Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.03.2013., 16:29   #181
Quote:
profesionalac kaže: Pogledaj post
Nakon duge i opsežne potrage, moja ženica i ja smo postali ponosni vlasnici ovog uređaja:

I nakon početnog oduševljenja, nastupilo je razočaranje.
Čekaj, zar ste kupili mačka u vreći? Mislim, zar prije kupnje niste pregledali aparat i vidjeli kvalitetu plastike i ostalo na što se žališ, a što je vidljivo vizualnim pregledom?
Osobno nemam običaj bilo kakav aparat kupovati samo temeljem proučavanja funkcija i snage kroz tehničke podatke na webu, već obavezno pogledam kako to izgleda u živo - je li to krhko kao igračka ili robustan aparat kakav želim kupiti.

Što se tiče uputa, uvijek gledam samo originalne na engleskom, nikakve krnje prijevode koji uvijek budu netočni.

Knjigu recepata sam uz svoj Major dobila nakon registracije na Kenwoodovom webu s kodom koji je na dokumentaciji koju dobiješ uz aparat. Možda je tako i u tvojem slučaju...
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2013., 17:29   #182
Quote:
tweetee kaže: Pogledaj post
Čekaj, zar ste kupili mačka u vreći? Mislim, zar prije kupnje niste pregledali aparat i vidjeli kvalitetu plastike i ostalo na što se žališ, a što je vidljivo vizualnim pregledom?
Osobno nemam običaj bilo kakav aparat kupovati samo temeljem proučavanja funkcija i snage kroz tehničke podatke na webu, već obavezno pogledam kako to izgleda u živo - je li to krhko kao igračka ili robustan aparat kakav želim kupiti.

Što se tiče uputa, uvijek gledam samo originalne na engleskom, nikakve krnje prijevode koji uvijek budu netočni.

Knjigu recepata sam uz svoj Major dobila nakon registracije na Kenwoodovom webu s kodom koji je na dokumentaciji koju dobiješ uz aparat. Možda je tako i u tvojem slučaju...
kad kazeš Major jel misliš na nešto ovakvo http://www.kenwoodworld.com/uk/All-P...or-0WKM636001/ ne na neki tip multipraktika?

imam u planu detaljno pogledati uređaj na licu mjesta i ako je moguće usporediti oba modela.
Trolička is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2013., 17:59   #183
Quote:
Trolička kaže: Pogledaj post
kad kazeš Major jel misliš na nešto ovakvo http://www.kenwoodworld.com/uk/All-P...or-0WKM636001/ ne na neki tip multipraktika?

imam u planu detaljno pogledati uređaj na licu mjesta i ako je moguće usporediti oba modela.
Moj je Titanium Major KM020 http://www.kenwoodworld.com/uk/All-P...or-0WKM020021/.
Nisam gledala multiće pa ne znam koja je razlika u kvaliteti izvedbe.
Moj radi na najvećoj brzini i ne treba ga loviti uokolo. Težak je
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2013., 18:07   #184
@profesionalac

Ni ovo nisi gledao prije kupnje?
http://www.productreview.com.au/p/ke...o-compact.html
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2013., 13:41   #185
Quote:
tweetee kaže: Pogledaj post
Čekaj, zar ste kupili mačka u vreći? Mislim, zar prije kupnje niste pregledali aparat i vidjeli kvalitetu plastike i ostalo na što se žališ, a što je vidljivo vizualnim pregledom?
Osobno nemam običaj bilo kakav aparat kupovati samo temeljem proučavanja funkcija i snage kroz tehničke podatke na webu, već obavezno pogledam kako to izgleda u živo - je li to krhko kao igračka ili robustan aparat kakav želim kupiti.

Što se tiče uputa, uvijek gledam samo originalne na engleskom, nikakve krnje prijevode koji uvijek budu netočni.

