Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.09.2011., 09:28   #221
Pliz, ljudi, ako je ova tema još aktivna, trebam hitno pomoć. Imam stari hladnjak Gorenje s probušenom cjevčicom u stijenci zamrzivača. Prošli tjedan je bio majstor to začepit, ali se više nije pojavio da napuni sistem plinom. Znate možda nekog poštenog i pouzdanog tko bi mi to napravio? Hvala unaprijed!
nyrra is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 09:34   #222
Quote:
nyrra kaže: Pogledaj post
Znate možda nekog poštenog i pouzdanog tko bi mi to napravio? Hvala unaprijed!
Antun Ribarević-Komiža
__________________
Poluznanje je opasnije od neznanja /// Pekari =>Oni što prže kompresore
nike321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 10:46   #223
kao što kaže nike321 , mogu ti ja iz zagreba doć u dubrovnik (pa daj bar napiši destinaciju)
sfar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 12:05   #224
Pošto se ne smatra da mu lokacija nije sveopće poznata, dam se kladiti da je Zagrebačan. To se kod njih podrazumjeva.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2011., 13:46   #225
Helou! ako koga još ovdje ima.

Imam Candy CL-160 hladnjak, model bez frizera koji je 5 godina stajao nekorišten a prije toga je korišten svega 2 mjeseca - dakle, skoro nov.

Neki dan sam ga uključila i ustanovila da ne hladi. Sve radi ali unutra je temperatura 'sobna'.

Zvala Candy servisera, kaže da je vjerojatno iscurio plin i da dopuna košta 450 kn! Pa čime ga puni - tekućim zlatom?!

Ljudi, ima li kakva jeftinija DIY varijanta za napunit friž plinom i kako da znam koja je vrsta plinu u njemu, vidim ovdje da se javljaju razne oznake ...
LinaLena is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2011., 14:49   #226
Quote:
LinaLena kaže: Pogledaj post
Ljudi, ima li kakva jeftinija DIY varijanta za napunit friž plinom i kako da znam koja je vrsta plinu u njemu, vidim ovdje da se javljaju razne oznake ...
Nema!
Ako nema plina treba naći gdje pušta ili češ puniti opet. Otud i cijena od 450 kn.
Može biti i začepljenje pa opet treba raditi poprilično na frižideru. Ta cijena je praktički minimalna i može biti i veća.
__________________
Poluznanje je opasnije od neznanja /// Pekari =>Oni što prže kompresore
nike321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2011., 19:09   #227
Quote:
LinaLena kaže: Pogledaj post
Helou! ako koga još ovdje ima. Imam Candy CL-160 hladnjak, model bez frizera koji je 5 godina stajao nekorišten a prije toga je korišten svega 2 mjeseca - dakle, skoro nov. Neki dan sam ga uključila i ustanovila da ne hladi. Sve radi ali unutra je temperatura 'sobna'. Zvala Candy servisera, kaže da je vjerojatno iscurio plin i da dopuna košta 450 kn! Pa čime ga puni - tekućim zlatom?! Ljudi, ima li kakva jeftinija DIY varijanta za napunit friž plinom i kako da znam koja je vrsta plinu u njemu, vidim ovdje da se javljaju razne oznake ...
a za frizera nije mnogo 450?! možda piješ Dom Perignon dok čekaš dva sata s onim folijama po glavi?
__________________
... naprid iz kamena cvite...
DUNKO is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2011., 19:59   #228
To kad u startu počnu sranja bolje odustati. Bude se kvarilo svako malo.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2011., 09:11   #229
punjenje hladnjaka plinom nije isto što i napuniti gumu na autu . izvaditi ostatak plina iz hladnjaka ako ga je još nešto ostalo.
staviti hladnjak tjst napuniti ga dušikom i naći gdje pušta sistem . popraviti mjesto propustanja plina , zamijeniti filter ili dehidrator , izvakumirati sistem , napuniti plinom (zavisi koji je ) u novije vrijeme to je R600 , iskontolirati sistem da li normalno radi isključuje , izmjeriti temperaruru rada , i onda je to gotovo, cca4h rada -----i onda je to nekima puno (normalno uključen materijal i rad )
sfar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2011., 09:53   #230
Quote:
sfar kaže: Pogledaj post
punjenje hladnjaka plinom nije isto što i napuniti gumu na autu . izvaditi ostatak plina iz hladnjaka ako ga je još nešto ostalo.
staviti hladnjak tjst napuniti ga dušikom i naći gdje pušta sistem . popraviti mjesto propustanja plina , zamijeniti filter ili dehidrator , izvakumirati sistem , napuniti plinom (zavisi koji je ) u novije vrijeme to je R600 , iskontolirati sistem da li normalno radi isključuje , izmjeriti temperaruru rada , i onda je to gotovo, cca4h rada -----i onda je to nekima puno (normalno uključen materijal i rad )
Meni ne bi bilo puno kada bi i popravili hladnjak. Meni su na zalost dolazili tri puta (mijenjali termostat, pa punili, pa onda opet dosli jer kao nije dobro hladio, pa onda na kraju dosli i konstatirali da nis od njega jer pusta u stijenkama)
Nisam bila prisutna pa ne znam sto i koliko su radili, mislim da nisu bili dugo, da nisu krpali...samo punili, ne znam jesu li dobro provjerili gdje pusta...ali rekli su da je moglo pustati po malo i trajati jos dugo, ali da je na zalost opet plin "iscurio" ...uglavnom sad hladnjak ceka ee-otpad, a mozda bi ga netko i znao popraviti.
Sve u svemu - peh, hladnjak je bio tek nekih 4 g star, ne bi bilo lose da se mogao popraviti za 450.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2011., 10:50   #231
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Meni ne bi bilo puno kada bi i popravili hladnjak. Meni su na zalost dolazili tri puta (mijenjali termostat, pa punili, pa onda opet dosli jer kao nije dobro hladio, pa onda na kraju dosli i konstatirali da nis od njega jer pusta u stijenkama)
Nisam bila prisutna pa ne znam sto i koliko su radili, mislim da nisu bili dugo, da nisu krpali...samo punili, ne znam jesu li dobro provjerili gdje pusta...ali rekli su da je moglo pustati po malo i trajati jos dugo, ali da je na zalost opet plin "iscurio" ...uglavnom sad hladnjak ceka ee-otpad, a mozda bi ga netko i znao popraviti.
Sve u svemu - peh, hladnjak je bio tek nekih 4 g star, ne bi bilo lose da se mogao popraviti za 450.
Tebi su bili mlatimudani umjesto majstora.
Sfar je opisao postupak koji zaslužuje tu cijenu.

