Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.01.2016., 18:17   #1521
Quote:
donktard kaže: Pogledaj post
Svaka čast ako možeš detaljno primjetiti i opisati razliku između prvog i tristotog sata sviranja kabla. Ja osobno da moram čekati tristo sati da mi kabel bolje zvuči bi se vjerojatno prije objesio na neku vrbu. Stvarno mi nije jasno, zašto proizvođači ne usviraju te kablove nego ja moram čekati?
Ne moraš biti audiofil da bi to skužio, ali da se već bolje čuje primijeti se i na početku. Kada je riječ o slušalicama, mogle bi se vlastite bežične slušalice donijeti u dućan i probati koji od tih kabela s ovakvim konektorima.



konjokradica is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 22:33   #1522
Quote:
konjokradica kaže: Pogledaj post
Govorim iz prve ruke, a kabeli ne sviraju isto tek kad su kupljeni i nakon 300 sati sviranja, s time da kabeli daju bolji, čišći, puniji i prirodniji zvuk.

Bowers & Wilkins je još bolji, ako imaš para. http://www.ronis.hr/bowers-wilkins/slusalice/2174/

Iako jako cijenim Bowers, slušalice su im ipak malo precijenjene. Sa zvučnicima je već druga stvar, tu su majstori i teško da ima itko ravan.

Moja preporuka svima je poslušati nešto iz audio technica asortimana, sonus art ima jako velik broj njihovih modela koji se mogu probati. Ja sam ih dosta modela slušao i sve su zvučale dosta kvalitetno

Grado je vrh
__________________
Perfection
Pistons4ever is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2016., 23:18   #1523
nikako mi ne uspijeva pronaci bezicne slusalice sa opcionalnim spajanjem preko kabela.
naime, namjera je doma ima stanicu i slusat/gledat tv bezicno.
a kada odem na posal, pristekat se kabelom na radno misto.
ako nema nista kvalitetno ranga 100eura, onda prelazim na iskljucivo kabel.
naglasak je na udobnosti i koliko toliko cistom zvuku.
(on-ear, ne treba over-ear)
(ovi raniji prijedlozi me se nisu nesto dojmili zasad, pa ako ima jos neki prijedlog ili ako netko zna za neke koje spadaju pod moje potrebe - bilo bi super)

da. takodjer sam razmisljao o bluetooth modelima, no onda moran i neki bt transmitter iz tv-a, sto mislim da i nije bas neka kvalitetna opcija. :/
(ako sve propadne, idem na neku opciju poput akg 619dj, ili q460 - taj neki djir)
__________________
asd
dmestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2016., 13:37   #1524
Pozdrav, može neka preporuka sluški za komp do 100kn? Što se dizajna tiče preferiram one veće (kao na slici što sam linkao) što prekriju cijele uši hvala!

ibme74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 18:29   #1525
Nekada davno tata je imao Koss slusalice. Bile su fenomenalne.
Ima li netko kakave Koss slusalice novije generacije? Kakve su?
Moza kakav savijet ili misljenje?
Hvala
Angelbyu is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2016., 12:05   #1526
Koss Porta Pro izgledaju najbolje po grafu a i dobro su ocjenjivane.
donktard is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2016., 12:29   #1527
najbolji odgovor ces naci na head-fi forumu za te slusalice ,jer kod nas nisu popularne ,a i nismo tolki audiofili ko tamo da znaju u sitnicu razlike koje ce te zanimati
thesufferingman is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2016., 07:42   #1528
Quote:
Angelbyu kaže: Pogledaj post
Nekada davno tata je imao Koss slusalice. Bile su fenomenalne.
Ima li netko kakave Koss slusalice novije generacije? Kakve su?
Moza kakav savijet ili misljenje?
Hvala
Ja imam ksc75 i portapro. Na ksc75 sam pripasao nosac za na glavu (neznam kako da kazem na hrv, headband) pa vise nisu clip-on. Jako sam zadovoljan njima, pisao sam na temi. Cak sam i napravio svoju verziju popularnog kramer moda na njima. Portapro manje vise iste slusalice, takodjer jako zadovoljan. Koristim ih uglavnom za biciklu jer su otvorene i ne izoliraju vanjske zvukove. Platio sam cca 13tak $ ksc75 a 22/23 $ portapro. Obje debelo vrijede tih novaca.

