Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.07.2007., 12:08   #81
Quote:
magic blue kaže: Pogledaj post
anki cestitke

kod nas jos nista i sad me frka da ja ne mislim da su zubici, a ono nesto puno gore. ali samo mu je glava vruca, rukice i nogice hladne i ne jede. A nema proljeva, ne povraca, ne kaslje, ne smrce, nist
magic, ne bih sumnjala na gore ako je zivahan i veseo. ne se bedirat .

mozda mu je samo vruce ili naprosto raste. (ili su zubeki spori) sutra je ponedjeljak pa mozes i nekog doktora pitat

pusa junacini
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2007., 12:32   #82
pa nije bas zivahan, a povremeno je veseo Samo spava i cijeli dan je nervoznicki i ko da mi nije sav svoj. A desni mu nisu ni crveni, niti se sta moze napipat, nista
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2007., 13:13   #83
Quote:
magic blue kaže: Pogledaj post
pa nije bas zivahan, a povremeno je veseo Samo spava i cijeli dan je nervoznicki i ko da mi nije sav svoj. A desni mu nisu ni crveni, niti se sta moze napipat, nista
znam moja prva necakinja je imala ovakvih dana al moja sestra nikad nije dramila oko toga (vise bih ja dramila ) - znam, imala je srecu jer s bebolincima nikad ne znas. al sama si rekla da nema proljev i ne povraca (meni bi to bilo strasno) i da nema znakova prehlade, tak da je najvjerojatnije samo malo zamisljen. ja sam znala misliti kak je steta da se mi sami ne sjecamo svih tih dana, zamisli kako on micek iznutra gleda na to kako raste, sto mu se sve dogadja, pa svi ljudi oko njega
sorry, nisam strucnjak, i vlastitog iskustva nemam, samo pamtim kad nesto cujem, vidim il procitam jer mi to interesantno. volim djecicu i uvijek bih im rado pomogla kad vidim da se pate - kad bi to bilo moguce.
sutra nazovi doktora, oni puno bolje znaju objasnit, a nadam se da ce se i on malo opustit do tada .
samo ne brinut, sjeti se kak je bilo kad si zadnji put jako brinula.
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2007., 13:20   #84
Maigc,niti ja nisam mogla ocijeniti šta je kad su išli zubi.Mjerila sam temperaturu,stalno pipala desni,nisam znala dali su nateknute ili ne.Već sam se bojala da nije nešta gore.Jer i ona viroza ga je strefila,pa nisam bila načisto.
Pogledaj grlo,ako možeš.Znaju biti razdražljivi ako ga grlo boli.Ako ne možeš vidjeti jel crveno,odi kod nekog doktora da vidi.Možda ga stvarno grlo zeza,i zato ne jede jer ga boli dok guta.....

Probaj javljati(ili PS),kako napredujete.
InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2007., 17:22   #85
mislim da je grlo csito koliko on da pogledat ali osuo se sav po celu, prsima i ledima. sav je flekav i di god je takva fleka ko da je smirglpapir onda smo ga rashladili u bazencicu i bilo je bolje, enoga sad spava.
nikakva hrana definitivno nije jer smo mama i ja gruntale sta smo i on i ja jeli unazad valjda 5 dana i nista novo nismo uvodili. Kaze PS da je od sunca, ali sunca nije vidio jer se cijelo vrijeme vucemo po terasi i hladu ko krepane macke, ne znam
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2007., 18:56   #86
Quote:
magic blue kaže: Pogledaj post
mislim da je grlo csito koliko on da pogledat ali osuo se sav po celu, prsima i ledima. sav je flekav i di god je takva fleka ko da je smirglpapir onda smo ga rashladili u bazencicu i bilo je bolje, enoga sad spava.
nikakva hrana definitivno nije jer smo mama i ja gruntale sta smo i on i ja jeli unazad valjda 5 dana i nista novo nismo uvodili. Kaze PS da je od sunca, ali sunca nije vidio jer se cijelo vrijeme vucemo po terasi i hladu ko krepane macke, ne znam
od vrućine vjerojatno i od znoja... Moja ti se isto tak osipa kad joj je vruće i koža joj je suha na pregibima: stopala, koljena, laktovi... Mažem to sa Bepanthenom i čini mi se da pomaže...
Utpala is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 14:06   #87
mojoj malenoj su prvi izbili sa 4.5mj na donjoj vilici i evo sad izbijaju druga dva na gornjoj
grize sve sto stigne
jedva cekam da i ovi izbiju
bit ce ko mali zecic
klara_23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2007., 12:15   #88
ajme blago vama, mom još ni jedan nije iziša, a muče ga već od 3 miseca, a od frendice mi koja je rodila par dana nakon mene, njezinu malu je kasnije počelo mučit, a već joj jedan izbio, a mom niti jedan. Počela sam svaki dan provjeravat jel izbio, a ono ništa
mare83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2007., 13:23   #89
Hvala svima! U sto sad grizemo sve sto stignemo,izgleda da ce ih krenut jos jer su mu i gornje desni malo crvene.
Zdenka1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2007., 14:25   #90
Pomagajte!!!
Nisu prvi zubici, ali ovo je katastrofa.
Natecene su joj desne i gore i dole. Radi se cetvrticama a mozda i trojkama.
Pocelo je temperaturom prije 5 dana, a nastavilo odbijanjem hrane. Kad kazem odbijanjem - ne zeli nista, nista vec 4 dana. Popije samo pomalo mlijeka u boci.
Bali kao nikada, moram je svako malo mijenjati.
Sta da radim? Kako da jede? Daj pomagajte ja sam vise poluluda stvarno!!!
Loulou is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2007., 14:40   #91
Quote:
Loulou kaže: Pogledaj post
Pomagajte!!!
Nisu prvi zubici, ali ovo je katastrofa.
Natecene su joj desne i gore i dole. Radi se cetvrticama a mozda i trojkama.
Pocelo je temperaturom prije 5 dana, a nastavilo odbijanjem hrane. Kad kazem odbijanjem - ne zeli nista, nista vec 4 dana. Popije samo pomalo mlijeka u boci.
Bali kao nikada, moram je svako malo mijenjati.
Sta da radim? Kako da jede? Daj pomagajte ja sam vise poluluda stvarno!!!

