Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.04.2008., 22:46   #201
Quote:
ombia kaže: Pogledaj post
Joj meni su granitini podovi tiha patnja, lako se ciste, podno grijanje...uf

old - prva fotka, sve sam neki dan vidjela u ikei, ali stolic mi djeluje neprakticno nizak, za stolcice prenizak a izasla sam iz fazona da goste poredam po jastucima i podu. Boje su o.k.

Druga slika - ne trpim nista na podu, prirodni materijali (drvo, kamen) i nikakvi tepihi, namjena stolice mi se svidja iako bih ja uzela neki futuristicki dizajn.

Za ostale fotke - je zavjese nisu lijepe, ja uopce ne volim zavjese, ali ponavljam to je neciji dojam i treba gledati ideju u globalu.
Da se poslužim sa citatom "ali nemoj ti mene krivo shvatiti, no bas me briga sto se tebi ne svidja "
__________________
....štobi rekli tveniforsevn...
Old fart is offline  
Old 26.04.2008., 22:50   #202
ombia, ono, old je stavio charles eames lounge chair kao odgovor na to što sam je ja gore postala i to zato jer je to jedan od ključnih komada dizajna 20 stoljeća, a i kako je npr. meni tiha patnja barcelona i lc3 armchair, tako je njemu ovo.

inače, ovo što ti stavljaš, ima zgodnih stvari, ali većina nije baš bezvremenski dizajn (za razliku od njegove stolice ) pogotovo kuhinje i za koju godinu će biti demode.

ali dobro, naziv topika je moderni interijer pa je valjda ok.
crvenkapica33 is offline  
Old 26.04.2008., 22:51   #203
nhf
crvenkapica33 is offline  
Old 26.04.2008., 22:55   #204
Nešto da mi ide uz fotelju
__________________
....štobi rekli tveniforsevn...
Old fart is offline  
Old 26.04.2008., 22:58   #205
old pa udat će se malička /ili barem otići s nekim flajpanom) znam da je to tebi kao ocu teško prihvatiti, ali tak je


enivej onda buš imao mjesta
crvenkapica33 is offline  
Old 26.04.2008., 23:08   #206
Quote:
crvenkapica33 kaže: Pogledaj post
old pa udat će se malička /ili barem otići s nekim flajpanom) znam da je to tebi kao ocu teško prihvatiti, ali tak je


enivej onda buš imao mjesta
Jedino ak se i zet ne doseli k njemu.
Mirella is offline  
Old 26.04.2008., 23:17   #207
Quote:
crvenkapica33 kaže: Pogledaj post
old pa udat će se malička /ili barem otići s nekim flajpanom) znam da je to tebi kao ocu teško prihvatiti, ali tak je


enivej onda buš imao mjesta
ako bum još trzao nožicama...preambiciozna je da se uda
__________________
....štobi rekli tveniforsevn...
Old fart is offline  
Old 26.04.2008., 23:18   #208
Quote:
Mirella kaže: Pogledaj post
Jedino ak se i zet ne doseli k njemu.
I ja tebe volim..NE
__________________
....štobi rekli tveniforsevn...
Old fart is offline  
Old 26.04.2008., 23:30   #209
old -dizajn ali boje sa prve tri slike, nisu moje boje. Ali zadnja fotka jedino bih u to dodala nesto boje.

crvenkapice - da, naziv teme je moderni interijeri a ne svevremenski. I njegova stolica je mozda svevremenska ali nije moderna. To je klasika. Tako da mi se cini da nemam problem sa drzanjem teme.