U tebe, da se slijedio postupak i da ga je radio pravi majstor, koštalo bi te 300-njak Kn da saznaš kako ti je frižider neisplativo popravljati (u slučaju da stvarno pušta u stijenkama).
__________________
Poluznanje je opasnije od neznanja /// Pekari =>Oni što prže kompresore
nike321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2011., 13:15   #232
Quote:
nike321 kaže: Pogledaj post
Tebi su bili mlatimudani umjesto majstora.
Sfar je opisao postupak koji zaslužuje tu cijenu.
U tebe, da se slijedio postupak i da ga je radio pravi majstor, koštalo bi te 300-njak Kn da saznaš kako ti je frižider neisplativo popravljati (u slučaju da stvarno pušta u stijenkama).
Ne znam, mozda jesu, mozda nisu...tesko je biti pametan...
Prvi put su naplatili 150kn, dobili 200...poslije nisu vise nista naplacivali (lokacija-selo)... a bili su tri puta. Ne znam sto imaju od toga da mi kazu da nije isplativo popravljati. Ne zamjeram im nista, jer ne mogu znati da nije tako kako su rekli. Zvati nekog drugog da provjeri, nije se ispalatilo...opet placati, pa saznati isto...
Sto je tu je...jedino su me razocarali sto su obecali doci po taj stari (cak su rekli da imaju nekog tko im preuzima takve pa koristi dijelove)...ali nisu. No nema veze, postoji ee-otpad, ali bar da sam znala da nece doci, zvala bi ih odavno.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2011., 19:26   #233
Vidi, zamjenom termostata nisu ništa postigli, ali posao nisu radili kako treba.
Nisu naplatili i to je OK! Dalje im se nije isplatilo raditi!
__________________
Poluznanje je opasnije od neznanja /// Pekari =>Oni što prže kompresore
nike321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2011., 19:48   #234
Quote:
sfar kaže: Pogledaj post
punjenje hladnjaka plinom nije isto što i napuniti gumu na autu . izvaditi ostatak plina iz hladnjaka ako ga je još nešto ostalo. staviti hladnjak tjst napuniti ga dušikom i naći gdje pušta sistem . popraviti mjesto propustanja plina , zamijeniti filter ili dehidrator , izvakumirati sistem , napuniti plinom (zavisi koji je ) u novije vrijeme to je R600 , iskontolirati sistem da li normalno radi isključuje , izmjeriti temperaruru rada , i onda je to gotovo, cca4h rada -----i onda je to nekima puno (normalno uključen materijal i rad )
Da ali kao ljudi rade u konzuma cili dan za 100 kuna? svaki dan isto slušat... sveti strani kojim moraš objašnjavat zašto si toliko malo naplatija
__________________
... naprid iz kamena cvite...
DUNKO is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 10:32   #235
ok rade za 100kn, no ja kao obrntik imam : 28 različitih daća državi , moj dolazak kod te stranke, alat, materijal , a i moje znanje i edukacija( jer svako malo nešto novo iskrsne i treba se edcuirat)i sve je to u toj cijeni . a ti koji rade za 100kn dođu na posao slažu robu na police ili rade na blagajni i za 8 h ide kući , a ja moarm bit na raspolaganju 16 h .
iskreno volio bih da su i oni više plačeni .
sfar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 16:15   #236
Quote:
DUNKO kaže: Pogledaj post
a za frizera nije mnogo 450?! možda piješ Dom Perignon dok čekaš dva sata s onim folijama po glavi?
Nit' idem frizeru nit' sjedim s folijama na glavi. Šišam se sama ili se uopće ne šišam. 450 kn je 450 kn - kome god ih dala.