Jooj!

Neam pojma kak natjerati djete da jede...Davaj mlijeko u boci onda.I puno tekućine da ne dehidrira...Koliko je sad stara?

Uf,voljela bi više pomoći,ali...
InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2007., 14:51   #92
Quote:
MarinkaD kaže: Pogledaj post
Jooj!

Neam pojma kak natjerati djete da jede...Davaj mlijeko u boci onda.I puno tekućine da ne dehidrira...Koliko je sad stara?

Uf,voljela bi više pomoći,ali...
Godina dana!!! Dajem non stop, tj. pokušavam nešto. Vodu pije, hvala Bogu, ali ostalo...
Ja ne znam koliko to traje. Znaš nikad nisam imala problema u ishrani, ovo mi je zbunjujuće i zabrinjavajuće! koliko to traje? Čime pomoći?
Neda mi da joj diram desni. Sve je sa svih strana natečeno.
Loulou is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2007., 17:49   #93
loulou i kod nas isto, samo natecenost desnih nije tako izrazena. vide se one rupice i bijeli se, ali nema jos nista vani i isto vec danima zivi na cca 2 deci mlijeka i par zlica neke hrane Ali je veseo i dalje i nis mu ne fali, za sad, a sta ce bit na vagi u devetom mjesecu kod pedice pojma nemam
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2007., 17:52   #94
Kako znat da zubić dolazi..Mihaelu gornje desni nisu više glatke, na mjestima jedinica je sve kvrgavo.

Koji zubi izbijaju prvo, gornji ili donji? ili nema reda?
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2007., 17:54   #95
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
Kako znat da zubić dolazi..Mihaelu gornje desni nisu više glatke, na mjestima jedinica je sve kvrgavo.

Koji zubi izbijaju prvo, gornji ili donji? ili nema reda?
Obično krenu donji zubi.Ali nije pravilo.Nekim bebama krenu gornji,nekima očnjaci.Ja sam čula da dok ima onaj zarez na sred usnice koji kao da se spaja s desnima(nadam se da kužite na šta mislim),zubi neće skoro.
InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2007., 18:13   #96
e to još ima, baš mu gledala neki dan....
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2007., 18:44   #97
Quote:
magic blue kaže: Pogledaj post
loulou i kod nas isto, samo natecenost desnih nije tako izrazena. vide se one rupice i bijeli se, ali nema jos nista vani i isto vec danima zivi na cca 2 deci mlijeka i par zlica neke hrane Ali je veseo i dalje i nis mu ne fali, za sad, a sta ce bit na vagi u devetom mjesecu kod pedice pojma nemam
valjda ce to brzo proci...
Loulou is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2007., 18:49   #98
Quote:
MarinkaD kaže: Pogledaj post
Obično krenu donji zubi.Ali nije pravilo.Nekim bebama krenu gornji,nekima očnjaci.Ja sam čula da dok ima onaj zarez na sred usnice koji kao da se spaja s desnima(nadam se da kužite na šta mislim),zubi neće skoro.
mi smo dobili 2 donja zubica. Nije se ponasao nista drugacije.....Samo sad voli da ujeda sa ta 2 donja zubica kao mali zeko.
Katie is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2007., 22:59   #99
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
Kako znat da zubić dolazi..Mihaelu gornje desni nisu više glatke, na mjestima jedinica je sve kvrgavo.

Koji zubi izbijaju prvo, gornji ili donji? ili nema reda?
U velikoj vecini prvo izbiju donje jedinice a dalje nema nekog reda.
Zdenka1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2007., 13:24   #100
meni mala zadnja dva dana jako malo jede. ima 4,5 mjeseci. slini, onako normalno, trpa u usta sve živo, je li moguće da ne jede od zubića???
ja ne kužim da li su joj desni otečene ili ne, i to s bijelim crticama.
To ne jedenje me baš plaši
zizitop is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:16.