Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.01.2011., 22:49   #3701
ABA... ne želim riskirat s matematikom... al se premišljam u vezi biologije, dal da ju izbrišem ili ne, jer nisam sigurna da li mi ona uopće nosi neke dodatne bodove iako mi ne treba za nijedan fakultet, a mala je mogućnost da ću ju napisati bolje od psihologije.
__________________
Neprijateljima treba neprekidno opraštati, jer je upravo to ono što ih najviše ljuti.
lampy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 23:37   #3702
Quote:
lampy kaže: Pogledaj post
ABA... ne želim riskirat s matematikom... al se premišljam u vezi biologije, dal da ju izbrišem ili ne, jer nisam sigurna da li mi ona uopće nosi neke dodatne bodove iako mi ne treba za nijedan fakultet, a mala je mogućnost da ću ju napisati bolje od psihologije.
Ni ja. Ne znam ni jel mi eng pametno pisat A, šta ako dobijemo neku glupost u eseju i ja ne budem imala inspiracije napisat 250 riječi? :S
Ni ja ne pišem biologiju, traže ili to ili psih. Bolje ću ovo pošteno naučit nego bez veze i jedno i drugo.
Provincijalka-0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 23:58   #3703
Ma tak sam i ja rekla i izbacila biologiju. Pametnije se za psihologiju dobro spremiti i pobrat dobru ocjenu nego učiti za oboje bespotrebno i oduzeti si puno vremena ( jer biologija zahtijeva puno vremena. Što se tiče engleskog, bolje ti je uzeti višu razinu jer ti se onda preračunava u nižu, budući da erf nižu traži, pa dobiješ više bodova i automatski si u prednosti. Za esej se nemoj brnuti. 250 riječi je zaista malo i da se napisati. Jedino ako mi stave sport -.-'... kao što je bilo prošle godine. Mislim da je bolje staviti neku univerzalnu temu za koju svi znaju nešto napisati, ali ja o tome, nažalost, ne odlučujem. To je jedino vatreno krštenje jer ne znaš kakva bi tema sastavka mogla biti.
__________________
Neprijateljima treba neprekidno opraštati, jer je upravo to ono što ih najviše ljuti.
lampy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 00:53   #3704
U svakom slučaju bi stavili fakultete po prioritetima, ne?
I mislim da su se ljudi dosada već mogli odlučiti što zaista žele upisati... Pa čemu onda brige oko toga upadamo li automatski ili ćemo u zadnji tren moći odlučivati gdje želimo...?

Btw lampy ja sam također odlučila izbaciti bios i posvetiti se psih. Lakše je, a meni i zanimljivije

I kinder penguin imaš odličaaaan avatar
__________________
The trick is to keep breathing.
surpassing is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 08:38   #3705
Quote:
lampy kaže: Pogledaj post
Što se tiče engleskog, bolje ti je uzeti višu razinu jer ti se onda preračunava u nižu, budući da erf nižu traži, pa dobiješ više bodova i automatski si u prednosti.
moram te ispraviti tako smo i mi mislili, da će se preračunavati i da će biti više bodova. na kraju se puno ljudi iznenadilo, jer evo uzmimo za primjer erf. ako imaš 100% iz engleskog na višoj razini, dobila si maksimalan broj bodova, tj. 200 ak se ne varam. a ako si pisala nižu razinu i imaš 100% možeš dobiti maksimalno 160 bodova, bez obzira na to što erf zapravo i traži nižu. tako da se ne preračunava viša razina u nižu, nego niža u višu. zato, svakako nemojte uzimati nižu razinu. viša stvarno nije teška, za esej sam i ja mislila kako ću, ali kad sjednete tamo i znate da vam sve ovisi o tom, ma smislite ćete po tri argumenta za i protiv makar bila riječ i o sportu
pilsner is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 11:19   #3706
Ma znam da se nešto preračunava pa smo u prednosti ako pišemo višu, uglavnom, pišite višu.
__________________
Neprijateljima treba neprekidno opraštati, jer je upravo to ono što ih najviše ljuti.
lampy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 11:24   #3707
Quote:
lampy kaže: Pogledaj post
Ma znam da se nešto preračunava pa smo u prednosti ako pišemo višu, uglavnom, pišite višu.
Sad je svejedno gotovo,što je prijavljeno, prijavljeno je
Lampy, gdje si ti na faceu?
Provincijalka-0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 11:38   #3708
Da gotovo je sad

Dodala sam ja tebe, ako jesi to ti, ako nisi probaj me naći preko mail-a il mi daj svoj pa ću ja tebe.
__________________
Neprijateljima treba neprekidno opraštati, jer je upravo to ono što ih najviše ljuti.
lampy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 02:52   #3709
Offtopic ste, pa s tim i ja, al nema veze. Trenutno.

