Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.07.2009., 14:37   #1081
čak i da znam što sam točno uzela ne bih napisala jer sam naučila da isti simptomi ne znače da će i rješenje biti isto. to je toliko individualno i uključuje i navike i karakter i bolesti iz djetinjstva i što ti ja znam koje sve gluposti na koje nikad ne bi ni pomislila tako da nema jednog lijeka za sve. ja nisam doktor i mogu samo napisati koje su mi kremice iz vlastitog iskustva u redu. trenutno sam na eucerinovoj ph5 ali sad mi je koža super i ni približno onom nekad.
murphy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2009., 11:40   #1082
znam da je to sve individualno, ja pratim neke forume gdje ljudi sa istom bolešću pišu što su uzeli pa me interesira jer ionako se ti ljekovi ne mogu kupiti u ljekarni, možeš li napisati samo kroz koji vremenski period ti je nastupilo poboljšanje i jesi li uzimala samo jedan mjesec ili više?
7poem is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2009., 21:55   #1083
Quote:
pedjaeviva kaže: Pogledaj post
Za seboreju vlasista:
-bioderma node+ sampon
-bioderma fluide za cesto pranje kose
-za umivanje biderma sensibio gel
-krema za njegu,biodema sensibio ds,sebamed visio hidro gel
Ovo + lamisil koristio sam 12 godina,sad sam presao na Izraelski proizvod Clear Cream,evo i sajta www.heimlich-natural.com
Bok, možeš molim te reći kako i gdje si nabavio tu kremu?
Fala
Tale2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2009., 21:01   #1084
kremu sam nabavi u Izraelu
pedjaeviva is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2009., 23:21   #1085
uf super, tipa baš moram otić u Izrael.
... možda probat prek neke apoteke naručiti il prek interneta?!
Ti si bio tam pa kupio usput ili... mislim zanima me jel teško doći do nje.

Zahvaljujem na odgovoru
Tale2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2009., 00:13   #1086
Quote:
indjipat kaže: Pogledaj post
iz osobnog iskustva preporučam lječilište Naftalan u Ivanić gradu, doktorica Skrbin. godinama sam vukla atopijski dermatitis, koristila kojekakve kreme i tablete, dermatitis se proširio sa prstiju na ruci skroz do laktova, navuklo se i puno bradavica, dok nisam došla kod nje, terapija naftalan uljem, lipov čaj i naftalan krema. par mjeseci sam išla tamo, svakih desetak dana. prošle su već dvije godine i sve je ok, ali pranje suđa i rad u vrtu obavezno sa rukavicama.
apsolutno , treba probati u Naftalanu.. . ja sam imal teski neurodermitids po rukama, dobio ko beba s 2 mjeseca...
nikakve kreme, kortikosteroidima sam samo liječio rane nastale pucanjem koze...infekcije istih rana...kreme vamo tamo...malo djeluju, ajde mijenjaj, daj opet 400 kn za set krema...i ko zadnju stanicu ajde u Naftalan, nista se ne plaća, samo se dost ceka, prek uputnice je, isel sam 10 dana iz Zg u Ivanić, i isplatilo se...neka kupka i Naftalan ulje...i nikad mi se vise nije pojavilo pucanje koze, infekcije..nista...savrseno...zivot je sad 50 lijepsi i kvalitetniji...mada, jos koristim rukavice jer sam alergican na gumu, plastiku, formaldehid kojeg im au svim kozmrtičkim pripravcima, pa cak i u
cementu
tak da, meni pomoglo
mjau mjau is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2009., 10:25   #1087
Quote:
Tale2 kaže: Pogledaj post
uf super, tipa baš moram otić u Izrael.
... možda probat prek neke apoteke naručiti il prek interneta?!
Ti si bio tam pa kupio usput ili... mislim zanima me jel teško doći do nje.

Zahvaljujem na odgovoru
Ja sam iz Crne Gore,pronasao sam na netu tu kremu pa sam mislio da je tako i dobavim,ali,poslao sam mail MNE ambasadi,i za nevjerovati ali dobio sam odgovor za dan ,i da je oni mogu kupiti i poslati,tako je i bilo,i sve obavljeno za 7 dana,kasnije sam vidio na sajtu te Izraelske firme da imaju u Beogradu prodaju,ja sam na nekom postu prije dao link sajta,mislim da sad nije u funkciji,ali kad bude,pogledaj pa se informisi,stvarno je krema nevjerovatna
pedjaeviva is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2009., 21:53   #1088
Smile atopic dermatitis=neurodermitis.

