Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.06.2014., 16:07   #961
Moraš ugraditi termostat koji će uključivati i isključivati kompresor.
Imaš digitalnih termostata za cca.500 tinjak kuna.

Zadnje uređivanje bruce80 : 05.06.2014. at 16:08. Reason: ispravak..
bruce80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2014., 16:23   #962
Kako u frižideru imati konstantnu temperaturu od 18-19C?
qwert79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2014., 01:15   #963
Bez da radiš nikakve zahvate na termostatu nikako ali ako ugradiš digitalni termostat i ako staviš senzor unutar frižidera onda termostat možeš naštimati tako da ti održava tu temp. Naravno sa dva stupnja gore-dolje.
Osobno sam tako riješio problem svoga frižidera unazad par godina s time da mi je set point 7stupnjeva, kompresor se gasi na 5 a pali na 9.
bruce80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2014., 19:47   #964
Imam frižider Gorenje star 2g. Već nakon kratkog vremena počele su gljivice zelene-MEM da se stvara na vrtima.
Može li mi neki majstor reći o čemu se radi i kako to popraviti. Hvala
Smilja Orebić is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2014., 17:56   #965
končar iz 89 g.

pozdrav ,

u zadnjih par dana ne prestaje raditi . Ručno ga iskapčam da se kompresor odmori pa sam primjetio da se rešetka otraga sve manje grije .
Temperatura u donjem dijelu je cca 8 stupnjeva , a u ledenici cca - 11 stupnjeva.

Isplati li se popravak ( trebao bi ga kao drugi hladnjak jedan mjesec na godinu ) ?

Evo pločica :

http://www.pohrani.com/f/20/10H/3R8IYYm/friz-18.jpg
http://www.pohrani.com/f/3x/jq/4wx2TGlO/friz-19.jpg

srdačan pozdrav

mede
__________________
ono što mogu ... napravim sam
crni953 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2014., 20:04   #966
pozdrav svima
situacija je ovakva, otisao mi je regulator hladenja(ako se to tako naziva)
nije radio ni kad sam dobio hladnjak nedavno i krenuo ja danas smanjit hladenje i kotacic mi pukao
dali se moze na neki drugi nacin smanjit hladenje, uopce nebi cesto ni mijenao temperaturu nego bi je volio smanjit na 2/7 i nek tako ostane
evo par slika
Slika 1
Slika 2
Slika 3
Slika 4
Slika 5
Slika 6

Hvala unaprijed na odgovorima!
Susiah is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2014., 20:33   #967
Regulator je prilično oksidirao,dugo se nije pomicalo i osovina je zaribala pa je zato pukao plastični kotačić.
Našpricati WD-om te nakon pola sata pokušati kombinirkama lagano lijevo-desno razraditi osovinu.Po potrebi opet našpricati pa pokušati okrenuti ulijevo da smanjiš hlađenje.Bitno je ne upotrijebiti preveliku silu da osovina ne pukne.
Mikahr is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2014., 16:24   #968
Quote:
Mikahr kaže: Pogledaj post
Regulator je prilično oksidirao,dugo se nije pomicalo i osovina je zaribala pa je zato pukao plastični kotačić.
Našpricati WD-om te nakon pola sata pokušati kombinirkama lagano lijevo-desno razraditi osovinu.Po potrebi opet našpricati pa pokušati okrenuti ulijevo da smanjiš hlađenje.Bitno je ne upotrijebiti preveliku silu da osovina ne pukne.
Uspio sam razradit osovinu, okrenuo sam dokle je islo ulijevo ali ne vjerujem da sam dosao do ''0'' jer se hladenje nije ugasilo.
Susiah is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2014., 10:09   #969
Pomagajte ljudi, što je ovo montirano unutar hladnjaka kod sonde od termostata, ima dvije bijele silikonske žice između kojih je 5.5 Kohma otpora.

https://dl.dropboxusercontent.com/u/...3/DSC01044.JPG
https://dl.dropboxusercontent.com/u/...3/DSC01045.JPG
semiRocket is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2014., 23:52   #970
Kombinirani Electrolux ne hladi

