Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.05.2015., 15:02   #981
Ne znam napamet (nemam Any Video Converter), ali mislim da trebaš staviti obrnuto, odnosno aspect moraš staviti onaj koji stvarno je, a pod video size staviti 16/9.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2015., 17:03   #982
O čemu vi? Ako je video 4:3, valja namjestiti AR na 4:3. Ako je video 16:9, valja AR namjestiti na 16:9. U suprotnom ćeš dobiti ili razvučeni video ili letterbox, a možda dobiješ i premršave ljude ako program ne zna raditi s letterboxom.
Svet0zar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2015., 17:50   #983
...otkuda ti filmovi? Pretpostavljam da imaš problem sa cinemascope filmovima... kaj nemreš na Philipsu ručno forsirati aspekt? Probaj učitati u mkvmerge pa forsirati aspekt mkv kontejnera, možda upali...
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2015., 17:59   #984
Quote:
Svet0zar kaže: Pogledaj post
O čemu vi? Ako je video 4:3, valja namjestiti AR na 4:3. Ako je video 16:9, valja AR namjestiti na 16:9. U suprotnom ćeš dobiti ili razvučeni video ili letterbox, a možda dobiješ i premršave ljude ako program ne zna raditi s letterboxom.

Problem je što njegov plejer ne hendla dobro AR (sve prikazuje kao da je 16:9). Rješenje je ono što sam napisao (treba video biti 16:9, a slika u njemu letterboxana ili pillarboxana).
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2015., 18:10   #985
Aha, njegov TV reproducira 2,35:1 i ostale AR šire od 16:9 kao da su 16:9. Čudno, svaki bi se iole kvalitetniji uređaj trebao snalaziti u tome i automatski prilagoditi prikaz dodavanjem letterboxa. Rješenje ne mora biti ono koje si napisao, kolega, možda se može forsirati AR bez prekodiranja, a ako ne može, onda ostaje ovo što si napisao. Međutim, to traje određeno (dugo) vrijeme ako se želi dobiti natrag kakva-takva kvaliteta slike i zvuka.
Svet0zar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2015., 23:33   #986
Sve će to postati besmisleno nakon dva prekodiravanja...ili se treba priviknuti na izduženu sliku ili uzeti vanjski plejer...ja imam isti problem na sat prijemniku, rješenje je da stavim rezu 1080 a aspekt 4:3 letterbox i - riješeno...

Zadnje uređivanje MytByte : 14.05.2015. at 00:18.
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2015., 09:13   #987
Reprodukcija i problematika USB portova-titlova na TV-ima i ostalom

Televizor mi ne podržava promjenu formata na playeru, zvao sam i službu za korisnike i rekli su mi da taj model to nema (za tv programe se format naravno može mijenjati). Inače ako gledam film preko recievera Evo tv-a, sa formatom filma je sve ok, no problem je u tome što taj reciever ima isto neku glupost (i tu sam zvao službu za korisnike, rekli su mi da znaju za to) po kojoj svaki film koji traje dulje od 2 sata i dvije minute jednostavno odreže i prestane emitirati. Zato sam i pitao koji converter može konvertirati film da praktički "nalijepi" originalan format filma u format 16:9.
ObiWanKenobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2015., 13:42   #988
Imam dva tv-a Toshibu i philips i obadva očitaju USB kad ga prikopčam ali uopće ne očitavaju video koji je na njemu. Pojave se samo mape za muziku i slike.
Kako ću riješiti taj problem?
MisTEr FrEEzE is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2015., 14:03   #989
O kojim tocno modelima TV-a se radi, koji nastavak imaju ti filmovi .avi; .mp4 ili .mkv
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 19:06   #990
Tv je toshiba xv635d (philips ne znan koji je) a videa su avi
MisTEr FrEEzE is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 19:46   #991
Dali je USB stick formatiran u FAT32 ili u NTFS-u.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2015., 17:07   #992
FAT32
MisTEr FrEEzE is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 20:29   #993
Pozdrav.
Nisam sigurna pišem li u dobru temu,ali evo.
Uglavnom,kupila sam novi TV - "Grundig 55VLE8472BH 3D Full HD LED MPEG4 "
i ne želi mi spojiti potpuno ispravan hard disk od 300gb na tv.
Zna li netko možda zašto?
TSun is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 21:14   #994
Na TV-u imate tri USB ulaza, jeste probali na sva tri, probajte neki drugi vanjski HDD.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2015., 14:27   #995
Quote:
Dino007 kaže: Pogledaj post
Pokušavam napraviti da mi proradi USB na TV-u. Da li je ovo siguran put za to napraviti. Hvala!
LG USB Port Hack
na ld450 provjereno radi, samo treba imati pravi daljinski!

sad me zanima, ako upgradeam firmwire, da li će to i dalje raditi?
9009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2016., 00:15   #996
Pozdrav, kupio sam prije mjesec dana tv LG32LF5800, do jučer je sve radilo odlično, a sad primijetio kad reproduciram filmove sa usb uređaja kod nekih "intenzivnijih" scena, npr. oluja, valovi, kad je zvuk intenzivniji dolazi do šumljenja, krčenja.. Ne znam što napraviti, inače koristim produžni za usb, probao sam ubaciti usb u drugi port ali je isto, probao sam drugi usb uređaj iskorostiti isto nema promjena, i probao sam ubaciti usb bez produžnog, nema promjene, ima možda netko neku ideju što bih još mogao probati? Hvala
__________________
Neke se stvari ne mogu kupiti novcem.
futzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2016., 14:37   #997
Provjeri si zvučnike od TV-a tj vidi da li krče kad pojačaš na relativno glasno...a može biti i do loše kodiranog zvuka...sigurno nema veze s USB-om...
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2016., 19:14   #998
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Provjeri si zvučnike od TV-a tj vidi da li krče kad pojačaš na relativno glasno...a može biti i do loše kodiranog zvuka...sigurno nema veze s USB-om...
Sad se osjećam kao budala, provjerio sam film na kompu i skužio da na kompu zvuk uopće ne radi, digao sam frku da je televizor, a nisam provjerio kvalitetu filam

Pokrenuo sam test zvuka na televizoru, odradio ga je savršeno i danas sam pogledao drugi film koji je radio besprijekorno...
__________________
Neke se stvari ne mogu kupiti novcem.
futzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2016., 23:14   #999
Pozdrav, imam TV LG 32LF510B i problem sa usb i titlovima.

Stavila sam isti naziv filmu i titlu, samo sto sam na film dodala .mkv, a na titl .srt

Kad pustim film na tv-u i dalje ne prikazuje titl, a vidim da mi u nazivu filma stoji .mkv.avi
Mislim da ne bi trebalo oboje da pise, ne znam sta da uradim..
Liky1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2016., 10:32   #1000
izbriši to .mkv
DelmatST is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:18.