Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2008., 22:10   #21
Quote:
Noemi kaže: Pogledaj post
neobicno da ih dm jos nije izbacio
Pa i ne vjerujem da će ih izbaciti kad je to dermokozmetika pa je zato samo u ljekarnama...recimo u EU takvi proizvodi su u posebnim dućanima koji nisu niti ljekarna, ali nisu ni klasične parfumerije...nekaj između baš za dermokozmetiku...
frayla is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 22:26   #22
Nedavno sma bas hjela kupit micelarnu al neznam koju da uzmem (o da, ju ken ekšli bi sou dam).

Koža mi je sva osjetljiva (crvenilo, zatezanje i ljustenje ak se ne mazem), a opet mi je t-zona uzasno masna i samo tu imam pristice i mitesere. Istih problema imam i sa odabirom pudera
RHCP_cura is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 22:49   #23
Ako ćeš od Planta onda probaj Rosakalm ona je za osjetljivu kožu i za crvenilo, a ova t-zona će ti se isto regulirati jer je voda blaga...ne znam kako ti, ali ja za takvu kožu koja ima t-zonu(imam je i ja), više volim uzeti nekaj kaj je za osjetljivu kožu, jer kada uzmem za mješovitu zna me samo iziritirat...
frayla is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 22:58   #24
Quote:
frayla kaže: Pogledaj post
Pa i ne vjerujem da će ih izbaciti kad je to dermokozmetika pa je zato samo u ljekarnama...recimo u EU takvi proizvodi su u posebnim dućanima koji nisu niti ljekarna, ali nisu ni klasične parfumerije...nekaj između baš za dermokozmetiku...

tako je..

@RHCP- ako imaš prištiće i masnu T zonu, možda da pokušaš s ovom plavom, sebium? to ljuštenje i crvenilo može biti i od nekog oblika dermatitisa
__________________
"Gdje je nestao čovjek...?"
G.B.
dark_star is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 23:00   #25
Quote:
RHCP_cura kaže: Pogledaj post
Nedavno sma bas hjela kupit micelarnu al neznam koju da uzmem (o da, ju ken ekšli bi sou dam).

Koža mi je sva osjetljiva (crvenilo, zatezanje i ljustenje ak se ne mazem), a opet mi je t-zona uzasno masna i samo tu imam pristice i mitesere. Istih problema imam i sa odabirom pudera
ja imam sličan problem: t-zona mi je masna, lice suho, a imam problema i sa seborejom pa se dvoumim između sensibio i sebium
pohane tikvice is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 23:10   #26
za dermatitis imate posebne preparate, bolje možda da to koristite..ili bar termalnu vodu koja umiruje kožu radi cinka i bakra..predlažem da te dijelove sa prištićima čistite sebium micelarnom a ove druge tretirate odvojeno
__________________
"Gdje je nestao čovjek...?"
G.B.
dark_star is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 15:10   #27
Quote:
dark_star kaže: Pogledaj post
pa baš i ne..meni ti ono malo pakiranje sebium traje već više od mjesec dana, a došla sam tek do pola bočice i vrlo temeljito čistim lice
Možda previše stavim na blazinicu. Koliko ti staviš (kapi, npr.)?
Potrošim 4-5 blazinica.
__________________
Nije važno jesi li nokautiran. Važno je - dižeš li se!?
reader is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 15:28   #28
3-4 kapi, tako nešto, i isto toliko blazinica otprilike. to u biti ovisi o tome koliko imaš šminke a ja najčešće iman samo korektor i maskaru preko dana-možda je to do toga..u svakom slučaju temeljito očistim lice, nije da škrtarim ili nešto, a dugo mi traje
__________________
"Gdje je nestao čovjek...?"
G.B.
dark_star is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2008., 16:39   #29
Quote:
pohane tikvice kaže: Pogledaj post
ja imam sličan problem: t-zona mi je masna, lice suho, a imam problema i sa seborejom pa se dvoumim između sensibio i sebium
I ja isto imam seboreju

Ici cu danas kupiti sebium, ako meni neće pasat, dat ću ga mami.

Hvala vam cure
RHCP_cura is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2008., 01:25   #30
ako neko koristi bilo koju drugu micelarnu osim biodermine (plante system, uriage..) nek javi, I'm curious
__________________
"Gdje je nestao čovjek...?"
G.B.
dark_star is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2008., 04:08   #31
kupila sam danas uz to dobila i testerčića dva, okooločna i hidratantna krema
__________________
..even the stars look brighter tonight..
plasibou is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2008., 10:11   #32
Quote:
dark_star kaže: Pogledaj post
3-4 kapi, tako nešto, i isto toliko blazinica otprilike. to u biti ovisi o tome koliko imaš šminke a ja najčešće iman samo korektor i maskaru preko dana-možda je to do toga..u svakom slučaju temeljito očistim lice, nije da škrtarim ili nešto, a dugo mi traje
Ja kad imam kompletan make up (pudere, korektore, sjenila...) prvo ga skinem mlijekom (nivea visage sensitive balance - stalno ga hvalim!) pa onda micelarnu koristim da skinem ostatke tog mlijeka, kao tonik. Jer mi je žao trošiti na skidanje tolikog šminkeraja!