Poslano sa mog LG-D802 koristeći Tapatalk
__________________
Pride is all very well, but sausage is a sausage.
Welcome to terrordome...I'm your host the friendly neighborhood baritone
aspirin is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2016., 18:20   #1529
Quote:
aspirin kaže: Pogledaj post
Ja imam ksc75 i portapro. Na ksc75 sam pripasao nosac za na glavu (neznam kako da kazem na hrv, headband) pa vise nisu clip-on. Jako sam zadovoljan njima, pisao sam na temi. Cak sam i napravio svoju verziju popularnog kramer moda na njima. Portapro manje vise iste slusalice, takodjer jako zadovoljan. Koristim ih uglavnom za biciklu jer su otvorene i ne izoliraju vanjske zvukove. Platio sam cca 13tak $ ksc75 a 22/23 $ portapro. Obje debelo vrijede tih novaca.

Poslano sa mog LG-D802 koristeći Tapatalk
Zahvaljujem.
Angelbyu is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2016., 10:18   #1530
Lijepi pozdrav,

AUDIO TEHNICA AX1iS
AUDIO TEHNICA AX3iS
BEYERDYNAMIC DT-235
JBL T300A

zanima me ako itko ima iskustva s nekim od ovih slušalica (neka podijeli) ili ima neki drugi prijedlog. Naime, tražim slušalice koje su prije svega udobne i lagane (ništa preglomazno), za slušanje glazbe. Cjenovni rang mi je do 400 kn.

Hvala
__________________
Associazione Calcio Milan
Lionel10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2016., 21:04   #1531
Pa zar nitko nema neko iskustvo ili saznanje za neke od ovih slušalica ili možda da preporuči neke u tom cjenovnom rangu?

razmišljao sam i o AKG K 511?

Dakle, bitno mi je da su lagane i udobne, naravno što kvalitetniji zvuk. Naime, čitao sam da je to sve tu negdje, ali opet mislim da su sigurno neke malo bolje od drugih.

Pa, evo eksperti molim vas pomozite.
__________________
Associazione Calcio Milan
Lionel10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2016., 21:58   #1532
http://www.head-fi.org/products/category/headphones

Evo, pa navali na recenzije. Teško ćeš nać nekog, pogotovo ovdje tko se susreo sa svim tim modelima i može ti preporučit neki specifični. Ja ti jedino mogu reći po freq response grafu (ako ga nađem) od navedenih slušalica jel išta valjaju, pa shodno tome ove Beyerdynamic nikako ne preporučam.
donktard is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2016., 22:07   #1533
Quote:
donktard kaže: Pogledaj post
http://www.head-fi.org/products/category/headphones

Evo, pa navali na recenzije. Teško ćeš nać nekog, pogotovo ovdje tko se susreo sa svim tim modelima i može ti preporučit neki specifični. Ja ti jedino mogu reći po freq response grafu (ako ga nađem) od navedenih slušalica jel išta valjaju, pa shodno tome ove Beyerdynamic nikako ne preporučam.
a ništa, budem ovdje onda čitao, ma da vidim za neke ni nema recenzije.
hvala u svakom slučaju
__________________
Associazione Calcio Milan
Lionel10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2016., 00:18   #1534
pozdrav
stigle akg k451.
jako male i simpaticne.
nakon par sati zvuka malo mi se glava privikla (a i usi / sluh)
odluka je pala na njih radi "efikasnosti". a i sjetio sam se jednog gdjurinog komentara od prije godinu, dvije kad sam prvi put krenuo u potragu za bezicnim slusalicama.
pa sam odlucio na nekaj malo, kompaktno, sa solidnim reviewovima. (narucene su prek amazona za 47funti, stigle u roku od 10ak dana)

no imam jednu zamjerku. lijeva slusalica nekako moze uvatiti vakuum, a desna ne moze.
u prijevodu - kada na lijevu stavim ruku i pritisnem preko jastucica - samo zbijem zrak i ne vrati se instant (jastucicu treba neko vrijeme da se napuse), a na desnu procuri negdi i vrati se istim putem - jastucic se odma napuse (nisam naisao gdje curi).
kako bi trebalo uopce biti? (znam da ne bi trebalo drugacije na svakoj)
ima netko ideju o cemu se radi? =) mozda los prihvat jastucica? da ih pokusam skinuti i ponovno staviti?

