Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2013., 07:47   #161
Quote:
Hard Candy kaže: Pogledaj post
Je li kome ikakva kremica uklonila kapilarice?
ne
meni ove dvije na licu koje mi smetaju nije uklonila ni elektrokoagulacija u kombinaciji sa laserom
yogalove is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2013., 11:22   #162
Frendica je išla kod neke doktorice i veli da joj je maknula kapilarice, s usnice i s potkoljenica.. e sad.. ne znam je li to individualno ili kaj..
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2013., 16:09   #163
Exclamation molim kontakt

Quote:
5th avenue kaže: Pogledaj post
Ja sam prvi put radila sklerozaciju kapilara prije 3 godine, pa opet prošle godine. Nikad mi se ništa nije vratilo tako da sa tim imam jako pozitivno iskustvo, Prvi put sam skidala jednu ogromnu na nozi pa malo pomalo sve druge manje. Prvi put sam ampule platila oko 500 kuna, a kad sam išla prošle godine, platila sam 140 kuna. I tih ampula ima za 5 tretmana. Ostalo nisam platila ništa jer sam imala uputnicu i sve ide preko HZZO-a. Radila sam kod jednog našeg vaskularnog kirurga u Općoj bolnici. Imala sam i jednu poveću kapilaru ispod vrata prema dekolteu i sada se ništa ne vidi. Super mi je napravio, noge su mi ko nove, sam postupak je bezbolan i traje 5 min, jer ih ne može skinuti više od 4 u jednom tretmanu. Jedan tretman - jedna ampula. I, naravno elastični zavoj bez ikakvih mazalica. Sad se spremam da idem opet. INače sam na listovima prije imala celulita, otkad sam napravila sklerozaciju, celulita nema. E sad, da li je zbog toga ili ne, bitno da celulita nema !!!!!
Molim Vas da li mi možete reći kako je sada stanje sa vašim kapilarama? Jako mi je bitno; naime majka mi je u dnu nogu imala nakupine kapilara koje su joj lijčnici odbili operirati jer je tada po njihovom bila prestara (tada je imala 82 godine) preporučili su joj jake čarape koje joj ja nisam mogla navuči a kamo li ona sama !! E sad ona je sa vremenom dobila otvorene rane na tom dijelu koje je mjesecima liječila i sve je završilo tako da je dobila blaži moždani udar, završila u bolnici i umrla od sepse (navodno joj je preko tih rana ušla bakterija u tijelo i uslijed pada imuniteta i rezistencije na antibiotike -pila ih je zbog tih rana mjesecima bakterija podivljala i nastala je sepsa) a moja majka je je preminula !! Sada sam ja u srahu od slične sudbine ( a počele su mi se stvarati te kapilare kao i njoj ) otišla sam ka vaskularnom kirurgu koji je s obzirom da sam već imala dvije operacije vena (na svakoj nozi po jednu) preporučio sklerozaciju vena no kada sam došla u flebološku ambulantu (u istu di su moju majku pregledali- doduše druga doktorica ali ista sestra!!) umjesto da mi to naprave poslali su me u Vinogradsku da tamo u jednom dućanu kupim čarape (iste one koje su i mojoj majci propisali a koje joj nisam ja mogla navući) uz objašnjenje da kao to je jedini način da ja držim stanje svojih vena na statusu Q !! Moja kćer je bila i sa mojom mamom ( bakom) na pregledu i tada sa sa mnom i u oba slučaja je sestra imala isti nastup nakon što je doktorica rekla svoje okrenula se prema nama i ispisala taj receptić privatnog dućana ( kao ne idu čarape preko HZZOa već se moraju kupiti ) izašla sam iz ordinacije osjećajući se kao jado jadni!! Molim Vas informaciju jel vam to pomoglo pa da je manje nego što je bilo meni je to već dosta !! Ako je pomoglo zamoliti ću vas kontakt broj di su vam to radili preko HZZOa te liječnika jer ne znam što da radim! Ta ne mogu pustiti da se to množi u povećava te da puca koža i otvaraju se rane !! Stvarno mi je jako bitno!! HVALA !
penna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2013., 17:56   #164
Kliko mi je poznato to se ne radi preko HZZO-a. Iz prostog razloga sto nije nikakva hitnoca. Carape su prevencija,ali ishod u ovom slucaju se vec zna. Rane ne nastaju radi dilatacije vena nego radi venskog refluksa i stagnacije krvi (od tuda sepsa). Dakle to sitno ide na privatno dok se operativni zahvat vecih vena moze provuci na HZZO.
