Yamaha i kako bi to funkcioniralo, ako može?

2. Da li mi budući subwoofer može biti recimo u kutu sobe (uz zid na kojem je TV), pa eventualno zakrenut prema sredini ili ga je ipak bolje pomaknuti više prema sredini tog zida? Pitam zbog kupovanja ormarića pod TV-om na kojem bi bile komponente, pa moram vidjet koju dimenziju kupit?

To je za sad to, a bit će vjerojatno još pitanja oko satelita/surround zvučnika, Dolby Atmosa tj. onih stropnih zvučnika itd... itd.

Unaprijed zahvalan (što postoje ljudi koje se razumiju u ovo
mobius is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2016., 13:59   #1833
Kolko vidim pre-outovi su za zonu 2 i subove, ali čini se po uputama da možeš napravit amp assign za zonu 2 da se ponaša kao da imaš drugi par frontova (i onda bi mogao mijenjati između prvog i drugog para da ih stvarno imaš).
http://manuals.denon.com/AVRX2200W/N...OKNRMLwsrabnvd
Iako nije mi baš jasan kako je naveden default rad od Zone 2, power amp baš ne bi trebao imati posla s tim, moram provjerit.

Sub će u pravilu biti najglasniji u kutu iako to ne mora biti idealno mjesto za njega s obzirom na sjedeću poziciju. Glasnoća nije problem (smanjiš mu gain), ali poželjno je sub crawlom pronaći idealnu poziciju za sub u sobi
donktard is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2016., 17:35   #1834
I ja to gledam...ono na što sam i ciljao s ovim pitanjem je da mi audio koji puštam s CD playera pogoni stereo pojačalo (Yamaha), a ne AV receiver.

Ova stavka me zbunjuje kao i tebe:

ZONE 2 (Default) - Setting to assign the unit’s built-in power amplifier for ZONE2 and output the audio in stereo.

Hvala na odgovoru...ako skužiš o čem je tu riječ, molim te javno obznani
mobius is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2016., 07:53   #1835
Ponaša se kao normalan pre-out. Znači ili spojiš aktivne zvučnike ili eksterno pojačalo. I onda podesiš kak sam ti ja rekao da se ponašaju kao zvučnici B od zone 1 inače ćeš morati stalno iskapčati ako recimo nabaviš surround i želiš to slušati.
donktard is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2016., 15:49   #1836
Quote:
mobius kaže: Pogledaj post
I ja to gledam...ono na što sam i ciljao s ovim pitanjem je da mi audio koji puštam s CD playera pogoni stereo pojačalo (Yamaha), a ne AV receiver.

Ova stavka me zbunjuje kao i tebe:

ZONE 2 (Default) - Setting to assign the unit’s built-in power amplifier for ZONE2 and output the audio in stereo.

Hvala na odgovoru...ako skužiš o čem je tu riječ, molim te javno obznani
Pa sta ne bi bilo pametnije i jednostavnije umjesto recivera i stereo pojacala uzeti bolji reciver koji ce i stereo odraditi s zadovoljavajucom kvalitetom, umjesto 2 kupiti jedan (bolji) komad opreme.
Nadalje, nisam skuzio sta je zona 2?! Da li je stvarno druga soba ili jednostavno druge set up za istu sobu?!
Ako je druga soba uzmes reciver 7+1, u prvoj sobi postavis 5.1 a u drugoj 2 ili 2.1.
Razmisljanje...nista vise.
Angelbyu is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2016., 17:40   #1837
Zona 2 su preout činč izlazi za dodatni par zvučnika. Defaultni smisao toga je da postaviš taj par u drugu sobu i pomoću AVRa možeš kontrolirati puštati istovremeno različite materijale na glavnoj i toj drugoj zoni. Ali u slučaju ovog modela imaš i druge mogućnosti. Možeš te preoute podesiti da budu dodatni izlazi za biamp frontova ili možeš ih podesit tako da na njih spojiš drugi par frontova i onda po želji šaltaš između A i B para (prilično korisno za usporedbe ako možeš dobro level matchat eksterni amp na koji spajaš par B).
Može napravit i kako si ti rekao jer postoji brdo assignmenta za surround back kanale, ali u tom slučaju će morati provlačiti zvučničke kablove po kući a ne činčeve i neće imati eksternu amplifikaciju ako ju preferira.
donktard is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2016., 19:51   #1838
Quote:
donktard kaže: Pogledaj post
Ponaša se kao normalan pre-out. Znači ili spojiš aktivne zvučnike ili eksterno pojačalo. I onda podesiš kak sam ti ja rekao da se ponašaju kao zvučnici B od zone 1 inače ćeš morati stalno iskapčati ako recimo nabaviš surround i želiš to slušati.
Jel to onda znači da uz takve postavke moje frontove pojačava/amplificira moje postojeće Yamaha stereo pojačalo?
mobius is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2016., 19:58   #1839
Ne, koristi se samo snaga eksternog (iako ćeš glasnoću zapravo podešavati na receiveru).
donktard is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 20:43   #1840
reciver Yamaha RX-V679

Bok,

Kupujem Yamaha RX-V679 av reciver.
Imam stare zvučnike od sonya (ss e455 v)stari surround.
Dali ti zvučnici mogu to podnositi(8ohma 200w)?
Koji subwoofer bi trebao kupiti da to lagano kompletiram ili koji komplet pa da taj reciver dode na svoje?
SHADOWSCRO is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:11.