Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.01.2008., 01:39   #1
Psi vodiči slijepih

željela bih s vama podijeliti svoje najljepše životno iskustvo - a to je udomljavanje pasa vodiča slijepih koji su otišli u zasluženu mirovinu!
ne znam uopće od kuda bi počela svoju priču, tako da ću se vjerojatno danima nadovezivati!
moj suprug i ja volimo reći da imamo 2 curice a to je u slučaju pitanja da li imate djecu, a kada nas netko pita a zašto vi još nemate djece - a na to pitanje se meni diže kosa na glavi, a ljudima koji čuju odgovor da ja imam 2 djece - samo što su to 2 labradorice - vjerojatno otpada kosa, ali uopće me nije briga!
naime, na pisanje ove svoje priče me potaknula priča na forumu o Gjuri nesretne sudbine - a pogled njegovih očiju me podsjeća na pogled moje Hany.
Hany smo udomili prošle godine mjesec dana prije svadbe - a na svadbi smo imali 380 ljudi - onda možete zamisliti situaciju pozivanja u zadnji čas - ludnica - a mi udomili peseka - i naravno išla je svuda s nama i ona u pozivanje - čak i kod ljudi koji su protiv psa u kući jer mi bez nje nismo htjeli prekoračiti nečiji prag, pa je naravno bila i počasni član obitelji na vjenčanju.
Hany je imala 9.5 godina kada je došla kod nas - a svi su nas odgovarali da ne uzimamo tako kakti starog psa - jer ju korisnica nije mogla zadržati - ne znam tko je više plakao - da li ta gospođa jer se rastajala od nje ili mi od sreće kada smo je dobili. rekla nam je da zna 50 komandi, da piški i kaka čim joj kažete piš-piš, a da o komandama mjesto, dođi, čekaj, sjedi i ne govorim. stoga vjerojatno pretpostavljate koje poštovanje prema Hany smo mi imali kada smo ju odveli doma - gledali smo ju ko svjetsko čudo i čekali da progovori. jer kada u gradu vi vidite slijepu osobu vjerojatno nemate pojma da taj pas ne smije reagirati na bilo što živo u njegovom vidokrugu, a isto tako sada apeliram i na vas koji niste znali - nemojte se obraćati tim pesekima jer oni rade svoj posao - ili vode u apoteku ili na posao, ili u knjižnicu, ili kod doktora a dovoljna je samo 1 riječ njihovih korisnika da oni znaju kamo treba voditi - ne možete vjerovati koliko su pametni!
uglavnom, naši prijatelji veterinari su nas pripremali da će Hany biti u depri tjedan dana - ali ni traga od toga jer smo ju toliko pazili, mazili, grlili i ljubili da smo joj vjerojatno išli na živce pa je i ona odlučila na svu sreću zaljubiti se u nas u roku od 2 dana.na svu sreću moj suprug i ja smo privatnici pa smo s njom cijeli dan - ide s nama čak i u banku. ove godine smo odlučili i promijeniti način ljetovanja - robinzonski turizam je zakon!prošle godine je bila s nama u apartmanu na Visu, a kako smo krstarili po cijelom otoku, naravno da smo ko čehi nosili frižider s njenom hranom i vodom, posebni suncobran samo za nju na plaži, vodu da je isperemo od soli nakon kupanja...uglavnom, da skratimo i sebi i njoj muke ove godine smo iznajmili kuću na plaži gdje je naša dama kad god je htjela otišla brćnuti se u more, a kad joj je dojadilo sunce i more ležala je u hladu borova uvijek s jednim okom uperenim na nas!ona je naša kraljica, kako moj suprug njoj tepa!
kada smo se vratili s mora, dobili smo poziv koji nam je opet promijenio život za 360 - pitali su nas da li želimo još jednu labradoricu - Jane - a mi, kud jedna tu i druga, samo što nam sada ni karavan više nije dovoljan pa ćemo se valjda prebaciti na kombi!uglavnom - Đana - od milja, ima 7 godina - mogla je još voditi, ali je oduzeta korisniku jer je bio pregrozan prema njoj! od zanemarivanja-kada je došla k nama imala je prestrašne dekubituse na laktovima, preeedebela, cistitis takav da je krv piškila jer ju naime uopće nije van izvodio, ožiljci po nosu jer ju je kažnjavao čupkajući joj kožu na nosu kada je kao bila nešto kriva, a psihičko stanje - kao da je s marsa pala. mi smo mislili-ako je ona vodila slijepca onda je taj pod vlakom završio !tek smo kasnije doznali istinu kakav je bio prema njoj!uglavnom, za razliku od Hany koja je odmjerena u svakom svom elegantnom pokretu i postupku jer i dalje ima taj mentalitet vodiča-ja to zovem stroj u glavi, Đana je najšarmantniji i najsimpatičniji pas kojeg ste u životu upoznali s tragovima da je nekada davno bila vodič.
uglavnom - od prvog trenutka su Đana i Hany najbolje prijateljice, kada se laje, laju obje iako većinom Đana nema pojma o čemu se radi jer ona je onaj kućni ljubimac po definiciji za staviti u rječnik.u početku smo morali krenuti od početka sa sjedi, mjesto, dođi i čekaj, a ona samo gleda u keksić u mojoj ruci i maše repom.ja sjedi Đani, a Hany odmah sjedne - i moram njoj dati keksić. ja mjesto, a Hany odmah na mjestu i opet njoj keksić - tako sve dok Đana se nije prisjetila onog što je nekada besprijekorno znala, a Hany dok nije dobila 2 kile od silnih nagrada, jer to je njoj komanda za male bebe, a eventualni izazov joj je kad joj kažete - zaboravila sam torbu dole(u prizemlju kuće) daj mi ju molim te donesi(a nas dve na katu, a kuća je velika) - e taj dan kada je to izvela ja sam se skoro onesvijestila, tako da joj uopće više ne upućujem daljnje izazove jer to bi bilo čisto iskorištavanje!uglavnom, da govori hrvatski mogla bi za mene dogovarati poslove, jer naime ona i priča kad je jako sretna, a to vam zvuči poput bau-vau-vau.da ne zaboravim -i Đana priča, ali samo kad joj nešto ide na živce-npr.ako smo negdje predugo - zamislite scenu, ja s njima u banci(naravno da sam se prije toga pobila s čuvarom na ulazu, a njih dve zamolila da me ne iznevjere pred ljudima), kažem mjesto, sve ok, ali čekamo, vrijeme odmiče, a Đana krene sa svojim jamranjem-negodovanjem i sve jače i jače, a to vam zvuči kod nje poput jakog podrigivanja - ljudi umiru od smijeha, čak je i šefa poslovnice uspjela šarmirati.
za sada toliko od mene,idem sada pridružiti se mojoj maloj obitelji u krevet-muž hrče, Đana hrče, Hany hrče, ali samo pogled na njih je dovoljan da znam kako imam najbolju obitelj na svijetu!
sve to s vama dijelim jer moram reći da sam najveći sretnik što sam pružila dom tim neizmjerno plemenitim bićima koja su se naradila u svom životu i zato se trudim pružiti im najljepše dane života najviše što mogu, i ovim putem molim sve ljude koji žele nabaviti psa neka udome nekog peseka jer time čine ne samo dobro djelo nego će dobiti najvjernijeg prijatelja u životu!
p.s.molim da pročitate priču o Gjuri, jer sam sigurna da je i on zaslužio život kakav imaju moje 2 curice!
MilaVila is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2008., 02:24   #2
predivno nesto...
svaka ti cast za tu ljubav koju im pruzas i odusevljenje s kojim pises o njima... stvarno nekim vlasnicima zivotinja mozes biti uzor... samo tako dalje...