Knjigu recepata sam uz svoj Major dobila nakon registracije na Kenwoodovom webu s kodom koji je na dokumentaciji koju dobiješ uz aparat. Možda je tako i u tvojem slučaju...
Gledali smo, uređaj u ELIPSU, ali neke stvari kao što je citruseta ili minimikser ili kuka za tijesto nigdje ne možeš vidjeti. Kao ni centrifugalni sokovnik. Nisu izložene i možeš se na trepavice postaviti, ali ih vidjeti nećeš. Najviše manjkavosti sam uočio nakon što sam isprobao uređaj (drmusanje i sl), a to u dučanu ionako ne možeš napraviti. Osim toga, na youtube je to izgledalo ok, ali oni su valjda multipraktik cijanoakrilatnim ljepoilom zakeljili za podlogu. Pa se nije nikamo micao. A ovo glede knjige recepata, budem provjerio, hvala na sugestiji.

A glede ovoga: http://www.productreview.com.au/p/ke...o-compact.html

Vidio sam. A osim toga, vidio sam i informaciju da je to najnagrađivanjiji/best buy model multipraktika u 2012. Pa se sad ti odluči. Web je prepun površnih informacija. I by the way, ta informacija je netočna. Sokovnik napravi sok i od jabuke i od mrkve. I na kraju, nije da taj uređaj baš ništa ne valja, samo ne daje vrijednost za uloženi novac. Da sam ga platio 600 kn, ne bih ni riječ rekao. Uostalom, zato sam se i odlučio napisati osvrt. Možda nekom drugom bude od koristi da još kritičnije prouči ponudu prije nego što nešto kupi. Ja očito nisam bio dovoljno kritičan. No to me vraća na početak- uređaj tek upoznaš kad počneš s njim raditi. U dučanu ga možeš gledati do prekosutra, ali teško da ćeš tako procijeniti njegovu rosbusnost.

P.S. Pogledao sam za registraciju uređaja: na HR web stranici taj link je neaktivan. Pokušat ću se registrirati preko britanske stranice, pa javim što je bilo.

Zadnje uređivanje profesionalac : 04.03.2013. at 14:02.
profesionalac is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2013., 17:10   #186
Quote:
profesionalac kaže: Pogledaj post
Gledali smo, uređaj u ELIPSU, ali neke stvari kao što je citruseta ili minimikser ili kuka za tijesto nigdje ne možeš vidjeti. Kao ni centrifugalni sokovnik. Nisu izložene i možeš se na trepavice postaviti, ali ih vidjeti nećeš. Najviše manjkavosti sam uočio nakon što sam isprobao uređaj (drmusanje i sl), a to u dučanu ionako ne možeš napraviti. Osim toga, na youtube je to izgledalo ok, ali oni su valjda multipraktik cijanoakrilatnim ljepoilom zakeljili za podlogu. Pa se nije nikamo micao. A ovo glede knjige recepata, budem provjerio, hvala na sugestiji.

A glede ovoga: http://www.productreview.com.au/p/ke...o-compact.html

Vidio sam. A osim toga, vidio sam i informaciju da je to najnagrađivanjiji/best buy model multipraktika u 2012. Pa se sad ti odluči. Web je prepun površnih informacija. I by the way, ta informacija je netočna. Sokovnik napravi sok i od jabuke i od mrkve. I na kraju, nije da taj uređaj baš ništa ne valja, samo ne daje vrijednost za uloženi novac. Da sam ga platio 600 kn, ne bih ni riječ rekao. Uostalom, zato sam se i odlučio napisati osvrt. Možda nekom drugom bude od koristi da još kritičnije prouči ponudu prije nego što nešto kupi. Ja očito nisam bio dovoljno kritičan. No to me vraća na početak- uređaj tek upoznaš kad počneš s njim raditi. U dučanu ga možeš gledati do prekosutra, ali teško da ćeš tako procijeniti njegovu rosbusnost.

