Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.11.2007., 18:05   #61
Quote:
pet kaže: Pogledaj post
hehe, dozvolili ste da vas ovaj isprovocira i poceli branit SVOJE rotove i stafove i sve neke te moguće-opasne pasmine (ne kazem ja, kaze zakon) i time potpuno skrenuli s teme gospođe koja ju je pokrenula

a cinjenica je samo ta da ce gospođa medju dva luda psa (ne svojom krivicom luda, nego luda od zbunjenosti) dovest jos jednog U JEKU PUBERTETA

jadni psi. trebalo bi joj ih oduzet. nazalost na forumu smo anonimni
tj1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 22:18   #62
hvala na ljubaznim komplimentima. a zasto bih ja drzala pekinezere? koja korist od njih? imam, vama za informaciju i pekinezera u dvoristu. i znate sto radi? stetu. svim susjedama pozdere jaja iz kokosinjaca, razvlaci sve do cega stigne i samo cekam dan kad ce ga netko umlatiti.

a vi koji komentirate moje psihicko stanje-lijepo izvolit doci cuvati moju imovinu od lopova. trenutno trebam jos jednog cuvara, dolazi tosa. do proljeca cu nekako prezivjeti. ako me smatrate ludom, izvolite doci lajati mjesto pasa na nepozeljne goste.. garantiram da cete biti natamburani a sve sto cete cuvati biti ce pokradeno.

postavila sam jasno pitanje-sto uraditi kada se 2 psa nadju skupa i pograbe. inace tijekom godine ne dolaze u dodir jer su razmjesteni na razlicitim lokacijama. pomogli mi bas i niste, prozvali ste me ludom i nesposobnom. jedini pametan savjet sam dobila od gospodina koji je spomenuo brnjice od kojih sam ipak odustala jer vidim da ih ne vole i uostalom nisu navikli na njih.

hvala
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 22:34   #63
ko je ovde lud

Uskoro će bit tema Što napraviti kad se 3 psa tuku? Možda bi bilo pametnije da gospođa kupi alarm,pa da joj čuva svu tu njenu imovinu.
majatonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 22:41   #64
moze. izmisli struju na terenu koji treba cuvati. dakle, nema struje, teren ogradjen, podignuta zica 2,70 m, ojacana bodljikavom zicom, prilikom zadnje posjete kada nije bilo rota na terenu otudjena imovina u visini od 80.000 kuna. lopov nije pronadjen. od kako imam pse nista ne fali. trenutno ti psi nisu na terenu vec su doma. zima je, nemaju sto cuvati. zar bi bilo humano drzati ih vani bez potrebe? svaki ima svoj veliki box, svoj dio dvorista u kojem borave ali ponekad mi zbrisu, nadju se skupa i pofajtaju. pitala sam forum kako s eponasati kad dodje do fajta, proglasili ste me ludom.nisam pitala iz obijesti vec ih ne mogu pustiti da se kolju i dokazuju jedan nad drugim dominaciju. zao mi je izgrizenih vratova, potrganih usiju, pregrizenih nogu.

a to da ih pustim da jaci pobjedi mi je nasavjetovao jedan gospodin koji se inace bavi dresurom. i to danas. i tko je tu lud?
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 22:47   #65
Quote:
majatonka kaže: Pogledaj post
Uskoro će bit tema Što napraviti kad se 3 psa tuku?
Ne 3 nego 4. Ima i pekinezera.
Fleur Delacour is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 23:10   #66
Quote:
teta-elza kaže: Pogledaj post
jedini pametan savjet sam dobila od gospodina koji je spomenuo brnjice od kojih sam ipak odustala jer vidim da ih ne vole i uostalom nisu navikli na njih.
onda poslušaj taj jedan savjet koji ti se činio dobrim i počni navikavat pse na brnjice, s odgojem treba počet negdje...

A sad o nečemu drugom što mi je palo na pamet dok sam iščitavala ovaj topic jer nisam pratila razvoj rasprave danas:
teta-elza, tebi ti svi psi očito trebaju i zabrinuta si za njihovu dobrobit.
Nisam nigdje uspjela isčitat (žurila sam se priznajem) da si odlučila ići u školicu sa svojim "problematičnim" psom, zanima me zašto?
Ako je rott bio na dresuri, ne bi li mogla srediti da i tvoj drugi (pa i treći) pas odu isto na tu dresuru?
Čemu bauk od kastracije?