imas pozdrave od mene i moja 3 fraera iz kreveta (muza, bijelog retrica whitea i bijelog retrica balboe)
idEalnoLosA is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2008., 12:17   #3
Super prica MillaVilla!
Pusa svima od nas takoder.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2008., 13:51   #4
prelijepa prica... svaka cast...

u susjednom kvartu ima jedna zena koja je udomila labradora.. sada je pas u mirovini.
predobar je.

kome se treba obratiti za tako nesto?
tonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2008., 16:36   #5
Divna priča!

Jadna Đana, još uvijek se iznova šokiram spoznajom koliko ljudi znaju biti zvjeri! Provedite puuuno lijepih trenutaka svi skupa. Pozdrav od moje familije (jako slične tvojoj)!
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 15:53   #6
super ti je femili!

i mene zanima kome se treba javiti za posvajanje takvog psa....
__________________
L in my heart
pilich is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 16:35   #7
Odlican topic

<q i mene zanima kome se treba javiti za posvajanje takvog psa..../q>

a mene jos zanima gdje ima neka dobra skolica u okolici Osijeka koja je spremna na ludorije mojeg Bobija (također lab-ret)
BrokeMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 17:53   #8
ja imam psa vodiča, ali nije u mirovini, on je prošao školu za vodiča, ali je imao problem sa šapom pa je prešao u terapijske pse i onda smo ga mi dobili na korištenje, tako on još nije naš, ali uskoro će biti jer odlazi u mirovinu...i naravno da ćemo ga zadržati, ne možemo zamisliti da ga samo zamjenimo (na što imamo pravo)...ali to je ipak druga stvar budući da moj brat ne ovisi toliko o Anthony-u kao što neki slijepac ovisi o svom psu vodiču...
Šapica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 22:57   #9
ovo je predivno.....nemam riječi.....hvala u ime svih pasa na ovom svijetu
sandra6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 23:45   #10
Ako nekoga zanima, i nesretni Gjuro koji se spominje u prvom postu je postao sretan prije dosta vremena .
__________________
"It may help to understand human affairs to be clear that most of the great triumphs and tragedies of history are caused,
not by people being fundamentally good or fundamentally bad, but by people being fundamentally people."
- Good Omens
Misery's Crown is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2010., 00:50   #11
Da malo oživim temu.