__________________
Obavjestavam sve da vise ne koristim forum i ne odgovaram na pitanja. Posjetite facebook grupu Tehnologija u estetici i kozmetologiji
--Phoenix-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 13:57   #165
Quote:
--Phoenix-- kaže: Pogledaj post
Kliko mi je poznato to se ne radi preko HZZO-a. Iz prostog razloga sto nije nikakva hitnoca. Carape su prevencija,ali ishod u ovom slucaju se vec zna. Rane ne nastaju radi dilatacije vena nego radi venskog refluksa i stagnacije krvi (od tuda sepsa). Dakle to sitno ide na privatno dok se operativni zahvat vecih vena moze provuci na HZZO.
Pa ja sam dobila od vaskularnog kirurga preporuku da se radi sklerozacija ali me je fleblologica da pojednostavim " otfikarila " iz ordinacije uz bjašnjenje prvo da postoji opsanost od ugrušaka ( kao da nije postojala i kod prve dvije opracije pa se sve rješavalo ljekovima ) Nego a što sad ne postoji s obzirom da mi se krv nakuplja na tim mjestima pa nije to par kapilarica koje su čisto estetski zhavat već ja imam tamne nakupine koje me bole na dodir!
penna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2013., 11:12   #166
Quote:
penna kaže: Pogledaj post
Pa ja sam dobila od vaskularnog kirurga preporuku da se radi sklerozacija ali me je fleblologica da pojednostavim " otfikarila " iz ordinacije uz bjašnjenje prvo da postoji opsanost od ugrušaka ( kao da nije postojala i kod prve dvije opracije pa se sve rješavalo ljekovima ) Nego a što sad ne postoji s obzirom da mi se krv nakuplja na tim mjestima pa nije to par kapilarica koje su čisto estetski zhavat već ja imam tamne nakupine koje me bole na dodir!
I nije uopce estetski zahvat. Bolesti vena su ozbiljan problem,no obzirom da su to situacije koje najcesce prelaze u kronicno stanje i moze jako dugo trajata, ovi koji radi na HZZO boli briga. Nece nitko umreti od toga danas sutra. Oni zele na privatno , preko HZZO-a idu samo turbo hitni slucajevi ili pak preko veze. Zao mi je to reci ,ali takva je situacija.
__________________
Obavjestavam sve da vise ne koristim forum i ne odgovaram na pitanja. Posjetite facebook grupu Tehnologija u estetici i kozmetologiji
--Phoenix-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2013., 14:47   #167
Quote:
--Phoenix-- kaže: Pogledaj post
I nije uopce estetski zahvat. Bolesti vena su ozbiljan problem,no obzirom da su to situacije koje najcesce prelaze u kronicno stanje i moze jako dugo trajata, ovi koji radi na HZZO boli briga. Nece nitko umreti od toga danas sutra. Oni zele na privatno , preko HZZO-a idu samo turbo hitni slucajevi ili pak preko veze. Zao mi je to reci ,ali takva je situacija.
A ništa onda ću i ja poć tražiti vezu jer nažalost eto ispada tako da je moja majka umrla od komplikacija urokovanih bakterijom koja se uvukla u organizam kroz tu otvorenu ranu nastala na spletu tih kapilara ( i to za njenog boravka u bolnici zbog blažeg moždanog udara) 6 mjeseci se ta rana nije zatvarala a nije dijabetičar i nije imala kolesterol dapače zdravo je živjela i bez stresa i eto....Neću to pustiti slučaju! Dragi čitatelju nemojte ni Vi!
penna is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2013., 21:17   #168
imam 31 godinu i proširene vene u području listova. prije 2-3 godine ih uopće nisam imala, a sad su već dosta izražene, pogotovo kad stojim na nogama. roditelji nemaju problema sa venama, ja nemam problema sa prekomjernom težinom, dapače, mršava sam, dosta sjedim, ali koliko god sjedim toliko i hodam - isto dosta. ne znam u čemu je problem i kako zaustavit daljnje pogoršanje? šta je prvi korak?
santana333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2013., 13:25   #169
Bok cure,

vidim da neke od Vas zanima sklerozacija vena...

Napravila sam tretman sklerozacije vena prije cca. 3 tjedna u Vinogradskoj, trenutačno nosim kompresivnu čarapu jačine 2, morat ću je nositi do 24.05....ne mogu više, vruće mi jeeeee!!!

