Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.06.2005., 01:49   #61
Po meni, najveca mana iPod shuffle-a je, kao sto mu samo ime govori, da je samo koristan ukoliko glazbu zelis slusati na taj nacin. Znaci, podrzava samo jednu jedinu playlistu pa tako nema tipke za next/previous album. Kad zelis poslusati neku specificnu pjesmu moras toliko puta kliknuti next song dok ne dodje do nje. Meni, koji uvijek sve slusa redom to je neprihvatljivo. Cak mu i nije potreban display. Samo su trebali dodati podrsku za vise playlista i tipke za prebacivanje izmedju istih. Drugi veliki minus je sto glazbu moras prenositi na iPod preko iTunesa. Postoje i alternative ali nemogu sve sto i iTunes koji je s druge strane bugovit i spor
Ace Rimmer is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2005., 11:44   #62
What the smeg Rimmer iTunes uopce nije spor, dapace jako brzo skida CD-e na pc i jos brze ih prebacuje u iPod (+ sound = zakon). Kad sam privi put punila iPod, 3,5Gb muzike mi se prebacilo u iPod u nekih 1-2 minute, tu negdje.

Inace ne ovisis o iTunes za prebacivanje mjuze u iPod, mozes koristit sta god hoces za prebacivanje muzike.

Za ostale informacije glede bilo kojeg tipa iPoda, pogledajte
ovdje

p.s. na iPod se isto moze prebacivat ostale stvari osim mjuze (dokumenti, itd.)
__________________
Pain & suffering in various tempos
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2005., 14:15   #63
Nisam mislio da je spor u samim transferima. I ne mozes bas koristiti sta hoces za prebacivanje muzike. Tu je iTunes i nekoliko (jos losijih) alternativa. Zasto ne bih mogao normalno iz explorera kopirati MP3 fileove i playliste i tako ih slusati? Apple
Ace Rimmer is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2005., 17:21   #64
Ma mozes - samo right click i send to iPod i to je to, sam moras imat datoteku dobro sredjenu da ti se sve ne ispremjesa.
__________________
Pain & suffering in various tempos
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2005., 17:26   #65
Neznam za iPod, govorim za iPod Shuffle. Bez instaliranog iTunes ili neke alternative ne mozes slati MP3 fileove na iPod da bi ih mogao slusati. Mozes ih kopirati preko explorera kao i sve druge fileove ali ih onda nemozes slusati.
Ace Rimmer is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2005., 17:56   #66
Quote:
Indi kaže:
Ej kad smo spomenuli vec iskustvo sa iPodom, kolko tebi AxMi traje baterija u tvojem? Znam to je ono pitanje koje se nebi bas smjelo pitat
JAKO je važno ono prvo punjenje. Treba ga ostavit 24 sata ili šta već tamo piše. Ja sam to prekinuo u pola pa mi je trajao oko 4 sata (U2 verzija). Ali nakon par puta totalnog pražnjenja i onda punjenja do kraja se to popravilo. Sada je oko 10-12 sati. Zavisi šta slušam i kako (ja sve ripam sa lame VBR, Stereo quality=0 (njaviši setting, tj sve je na maks). Tako da fajlovi budu veći i on mora palit disk puno češće (ispdanu za rock i sl oko 256 kbs a klasika i sl zahtjevnije i blizu maks (320kbs).

A i punim ga tu i tamo kad mi se da pa je teško procjenit vrijeme u upotrebi.

Jedino me nervira što se nakon 24 sata ili malo više skroz ugasi umjesto da ostane na pauzi. (bootanje traje skroz predugo i gubi mjesto u play listi).
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2005., 17:57   #67
Quote:
Ace Rimmer kaže:
Neznam za iPod, govorim za iPod Shuffle. Bez instaliranog iTunes ili neke alternative ne mozes slati MP3 fileove na iPod da bi ih mogao slusati. Mozes ih kopirati preko explorera kao i sve druge fileove ali ih onda nemozes slusati.
To je minimalni problem. Puno bolje je ovo riješenje nego što ostali imaju sa slaganjem na player u kataloge. Sem toga imaš brdo alata za takve stvari.

Od (po mom mišljenju najboljeg) winamp plugina (direktno slanjo iz media library-a)
Pa do integracije u shell pa možeš fino koristit explorer ako te baš veseli.
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2005., 18:26   #68
Quote:
AxMi-24 kaže:
To je minimalni problem. Puno bolje je ovo riješenje nego što ostali imaju sa slaganjem na player u kataloge. Sem toga imaš brdo alata za takve stvari.