Ne znam kakve to koordinatore imate, al Mornar sam je izjavio da ove godine sistem sve obrađuje sam i odmah izbacuje gotove rezultate, zato morate postavit fakultete po prioritetima. Pisala sam maturu prošle godine, znam iz prve ruke da su ljudi držali i po 30-40 mjesta na različitim fakultetima samo da sebi hrane ego kak su upali na svih 40 studija i onda upisali 41. izbor sa svoje liste. Ove godine nema takve zajebancije.
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 20:22   #3710
Ja smatram svejedno da bi ipak trebala postojati mogućnost nekog odabira. Preispitat ću o tome svoju ispitnu koordinatoricu detaljno sutra ipak.
__________________
Neprijateljima treba neprekidno opraštati, jer je upravo to ono što ih najviše ljuti.
lampy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 15:55   #3711
Mhm, mogućnost odabira je slaganje osobne liste.
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 19:16   #3712
uopće nisam skužila ovu temu jeeeej!! meni je logopedija 4. izbor nakon medicine zg,os,ri. izborni psih i bio. bolje da pišem oboje i što napišem bolje mi se boduje, a znam da mogu oboje učit pa nije greda. ABA inače.
nego, logopedija. ajde malo-razbacajte mi se logopedi! šta kasnije-moraju li mi pacijenti nužno biti mentalo oštećene osobe, a time i najčešće djeca? mogu li radit sa ljudi koji imaju blage probleme puput mucanja, dislexije, disgrafije? Ne znam koliko sam spremna posvetiti život liječenju tako problematične djece, strah me je da neću moći zbog toga što sam presenzibilna. a jako me zanima.
i još nešto, nitko mi ne može odgovoriti kolika je cca. plaća logopeda
__________________
my ignorance amuses me.
bubblegum_lina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 19:27   #3713
Quote:
bubblegum_lina kaže: Pogledaj post
uopće nisam skužila ovu temu jeeeej!! meni je logopedija 4. izbor nakon medicine zg,os,ri. izborni psih i bio. bolje da pišem oboje i što napišem bolje mi se boduje, a znam da mogu oboje učit pa nije greda. ABA inače.
nego, logopedija. ajde malo-razbacajte mi se logopedi! šta kasnije-moraju li mi pacijenti nužno biti mentalo oštećene osobe, a time i najčešće djeca? mogu li radit sa ljudi koji imaju blage probleme puput mucanja, dislexije, disgrafije? Ne znam koliko sam spremna posvetiti život liječenju tako problematične djece, strah me je da neću moći zbog toga što sam presenzibilna. a jako me zanima.
i još nešto, nitko mi ne može odgovoriti kolika je cca. plaća logopeda

draga bubblegum,nemoraš ti uopće radit s pacijentim možeš sidit u uredu npr.županijske udruge invalida i bavit se doživotno papirologijom,ali ako već sad tako razmišljaš preporučan da ne dolaziš na logopediju,nemem niš osobno protiv tebe,ali već ima previše logopeda koji bi radili samo sa rotacizmom i sl. a dislexia i disgrafia i nisu toliko minorni problemi,a budući da tvrdiš da si presenzibilna onda zašto medicinu?po ovome bolje odi na pravo,računarstvo ili nešto di se dobro zarađuje a nema posla s ljudima,jer ako misliš da ko logoped ne možeš to obavljat kako ćeš tek na medicini položit npr.psihijatriju,neurologiju i hematologiju??

ko za plaću prvo pita na erfu samo skita

i btw NE KAŽE SE mentalno oštećeni -.- daj si proguglaj malo
__________________
skinhead girl
broodydalle is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 00:44   #3714
Medicina i logopedija nije isto. Zato medicina. Logopedija zato jer se osim u humanističko područje znanosti, po nekima može smjestiti i u medicinsko odnosno biomedicinsko područje. Dakle savršena kombinacija svega onoga što me zanima, nakon čiste medicine. Svjesna sam činjenice da ne moram radit sa pacijentima uopće, ali to nisam pitala iz upravo tog razloga. Navedeni problemi su u usporedbi sa mentalnom retardacijom/intelektualnim oštećenjima sigurno nešto blaži problemi.
Senzibiltet se odnosi na onaj dio kako će mi biti teško gledati djecu kojoj jednostavno ne mogu pomoći, a znam koliko to želim. U medicini su neke stvari neizlječive, pa te to malo tješi, donekle. Nikad se ne prestaneš grist..
Računarstvo me ne zanima. Pravo je posao koji se isključivo bavi ljudima, pretpostavljam da si to smaknula s uma. I još nešto, iz kojih bi mi to razloga trebalo biti teško na hematologiji? Ona se, bukvalno, bavi krvlju i bolestima krvi, krv nije nešto što mi pravi probleme