Quote:
super_maca kaže: Pogledaj post
zanima me da li je netko probao maconovu kozmetiku na bazi soli mrtvog mora i kakva je...inace imam atopijski dermatitis od rodenja(25 dugih godina)i muku mucim sa tom kozmetikom.koza mi je sad bolje nego prije,ali bi mi trebala dobra dnevna krema i krema protiv bora oko ociju.trenutno koristim emoliens kremu koja se radi u ljekarni,ali mi je ona premasna za dan pa koristim suppleance od uriagea(no on mi ne vlazi kozu dovoljno).zanima me bilo kakvo iskustvo sa macon kozmetikom jer sam uzasno skepticna i bojim se eksperimentirati...
Sve je jako individualno. Školica o uzimanju kremica traje na žalost cijeli život, a i tada kad je pronađeš-bit će dobra jedno samo jedno vrijeme.
lillo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2009., 20:28   #1089
od kupovnih kupki na raspolaganju su vam sljedeće: balmandol-spring pharma,
linola fett olbad-dr. wolf, balneum hermal, oilatum i mnoge druge, a od nerafiniranih hladno prešanih ulja žlicu možete dodati u kupku maslinovo, noćurak, neven, kantarion-fototoksično je i ne s njim na sunce pa je poželjno ga koristiti navečer, a žličicu ulja možete i ubaciti u boćicu šampona za tuširanje!
ovu kremicu koju ste spominjali može vam napraviti netko s prirodne kozmetike jer se ti svi sastojci mogu nabaviti i ovdje kod nas!
7poem is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2009., 23:31   #1090
Za Tamaru AD

Draga Tamara ja sam ti pokusni kunic ciklosporina. Sve sto te interesuje pitaj. Znam kako ti je,ali znaj da na kraju svakog tunela pojavi se svjetlost samo treba vjerovati!!!!!!!!
Biljka70 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2009., 00:21   #1091
STOP AD-u

Vec godinu dana pratim ovaj forum.Poslije bezbroj terapija od dermatologa(kortici,antihistaminici. imuno globulin, flosteron .uva-uvb terapije.ciklossporin ) odlucila sam da se lijecim prirodnim putem detoksikacijom organizma i nakon žestoke borbe od 6 mjeseci odlučila sam da sa vama podjelim svoja iskustva. Prva stepenica u liječenju AD jeste ODLUKA da mu objavite RAT. Doktori umjesto da ga liječe samo ga potiskuju pod kožu.Sve bi bilo super da tamo i ostane.a on se kao veliko zlo ponovo izlije na kožu i to obično više nego predhodni put + stafilokok. To je jedan začaran krug u kojem se vrtimo sve dok hrabro ne kažemo STOP. DOSTA.Kortići su kao droga jer dok traje njihovo dejstvo mi smo dobro ,čim popusti sve se vraća.A tek nus pojave. Nijedna ovisnost nije dobra i tek kad je se riješimo možemo očekivati da nam se vrati zdravlje.
Biljka70 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2009., 13:38   #1092
evo, možete pokušati: citrofit-prirodni antibiotik i kalinji tj. ulje crnog kima, od terapija: Haloterapija-slana soba, a možete si i kupiti cinkovu pločicu koju nosite oko vrata a odlično jača imunitet!
7poem is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2009., 11:40   #1093
KOŽA predstavlja našu individualnost.Kada imamo problema s kožom, osjećamo da smo na neki način ugroženi, da drugi vladaju nama. Mi imamo vrlo tanku kožu. Stvari nam ulaze pod kožu, kroz nju osjećamo jer se naši živci nalaze odmah ispod nje. Jedan od najbržih načina da se riješimo problematične kože jest da hranimo sebe izjavom: "Ja prihvaćam sama sebe", i to nekoliko puta na dan. Uzmite nazad svoju snagu.

Iz knjige “Kako iscijeliti duh i tijelo” Louise L. Hay.
7poem is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2009., 01:44   #1094
Mene konkretno zanima kakva bi bila posljedica u slučaju tretiranja vodenih kozica, herpesa zostera i ostatka obitelji locacortenom?