Ja sam vlasnica takvog psa koji je trenutno kod mene na socijalzaciji do trenutka kad dovoljno ne naraste i krene u program za psa vodića slijepe osobe. Radi se Zlatnom Retriveru, preslatkom Alfiju!
Za sve zainteresirane: tu će te nači potrebne informacije i kontakt telefon
http://www.psivodici.hr/
ornellla is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2010., 01:36   #12
MilaVila, nisam prije vidjela ovu temu, ali mi je zato večeras uljepšala život.

Hany poznajem osobno, kao i bivšu joj korisnicu, samo sam mislila da se ime piše kao Honey, a za Đanin sam slučaj čula. Sretna sam zbog obje što su došle k svojim ljudima. Neka uživaju. Zaslužile su. Ne samo zato što su toliko toga drugima pružile, kao Hany, ili pretrpjele, kao Đana, nego zato što su labradorice, a labradorice (i labradori, dakako) po definiciji su sama ljubav i dobrota.

Što se tiče hrkanja, vjerojatno znaš anegdotu s Hany na poslu, ali drugi ne znaju pa ću je ispričati.

Dakle, Hanika se blaženo izvalila i zaspala pa hre li, hrče, a njezina korisnica za to vrijeme radi svoj posao, to jest razgovara sa strankom na telefon. Na kraju razgovora, kaže njoj čovjek s druge strane žice: "Čujte, recite tom svojem kolegi, kad već spava na poslu, da bi mogao i malo manje hrkati."
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 16:32   #13
da malo osvježim topic koji sam osobno napisala 2008.godine!!!u ove 3 godine promijenilo se sve i ništa-bogatiji smo za jednog člana obitelji-dobili smo bebača i naravno kako sam spomenula da ćemo morati s karavana prijeći na kombija-da,kupili smo kombi sa 9 sjedala pa nas svi sad zezaju da svako ima svoj red sjedala!!!!mi smo ipak velika familija, nas 5!!!!Hany je napunila 14 godina i u formi je štenca-stalno u pokretu,super linija,samo-više ništa ne čuje pa se sporazumijevamo "rukama i nogama" i to pali,ja njoj pokažem rukom da dođe,rukom da sjedne ili ode na mjesto i to funkcionira odlično!!!!Đanica je i dalje naša tumplavica(11.g.) koja je luda za našim najmlađim članom-samo vreba priliku da ga obliže i jedva čeka da je on pomazi!!!!ovo pišem iz razloga što se sad naša teorija potvrđuje-definitivno pas s bebom(a koliko su nas napadali da nismo normalni što ćemo imati u kući 2 velika psa i malu bebu)!!!naš junior je lud za njima i uvijek kad jednu podraga odmah ide i drugoj(nikad nisu zakinute ni jedna ni druga),kad jede u svojoj hranilici obavezno bratski podijeli obrok s njih dvije(a njima teško palo!),a kad smo u šetnji odmah se zabrine ako jedna nestane iz njegovog vidokruga!!!on ih i hrani-donese zdjelice pred špajzu, čeka da ih ja napunim i odnese na njihovo mjesto,a njih dvije(duplo veće od njega) uredno čekaju da on to sve poštima na podu!!!!
uglavnom, veselje je još veće....uživamo u svakom trenutku jer smo svjesni da naše curice neće još 10 godina živjeti....a to nam jaaaako teško pada......
MilaVila is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 21:46   #14
Bemti, kako vrijeme prolazi! Hany ima 14 godina! Lijepe godinice.

Pomazi obje od mene, može?
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 22:01   #15
Predivne su to price,fakat svaka vam cast ljudi
Zelim vam puno divnih trenutaka provedenih s njima
__________________
Mudar si samo onoliko koliko si svjestan svog neznanja....
DorianGrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2011., 08:26   #16
Baš lijepa priča za početak dana - zagrije te onak oko srca Uživajte u svakom trenutku s njima.......
__________________
I adore watching my irish red when he moves easily on the field... just as he plays with the wind...
Hermiona29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2011., 10:33   #17
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Bemti, kako vrijeme prolazi! Hany ima 14 godina! Lijepe godinice.

Pomazi obje od mene, može?
da,da vrijeme leti prebrzo!!!!već sam ih pomazila i prenijela pozdrave!!!!hvala što nas se sjetite!!!!
velika pusa od nas 5!!!!
MilaVila is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2011., 22:44   #18
koga se moze kontaktirati u vezi udomljavanja bivseg psa vodica?
satori is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2011., 22:55   #19
Quote:
satori kaže: Pogledaj post
koga se moze kontaktirati u vezi udomljavanja bivseg psa vodica?
Da se raspitaš kod http://www.psivodici.hr/index.html ili kod
http://www.czrs.hr/centar-silver-czrs (baš sam danas upoznala jednu njihovu labradoricu )
__________________
I adore watching my irish red when he moves easily on the field... just as he plays with the wind...

Zadnje uređivanje Hermiona29 : 01.04.2011. at 23:01.
Hermiona29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2011., 22:59   #20
Quote:
Hermiona29 kaže: Pogledaj post
procitala sam malo po njihovom webu i zvat cu ih za dodatne informacije

mislim da bi takav pas bio idealan za ono sto nama treba

https://www.forum.hr/showthread.php?t=633289
satori is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:43.