Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2009., 00:12   #21
kolike su šanse za izliječenje raka dojke?
osobi je propisano 6 kemoterapija s razmakom po 3 tjedna
__________________
dormit aliguando ius, moritur nunquam
Bože brani je od zla, Boze, kad ne mogu ja
Salji andjele cuvare svoje jer je dusa duse moje
elpidika is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2009., 09:46   #22
Quote:
elpidika kaže: Pogledaj post
kolike su šanse za izliječenje raka dojke?
osobi je propisano 6 kemoterapija s razmakom po 3 tjedna
Moja tetka je od operacije dojke bila mirna oko 18 godina, bitna je volja za životom...borila se ko lavica al se je uslijed nemirne obiteljske situacije kad je shvatila da su djeca nemarna ..ma razočarala se pustila se i nije dobro završilo...bitno je sam da bude dobra pozitivna volja jer ti je to više od pola uspijeha..pitaj dokrota i žene moje....svake godine kontrolirajte dojke..svaki mjesec pipjte ih...
milla karolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2009., 09:49   #23
Quote:
elpidika kaže: Pogledaj post
dakle ona je bila na već nekoliko mamografija. mislim da joj je ovo druga punktacija(sjećams e da su joj ciste otkrili prije 15-ak godina, ali ne znam jel' bila na punktaciji ili samo mamografu). prva je bila prije 2 godine, a sad je bila u 1mj (preko ovog poziva što ide svim ženama)

ja sad već lagano ludim, kad sam joj rekla da mi pokaže nalaze nije htjela, onda neke njene fraze što govori(tipa voljela bih vidjeti te da diplomiraš itd. i onda kad sam ju pitala što joj to znači, kao rekla je metaforički)...
mamografija, uzv ...tak to treba ići pod uvijetom da su dojke tj, da je u njima masno tkivo pretežno ..godinama to valjda ide tako...nalazi se svi nose i ak nešto otkrijete to treba kontrolirati dva puta godišnje ...dok je malo sve se da izliječiti..ja ne razumijem većinu žena...
milla karolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2009., 16:34   #24
moja mama je kontrolirala i punktirala

pa joj je sad iznenada buknila cista koja nije bila velika i njoj se razvio rak
__________________
dormit aliguando ius, moritur nunquam
Bože brani je od zla, Boze, kad ne mogu ja
Salji andjele cuvare svoje jer je dusa duse moje
elpidika is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2009., 19:17   #25
žao mi je čut da je ipak rak, koji je PHD nalaz ako nije problem da napišeš
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2009., 20:14   #26
nije ga još dobila
hvala
__________________
dormit aliguando ius, moritur nunquam
Bože brani je od zla, Boze, kad ne mogu ja
Salji andjele cuvare svoje jer je dusa duse moje
elpidika is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2009., 02:35   #27
žao mi je što je ipak riječ o karcinomu.
Imaš topic o ljudima koji se bore protiv malignih i teških bolesti, ujedno i za članove njihove obitelji, prijatelje...kao i cijeli forum gdje dosta žena je pisalo o svemu: od početne diganoze, terapije, operacije, liječenja, do sadašnjih dana...
Pixie777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2009., 08:35   #28
znam, znam
sad treba to početi čitati
skinula sam previše knjiga i svega ostalog
a ne stignem ni na net ovih dana
hvala
__________________
dormit aliguando ius, moritur nunquam
Bože brani je od zla, Boze, kad ne mogu ja
Salji andjele cuvare svoje jer je dusa duse moje
elpidika is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2009., 10:19   #29
Vjerujem!!!
Ma samo hrabro naprijed.
Mogu ti nabrojati nekoliko žena oko mene koje su rak dojke pobijedile prije 5, 10 i više godina... Nema stajanja
Drž'te se obje, pozdrav tebi i tvojoj mami...
Pixie777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2009., 21:55   #30
hvala
__________________
dormit aliguando ius, moritur nunquam
Bože brani je od zla, Boze, kad ne mogu ja
Salji andjele cuvare svoje jer je dusa duse moje
elpidika is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2009., 22:09   #31
Unhappy molim vas za savjet!!!

cao svima molim vas za pomoc jer mi je mama ocajna
naime ima 37 godina ima stitnun,anemicna,imala cin I i cin II hpv pozitivan ai ovo zadnje je izlijecila eh prije dva mjeseca otkrili su joj cistu (neznam jel vodena il mesnata) i na uzv su joj napisali ovo


citoloski nalaz iscjedka iz lijeve dojke hemorabicni presipitat i limfociti
u lijevoj axili minorna cisticna area oko 5x4 mm
u obije axile limfonodi desno promjera 15 mm lijevo promjera 11mm
naciniti bazicnu mamografiju .