Od (po mom mišljenju najboljeg) winamp plugina (direktno slanjo iz media library-a)
Pa do integracije u shell pa možeš fino koristit explorer ako te baš veseli.
Minimalni problem? Neznam bas, meni nije. Sva alternativna rijesenja su po meni losija od iTunesa koji je sam po sebi los. Ta "integracija" u shell se sastoji od toga da moram svaki put pokretati .exe file od database buildera jer Shuffle sam po sebi nece prepoznati/svirati MP3 datoteke koje na njega kopiram a uz to, ta metoda ne podrzava playliste.

Kakva je situacija sa ostalim USB Flash MP3 playerima? Zelim nesto sto podrzava m3u/pls playliste (ili barem foldere) i prebacivanje izmedju njih. Ekran nije obavezan, treba imati punjivu bateriju a i 512MB mi je dosta. Ima li tko kakvu preporuku? Namjeravam se rijesiti ovog Shufflea i uzeti nesto "normalno".
Ace Rimmer is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2005., 19:19   #69
Quote:
AxMi-24 kaže:
JAKO je važno ono prvo punjenje. Treba ga ostavit 24 sata ili šta već tamo piše. Ja sam to prekinuo u pola pa mi je trajao oko 4 sata (U2 verzija).
u mojim uputstvima a i frajer u apple shopu ovdje mi je rekao da se puni 4 sata prvi put, a i svaki put do 100% kapaciteta baterije. Istina je da se lithium baterije popravljaju sa vremenom ako se pusti da se skroz isprazne par puta. Apple je sad izdao odredbu za sve koji su kupili odredjene tipove iPoda kojima baterija nevalja (al mislim samo za one u USA ) al sam provjerila i moj iPod srecom ne spada u zakacenu kategoriju poroizvoda :hvalabogu: Za sada jos uvijek nisam zadovoljna kako dugo baterija traje - pise 12h al je puno krace trenutno kod mene(al jos mi je i iPod i baterija full nova) al se nadam da ce se to popravit jer sam ga do sad punila samo 3x otkako ga imam.
__________________
Pain & suffering in various tempos
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2005., 01:13   #70
Ja svog punim kako kad stignem (nakon onih prvih srđivanja jer sam se zaebo sa prvim punjenjem).

Tako da poslije kad radi ok nema veze kako ga puniš i koliko. Glavno da otprilike ga napuniš pun ciklus u mjesec dana.

A to sa 12 sati je kao što rekoh za 128kbit kodirane pjesme di nemjenjaš ništa i bez equilzera a i na određenoj glasnoći. Prije svega je teško to testirat jer apple ne nudi neki standardni testi (skineš pa izmjeriš).
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2005., 01:14   #71
Quote:
Ace Rimmer kaže:
Minimalni problem? Neznam bas, meni nije. Sva alternativna rijesenja su po meni losija od iTunesa koji je sam po sebi los. Ta "integracija" u shell se sastoji od toga da moram svaki put pokretati .exe file od database buildera jer Shuffle sam po sebi nece prepoznati/svirati MP3 datoteke koje na njega kopiram a uz to, ta metoda ne podrzava playliste.

Kakva je situacija sa ostalim USB Flash MP3 playerima? Zelim nesto sto podrzava m3u/pls playliste (ili barem foldere) i prebacivanje izmedju njih. Ekran nije obavezan, treba imati punjivu bateriju a i 512MB mi je dosta. Ima li tko kakvu preporuku? Namjeravam se rijesiti ovog Shufflea i uzeti nesto "normalno".
Neznam ja. Meni je winamp plugin savršen. I onako mi je winamp i ML stalno na sekundranom ekranu tako da samo odem tamo i send to.