P.S. Pogledao sam za registraciju uređaja: na HR web stranici taj link je neaktivan. Pokušat ću se registrirati preko britanske stranice, pa javim što je bilo.
Mi smo u Elipsu u CCO East pregledali aparate i nastavke - imaju ih u vanjskom izlogu pa smo imali sreće da možemo vidjeti uživo kako sve to izgleda. O modelu&cijeni je ovisilo od kojeg su materijala nastavci.

Jasno, ne možeš vidjeti kako to radi, no kad vidiš kako izgleda aparat i koliko je težak, možeš pretpostaviti kako će raditi. Tako je bilo u našem slučaju. No, ja recimo nisam zadovoljna blenderom. Malo sam ga koristila, samo za hummus tj. slanutak i kako ne želim da smjesa bude rijetka pa ne dodajem puno tekućine, moram više puta ručno promiješati da se dobro zblenda tj. da na noževe okrenem drugi dio smjese. Još nisam radila nešto manje zahtjevno poput blendanja kuhanog povrća za krem juhu pa ne znam kako to funkcionira, no očito da je frka kad je riječ o gušćim stvarima poput slanutka, vjerojatno će tako biti i za druge paštete tog tipa.

Ovaj link je bio za naše aparate, traži nešto slično što vrijedi za tvoj http://www.kenwoodbooks.com/home2.php?lang=1
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2013., 20:47   #187
Evo kupila multipratik i to na kraju neočekivani. Bacila sam oko na phillips modele 7775 i 7778. Jedan i drugi od 1000 wata sa hrpom dodataka koje sam htjela.

Prvo 7775 nisam nigdje mogla naći, bili smo u 4 dučana, a 7778 sa vidjela u elipsu. Prodavačica mi je odmah rekla da preporučuje gorenje http://www.elipso.hr/mali-kucanski/m...ENJE-SBR1000E/ i u istoj rečenici kenwood ni slučajno. Na moje pitanje zašto, rekla je da ih ljudi masovno reklamiraju i imali su samo dva modela ( neki za 1000 i neki za 1300kn, odlučila sam ih ne pogledati).

Onda sam ih upitala da li mogu pogledati sve nastavke od phillipsa 7778 i gorenje sbr1000e. Prodavačica je bez ikakvog negodovanja otišla u skladište i donijela oba (žao mi je što je profesionalac imao loše iskustvo). Dijelovi izgledaju identično: jednaki sokovnik, blender i posuda za miješanje. Phillips ima 5 noževa, gorenje 4, gorenje ima mini mlinac, a phillips ne.

Po izgledu i kvaliteti posuđa ne bi nikad rekla da je razlika u proizvodima 1000 kn, a minimalna je razlika u djelovima s kojima dolaze.

Zbilja se nadam da ću biti zadovoljna, idući tjedam krećem s isprobavanjem.
Trolička is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2013., 22:17   #188
Quote:
Trolička kaže: Pogledaj post
Zbilja se nadam da ću biti zadovoljna, idući tjedam krećem s isprobavanjem.
Sretno, zabavljaj se
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 14:49   #189
@Trolička
I mi smo neki dan kupili gorenje sbr1000e. Dragi je gledao Bosch, ali ja sam gledajući online ponudu, nekako zagrizla za Philips. I to 7775 budući da ima i sokovnik. Meni je bosch otpao iz razloga što ima 2 rotora, hm, ne znam kako objasniti- ima dio gdje stoji posuda za miješanje i malo iznad sa strane je mjesto za bledner (oni modeli koji su bili u dućanu). Kod gorenja i philipsa, je jedno postolje i mijenjaš blender, sokovnik i posudu za miješanje kako ti paše, i zauzima manje mjesta. Nažalost, nisu imali philips (ljepši mi je od gorenja ). Samo model 7774 koji nema sokovnik, i po cijeni 1459,00 (čini mi se), a gorenje za 999,00. Miksamo sokiće svaki dan i prezadovoljni smo. Nadam se da euforija neće spalasnuti i da aparat na kraju neće samo skupljati prašinu Za koji dan radim 1-minutni sladoled od Jamie-a

