Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.10.2005., 22:52   #21
Quote:
brzi kaže:
sad se i to rješava, na svakom ćošku stoje oni mjerači i dovikuje se "..malo desno, još malo...." iako su oni prvi rokovi odavno probijeni mislim će se to ubrzo dovršiti...
Treba dosta toga nadoknadit...

Čuo sam anegdoticu iz Gorice, kada su tražili jedan izvod iz katastra, dobili ga odmah, uredno fotokopiran, no pisan ručno, krasopisom. Onda su na dnu, iznad potpisa, pročitali: "kraljevski nadmjernik"...
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2005., 10:05   #22
bio sam u gruntovnici i odmah s vrata vidiš hrpu prastarih knjiga na kojima pišu godine - 1924, 1925, 1926 i tako redom...

jučer sam vidio mjerače da idu prema Plesu. znači li to da su Goricu premjerili
__________________
sitna duša, sitno zadovoljstvo
brzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2005., 01:15   #23
Re: Re: Velika Gorica

Quote:
mobyXXL kaže:
bratić mi tam živi točnije u Galženici u neakvoj zgradurini
Tvdi da je to grad a ja tvrdim da je *****. Jednom smo išli autom, vozio sam ga od bake koja živi blizu mene tj u Gornjoj Dubravi pa tam. Bio je petak popodne Pas mater sat i kusur mi je trebalo a vozim uvijek iznad ograničenja. A kaj da velim osim gužve, gužve i još gužve Ak nemaš auto onda se navikni na poluraspadnute buseve Pakistan-like i enđoj 40 min vožnje od Gl. Kolodvora do Gorice A susjedi u zgradi živa koma. Stalno se netko dere, buči, prespaval sam par puta tam i jebome pas nikad nebi živel u zgradi a kamoli u Gorici. A tek kad avion preleti u 6 a.m 20 metri iznad zgrade ...
seres ga ono......makismalno.........

a na kaj tek dubrava lici onda
 
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 13:26   #24
Velika Gorica - stanovi

Evo odlucio sam pokrenuti zaseban topic posto googlajuci ne nalazim nikakav forum koji bi se bavio stanovima u Velikoj Gorici... Nesto malo se spominju Velikogoricki stanovi u topicu "Novogradnja Zagreb" ali to bas nije od puno koristi...

Eto da zapocnem temu, posto sam i sam u potrazi stana, gdje se i po koliko sta moze kupiti.

Do informacija sam dosao sam, ako netko imam kakve dodatne informacije molim neka napise, to i je svrha ovog topica!

90 i nesto stanova na kraju Slavka Kolara (Kurilovec): prodaje ih investgamma, cijena je 1700-1800 eur/m2. U cijenu stana NIJE uracunata garaza (ispod stana) koja je UVIJET za kupnju stana. Barem tako kaze Tomislav koji je kontakt na oglasnoj ploci na gradilistu. Garaza je dodatnih 10.000 eur. Ovisno o placanju, stan se moze dobiti od 1650e (cash) do 1730e (50% odmah, 50% prilikom useljenja). Sve mi je bilo OK dok mi nije rekao da se garazno mijesto dodatno placa 10.000 eur.

Tri crvene zgrade izmedu bana Josipa Jelacica (Kurilovec) i Tesline ulice - 1700e/m2, svi slobodni stanovi su vece kvadrature (55 i vise m2) i u potkrovlju. Nazvao i drugo me nije zanimalo, ne hvala.

Visoki brijeg: Tamo sam dobio informaciju da se grade neki stanovi ali najmanji stan je 50m2 i cijena je 1950e/m2, to su luksuzni stanovi. Uz stan ide i grijana garaza koja je 50% cijene stana Ne znam da li je uvijet ili ne, nije me zanimalo uz ove cijene ko da su u Parizu

Pitanje je gdje se moze kupiti neki manji stan u VG po cijeni koja je adekvatna hrvatskom standardu?
ThunderXYZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2008., 17:17   #25
Veky ja sam u istoj situaciji ali još nisam ništa išao gledati tako da ću te redoviti čitati!
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2008., 10:31   #26
...nedavno smo odlučili prodati stan u VG koji je u našem vlasništvu od prvog dana, ali nam VG više ne odgovara kao lokacija, jer nas je život jednostavno odvukao na drugu stranu....