Znači, imam nešto bez dijagnoze (obožavam doktore) meni po slikama jako slično vodenim kozicama, no samo po nogama. Svrbi, crveno je i ne jako lijepo.

Dijagnozu nemam, samo recept za locacorten uz koji piše da se ne bi trebao primjenjivat na ono gore navedeno. U slučaju da to je to, što me čeka?

Zelezna is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2009., 11:03   #1095
nikako na vodene koezice i herpes zoster ne smiješ primjenjivati kortiće..
bolest se može zakomlicirati, a i mogi ti ostati veliki ožiljci od toga, a i kortić ti ne bude pomogao..
stela5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2009., 14:12   #1096
STOP AD

Ne mogu da vjerujem da iako je jesen vec uvelko donijela kišu i sakrila nam tako dragocijeno sunce da se niko ne javlja!!!
Tamara javi kako si i da li si na ciklosporinu A( neoral, sandimun).Uskoro ću napisati više o sebi i svojim prirodnim, mukotrpnim ,ali sve sam sigurnija uspješnim liječenjem AD-a.
POOOZZZZZ!!!!!!!!!!!!!!!:
Biljka70 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 14:04   #1097
mojem malome odgovara jesen i zima..nama su problematični proljeće ( to strašno) i pola ljeta.. nije da nam i sad cvatu ruže, ali je puno bolje nego u proljeće i ljeto..i ima puno blažije nego prije..sad ima 3 god..nadam se da će nam proći..
tamara, kako si ti? ništa te nema na forumu.a, bogme niti nikog drugog..
pozdrav..
stela5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 18:01   #1098
Smile

evo i mene tu...imam tu prokletu šugesiju na nadlanicama i sad mi se izbacilo po dekolteu.ljudi u tramvaju bježe od mene.dijagnosticiran mi je kontaktni dermitis i ustanovljena alergija na nikal,za koju cijeli život znam,a do prije god.dana mi se manifestirala samo kad bi nosila bižuteriju i to sam lokalno,npr.svrbile bi me uške ako sam nosila bižu u obliku naušnica.a unazad godinu dana imam taj osip na rukama,koji se ne povlači uopće i isti je konstantno,bez obzira na godišnje doba.bilo mi je nešto bolje dok sam bila na moru ali vrlo kratko.čitam tu da je nekima na suncu super,meni je koma.
od preparata koristim aderminu exomegu,kad mi je baš nesnošljivi namažem belodermom,ali ni od toga više nikakve koristi, danas sam išla kupit GMP mast koju preporučuju na RID-u pa ću vidjet...pozdrav
crazyform is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2010., 12:56   #1099
2010

SREĆNA VAM NOVA 2010 GOD.
Svim atopičarima od sveg srca želim da im se ispuni najveća želja na svijetu. Svi vrlo dobro znaju koja je to! Sve drugo će se srediti samo po sebi.
Biljka70 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2010., 17:16   #1100
znam kako ti je!!

Quote:
Tamara_ad kaže: Pogledaj post
meni je nazalost 90% tijela zahvaceno adom. to vise nisu lokalizirani flekovi i osip nego je citava koza upaljena, ruke, vrat, dekolte i lice najvise..
ne znam, razmisljam, premisljam.. trazim ustvari iskustva, no ne nalazim bas korisnike sandimuna..
Draga Tamara,

postove čitam već dugo ali eto nikako da se uključim...
Moja se priča najviše poklapa s tvojom......
ovo više nije upaljena, svrbljiva koža puna limfe, ovo je neka druga ja, isfrustrirana, ogorčena, na rubu suza....i kad čitam new age crap kako treba biti smiren i opušten, pitam se tko bi od njih bio opušten da nije mjesecima imao normalan život. Nemam volje za ničim, izbjegavam izlaske jer i najobičnija šetnja zguli moju kožu, ni grijanje jer radi isto, oko mene vječito bijele ljuske, na hitnoj svaki drugi dan, ne znam dal je gore kako izgledam ili kako se osjećam.....

Jedina stvar koja mislim da zbilja može pomoći je potpuna detoksikacija tijela postom, klistirom i općenito iščišćavanjem otrova iz tijela... Da li si to ikada pokušala?
Inače, za otvorene rane pokušaj ovu kremu meni godinama osuši rane i obnovi brže kožu bez da previše osuši okolnu: Uriage bakar - cink.
mustbeok is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:58.