Dakle radi se o ovom glupom frizideru sa brita filterom za vodu

http://www.outlet.hr/bijela-tehnika/...lje-erb40405x-

E sad problem s njim i sa serviserom jednim jedinim za cijelu Istru.
NA displayu se javlja erorr neznam sad koji broj ali kad sam gledao po netu kad am bio uz friž nasao sam da je temeprature senzor.
Zamrzava normanno ali ne hladi
To je navodno serviser promjenio friž radio jedno pol godine i opet ista stvar
To je btw jedini ovlsteni serviser Electroluxa kojeg se ceka po mjesec dana da dodje ma katastrofa.

i sad cekamo tog istog servisera koji je prije 2 mjeseca narucio dio, sad navodno ventilator nemam pojma.
Jel zna netko pouzdanog servisera u Istri a da se kuzi u ove novije friž.

Zadnje uređivanje rikverc : 11.07.2014. at 00:27.
rikverc is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2014., 14:56   #971
Naš hladnjak prije par mjeseci jako je iznutra zaudarao. Nakon svih živih zahvata (bacanje hrane, ribanje unutrašnjosti, micanje s mjesta...) nismo skužili što smrdi. Okej, nakon 2-3 mjeseca smrad je nestao.

Sada mi se čini da hlađenje neprekidno radi. Ne gasi se.

Jučer i danas iskočio nam je osigurač na kojemu radi taj hladnjak. Miriše li to na problem?
MarijaZD is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2014., 20:06   #972
Nisam nikakav stručnjak, ali kad iskoči osigurač, nije li to znak da postoji nekakvo preopterećenje?
Kathrin74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 09:20   #973
Quote:
MarijaZD kaže: Pogledaj post
Naš hladnjak prije par mjeseci jako je iznutra zaudarao. Nakon svih živih zahvata (bacanje hrane, ribanje unutrašnjosti, micanje s mjesta...) nismo skužili što smrdi. Okej, nakon 2-3 mjeseca smrad je nestao.
Smrde gljivice koje s se naselile u razne pore hladnjaka.Kad hladnjak ne radi ili slabo hladi onda je njihova aktivnost visoka i hladnjak smrdi.
Kad hladnjak dobro hladi, njihova aktivnost je niska i hladnjak ne smrdi. Ali, one su možda još uvijek tu, posebno ako nisu metodično tretirane kemijskim sredstvima za njihovo uklanjanje-suzbijanje.


Quote:
Sada mi se čini da hlađenje neprekidno radi. Ne gasi se.
To nije dobro!
Quote:
Jučer i danas iskočio nam je osigurač na kojemu radi taj hladnjak. Miriše li to na problem?
Mirisat će za koji dan!
Zovite majstora!
__________________
Poluznanje je opasnije od neznanja /// Pekari =>Oni što prže kompresore
nike321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2014., 10:16   #974
frizidrt je star nekih 10 godina, gorenje, gore je frizider, dolje mala skrinjica. gorenje. hladi normalno. pred par dana se pocelo strano nakupljati vode na dnu frizidera, i to toliko da moras zmikati krpu.
prvo smo onu rupicu malo prestohali, ali sve po tom. netko veli uzeti slamcicu i jako puhnuti ali nas je strah da unutra nesto ne ostetimo.

onda je netko rekao paziti da se apsolutno nista od stvari ne dotice leda frizidera, sve odmaknuli. inace na ledima od frizidera ima vode, do recimo polovice, gornje, je zamrznuto, a dolje bas kapljice cure, ali valjda ta rupa ne moze to sve gutati.

inace je frizider krcat ali se e otvara puno, mozda max 10 puta dnevno. jer to mozda od ovog sugavog vremena zadnjih par dana pa velika kondenzacija? eto ujutro micala ladice koje u na dnu, bilo vode sigurno za 2 dl, dobro da nije pocelo van curiti.
vrata super dihtaju, temperatura je na 4, od mogucih 8, a i to je previse jer je sok hladan tako da te zubi bole.

to je za majstora ili probam jos puhati sa cjevcicom?
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2014., 23:53   #975
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
frizidrt je star nekih 10 godina, gorenje, gore je frizider, dolje mala skrinjica. gorenje. hladi normalno. pred par dana se pocelo strano nakupljati vode na dnu frizidera, i to toliko da moras zmikati krpu.
prvo smo onu rupicu malo prestohali, ali sve po tom. netko veli uzeti slamcicu i jako puhnuti ali nas je strah da unutra nesto ne ostetimo.