...uglavnom....naselje 8.mart, danas je to Zvonimirova ulica, zgrada s dva ulaza,4 lifta, stan 40ak kvadrata, pogled okrenut prema glavnoj ulici.

Proteklih desetak godina u stanu su boravili podstanari, potrebno je sitno adaptiranje (farbanje, zamjena pločica i lickanje). Još uvijek nisam donio odluku da li da to napravim sam ili da jednostavno s ozbiljnim kupcem dogovorim spuštanje cijene za iznos adaptacije. Čak mi se ovo drugo i čini logičnije, jer kako ja mogu znati kakve pločice ili kakvu boju zidova želi novi vlasnik....

I još jedna bitna informcija. U tijeku je ishođenje vlasničkog lista, u gruntovnici tvrde da je to gotovo za cca 60 dana, 20ak je već prošlo....

Tereta nema, vlasništvo je 1/1.

U agencijama s kojima sam kontaktirao tvrde da je to trenutno jedna od najtraženijih, najprodavajinih i najatraktvinijih lokacija u VG.

Odlučio sam se za prodaju mimo agencije, jer za proviziju koju oni uzimaju i prodavatelju i kupcu, stan se može dovesti u pic-pic stanje.

Za sve detalje može na PM.

LP
robson is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2008., 22:28   #27
1800-1950 € za goricu, 15 km od zagreba

:krizase:

ja sam za te pare kupila stan u zagrebu puno blize poslu
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2008., 16:19   #28
>Atlantis: Da, tako je to.

Svatko tko prodaje stan tvrdi i uvjeren je da je bas njegova lokacija najbolja. Svatko ce ti reci za stan u Velikoj Gorici da je to bolje od Zagreba, da nema guzvi a da ti je Zagreb opet blizu. Onda trazis stan u Velikoj Mlaki (izmedu Zagreba i Velike Gorice, do nedavno selo). Opet slicno: "to ti je najbolja lokacija, Gorica i Zagreb su ti blizu a ne zivis u guzvi grada, imas mir...". A najbolji primjer od svega mi je Odra i njihovo "eko" naselje, "u mirnom dijelu zagreba, bez strke i buke". Zele to prikazati kao neko elitno naselje, a odra je i dan danas SELO i nista drugo, kao i ostala sela oko Velike Gorice i Zagreba. Ali eto, tamo je kvadrat oko 2000 eur ako se ne varam, ipak je to nova urbana sredina
ThunderXYZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2008., 12:27   #29
zanima me koliko ih je prodano u odri u tom super elitnom naselju... mozes se seoskim turizmom tamo baviti, mozda iznajmljivat doticni apartman u najekoloskijoj zgradi na svijetu
gagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2008., 14:16   #30
Ima još jedan moment. U gorici ti je nemoguće dobiti građevinsku dozvolu.
Znaš kada se kaže mito i korupcija. u gorici ti je mito i mito i mito i nikada im nije dovoljno. Ako nije ta priča onda nije još na redu, nije još na redu, nije još na redu, nije još na redu i svako ovo ponavljanje je jedna godina...
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 09:36   #31
Eh da ima još jedan moment. Stare zgrade se isto tako teško prodavaju jer pola njih nema sređene papire pa stan ožeš kupiti samo za gotovinu a ne na kredit banaka...
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 14:32   #32
>Demosten: Da, to je sve istina sto si napisao. Gledao sam par starogradnji i samo je jedan lik imao vlasnicki list, dok ga svi ostali nisu imali. Drugi problem starogradnje je, po meni takoder bitan, sto nema osiguranog parkirnog mjesta. A vecina starogradnje je negdje oko centra. Ajde, jos se u VG mozes negdje parkirati, ali tesko da ce oko zgrade biti parkirnog mjesta, pa moras parkirati par stotina metara dalje. A bojim se zamisliti kakvo ce biti stanje nakon par godina ako se vec sad osjeti guzva u VG.