Meni je tiha patnja sve ali sve od ligne roset a oni su i moderni i svevremenski .







ombia is offline  
Old 26.04.2008., 23:36   #210
sori, ali misim da su barcelona i corbusierov namještaj i klasika i moderni - svevremenski. čak i eames.
crvenkapica33 is offline  
Old 26.04.2008., 23:43   #211
nisam ni rekla da se ne držiš teme, ali sam zaboravila što je naziv jer smo skrenuli prema svevremenskom. poslije sam to i navela

inače, samim tim da je nešto bezvremensko znači da se uklapa i u moderan interijer što ga samim time čini i modernim.

evo, stolica iz 1929. godine - interijer moderan.

crvenkapica33 is offline  
Old 26.04.2008., 23:47   #212
netko je već metnuo bubble chair - gospođa ima 40 godina i još uvijek je vrlo moderna:

crvenkapica33 is offline  
Old 26.04.2008., 23:50   #213
Quote:
ombia kaže: Pogledaj post





ovo mi je super

a eamesa si stavila oldu?
crvenkapica33 is offline  
Old 27.04.2008., 00:06   #214
O da.... Le Corbusier !
__________________
....štobi rekli tveniforsevn...
Old fart is offline  
Old 27.04.2008., 01:08   #215
Quote:
Old fart kaže: Pogledaj post
__________________
..She...

Zadnje uređivanje fonemf : 06.11.2008. at 23:39.
Bea is offline  
Old 27.04.2008., 10:20   #216
Detalji:






ovo bi bilo dobro i da nije odsjaj na kromu :



ovo bi prošlo i na kuhinjama:



kaj nije slatka šalica

__________________
....štobi rekli tveniforsevn...
Old fart is offline  
Old 27.04.2008., 14:05   #217
[

Zadnje uređivanje arenx : 27.04.2008. at 15:58.
arenx is offline  
Old 27.04.2008., 14:09   #218
http://www.gautier.fr/gallery_images/site/10/4217.jpg


Jel ono kamin i drva u polici ? Ne ide mi to baš.

Zadnje uređivanje fonemf : 06.11.2008. at 23:38. Reason: velika fotka
arenx is offline  
Old 27.04.2008., 15:01   #219
Ovako, ja se uopce ne razumijem u dizajnere (dobro osim nekih koji su u mom kutku svijeta bas jako poznati) niti mi je to vazno. Da imam dizajerski stol sam tek doma skuzila, kad me prijateljica na to upozorila. Meni je bio lijep i to je jedino bilo vazno i kupila sam ga. Dakle na razini razmijene iskustva oko pojedinim dizajerskim pravaca, etabliranih termina ili slicno ne mogu sudjelovati ali meni je to o.k.

Inspirirana temom sam isla jutros gledati jel ja imam jos stogod "poznatog" i fakat, neki komadi vidim bas kotiraju visoko na dizajerskoj sceni ali meni to nije bilo bitno pa kad bi me pitali jel imam dizajnerski namjestaj ja bih uredno odgovarala da nemam.

Bubble chair nije jos uvijek, nego ponovo moderna. Dozivjela je svoj revajval.

E sad i spram modernog imam neki svoj stav, tako namjestam svoj dom da ce biti svevremenski, dakle slazem se sa tvojom analizom pojmova . Naime godinama namjestam polako i nista jos nije izaslo iz mode, jer ni nije bilo u modi - bas na to jako pazim.

Neminovno se onda dogodi da se neki trendovi pojave naknadno, nakon sto ih ti koristis vec par godina, ali to se ne da izbjeci. Pa onda netko dodje na ideju, gle ovo je bilo prosle sezone moderno a sad nije? Ma nemoj, meni je to moderno vec 10 godina a biti ce i sljedecih 10, ne zelim silovati svoj ukus jer ga je modna bransa izzvakala i ispljnula i proglasila adeom.







http://www.boconcept.de/Files/Billed...17-1300-IS.JPG

http://www.boconcept.de/Files/Billed...0632-680-3.JPG

http://www.boconcept.de/Files/Billed...31-ALPHA-5.JPG

Zadnje uređivanje fonemf : 06.11.2008. at 23:38. Reason: prevelike fotke
ombia is offline  
Old 27.04.2008., 15:14   #220






Nesto jako slicno imam doma, samo je zid naravno u boji, i pod je lijepi drveni. I nema tv-a.
Ali ima finih romanticnih zastora, sivano po mjeri, kupljeno u francuskoj u nekoj staroj manufakturi gdje vam stofove naprave po vasem nacrtu
I izade vam po vasem nacrtu one drzace za zastore.

Radna soba:



ombia is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:59.