Btw, elipso ima najveći izbor i za 100njak kn je jeftiniji od Bitechnique-a, ali prodavači su katastrofa (u Rijeci). Svaki put sam na rubu traženja knjige žalbe. Lijepo sam rekla da samo gledam multipraktike i nisam osoba koja sve dira, pritišće, razbija.. i da ću je zvati ako zatreba. Imala sam osjećaja da mi sjedi na ramenu Izjurila sam brzinom munje da se ne posvađamo ali dragi je bio uporan pa smo se vratili po multipraktik
tikii is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2013., 16:01   #190
Quote:
tikii kaže: Pogledaj post
@Trolička
I mi smo neki dan kupili gorenje sbr1000e. Dragi je gledao Bosch, ali ja sam gledajući online ponudu, nekako zagrizla za Philips. I to 7775 budući da ima i sokovnik. Meni je bosch otpao iz razloga što ima 2 rotora, hm, ne znam kako objasniti- ima dio gdje stoji posuda za miješanje i malo iznad sa strane je mjesto za bledner (oni modeli koji su bili u dućanu). Kod gorenja i philipsa, je jedno postolje i mijenjaš blender, sokovnik i posudu za miješanje kako ti paše, i zauzima manje mjesta. Nažalost, nisu imali philips (ljepši mi je od gorenja ). Samo model 7774 koji nema sokovnik, i po cijeni 1459,00 (čini mi se), a gorenje za 999,00. Miksamo sokiće svaki dan i prezadovoljni smo. Nadam se da euforija neće spalasnuti i da aparat na kraju neće samo skupljati prašinu Za koji dan radim 1-minutni sladoled od Jamie-a

Btw, elipso ima najveći izbor i za 100njak kn je jeftiniji od Bitechnique-a, ali prodavači su katastrofa (u Rijeci). Svaki put sam na rubu traženja knjige žalbe. Lijepo sam rekla da samo gledam multipraktike i nisam osoba koja sve dira, pritišće, razbija.. i da ću je zvati ako zatreba. Imala sam osjećaja da mi sjedi na ramenu Izjurila sam brzinom munje da se ne posvađamo ali dragi je bio uporan pa smo se vratili po multipraktik
imale smo isti način razmišljanja htjela sam 7775 i naći ga nigdje, 7774 nije imao sokovnik a i ružan je. izgled mi je bio bitan i htjela sam da bude brušeni metal pošto su mi svi aparati takvi. razlika između gorenja i phillipsa je bila 1000 kn, još mi zaručnik kaže da ako neću biti zadovoljna sa sokovnikom za 800 kn kupimo odličan sokovnik.

još ga nisam stigla isprobati pošto sam ga morala ostaviti u zg, nadam se da ću biti zadovoljna kao i vi i da štapni mikser odlazi u povijest.

u elipsu zg cc1 west nije bilo apsolutno nikakvog problema s prodavačima, išla sam pripremljena na to da neću vidjeti ništa. ljubazna gospođa mi je sve objasnila i preporučila gorenje. dvije cure donijele dodatke za izložene aparate iz skladišta i vadile sve jedan po jedan. još sam zezala prodavačicu na izlazu da mi uz garanciju napiše i svoju adresu da znam gdje živi ako aparat ne valja.
Trolička is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 12:27   #191
pozdrav

trebam savjet iskusnih korisnika. htio bih si kupiti multipraktik da mi ubrza sjeckanje povrca za jelo. to mi je primarno, a sve ostalo je samo bonus.
e sad, zanima me koliko su ti multipraktici praktični? da li možete podesiti način na koji će izrezati povrce? nekad mi treba na full sitno, a za neka jela mrkvu režen ma malo deblje i duže? da li je to moguće s tim aparatima?

gledao sam malo i našao na ovaj pa me zanima što mislite o njemu
http://www.gorenje.hr/kucanski_apara...alice?c=402238

i ako ima itko preporuke kakve, sam nek kaže
__________________
がんばれ
Kronični Vlado is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 16:12   #192
Pozz Vlado!