Čini mi se da je i cijela rasprava o malim/velikim i neopasnim/opasnim pasminama opet otišla u krivom smijeru jer mišljenja sam da je bitniji osviješten, odgovoran vlasnik nego sam pas.
Pod ovo osviješten mislim na vlasnika koji zna koliko u svakom trenutku ima kontrole nad psom, a pod odgovoran mislim na to da ako možda nema kontrolu nad svojim cuckom zna kako spriječiti moguće neugodne situacije po druge ljude (i pse ali o tome je cijeli topic i još nemamo rješenje).

Htjela sam zapravo osim ovoga o besmislenosti prepucavanja o pasminama reći nešto o tome kako ni oni vlasnici koji odluče potražiti stručnu pomoć u odgoju svog psa ponekad nisu sami sigurni zašto je to potrebno i zašto bi trebali proći bilo kakvu obuku sa svojim psom, osobito ako postoji šansa da taj pas nekog ozbiljnije ozlijedi.

Nije svaki pas za svakoga, ponekad se i vlasnik treba prilagoditi, naučiti i prihvatiti par stvari da bi svi bili dobro.
Skviki is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 23:11   #67
oces ga na poklon? kad ti je rodjendan?
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 08:03   #68
Quote:
teta-elza kaže: Pogledaj post
postavila sam jasno pitanje-sto uraditi kada se 2 psa nadju skupa i pograbe. inace tijekom godine ne dolaze u dodir jer su razmjesteni na razlicitim lokacijama.
Ja ne znam, da li si ti previdjela moj post ili...???

Psi su teritorijalni sami po sebi. I još imaš pse obučene za čuvara. I još ne žive skupa. Mislim, što očekuješ? Da se vole ko najbolji frendovi? Jedan pas je drugome neprijatelj. Nisu odrasli zajedno, ne rade zajedno, ne čuvaju zajdjedno, ne jedu zajedno, nisu socijalizirani zajedno. Razlog zašto je očit i nije uopće čudan. Ono što možda možeš napraviti da ih polako upoznaješ na neutralnom terenu, prvi dan kratko, pa sve duže i duže dok se ne naviknu jedan na drugoga. Također i ostale stvari radiš paralelno, s jednim i drugm. Ne šutiraš jednog a maziš drugog već ih tretiraš podjednako. Ukoliko se potuku, pusti ih. Vjeruj mi na riječ kad ti kažem - pusti ih. U suprotnom ćeš samo kako kažeš popušit slučajan ugriz i šljive opo nogama. Pusti ih. Naravno ako dođe do toga da jedan stvarno zakuca drugoga i vidiš da drugi nema šanse onda reagiraš. Ali pusti ih. Kako bi u čoporu riješili svoje "status" tako će i ovdje. Nakon što su se pokefali, nemoj ih maziti nego ih oštro i ljutito steraj na mjesto. Jednog i drugog.
Ali napominjem, prvo ih probaj socijalizirati i naviknuti jednog na drugoga.

Quote:
jedini pametan savjet sam dobila od gospodina koji je spomenuo brnjice od kojih sam ipak odustala jer vidim da ih ne vole i uostalom nisu navikli na njih.
to nije tako pametan savet, jer ih neće spriječiti i da i dalje budu netrpeljivi jedan prema drugome. I sa brnjicom se mogu potući, u tučnjavi jednom brnjica npr. pukne i šta, onda se jedan mati punom snagom, a drugi ko papak puši jer ima brnjicu i nije mu uopće ravan?

Kažem ti, ti psi sebe međusobno umjesto da smatraju suradnicima u čuvanju smatraju se neprijateljima koji su došli jedan drugome na teritorij.
Oni ne shvaćaju da oni "moraju biti frendovi" jer su oba tvoja.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 09:01   #69
školica, školica, školica!


p.s. evo za neznalice (prepoznat će se ), snimka "opasnog" bull terrijera (nadam se da o njima više neće pričati ljudi koji ih nisu vidjeli u živo ):

Jelica Izjelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 09:33   #70
I što s tim?

Ja bih sad mogla staviti 100 slika ljudi koje je pas te i njemu srodnih pasmina izgrizao do neprepoznatljivosti ali neću jer to nije tema ovog topica i bilo je već dosta offtopičarenja. Na temu opasnih pasmina, ma koliko netko poricao njihovu "opasnost", svi smo već odavno rekli što smo imali.
Fleur Delacour is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 09:42   #71
@ Jelica Izjelica: Odličan video! Samo se bojim što se dogodilo kad je mačka na kraju videa potjerala bulla u drugu prostoriju...
 