Za shuffle neznam kako radi jer ga nemam. Ali gadjam da bi transfer mjuze morao radit kao i na normalnim iPod-ima.
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2005., 03:42   #72
evo ja imam iPod od 40GB već dvije godine, obožavam ga. nažalost, kapacitet baterije mi je dosta pao, jerbo sam bila grozna prema njoj ali jos svira kojih 6 sati, ali prebacivanje i prevrtanje po albumima je drastično prazni, a ja uvijek moram dugo vremena birat i prevrtat. slušalice sam koristila originalne do pred kojih 2 mjeseca (i bile su mi sasvim dobre) kad su izdahnule, a i kabel od daljinskog se oštetio.

i pred kojih 4 mjeseca mi je sam od sebe riknuo backlight na displeju. nisam uopće išla pitati koliko i kako se popravi jerbo mi nije nešto ludo potreban.

inače, za enkodiranje u mp3 koristim EAC/lame koji je savršen, a za tagiranje, renameanje i slično koristim TAGscanner, odličan freeware programčić koji može i skidati podatke sa www.freedb.org . šta je dosta korisno. kada skidate mp3ce sa interneta dobro dođe i programčić mp3Trim, radi normalizacije, skidanja praznih "frame"ova i slično.

za prebacivanje koristim iTunes (probala sam i ovaj plugin za winamp, ali mi je isto..) koji mi radi odlično, samo prebacim folder iz TCa u otvoreni iTunes i gotovo.

koje bi mi slušalice bile najbolje a da dođu oko 300 kn max (ako može niže), nisam baš zatjevna što se tiče zvuka (ok, neću šrot...) a jako mi je bitno da su fizički kompaktne i izdržljive?
__________________

People threw everyhing from insults to watermelon, beer cans, ice, and sandwiches at us. Parents emptied their ice-chests so that their families could throw their lunches. Afterwards I enjoyed a lunch of delicatessen sandwiches which I found still in their wrappers.

pssst! it's a secret!
PunkPen is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2005., 12:12   #73
Quote:
Ace Rimmer kaže:
Po meni, najveca mana iPod shuffle-a je, kao sto mu samo ime govori, da je samo koristan ukoliko glazbu zelis slusati na taj nacin. Znaci, podrzava samo jednu jedinu playlistu pa tako nema tipke za next/previous album. Kad zelis poslusati neku specificnu pjesmu moras toliko puta kliknuti next song dok ne dodje do nje. Meni, koji uvijek sve slusa redom to je neprihvatljivo. Cak mu i nije potreban display. Samo su trebali dodati podrsku za vise playlista i tipke za prebacivanje izmedju istih. Drugi veliki minus je sto glazbu moras prenositi na iPod preko iTunesa. Postoje i alternative ali nemogu sve sto i iTunes koji je s druge strane bugovit i spor
cek, cek, imas shuflle? kaj nije tak da se moze skakati od playliste do playliste ak ostanesh duzhe na tipki next??to sam procital u jednom testu!
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2005., 12:18   #74
Quote:
jimmy jazz kaže:
cek, cek, imas shuflle? kaj nije tak da se moze skakati od playliste do playliste ak ostanesh duzhe na tipki next??to sam procital u jednom testu!
ma ne.. ima tipke play, lijevo-desno i shuffle... pa se ti snađi
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2005., 12:21   #75
znam koje tipke ima, u testu je pisalo da ostanes duze na tipkama "lijevo", "desno"..iliti next , i tak skaces s playliste na playlistu. da li je to moguce?
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2005., 12:25   #76
Quote:
jimmy jazz kaže:
znam koje tipke ima, u testu je pisalo da ostanes duze na tipkama "lijevo", "desno"..iliti next , i tak skaces s playliste na playlistu. da li je to moguce?
prvi glas

meni se onda ubrza pjesma... ono kao skoči na 1. minutu i sl... ali od iste pjesme
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2005., 12:38   #77
hmm..je.
dal se mogu staviti 2-3 playliste il samo jedna?
pishe ak 3put brzo stisnesh Play tipku, unutra 1 sekunde, onda skace na pocetak play-liste...al ne pishe dal mozes imat vishe..izgleda da ipak ne..to je shit. meni obavezno trebaju playliste..da su ugradili neku funkciju..mozda jos budu. za ove vece
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2005., 12:46   #78
ja sam prezadovoljna vlasnica iPod minija
zanima je da li je netko od vas isprobao iTrip - ono cudo preko kojeg se moze mjuza sa iPoda slusati u autu?
__________________
Restart and reboot yourself
Prolaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2005., 12:50   #79
hmm...mozda bumi ja moral zeti minija. 4 giga. a tak sam se veselili shufleu..
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2005., 12:56   #80
ocu iPOD shuffle 2 giga s playlistama
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:00.