Za te novce mogu kupit polovni friž koji radi a ne da ga popravljam. Mislim da su neke stvari poprilično precjenjene. Ja prevodim tjedan dana da zaradim te novce. Koliko treba da se pokrpa rupa i napuni plin??? Ma dajte najte. Pa nisam ovca.

Stavite malo neke stvari u omjer.
LinaLena is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 16:18   #237
Quote:
sfar kaže: Pogledaj post
punjenje hladnjaka plinom nije isto što i napuniti gumu na autu . izvaditi ostatak plina iz hladnjaka ako ga je još nešto ostalo.
staviti hladnjak tjst napuniti ga dušikom i naći gdje pušta sistem . popraviti mjesto propustanja plina , zamijeniti filter ili dehidrator , izvakumirati sistem , napuniti plinom (zavisi koji je ) u novije vrijeme to je R600 , iskontolirati sistem da li normalno radi isključuje , izmjeriti temperaruru rada , i onda je to gotovo, cca4h rada -----i onda je to nekima puno (normalno uključen materijal i rad )
Ništa me od toga ne zanima - zanima me samo pokrpat rupu i napunit plinom. Koliko drži da drži. Ne treba mi držat 8 godina. Frižider NIJE uopće korišten, dakle nemoguće da su u pitanju teži kvarovi ili da je potrebna zamjena 56 vitalnih dijelova. Teške li filozofije. Baš volim kad netko radi iz qca kapelicu.
LinaLena is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 17:18   #238
Quote:
LinaLena kaže: Pogledaj post
450 kn je 450 kn - kome god ih dala.
Ja prevodim tjedan dana da zaradim te novce.
Koliko vidim (ovako nabrzaka) kartica teksta se naplacuje oko 100kn, pa nije valjda da se stigne prevesti manje od jedne dnevno.
Quote:
Stavite malo neke stvari u omjer.
To i cine...za razliku od tebe...jer ti usporedjujes cijenu firme i svoju (pretpostavljam da nemas firmu u kojoj zaradis 450 kn tjedno, jer takva bi brzo propala)
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 17:26   #239
Quote:
LinaLena kaže: Pogledaj post
Ništa me od toga ne zanima - zanima me samo pokrpat rupu i napunit plinom. Koliko drži da drži. Ne treba mi držat 8 godina. Frižider NIJE uopće korišten, dakle nemoguće da su u pitanju teži kvarovi ili da je potrebna zamjena 56 vitalnih dijelova. Teške li filozofije. Baš volim kad netko radi iz qca kapelicu.
E vidiš ovo je normalan postupak i kako da ti ja sad objasnim da dručkije nejde. ovo po tvojem bi bilo kao kad bi vulkanizeru donijela šuplju gumu i rekla
majstore daj malo pokrpaj i napumpaj, a on onako metne fleku bilo gdje i
napumpa. sa hladnjakom je malo drukčije i jednostavnijeg poteza od
ovog gore napisanog nema .ako ti se malo googla vidi molim te koliko vlage može bit u sistemu i što se sve može radi toga dogodit. upravo sve ove radnje su radi toga . kad bi to išlo kako ti velišl judi bi sami zarkpali i napunili . ako želiš mogu se o ovim postupcima raspisat ovdje al mislim da nema smisla dok god prevladava mišljenje,,,,, ma kaj je to ,to samo zakrpaš i napuniš.
sfar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 17:34   #240
a zašto treba dušik?, a zašto treba filter?, a zašto treba vakumirat?kad odgovoriš na ova pitanja bez da pišem o ostalim stvarima koje su vrlo bitne ,no one su već za profesionalno razumijevejne.Ako sve ovo odgovoirš šaljem ti maretijal i svoj alat za badava pa napuni sama još ću ti opisat kako se puni. više od ovog ti ne mogu pomoć.
sfar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:12.