sad malo o slusalicama:
negativno - jako plasticno i krhko izgledaju.
plastika na vanjskoj strani slusalica je jako cudna i "klapava" (ne znam stvarno kako da objasnim ovo).
plastika izgleda jako cheap, pogotovo ovdje di se kabel usteka u slusalice - jako losa obrada.
inace. uz slusalice sam si pripremo i pokoji flac album (novi Muse te jazz kompilacija)... solidna razlika u odnosu na sve dosad slusano isprobano. (na mbp retina se slusa trenutno)
ne stiscu mi previse usi. no morao sam ih rasirit skroz da mi stanu na glavu. malo mi se griju usi (no temperatura ne raste, vec stane... tako da brzo zaboravin - no kad skinem slusalice - malo cutin mokre usi, nista kriticno).
relativno su udobne i mislim da mi nece smetat 8-10 radnih sati (citaj: s pauzicama) na glavi.
izolacija je jako solidna. put mene je bolja nego put vani (kad se malo pojacaju).
na mbp mogu bit preeeglasne. cijelo popodne i vecer san na 2 crtice (od 16)
sutra ide test na poslu (u prostoriji s 10ak drugih ljudi) a u petak putujem za oslo, pa ce biti testirane i na aerodromima i u avionu.
__________________
asd
dmestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2016., 12:17   #1535
Imam averziju prema on-ear slušalicama, baš sam nedavno probao beyerdynamic DTX300p i jastučići imaju sličan dizajn kao na tim tvojima, stoje na ušima nekako mlitavo, malo ih pomakneš zvuk se mijenja za 300%, nikako ih namjestit, a još ako imaš neke kaj te čvršće stisnu na uši ne možeš ih nosit dugo jer ti drobe ušne školjke. Vjerojatno bi ti oba jastučića trebali stvarati "pritisak", probaj reklamirat ako si u mogućnosti.
donktard is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2016., 18:57   #1536
Pozdrav ekipa, kupio nedavno ATH-AVC500, slusalice su odlicne aluminijsko kuciste, kad ih skinem ne cujem bas da su zatvorene jer se poprilicno cuje zvuk. Ali zasad se ukucani ne zale, mekane su i udobne nakon sati i sati nosenja.. Isprobao sam razne zanrove muzike. I zaista zvuk je po meni jako dobar, basevi su jaki, ali ne prejaki da bi prigusili ostale pozadinske zvukove, dobio sam i adapter konektor 6.3mm nisam ih jos doduse isprobao na liniji. Medutim zanima me dali je za njih isplatljivo
uzeti neku rabljenu zvucnu do cca 200-250kn ili da se zadovoljim sa integriranom na maticnoj ? Pa eventualno kad jednog dana kupim neke "bolje, skuplje" ?
devaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2016., 11:29   #1537
malo sam vidio specifikacije bolje ces proci ako uzmes neko dac konverter pojacalo tipa fiio 7 najmanje pa nadalje nego ici na jeftinu asusovu zvucnu
thesufferingman is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2016., 07:19   #1538
Quote:
Lionel10 kaže: Pogledaj post
Pa zar nitko nema neko iskustvo ili saznanje za neke od ovih slušalica ili možda da preporuči neke u tom cjenovnom rangu?

razmišljao sam i o AKG K 511?

Dakle, bitno mi je da su lagane i udobne, naravno što kvalitetniji zvuk. Naime, čitao sam da je to sve tu negdje, ali opet mislim da su sigurno neke malo bolje od drugih.

Pa, evo eksperti molim vas pomozite.
Baci oko na koss modele sta sam spomenuo. On ear, jako lagane i meni super zvuce..

Poslano sa mog LG-D802 koristeći Tapatalk
__________________
Pride is all very well, but sausage is a sausage.
Welcome to terrordome...I'm your host the friendly neighborhood baritone
aspirin is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2016., 20:31   #1539
Molio bih informaciju tko sve koristi Kleer tehnologiju u slušalicama. I naravno tko ima najpovoljnije bežicne na toj tehnologiji a da su dostupne kod nas? Znam da Senhenniser ima par modela ali ništa ispod 1500 kn. AKG također. Možda netko zna neku alternativu?

Poslano sa mog HTC One_M8 koristeći Tapatalk
TomC is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2016., 10:27   #1540
Quote:
aspirin kaže: Pogledaj post
Baci oko na koss modele sta sam spomenuo. On ear, jako lagane i meni super zvuce..

Poslano sa mog LG-D802 koristeći Tapatalk
Pa baš ih gledam malo...a jel to udobno, ovaj dodatak sa strane? recimo gledam ove porta pro

Edit: e da, jel netko upoznat sa brandom sol republic i njihovom kvalitetom?
__________________
Associazione Calcio Milan

Zadnje uređivanje Lionel10 : 13.02.2016. at 10:56.
Lionel10 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:11.