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 10:04   #72
sigurno je nekoga raskomadao
Jelica Izjelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 10:56   #73
ljudi.. pa otisli ste s teme.. kakve veze ima ovaj fiilmic ?? a zadamin postom??
moj frend ima pita i dvoje male djecice...i sve je ok.

stvar je u odnosu prema psu..i to je to..
nema veze koje ja pasmine pas.. jel to jorki ili nj.doga.. stvar je u tome teta elza treba biti alfa tim psima..i tada se oni nemaju kaj buniti i tuc..

psi nju ne dozivljavaju ko alfu kad su zajedno..i to je nedopustivo.
bez obzira za sto psi sluze.. oni ne smiju dominirati nad njom.

i..teta elza.. brnica je ok stvar. nema veze sto je tvoji psi ne vole.. ni ti ne volis sto su oni takvi pa se to njih ne tice.
tonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 11:08   #74
tonka, u pravu si. filmic sam postavila tj1 koji ne zna razliku izmedju staffa i pitta, a koji sve te pse proglasava ubojicama koje "samo metak rjesava".
to je najveci idiotizam - ljudi ne shvacaju da je za psa i njegovo ponasanje odgovoran vlasnik - on ga ucini takvim kakav je.

sletila sam s teme, ali isključivo zato što me beskrajno iritiraju zgražanja i snebivanja nad tzv. "opasnim" pasminama. i to još od nekoga tko ima malu agresivnu beštiju s torpedom u dupetu
Jelica Izjelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 12:25   #75
ha,ha..moja seka ima frencija pa susedi komentiraju da joj je bas dobar taj staf...

da jelice.. ljudi su ti koji od psa naprave zivotinju nedolicnog ponasanja..
kao sto i od svoje djece naprave totalne razmazene kretene.. koji su kasnije skloni agresiji...

svi smo mi kopija onoga sto nas je netko naucio.. s tom razlikom da mi kad narastemo mozemo se potruditi shvatiti da li grijesimo ili ne..a psi to ne mogu.
tonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 13:00   #76
Školica je najbolji savjet ovdje dan...
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 13:01   #77
Quote:
Jelica Izjelica kaže: Pogledaj post
tonka, u pravu si. filmic sam postavila tj1 koji ne zna razliku izmedju staffa i pitta, a koji sve te pse proglasava ubojicama koje "samo metak rjesava".
to je najveci idiotizam - ljudi ne shvacaju da je za psa i njegovo ponasanje odgovoran vlasnik - on ga ucini takvim kakav je.

sletila sam s teme, ali isključivo zato što me beskrajno iritiraju zgražanja i snebivanja nad tzv. "opasnim" pasminama. i to još od nekoga tko ima malu agresivnu beštiju s torpedom u dupetu

Pa i ja se pitam zakaj pit a ne staf. Mislim prakticki isto samo je staf selektivnim uzgojem ono kaj je, u standardu a pit je radjen za pak neke druge potrebe.To neznaci da pit nemre bit maza, ali ak ti se vec svidjaju takvi psi onda je staf po meni logican izbor.
__________________
Be brave warriors of light, the kingdom of doom will fall and light will be all over us..
Pegaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 13:12   #78
Quote:
lapdog kaže: Pogledaj post
Školica je najbolji savjet ovdje dan...
potpisujem!
tonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 18:41   #79
smartie,sad zvucis kao moj muz.on bi ih isto pustio da se fajtaju a ja poslije onda jurim kod veterinara koji mi isto daje slicne savjete. slicne savjete mi je dao i opet ponavljam covjek koji se profesionalno bavi dresurom. nece statforda u skolu, smatra da je prekasno i pas je vec formiran blablabla. inace sa statfordom sam radila po uputama tog istog gospodina, slusa, vise ne grize blatobrane na autu, ne provaljuje u kucu i ne dira manje pse od sebe. i savrsen je cuvar. i strahovito je pametan te velika maza. i naprosto je prelijep.

zasto se vi svi zgrazavate nad tim navodno krvolocnim psima? nisu krvolocni, samo su veliki i opako izgledaju. njih treba samo voljeti, dobro hraniti, kupati, cetkati i sve ce vam biti vraceno. moja mladja kcer je prohodala uz statforda i kuju rotvajlerku. zanimljivo, to dvoje se nikada nije poklalo. znala sam da se psi slazu samo sma zaboravila da se muzjaci bas pretjerano ne vole. sreca pa ce brzo proljece a dotle ce se gledati preko ograde. sta da radim.
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 18:59   #80
najbolje u školicu, da. "Tara", će ziher riješit problemos. mastif, dogo argentino, itd. im nije problem, pa neće ni ovi dvojica.
tj1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:04.