Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.12.2007., 16:31   #61
eh. treba nekakvo POJAČALO i sateliti bez pojačala ne mogu se spojiti ni na komp ni na bilo koji drugi uređaj bez pojačala, uključujući DVD player!

pa daj na tren zaboravi da je to 5.1 - sjeti se mini, većih ili bilo kakvih linija. sjeti se komponenti, malih radija... svi oni imaju nekakvo pojačalo za svoje zvučnike, koje troši neku struju. negdje izdvojeno kao komponenta a negdje u hrpi kao "kućno kino".
bez uvrede, ali mislim da su ljudi danas pretežno zatupljeni tim pojmom i kutijicom veličine slim DVD playera koja obećava "kino doživljaj"
__________________
People. What a bunch of bastards.
Thurgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2007., 22:36   #62
upravo sam i na taj način razmišljao,ne znam što me navelo na ideju da bi se mogli spojit sateliti i komp direkt

međutim,neki lik na drugom forumu je rekao da postoji taj adapterčić (što sam i prije čuku vremena u dućanu provjerio) koji činč veže na stereo tri i pol mm out,koji je taman za one jeftinjake dvd playere koji podržavaju 5.1 i valjda služe kao pojačalo,imaju utičnicu za struju i volume control...barem tak lik kaže

e,sad mene zanima dali pojačalo ima stvarno nezaobilazivu ulogu u kvaliteti zvuka kojeg provodi ili to samo ovisi o zvučnicima...i dali bi mogao prikopčat taj šrotvision dvd player na komp i fino vrtit zvuk prek njega bez nekakvih problema???'
__________________
sijulejtaeligejta
Hell is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2007., 08:51   #63
opet ga vrtiš u krug. ako se nešto zove pojačalo - što misliš da radi? pojačava nešto? možeš ti uzeti koji god adapter hoćeš, ali dok ne spojiš nekakvo pojačalo jedino što će na tome svirati su slušalice

jeftinjak o kojem on priča je opet "kućno kino" i da ponovim ne znam koji put - ima u sebi POJAČALO za sve te satelite. tvoj komplet ima pojačalo samo za subwoofer

nemam više snage...
__________________
People. What a bunch of bastards.
Thurgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2007., 23:22   #64
pa nije vrag da ti litra krvi ode po postu???

da,bez nekog pojačala ništa,ali kako su samo tako bezobrazno skupa,čudi me da ih ne rade neke šrot firme,nego sve bompe,pajo jamaha chichiminakaro itd.
__________________
sijulejtaeligejta
Hell is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 11:09   #65
u 4 posta ti pišem praktički isto, samo varijacije na temu.

ima šrot firmi. prodaj te zvučnike i kupi Vivax-Quadro-Master-Mega-Smartnešto-Điđimiđi "kućno kino" u kompletu pa će bit jeftino
__________________
People. What a bunch of bastards.
Thurgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 11:20   #66
thurgood šta kažeš na ovaj model
Sony DAV-DZ530
hrvoje30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 12:37   #67
malo ograničeno sa ulazima, samo 2 analogna bez digitalnih, dakle ako misliš spajati još nešto - neće baš ići. i USB bi u današnje vrijeme bio praktičan. ovisi što ti treba, ali za te novce ne znam što bi bilo bolje
__________________
People. What a bunch of bastards.
Thurgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 12:39   #68
630!
refugee is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 14:11   #69
gdje?????,kako???
__________________
sijulejtaeligejta
Hell is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 14:32   #70
ma to je poklon za svadbu nije za mene
zanima me tvoja ocjena toga ne vjerujem da će išta više spajat na to
koje kvalitete su mu ti zvučnici
hrvoje30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 14:46   #71
ne znam, nisam čuo. vjerojatno ne lošije od prosjeka konkurencije
__________________
People. What a bunch of bastards.
Thurgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 14:52   #72
Imam pitanje. Još sam u fazi kupnje nekog boljeg kučnog kina. Za oko mi je pao PHILIPS HTS9800W. Znači radi se o njihovom top modelu. Ima li ko kakvog iskustva?
mfcc is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 19:34   #73
hrvoje, ja imam dz810. Slican ovom novom 830.
Jako dobro sklopljen sistem. Jest da kosta 3500, al sam dobio ono sto mi je trebalo.
Taman jacina za moju sobu, odlicna jasnoca i punoca zvuka, bez prenapumpanih baseva (naravno, moze ih se i navinut)
Meni je jako dobro doslo sto su mi straznji bezicni jer bi inace tesko izveo postavljanje.
Slika je jako dobra, a imam i dosta konektora iza. Cak i HDMI.

Sve u svemu, odlicno!
Znam da su komponente bolje, ali nebi bolje dobio za te pare ni u ludilu.
refugee is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 11:03   #74
slažem se s tobom jedino šta je meni frend kojem sam kum i to kupujem rekao da mu ne paše da su mu zadnji zvučnici na stalku jer je za zid stavio knauf pa mu ne stanu iza zvučnici na stalku(šteta)
a što se komponente tiče mislim da je dobru stvar teško složit ispod 6 tisuća
hrvoje30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 14:28   #75
Recite,što uopće znaći ako uz reciver piše 2x50w,recimo,...dali to znači da podrža va samo 2.1 zvuk ili što???

dali ovi noviji receiveri imaju analogne ulaze za činčeve,one dvije crno-bijele žičice???
__________________
sijulejtaeligejta
Hell is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 14:40   #76
ako je 2x50 onda samo 2 kanala, ne mora čak imati ni izlaz za subwoofer - jer pojam receiver (da si pročitao koji moj tutorijal iz potpisa...) u originalu znači "pojačalo sa tunerom", kasnije je iz njega nastao AV receiver

svi imaju činčeve, to je standard
__________________
People. What a bunch of bastards.
Thurgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 22:10   #77
samo koje činčeve,postoje muški i žeski stereo...ali meni su na satelitima one dvije sitne žičice crna i crvena,za koje treba onaj analogni utor koji "uhvati"te dvije žičice,a to kolko ja znam noviji receiveri nemaju,za to trebam nastavak

neko,koji je nastavak potreban da spojim pojačalo s kompom???
__________________
sijulejtaeligejta
Hell is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 22:16   #78
žice od zvučnika ne idu na činčeve. idu na izlaze za zvučnike koji su kod jeftinijih modela štipaljke a kod skupljih su nešto kao šarafi, ili alternativno bananice koje se leme na žice

za komp treba kabel 3,5 mm na činč. ili činč kabel i poseban adapter. pročitaj tutorijale, linkovi u potpisu. imaš i slike
__________________
People. What a bunch of bastards.
Thurgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2007., 03:30   #79
ok,i opet te pitam kako te žice od zvučnika(koje su i s jedne i druge strane samo žice,a ne činč) spojiti na receiver koji ima činč utore,a ne štipaljke,nadam se da shvaćaš problem

i koliko bi me taj komp-receiver kabel otprilike došao,novaca nema za bacanje!
__________________
sijulejtaeligejta
Hell is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2007., 23:17   #80
ne shvaćam problem, činč nema veze sa zvučnikom

kabel je od cca 10 kn na dalje
__________________
People. What a bunch of bastards.
Thurgood is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:08.