Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.11.2008., 22:54   #21
Quote:
piacere_dfn kaže: Pogledaj post
Ne znam za Golfa, ali mogu zamisliti kako to izgleda

Polo SDI (2004.) u prvoj i drugoj reagira na gas, a kasnije je najbolje zaboraviti na njega (brzinu od 130 preporučujem samo hrabrima, imate osjećaj da će hauba odletiti i dijelovi frcati ko u crtiću). Ne treba zaboraviti nesnosnu buku i mjenjač-vibrator (pogtovo po zimi). Još ovaj mamin i nema neku opremu osim klime pa je relativno lagan, a čini mi se da je Golf bar 200 kila teži.
Ak se tako ponašao kod brzine od 130 km/h onda ti nešto nije bilo uredu s tim autom. Ja imao polo SDI 2003 godina kupljen sa 100 000 km i auto je trom, al u konačnici ide 170 km/h, gas do poda i nejde ništa više, i uopće nije bio tako bučan unutra kako ti pričaš, bučan je bio kad sam ga palio prek zime. I nikakvih problema nisam imao s njim, niti getriba nije bila mijenjana do 100 000 km, tak da neznam kaj ovi drugi rade s njima da im tako getribe odlaze???? Nije golf baš tolko teži, može biti teži 100 kg, pa passat sa 130 ks je 100 kg teži nego golf sa 130 ks. A i golf je nešto jači nego polo.
schimek1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2008., 23:02   #22
Quote:
schimek1 kaže: Pogledaj post
Ak se tako ponašao kod brzine od 130 km/h onda ti nešto nije bilo uredu s tim autom.
Pa čuj, vozi ga žena, kak bi i bilo
Al opet navikao sam da se pri velikim brzinama vozim isključivo u velikim autima, pa možda zato.
piacere_dfn is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2008., 23:36   #23
Quote:
COREK kaže: Pogledaj post
golf 4 s tim sdi motorom,...... stvarnih 200tkm pa ak moze koji prjedlog
Trom, i kad je novi.
Mala potrosnja.
Pouzdan.
200 000 priznatih km.

Ja bih to prepustio nekom drugom.
__________________
Sunt facta verbis difficiliora
Offshore is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2008., 01:11   #24
navozio sam se 5ice sa SDI motorom... stvarno ne razumijem smisao tog auta
wasx is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2008., 09:16   #25
200.000 km je sort of previse, cak i za SDI. Osim ako cijena nije izuzetno povoljna...

Sto se tice ostalih postova kako SDI "ne ide":

1. motor vam nesto nije ispravan
2. ne znate voziti atmosferski dizelas

Kako to da ja nikad ne zaostajem na autoputu? Kako to moja Cordoba (1400 kg prazna) penje uzbrdice bolje od benzinaca sa puno vise konjskih snaga i manjom tezinom? Kako to moj SDI ne trosi ulje?

Tvrditi da SDI "ne ide" je tehnoloski snobizam.
Tipi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2008., 10:23   #26
Ajde da povučem paralelu, smatram da recimo PSA 1.9d ide bolje. O kvarovima i ostalom ne bih znao. A ovo da si brži od puno jačih benzinaca nikako ne stoji. Kao što je netko rekao, da jak je na niskim okretajima i to prve 2 brzine, dalje, šta dalje?! Mislim ide, ali to je jad i bijeda...
Koliko troše ulja isto neznam, ali znam da kad se vozim iza dotičnih, vole izbacit plavi oblačić. I da ne govorim o starim kantama, nego novim caddy-ima i polo-ima.

Zadnje uređivanje -dominic- : 19.11.2008. at 10:37.
-dominic- is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2008., 11:17   #27
Quote:
-dominic- kaže: Pogledaj post
Ajde da povučem paralelu, smatram da recimo PSA 1.9d ide bolje. O kvarovima i ostalom ne bih znao. A ovo da si brži od puno jačih benzinaca nikako ne stoji. Kao što je netko rekao, da jak je na niskim okretajima i to prve 2 brzine, dalje, šta dalje?! Mislim ide, ali to je jad i bijeda...
Koliko troše ulja isto neznam, ali znam da kad se vozim iza dotičnih, vole izbacit plavi oblačić. I da ne govorim o starim kantama, nego novim caddy-ima i polo-ima.
Aj mala potraži tko vozi te Caddy-e i polo, večinom to firme uzimaju zato kaj su manji troškovi održavanja, niža potrošnja iako se tu nebi složio. A znaš i sam kako se voze složbeni auti, pa nije ni čudo da baca plavi oblačić.
schimek1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2008., 11:23   #28
Imali sdi u poliću iz 2002, prodali ga 2007 sa 210 000tkm, mijenjano kočnice, filteri, gume

Imamo sdi u caddyu ima 230 000 tkm mijenjano ( pogledaj red iznad )

Da su glasni - jesu, da su tromi jesu..
Nino81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2008., 12:08   #29
Quote:
Tipi kaže: Pogledaj post
200.000 km je sort of previse, cak i za SDI. Osim ako cijena nije izuzetno povoljna...

Sto se tice ostalih postova kako SDI "ne ide":

1. motor vam nesto nije ispravan
2. ne znate voziti atmosferski dizelas

Kako to da ja nikad ne zaostajem na autoputu? Kako to moja Cordoba (1400 kg prazna) penje uzbrdice bolje od benzinaca sa puno vise konjskih snaga i manjom tezinom? Kako to moj SDI ne trosi ulje?