Ja sam nedavno kupila taj multipraktik. Zasada radim samo sokove iz sokovnika i iz blendera (aka smoothie). Ribali smo kupus i meni je bio ok, iako kada ga režemo na mesoreznicu, režemo ga tanje. Meni je mana ovog multipraktika pomanjkanje uputa. Bojim se da neki nož ne upotrijebim krivo pa shebem sve. Čim isprobam nešto novo napišem tu, znam da sada nisam od velike pomoći. Nadam se da će se javiti netko sa više iskustva pa i meni tako pomoći
Budući da ima više noževa, znam da može ribati, ali i rezati krupnije iako nisam sve isprobala. Možda i prodavačice znaju. Ova naša je bila ultra bezobrazna pa je nisam ništa ni pitala..
tikii is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 21:13   #193
i ja radila samo sok i smoothie, a "upute" su sramotne. na tim malim slikicama se ništa ne kuži, treba sve dobro kliknuti uključujući i poklopac jer inače ne želi raditi. ima 4 diska za razno rezanje, koliko kužim fali mu nož koji se može podesiti da reže od 1 do 7 mm. to je ima phillipsov 7778 model ali meni taj nož nije bitan. na slici je gornji večinom plastični http://www.philips.hr/c/Priprema-hra...hr7778_00/prd/
Trolička is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2013., 18:13   #194
Probat ću ovdje, nigdje na netu ne nalazim rješenje problema...naime, imam phillips multipraktik click and go, sličan ovome http://www.ciao.fr/Philips_HR7739_55__1348297, dakle, ima posudu i bleder, svak na svome mjestu. Ispočetka je sve radilo super, sad odjednom bleder radi, a posuda ne. Ti modeli imaju nekakvu sigurnosnu kočnicu, posuda radi samo ako nema blendera gore i na njegovo mjesto ide zaštitna kapa. Dalje, posuda se mora ispravno namjestiti i tek onda radi. Ja sam prilično uvjerena da sam sve namjestila kao i prije, pa doista ne znam zašto posuda ne radi. Ako je stvar motora, kako bi blender radio, a posuda ne?? Pa eto, ako ima netko sličan model, možda može pomoći...Hvala!!
tammyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 23:04   #195
Quote:
Trolička kaže: Pogledaj post
i ja radila samo sok i smoothie, a "upute" su sramotne. na tim malim slikicama se ništa ne kuži, treba sve dobro kliknuti uključujući i poklopac jer inače ne želi raditi. ima 4 diska za razno rezanje, koliko kužim fali mu nož koji se može podesiti da reže od 1 do 7 mm. to je ima phillipsov 7778 model ali meni taj nož nije bitan. na slici je gornji večinom plastični http://www.philips.hr/c/Priprema-hra...hr7778_00/prd/
Da li su i vaši aparati jako osjetljivi? Ukoliko nije sve najmješteno po nekim njegovim mjerama moj jednostavno ne radi.

Ja sam više koristila blender i onaj dio sa noževima i mlinčić i sa njima sam zadovoljna. Kad sam ga kupila isprobala sam sve noževe kako sjeckaju, ali do sada sam već zaboravila šta koji radi
Sokovnik me je pri prvom isprobavanju doveo do ludila, jer se svako malo gasio, tako da ga ne koristim. Večeras sam zaključila da ga uopće ne znam namjestiti da se pokrene.
kachunchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2013., 08:46   #196
Quote:
kachunchica kaže: Pogledaj post
Da li su i vaši aparati jako osjetljivi? Ukoliko nije sve najmješteno po nekim njegovim mjerama moj jednostavno ne radi.