jel imala neka slicna iskustva i sta preporucujete??
ak sam negdje pogresila ispravite me hvala velika svima
florecita is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2009., 22:21   #32
otići odmah napraviti pregled koji se traži - ili se naručiti kod doktorice podolski na rebro, ili onkološka ambulanta u petrovoj - ili eljuga gore na bukovačkoj - bazična mamografija je ona prva koja se napravi, i na temelju nje doktori dalje uspoređuju nalaze

nadam se da će tvojoj mami biti ok nalaz, nek ode i napravi što treba čim prije
Joya is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2009., 23:56   #33
Quote:
florecita kaže: Pogledaj post
cao svima molim vas za pomoc jer mi je mama ocajna
naime ima 37 godina ima stitnun,anemicna,imala cin I i cin II hpv pozitivan ai ovo zadnje je izlijecila eh prije dva mjeseca otkrili su joj cistu (neznam jel vodena il mesnata) i na uzv su joj napisali ovo


citoloski nalaz iscjedka iz lijeve dojke hemorabicni presipitat i limfociti
u lijevoj axili minorna cisticna area oko 5x4 mm
u obije axile limfonodi desno promjera 15 mm lijevo promjera 11mm
naciniti bazicnu mamografiju .


jel imala neka slicna iskustva i sta preporucujete??
ak sam negdje pogresila ispravite me hvala velika svima
Mama ti mora obaviti navedene preporučene pretrage a ti se smiri i budi jaka jer njoj sada treba tvoja podrška i osijećaj da se može osloniti na tebe. Čisto da te smirim; moja je sestra (36 god) već 4 puta skidala fibroadenome, mama mi je ostala bez prse prije 18 godina (u međuvremenu napravila rekonstrukciju, sad je pravi komad od 63 godine!!!), preživjela menopauzu bez hormonske terapije a svaki put kad ode na markere nalazi su joj sve bolji i bolji. Sve se da riješiti, čak i da je dijagnoza najgora. Tvoja mama ima minornu cističnu areu, minornu draga, znači jaaaako malu a mamografija služi samo da se potvrdi taj nalaz i da se vidi što dalje. Danas su i zahvati na prsima poštedniji nego prije 18 godina, mojoj se sestri ožiljci ni ne vide. Bitno je da ti mama ostane smirena, da se ne živcira oko toga previše (glupo je to za reći, kao da je to lako) jer je stres veliki neprijatelj. Sad joj treba podrška i ljubav cijele obitelji, ne žaljenje, nego baš ljubav. Bit će sve ok, draga, ako je mama riješila HPV, vjeruj mi žena je pobjednik - riješi će i ovo. Pusa objema
dan-zena is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2009., 09:58   #34
Quote:
dan-zena kaže: Pogledaj post
Mama ti mora obaviti navedene preporučene pretrage a ti se smiri i budi jaka jer njoj sada treba tvoja podrška i osijećaj da se može osloniti na tebe. Čisto da te smirim; moja je sestra (36 god) već 4 puta skidala fibroadenome, mama mi je ostala bez prse prije 18 godina (u međuvremenu napravila rekonstrukciju, sad je pravi komad od 63 godine!!!), preživjela menopauzu bez hormonske terapije a svaki put kad ode na markere nalazi su joj sve bolji i bolji. Sve se da riješiti, čak i da je dijagnoza najgora. Tvoja mama ima minornu cističnu areu, minornu draga, znači jaaaako malu a mamografija služi samo da se potvrdi taj nalaz i da se vidi što dalje. Danas su i zahvati na prsima poštedniji nego prije 18 godina, mojoj se sestri ožiljci ni ne vide. Bitno je da ti mama ostane smirena, da se ne živcira oko toga previše (glupo je to za reći, kao da je to lako) jer je stres veliki neprijatelj. Sad joj treba podrška i ljubav cijele obitelji, ne žaljenje, nego baš ljubav. Bit će sve ok, draga, ako je mama riješila HPV, vjeruj mi žena je pobjednik - riješi će i ovo. Pusa objema

hvala ti puno.... neznam nista o ovme a jel puno veliko to??? jel malo??nerazumijem se.... ali ipak hvala za posvecenih par trenutaka... tesko je nemisliti o tome zaista...pored svega ona nije bas smirena -dajdza mi ima karcinom.... pff nije lahko... al se trudim biti happy bar kad razgovaram s njom...pozz svima
florecita is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2009., 13:09   #35
vidi
ja sad prolazim ovo što si ti prolšla
ne znam što dati kažem, jedina za sada sreća je da mi mama nema metastaze na organima, nalazi su uredni od ultrazvuka abdomena
moj savjet je da odmah počne s prehranom koja uništava stanice raka
dakle
ono što ja googlam već mjesec dana

taheebo čaj, zelena glina, nativni propolis, ulje lana

o svemu imaš na forum.hr puno napisano

sretno
__________________
dormit aliguando ius, moritur nunquam
Bože brani je od zla, Boze, kad ne mogu ja
Salji andjele cuvare svoje jer je dusa duse moje
elpidika is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2009., 16:30   #36
Quote:
elpidika kaže: Pogledaj post
vidi
ja sad prolazim ovo što si ti prolšla
ne znam što dati kažem, jedina za sada sreća je da mi mama nema metastaze na organima, nalazi su uredni od ultrazvuka abdomena
moj savjet je da odmah počne s prehranom koja uništava stanice raka
dakle
ono što ja googlam već mjesec dana

