Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.04.2009., 13:54   #1
Rascjep usne

Ima li ko da bi mi rekao neko iskustvo dobro ili liše vezano za tu temu? Može i osobno ili ako znate iz priče.
:madi: is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 18:15   #2
zasto pitas? Ja kad sam bila trudna gledali su mi dali beba ima rascjep zbog kostiju! Hvala DRAGOM BOGU pa nije imala!
željka b is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 18:33   #3
to je nasljedna, degenerativna bolest. pojavljuje se u mojoj obitelji. tata ju je imao kao klinac, sestra također. oboje su prošli kroz desetke operacija do negdje viših razreda. sjećam se da je sekina prva operacija bila svega par mjeseci nakon rođenja. danas, u odrasloj dobi, vidi im se samo mali ožiljak. studiram veterinu pa mi je poznato da se javlja i kod prasadi. mislim da se radi o nekom recesivnom genu.
__________________
Ono što smo učinili za sebe, umire zajedno s nama; ono što smo učinili za druge, ostaje besmrtno.
piglet is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 20:44   #4
ja imam sina sa rascijepom i zato sam pitala, operiran je pa me zanimalo kako to izgleda kasnije, dali se puno pozna kao ožiljak?
:madi: is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 20:47   #5
Quote:
piglet kaže: Pogledaj post
to je nasljedna, degenerativna bolest. pojavljuje se u mojoj obitelji. tata ju je imao kao klinac, sestra također. oboje su prošli kroz desetke operacija do negdje viših razreda. sjećam se da je sekina prva operacija bila svega par mjeseci nakon rođenja. danas, u odrasloj dobi, vidi im se samo mali ožiljak. studiram veterinu pa mi je poznato da se javlja i kod prasadi. mislim da se radi o nekom recesivnom genu.
HVALA NA ODGOVORU, POZDRAV,
:madi: is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 22:48   #6
tata ima brkove pa se ne vidi .

sestri si vidi, međutim to uopće nije strašno, neki niti ne primjete. mada danas je općenito medicina, posebice estetska puno naprdovala. sjećam se da je ona prema uputstvu lječnika lijepila neke trakice na taj ožiljak, no nije joj previše pomoglo. ali kao što sam već rekla, vjerujem da je medicina napredovala u tom smislu, tako da neće biti problema
__________________
Ono što smo učinili za sebe, umire zajedno s nama; ono što smo učinili za druge, ostaje besmrtno.
piglet is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2013., 19:36   #7
Rascjep usne i/ili nepca

Pozdrav!

Ima li ovdje nekoga tko je rođen s rascjepom usne i/ili nepca? Kakva su vam iskustva?
Rozetta is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2013., 21:52   #8
Evo da kažem da imam prijateljicu koja je imala najteži oblik tog rasjepa, ne samo usna nego je i nos bio obuhvaćen..:-(
Ona o tome ne priča nikad, ali znam da dok to nije operirala(sad ima 27g) u osnovnoj školi, nije se mogla ni pogledat u ogledalo, uvijek je hodala po mraku, nije palila svjetla..sve dok joj roditelji nisu mogli priuštit operaciju u Austriji, cifra je bila ogromna ali bar su joj to sredili...
Izvana se to još uvijek prilično vidi, gornja usna joj je deformirana, ožiljak obuhvaća i nos, ali bar joj se kvaliteta života poboljšala iako su ostali oni emotivni ožiljci :-(

Stvarno se nadam svima koji to imaju, ili imaju nekoga s tim da će uspjet to prebrodit, najvažnije je bit uz tu osobu i što prije probat na operaciju da nebi psiha stradala, mislim da je to puno bitnije od nekakvog fizičkog ožiljka..
__________________
život je san.
Liza11 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:09.