Tvrditi da SDI "ne ide" je tehnoloski snobizam.
Na koliko okretaja ga voziš? Kakva ti je potrošnja?
Micek100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2008., 19:38   #30
Quote:
schimek1 kaže: Pogledaj post
Aj mala potraži tko vozi te Caddy-e i polo, večinom to firme uzimaju zato kaj su manji troškovi održavanja, niža potrošnja iako se tu nebi složio. A znaš i sam kako se voze složbeni auti, pa nije ni čudo da baca plavi oblačić.
Ok to stoji, ali znam ih nekoliko i viđam ih svaki dan, i ne, ne gaze se i ne dime, ali vole izbacit malo plavog van, što će reć da troše ipak malo više od ostalih, koliko ne bih znao. Stari mi ga vozi kao službenog, pa donekle znam iz 1. ruke.
-dominic- is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 09:10   #31
Quote:
Micek100 kaže: Pogledaj post
Na koliko okretaja ga voziš? Kakva ti je potrošnja?
Kroz grad 1500-2500, na autoputu 3000-3500.

Potrosnja, gradska 5-6, otvoreni put (od 80 do 120 km/h) oko 4, autoput (140-160 km/h) oko 6.
Tipi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 10:59   #32
To je u Skopju? Ja gledam sa strane Zagreba a tu je sitaucija blago rečeno koma.
Micek100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2008., 22:43   #33
Quote:
Micek100 kaže: Pogledaj post
Prijedlog je da ne uzima SDI motor, IMO to je najgori motori kaj se može kupit, nemreš ga razvrtit, bučan je, lijen, pije ko brat s turbinom ali šta je izdržljiv je.
Zbog jednog takvog sam skoro imao prometnu jer liku treba cijela vječnost da prestigne šleper koji vozi 60. Ja išao prema njemu i morao sam debelo kočit inače bi bilo....
mislim da je prednost sdi-ja trajnost. nije čipan, i ne može mu riknut turbina kao na tdi-ju(zato što je nema), a kod nas ih dosta prodaje auto kad je turbina pri kraju.
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 08:16   #34
Ne znam za tebe ali ja ne radim godišnje puno km, i sumnjam da bi auto imao duže od 200t km, tako da mi trajnost ne igra neku preveliku ulogu.
Micek100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 12:32   #35
vozio sdi u autoskoli.... onda kad sam ja vozio, onda bi je bio super..al sad kad vidim..hahah..cuj, neznam zasto, al auto vise od 140 nije htio...gas do kraja 140 kmh. i to je to..neide dalj
Sex-machine is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 15:27   #36
Quote:
Sex-machine kaže: Pogledaj post
vozio sdi u autoskoli.... onda kad sam ja vozio, onda bi je bio super..al sad kad vidim..hahah..cuj, neznam zasto, al auto vise od 140 nije htio...gas do kraja 140 kmh. i to je to..neide dalj


Kako se zove instruktor i koja je to autoškola u kojoj si vozio 140 km/h?
Brazil is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 15:32   #37
Quote:
xipsilon kaže: Pogledaj post
200 tisuća kilometara????
Taman da je i od nultog vlasnika i milijun puta provjereno, ali previše je.
To nešto ne valja, previše kilometara, auto sa toliko kilometara već je sazrio za generalku po 3. put. Zato nemoj to gledati...
Eh, i samo da pitam, cijena je prava sitnica, ha?
Đava je zril za generalku. 1.9 SDI prelaze po preko milijun uz redovito održavanje, za generalku su tek nakon 400tkm
Logicus is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 15:36   #38
Quote:
Brazil kaže: Pogledaj post
Kako se zove instruktor i koja je to autoškola u kojoj si vozio 140 km/h?
haha ..a sad ..pa cuj,dao je i meni i frednu da stisnemo koliko ide. jednom kad smo isli izvan grada.. reko je da stisnemo..i ja sam 140 naguro, i kasnije kad smo se vracali fredn isto 140.. i nece vise da ga jebes.. mora da je bio zagusen ili? i dosta je onak nestabilan kod 140..dok ja s alfom ni ne osjetim 140
Sex-machine is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 16:06   #39
Quote:
Sex-machine kaže: Pogledaj post
haha ..a sad ..pa cuj,dao je i meni i frednu da stisnemo koliko ide. jednom kad smo isli izvan grada.. reko je da stisnemo..i ja sam 140 naguro, i kasnije kad smo se vracali fredn isto 140.. i nece vise da ga jebes.. mora da je bio zagusen ili? i dosta je onak nestabilan kod 140..dok ja s alfom ni ne osjetim 140
Upravo pre nekoliko sata sam vozio 1.9 SDI po autoputu. Nesto malo vise od 170 km/h bez problema. Nesto vam nisu dobri ti motori koji su vam referenca a ne idu vise od 140... ili ih vozite uzbrdo... ili meni u autu stavili TDI po cijeni SDI-ja... stvarno mi nije jasno...
Tipi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 16:20   #40
hm..neznam.to sam prije skoro 4 god vozio.u autoskoli.auto je bio relativno nov..recimo oko 2-3god star... kaze on da ga je 160 na autocesti vozio..vjerojatno nije ni mogo vise..a cesta je ova bila ravna..ja na njoj sad s alfom 190 bez problema.
Sex-machine is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:52.