taheebo čaj, zelena glina, nativni propolis, ulje lana

o svemu imaš na forum.hr puno napisano

sretno
draga.... jel ti mislis da su ovo znaci "onog" zlocudnog? pfff zelim vas pitat sta mislite jel su ciste male ili velike??? imate gore u mom prvom postu o velicini ali ja nista nerazumijem o tome!!!! ali hvala puno,elpidika zelim da tvoja mama bude dobro i da se skroz oporavi.... pussa svima hvala
florecita is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2009., 08:37   #37
ja ti ništa ne znam, jer nisam stručna osoba, samo pišem osobno iskustvo i očaj

išla je redovno na mamografije, imala je cistu, a na kraju završila s amputacijom dojke i 9LČ, jer je u 1 cisti bio ipak rak, i to valjda neki porgresivan nemam pojma

znam da joj rak nije hormonski i znam da joj je doktor rekao da đto su žene starije to je lakše da ih se lječi i veća je šansa za izlječenje, zbog manjeg rada hormona

smao moja mama nije ni ušla u menopauzu

nemam pojma

znam samo da sam očajna

a tek biopsija pokazuje što je zapravo bilo unutra
__________________
dormit aliguando ius, moritur nunquam
Bože brani je od zla, Boze, kad ne mogu ja
Salji andjele cuvare svoje jer je dusa duse moje
elpidika is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2009., 11:01   #38
elpidika, jako mi je žao za tvoju mamu, i držim fige i iz sveg srca želim da sve bude dobro

postoji ova udruga - ne znam smijem li napisati ovdje - nek moderatorica izbriše ako se ne smije - www.svezanju.hr - obrati se tamo, ili ti ili mama ti, vjerujem da će ti biti od pomoći - to je udruga žena oboljelih od karcinoma dojke ili karcinoma vrata maternice
Joya is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2009., 16:04   #39
budem se obratila
ali iskreno rečeno već mi je dosta čitanja forum.hr
nikad nitko nešto dobro ne napiše niti na 1 topicu o raku
jednostavno zato više nemam snage otvaranja topica o raku

sad sam pregledala alternativno liječnje, gledaš s čime trebam "šopati" mamu, ali ovo stanje gdje svi pišu kako je grozno osobama oboljelim od raka, i onda nakon svakih par desetaka postova netko umre
me je jako bacilo u depresiju

em što mi je mama od savršeno zdrave žene završila kao bolesnik, od njene nevjerice da će izgubiti kosu, s dojkom se već pomirila, od toga da sam ja sad sama invalid(ozljedila sam nogu) i da joj ne mogu pomoći kad joj je najteže, da ću možda i ja morati na operaciju

jednostavno nisam u baš najboljoj psihičkoj situaciji ovih dana

da bar mogu ko' sav pošten svijet otići van i napiti se , ali kad ne mogu ni hodati

iskreno rečeno već mi je dosta svega


od vijesit iz bolnice tipa da postoje 2 vrste kemoterapije i da zdravstvo nema novaca za obje pa većinu bez štele šopaju sa onom starom od koje su lošiji rezultati i kosa odpadne nakon 2 kemoterapije, do toga da je od doktorice majka bila na 5 kemoterapija i kosa joj nije otpala jer njoj laganini daju 9 laganinih, a mojoj mami će spičiti 6 teških

očajna sam

onda još čitam da ljudi umiru usred kemoterapije?????

ne mogu se pojmiti sa situacijom, ne znam ni sama koliko sam noći zaspala plačući, a jedan od najgorih trenutaka mi je bio kad sam joj bila u zadnjoj posjeti prije operacije, kad sam ju ostavljala u bolinci, koliko mi je malo falilo da počnem pred njom plakati

sad još i posao, smanjili nam satnicu, ne znam kako ću uspjet kupovati joj lijekove

samo ovaj nativni propolis će me mjesečno doći 300-injak kuna

ma dosta mi je svega


uvijek se zapitam zašto nema baš postova ljudi koji pišu da su se izliječili od raka?
__________________
dormit aliguando ius, moritur nunquam
Bože brani je od zla, Boze, kad ne mogu ja
Salji andjele cuvare svoje jer je dusa duse moje
elpidika is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2009., 21:27   #40
elpidika strašno mi je žao tvoje mame, i svega što prolazi ona i ti s njom
molim te, obratite se u tu udruge za žene, tamo će vas uputiti dalje, koji lijekovi, koji liječnici, dati puno savjeta, tamo su liječnice, žene koje su to i same prošle, i pomoći će vam
znam da je sad trenutno užasan šok za tvoju mamu i za tebe, ali isplači se, vrišti, trči, izbaci iz sebe, i budi jaka i pomozi mami sada
njoj sada najmanje treba gledati kako ti patiš
budi hrabra, nasmijana i pozitivna, za svoju mamu
svaki novi dan je dobiveni dan, ima smisla boriti se, žene pobjeđuju
nije lako, ali može se,
zato isplači tugu, i digni glavu i bori se skupa s mamom
Joya is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:56.