Plaća je dakle nešto što nikad nikog ne bi trebalo zanimati? Pa čini mi se da imam samo normalnu potrebu znati hoću li moći kasnije u životu uzdržavati obitelj s nekoliko dječice. Što bi tu trebalo biti loše? Vjerojanto bi me samo pomaganje drugima trebalo zanimati jelda? Naravno, ali na kraju se sve svodi na to da mogu ja pomagati drugima do mile volje, ali ako nemam sredstva da samu sebe uzdržavam onda what's the use, zar ne
__________________
my ignorance amuses me.
bubblegum_lina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 10:53   #3715
Što se tiče medicine, u Osijeku nije neki problem upast
I da, jel postoji netko ko je uspio upisat ERF s razinama ABB i psih? Ajd utješite me, znam da sam engleski zeznula i da bi me sad svi mogli prešišat
Provincijalka-0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 11:31   #3716
mene zanima kako se biraju izborni predmeti i u kojem broju?
__________________
Neprijateljima treba neprekidno opraštati, jer je upravo to ono što ih najviše ljuti.
lampy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2011., 13:13   #3717
Quote:
bubblegum_lina kaže: Pogledaj post
Medicina i logopedija nije isto. Zato medicina. Logopedija zato jer se osim u humanističko područje znanosti, po nekima može smjestiti i u medicinsko odnosno biomedicinsko područje. Dakle savršena kombinacija svega onoga što me zanima, nakon čiste medicine. Svjesna sam činjenice da ne moram radit sa pacijentima uopće, ali to nisam pitala iz upravo tog razloga. Navedeni problemi su u usporedbi sa mentalnom retardacijom/intelektualnim oštećenjima sigurno nešto blaži problemi.
Senzibiltet se odnosi na onaj dio kako će mi biti teško gledati djecu kojoj jednostavno ne mogu pomoći, a znam koliko to želim. U medicini su neke stvari neizlječive, pa te to malo tješi, donekle. Nikad se ne prestaneš grist..
Računarstvo me ne zanima. Pravo je posao koji se isključivo bavi ljudima, pretpostavljam da si to smaknula s uma. I još nešto, iz kojih bi mi to razloga trebalo biti teško na hematologiji? Ona se, bukvalno, bavi krvlju i bolestima krvi, krv nije nešto što mi pravi probleme

Plaća je dakle nešto što nikad nikog ne bi trebalo zanimati? Pa čini mi se da imam samo normalnu potrebu znati hoću li moći kasnije u životu uzdržavati obitelj s nekoliko dječice. Što bi tu trebalo biti loše? Vjerojanto bi me samo pomaganje drugima trebalo zanimati jelda? Naravno, ali na kraju se sve svodi na to da mogu ja pomagati drugima do mile volje, ali ako nemam sredstva da samu sebe uzdržavam onda what's the use, zar ne
di je nesto moj sinoćnji komentar
čuj čin ti je gl.pitanje kolika je plaća znamo svi na šta misliš ne moraš glumit finoću,isto tako se ne moraš opravdavat željon za čoporon dice,prema tvojem postu ja mogu reć nek te onda muž uzgaja buuu

nadalje,već na odlasku na prve vježbe susrest ćeš se s 'onima' kojime ne želiš radit valjda se nećeš rasplakat xD i jedan i drugi posa koje si navela (mislivši na medicinu što god ti specijalizirala,i logopediju),zahtjevaju puno empatije i altruizma inače whats the point?
žalosno je da oba faxa upisuju hiper/hiposenzibilni ljudi koji misle samo na plaću i društveni status ijuuuuuuuuuuu
__________________
skinhead girl
broodydalle is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 05.02.2011., 13:31   #3718
Quote:
broodydalle kaže: Pogledaj post
e debela ti si visila odi ka i ja a sad te nikako nema ccc marš učit
na rehabilitaciji se ne uči.
ono najgore je prošlo zato me nema. a to je bila državna. ovo sve dalje je mačji kašalj.

P.S. koliko vas ide sad na anatomiju 17. il kad već?
__________________
smart is the new sexy.
debela.djevojka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2011., 14:29   #3719
Quote:
broodydalle kaže: Pogledaj post
di je nesto moj sinoćnji komentar
čuj čin ti je gl.pitanje kolika je plaća znamo svi na šta misliš ne moraš glumit finoću,isto tako se ne moraš opravdavat željon za čoporon dice,prema tvojem postu ja mogu reć nek te onda muž uzgaja buuu

nadalje,već na odlasku na prve vježbe susrest ćeš se s 'onima' kojime ne želiš radit valjda se nećeš rasplakat xD i jedan i drugi posa koje si navela (mislivši na medicinu što god ti specijalizirala,i logopediju),zahtjevaju puno empatije i altruizma inače whats the point?
žalosno je da oba faxa upisuju hiper/hiposenzibilni ljudi koji misle samo na plaću i društveni status ijuuuuuuuuuuu
da ni mog komentara nema
izbirsali jer se svađamo za ništa.
__________________
my ignorance amuses me.
bubblegum_lina is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 05.02.2011., 14:42   #3720
Meni je logopedija jako zanimljiva i sve više i više želim raditi taj posao. Bez obzira na plaću, na kraju krajeva, bitno je da radiš ono što voliš i da si ispunjen time što radiš. Držite mi fige da upadnem i da budem najsretnija na svijetu kada (ako) se to dogodi

No, sad... mogu li ja dobiti odgovor na svoje pitanje? Kako se biraju izborni predmeti i u kojem broju? Hvala
__________________
Neprijateljima treba neprekidno opraštati, jer je upravo to ono što ih najviše ljuti.
lampy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:45.