Ja sam više koristila blender i onaj dio sa noževima i mlinčić i sa njima sam zadovoljna. Kad sam ga kupila isprobala sam sve noževe kako sjeckaju, ali do sada sam već zaboravila šta koji radi
Sokovnik me je pri prvom isprobavanju doveo do ludila, jer se svako malo gasio, tako da ga ne koristim. Večeras sam zaključila da ga uopće ne znam namjestiti da se pokrene.
Ja sam neki dan htjela nešto miksati u posudi za tijesto. Stavila sam onaj nastavak kao štapić (što dođe na motor ispod zdjele), pa zdjelu i nož za usitnjavanje. Potrpala namirnice, kliknula poklopac i ništa, neće da miksa Onda sam mužu rekla da provjeri i on je ponovno sve "kliknuo" i onda je radio Mislim da je ključ u ruci na zdjeli. Možda.
I sa sokovnikom smo se mučili- baš to gašenje svako malo ali uspjeli smo to riješiti. Bitno je da onaj uski dio gdje stavljaš voće, napuniš do kraja sa voćem, upališ sokovnik na maksimum, s onim nastavkom (crni plastični) guraš voće u sokovnik i kad to iscijediš, ugasiš ga. Pa kad napuniš voćem, opet pališ na max, itd. Nama bi se gasio jer smo dodavali komad po komad voća.
Nadam se da sam pomogla
tikii is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2013., 14:22   #197
Postoji li sprava, električna ili ne, koja bi radila otprilike ono što radi super Sjecko - ali, da fakat to i radi (dulje od trajanja promo-spota) ?

Onako, da može raskomadati povrće za salatu i tako to...
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2013., 15:33   #198
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Postoji li sprava, električna ili ne, koja bi radila otprilike ono što radi super Sjecko - ali, da fakat to i radi (dulje od trajanja promo-spota) ?

Onako, da može raskomadati povrće za salatu i tako to...
Benriner sjeckalica, provjereno traje duze od promo spota, ja je imam vec desetak godina.
Justin Thyme is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2013., 17:07   #199
Quote:
kachunchica kaže: Pogledaj post
Da li su i vaši aparati jako osjetljivi? Ukoliko nije sve najmješteno po nekim njegovim mjerama moj jednostavno ne radi.

Ja sam više koristila blender i onaj dio sa noževima i mlinčić i sa njima sam zadovoljna. Kad sam ga kupila isprobala sam sve noževe kako sjeckaju, ali do sada sam već zaboravila šta koji radi
Sokovnik me je pri prvom isprobavanju doveo do ludila, jer se svako malo gasio, tako da ga ne koristim. Večeras sam zaključila da ga uopće ne znam namjestiti da se pokrene.
mora ti sve dobro kliknuti, ne znam kako aparat zna da poklopac nije klinuo jer meni zbog toga sjeckalica prvi put nije htjela raditi. kužim da je to zbog sigurnosti i zato sve dobro provjerim.

sokovnik je zbilja super kad se izvježbaš, ovako kako je tikii rekla. staviš voće i upališ, nakon što izmelje voće ga ugasiš i ponovno nakrcaš. nemoj ni slučajno biti šašava kao ja što bi ga gasila svako malo idem staviti voće dok je upaljen. rezultat je voće posvuda.

u svakodnevnoj je upotrebi, jedino nikako da diskove za rezanje isprobam.
Trolička is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2013., 10:03   #200
Trolička, pomoć

Kupio i ja Gorenje, na akciji za 800 kuna. Do sad isprobali sjeckanje (tj. ribanje) i blender, sve ok. Iako je kod sjeckanja dio povrća ostao u prostoru između noža i poklopca, ne znam jesam nešto krivo radio

Pitanje je u vezi sokovnika. Kako ga čistiš? Tj. kako odvojit onu crnu bazu od posude? Bojim se da nešto ne slomim, a ne vidim neki pametni način da se odvoji. I nije valjda da se onaj metalni dio s nožem svaki put mora odšarafit da se opere? Upute su nikakve
Interpol2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:59.