onda je netko rekao paziti da se apsolutno nista od stvari ne dotice leda frizidera, sve odmaknuli. inace na ledima od frizidera ima vode, do recimo polovice, gornje, je zamrznuto, a dolje bas kapljice cure, ali valjda ta rupa ne moze to sve gutati.

inace je frizider krcat ali se e otvara puno, mozda max 10 puta dnevno. jer to mozda od ovog sugavog vremena zadnjih par dana pa velika kondenzacija? eto ujutro micala ladice koje u na dnu, bilo vode sigurno za 2 dl, dobro da nije pocelo van curiti.
vrata super dihtaju, temperatura je na 4, od mogucih 8, a i to je previse jer je sok hladan tako da te zubi bole.

to je za majstora ili probam jos puhati sa cjevcicom?
mene bi najviše zanimalo je li temperatura ok ili je li pretoplo unutra - da se stvari ne pokvare.....?
Kathrin74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2014., 08:29   #976
Quote:
Kathrin74 kaže: Pogledaj post
mene bi najviše zanimalo je li temperatura ok ili je li pretoplo unutra - da se stvari ne pokvare.....?
temperatura je ok, velim da je na 4 a sve je tako hladno da te zubi bole. ima inace do 8 na termostatu.
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2014., 17:11   #977
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
temperatura je ok, velim da je na 4 a sve je tako hladno da te zubi bole. ima inace do 8 na termostatu.
U zadnjem dijelu hladnjaka na samome dnu postoi jedna rupica kroz koju odlazi kondenzat iz hladnjaka u posudu koja se nalazi na vrhu kompresora i tamo isparava. Uzmi komad izolirane licnaste žice (one lako savitljive električarske) i proguraj je kroz tu rupicu i problem riješen. Također je to moguće napraviti i pomoću komprimiranog zraka iz zračnog kompresora ako ga imaš
__________________
...dovedite mi poštenog političara pa ću ja vama dovesti nevinu kurvu...
in@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2014., 08:53   #978
Quote:
in@ kaže: Pogledaj post
U zadnjem dijelu hladnjaka na samome dnu postoi jedna rupica kroz koju odlazi kondenzat iz hladnjaka u posudu koja se nalazi na vrhu kompresora i tamo isparava. Uzmi komad izolirane licnaste žice (one lako savitljive električarske) i proguraj je kroz tu rupicu i problem riješen. Također je to moguće napraviti i pomoću komprimiranog zraka iz zračnog kompresora ako ga imaš

hvala na odgovoru.
prije smo malo stohali tu rupicu ali se nismo usudili jace, da ne bi nesto unutra ostetili. onda je vrag odnio salu jer je svako jutro bilo vode samo da nije van teklo. onda smo jucer sa stapicem za raznjice malo jace prostohalii eto nema vise vode.
bilo je valjda nesto dublje unutra.

znaci sta god unuta gurnem ne mog nista ostetiti? to nas je jedino bilo strah.
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2014., 18:09   #979
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
hvala na odgovoru.
prije smo malo stohali tu rupicu ali se nismo usudili jace, da ne bi nesto unutra ostetili. onda je vrag odnio salu jer je svako jutro bilo vode samo da nije van teklo. onda smo jucer sa stapicem za raznjice malo jace prostohalii eto nema vise vode.
bilo je valjda nesto dublje unutra.

znaci sta god unuta gurnem ne mog nista ostetiti? to nas je jedino bilo strah.
Nema se što oštetiti. Zato je bolje to napraviti sa nečim fleksibilnim i gurnuti što dublje kako bi se očistila i cijela cijev.
__________________
...dovedite mi poštenog političara pa ću ja vama dovesti nevinu kurvu...
in@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2014., 23:12   #980
Beko

Pozdrav, imam Beko frizider CHA33100S, star 5 godina (istekla garancija). Juce prestao da hladi u gornjem-friziderskom dijelu, naime pokazuje 19 stepeni, dok je u donjem zamrzivackom dijelu -22 stepena. Sta mislite, sta moze biti, da li nedostaje gasa iili nesto drugo. Evo imam i sliku frizidera u atacmentu.

Zadnje uređivanje cobja : 16.08.2014. at 10:54.
cobja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:26.