Novogradnja uvjetuje parkirno mjesto, jel njima i grad to uvjetuje.
ThunderXYZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 14:02   #33
Quote:
Veky.VG kaže: Pogledaj post
Novogradnja uvjetuje parkirno mjesto, jel njima i grad to uvjetuje.
Mislim da da. Ne pamtim da to piše u novom zakonu... Trebao bih pogledati...
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 14:03   #34
Quote:
demosten kaže: Pogledaj post
Mislim da da. Ne pamtim da to piše u novom zakonu... Trebao bih pogledati...
Meni je tako rekao tip iz invest game... A i istina je, ne mozes naci novogradnju a da ne dobijes parkirno mjesto! To je super...
ThunderXYZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2008., 02:51   #35
Quote:
demosten kaže: Pogledaj post
Mislim da da. Ne pamtim da to piše u novom zakonu... Trebao bih pogledati...
mislim da ti ne vrijedi gledati zakon. uvjete građenja propisuje odgovarajući dokument prostornog uređenja. kako gorica ima GUP tamo bi trebao gledati...
__________________
sitna duša, sitno zadovoljstvo
brzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2008., 03:01   #36
Quote:
Veky.VG kaže: Pogledaj post
.....
ako sam dobro skužio stan od 50 m2 ti je prevelik. kako već par godina pišem na ovom forumu u vezi nekretnina ovo te moram pitati.

koji će ti, s oproštenjem, kurac stan manji od 50 m2?

ako si veći ne možeš priuštiti bolje ti je ništa ne kupovati barem još godinu dana. zajebi one priče da ćeš sada kupiti manji stan pa za par godina veći. pogotovo sad kada se napokon cijena počela normalizirati i kada se počela osjećati razlika u cijeni novogradnji i starogradnji...može ti se vrlo lako dogoditi da sad uletiš u neku "povoljnu" kombinaciju i da za 5 godina skužiš da si na njoj spušio 20.000€...
__________________
sitna duša, sitno zadovoljstvo
brzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2008., 12:12   #37
Quote:
brzi kaže: Pogledaj post
..pogotovo sad kada se napokon cijena počela normalizirati i kada se počela osjećati razlika u cijeni novogradnji i starogradnji...može ti se vrlo lako dogoditi da sad uletiš u neku "povoljnu" kombinaciju i da za 5 godina skužiš da si na njoj spušio 20.000€...
Cijena u gorici neće jako puno fluktuirati sve dok se ne počne izgrađivati onaj dio između rakarja i gorice. Do tada ja ne očekujem neke potrese na tržištu u gorici...

(jedino ako nam cijela cržava skrahira ali onda me brine koliko košta krumpir a ne stan)
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2008., 14:15   #38
Quote:
brzi kaže: Pogledaj post
koji će ti, s oproštenjem, kurac stan manji od 50 m2?
Pa da, s oprostenjem, boli te kurac - zivim u njemu.

Gdje si ti shvatio da je meni stan od 50 m2 PREVELIK? Ja sam napisao da trazim stan od oko 50 m2. To ne znaci da ja ne zelim 60 m2 ili veci, dapace. Sve u svemu, prema trenutnoj cijeni stana mogu si i zelim priustiti stan od oko 50m2 a ako udem u neki bolji deal onda i veci. Skromnih 10 kvadrata vise kosta cca 16.000 eura. Ako je stan losije rasporeden, isti stan od recimo 60 moze nuditi kao i stan od recimo 50 kvadrata.

To sto cu i kako s svojim novcima, s oprostenjem, boli te kurac.
ThunderXYZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2008., 14:44   #39
Ajmo dalje pokušati bez vulgarizma.
Hvala lijepa.
laella is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2008., 18:02   #40
Quote:
Veky.VG kaže: Pogledaj post
Gdje si ti shvatio da je meni stan od 50 m2 PREVELIK?
shvatio sam iz tvog prvog posta jer si bio ironičan na ponudu stanova od 55m2, kao da ima neke razlike između 50 i 55 kvadrata...

šta si se odma propeo na zadnje noge?

ako živiš u stanu od 50 m2 ne razumijem kaj će ti isti takav?
__________________
sitna duša, sitno zadovoljstvo
brzi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:01.