Uglavnom za sada kad skinem čarapu vene nema, imam jedino nekakvu masnicu...valjda je to normalno, idem u petak na kontrolu pa ćemo vidjeti....ako nekoga zanima nešta, neka slobodno pita!!
Marija321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2013., 17:21   #170
Pozdav. Zanima me, oni koji imaju problema s proširenim venama, u kojim vremenskim periodima su vam se širile, da li vam je izbila samo jedna vena, pa dugo ništa ili naglo sve, ili dugi niz godina pa ništa. Naime, ja sam dosta mlada, a problema s venama NIIKAD nisam imala, i sada najedamput BUM, izbile mi po cijelim nogama, od prepona do listova. Neznam, al nekako mislim da je uobičajeno da se one postepeno šire, čak godinama, a ne sve najedamput. Mogu li se proširene vene manifestirati kao posljedica neke druge bolesti ili poremečaja npr. problema sa štitnjačom ili slično. (ne pijem kontracepcijske tablete, krećem se jako puno, i ne radim ništa što bi zapravo uzrukovalo proširene vene, a u užoj obitelji mi nitko nema takve probleme) zbog čega me one jesu zapravo iznenadile. Stiže ljeto, a moje noge se plave, išarane. Koliko bi samo gelova trebala nakupovati da si neprestano mažem cijele noge, a zapravo imam osječaj da se one samo dalje šire i šire.
tapravnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2013., 19:42   #171
-

Zadnje uređivanje santana333 : 15.07.2013. at 20:36.
santana333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2013., 10:39   #172
vene vene i vene

može pomoć..na obadvije noge imam puno puno ispucalih kapilara i sitnih vena..nemam dovoljno novaca za laserske zahvate imal tko kakvo iskustvo s onim livarizom..jako sam zahvalna za bilo kakav savjet
marija2014 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2013., 10:42   #173
opet vene

zna li tko kakvu povoljnu kliniku ili neku metodu za uklanjanje vena..ja sam čak pokušala sa pijavicama
marija2014 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2013., 09:56   #174
Kakve veze imaju prosirene vene i kapilare sa dugotrajnim stajanjem i hodanjem? Sto se dogadja u nasim nogama kad dugo stojimo?
Lua is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2013., 10:11   #175
Molim, ako neko ima iskustva s doktorom Lastrićem. Imam namjeru ići na operaciju vena.
lara7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2013., 15:05   #176
Marija321 mozete li mi molim vas reci je li taj tretman "zauvijek" makne postojece kapilare ili se vracaju kako sam procitala u jednom postu na pocetku ove teme?

Ja planiram ici privatno na sklerozaciju kapilara ali imam i jednu venu na listu, jedan tretman kosta 1500 kn. Mislim da mi nece trebati vise jer nemam puno toga ali mi jako smeta, u biti s godinama natsaju novi.

Je li ko vas za sada ok?
Platica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2014., 15:15   #177
Quote:
Platica kaže: Pogledaj post
Marija321 mozete li mi molim vas reci je li taj tretman "zauvijek" makne postojece kapilare ili se vracaju kako sam procitala u jednom postu na pocetku ove teme?
Ništa nije zauvijek. Treba redovito nositi kompresivne čarape i povremeno ponoviti sklerozaciju kad se kapilare ponovo pojave.
Ali lijepo se očiste noge od kapilara.
__________________
Ljudi su ko mačke. Daj im ladicu i pokušat će se ugurati u nju. (Tika)
bliss is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2014., 18:28   #178
Bliss hvala na odgovoru
Platica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2014., 21:31   #179
Jel postoji itko da je izliječio proširene vene potpuno ili djelomično bez ikakve operacije i sl., znači prirodnim putem. Koliko trebaš biti uporan?
tapravnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 22:01   #180
Pozdrav ljudiuzasnuta sam kojom brzinom mi niču kapilare,pocelo je bolnim nogama ,narocito ljeti,a sada vidim rasirenu mrezicu kapilarica iznad koljena koja svakim danom sve vise buja...čitam ali ocito je da nema nekih prirodnih metoda ,pisu da je laser najucinkovitiji za te jos manje kapilarice..
da li je netko imao iskustvo uklanjanja laserom? Cijena me naročito zanima..Gdje bih to u Rijeci mogla napraviti..ako itko zna?...Hvala
__________________
sutra je novi dan...misliti cu o tome sutra!
Tintinila79 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:27.