Kad imam manje, skidam samo micelarnom.
__________________
Nije važno jesi li nokautiran. Važno je - dižeš li se!?
reader is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2008., 22:21   #33
pametno..

ja isto planiram tako nešto, ne radi uštede, nego jer su me istripovali na forumu da sa sebium micelarnom radi one jedne kiseline koju sadrži ne smijem skidati šminku s očiju

jel ko probao eucerin eye make up remover, kad smo kod toga?
__________________
"Gdje je nestao čovjek...?"
G.B.
dark_star is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 11:48   #34
Usput, koji je "zadatak" sredstava za suhu kožu, a koji sredstava za masnu?
Zanima me šta sredstvo za suhu kožu može učiniti masnoj i šta sredstvo za masnu može učiniti suhoj ?

Konkretno, imam normalnu/mješovitu kožu i sredstva za suhu (micelarna) mi je isušuje...kako sredstvo za suhu nema zadatak "zamastiti", hidtratizirati...?
__________________
Nije važno jesi li nokautiran. Važno je - dižeš li se!?
reader is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 21:49   #35
već san napisala, ne virujen da je isušuje, prije je ne tonizira pa koža ostaje zategnuta kao kad nije tretirana tonikom, kao npr. kad se samo umiješ vodom i onda ideš nanosit kremu..ja sam nekoliko dana koristila sensibio i imala mi je upravo taj efekt, za razliku od sebium.

ovo ti je jako dobro pitanje, ali nisam školovani dermatolog nit se toliko kužim u sastojke da bi dala kompetentan odgovor, sve što pišem je samo iz iskustva..a ono što znam je da meni stredstva za suhu kužu užasno smetaju, niti balea maramicama za suhu&osjetljivu ne mogu lice prebrisati a da me ne pecka i ne zacrveni se (jednom sam ih zabunom uzela). isto je i s kremama-ako probam nanijeti kremu za suhu kožu koža mi se zamasti i dobijem sitne prištiće, a vanjski sloj ostaje vidno dehidriran (ljuskice i to), samo zamašćen. tako da, držim se proizvoda za mješoviti tip, a s njima je nevolja šta često imaju zadatak i da matiraju, pa iz toga razloga kreme za mješovitu kožu ne budu ponekad dovoljno hidratantne..
__________________
"Gdje je nestao čovjek...?"
G.B.
dark_star is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2008., 00:20   #36
ma to je sve individualno, meni su balea za osjetljivu i suhu najbolje za skidanje sminke ikad, probala sam stvarno dosta tih maramica i neke tekucine i od svega me iritira vise ili manje ali npr jedino od maramica me ne peku oci dok od svih onih tekcina pa cak i balea blazinica za skidanje sminke pece ko ludo....
stvar kod krema za problematicnu i masnu je da matiraju i pomalo isusuju i zato ako pretjeras sa tim kremama i opcenito sa svim tim proizvodima zavrsit ces sa dehidriranom kozom koja ce i dalje bit problematicna
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2008., 00:42   #37
Quote:
Lilit kaže: Pogledaj post
ma to je sve individualno, meni su balea za osjetljivu i suhu najbolje za skidanje sminke ikad, probala sam stvarno dosta tih maramica i neke tekucine i od svega me iritira vise ili manje ali npr jedino od maramica me ne peku oci dok od svih onih tekcina pa cak i balea blazinica za skidanje sminke pece ko ludo....
ovo potpisujem. jedino me te balea maramice spašavaju. ako ih slučajno nemam muku mučim sa skidačem ili mlijekom

ovo je jedina stvar koja skida maskaru kako spada a da me ne peku oči
emergence is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2008., 13:42   #38
i meni su dobre, odlične, ali one za mischaut
__________________
"Gdje je nestao čovjek...?"
G.B.
dark_star is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2008., 11:08   #39
Quote:
dark_star kaže: Pogledaj post
već san napisala, ne virujen da je isušuje, prije je ne tonizira pa koža ostaje zategnuta kao kad nije tretirana tonikom, kao npr. kad se samo umiješ vodom i onda ideš nanosit kremu..ja sam nekoliko dana koristila sensibio i imala mi je upravo taj efekt, za razliku od sebium.

..
Sebium je za masnu ili mješovitu (sva sam se zbunila!)?

I još nešto; kakva ti je sebium dnevna kremica( na drugoj temi čitam da trenutno si na avene hydrance, pa ako si probala bioderminu sebium kremu)?
__________________
Nije važno jesi li nokautiran. Važno je - dižeš li se!?
reader is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2008., 13:00   #40
Quote:
reader kaže: Pogledaj post
Sebium je za masnu ili mješovitu (sva sam se zbunila!)?

I još nešto; kakva ti je sebium dnevna kremica( na drugoj temi čitam da trenutno si na avene hydrance, pa ako si probala bioderminu sebium kremu)?
Evo mogu ja odgovorit dok dark star ne dođe?

Sebium je za masnu i mješovitu kožu, Sensibio je za osjetljivu (tako piše na bočicama).

Ja imam Sebium dnevnu kremu, dobra je i ugodna na licu s tim da ostavlja malo masni film pa je ja stavljam samo uveče (nije mi dobra kao podloga za šminku). I dark je pisala da joj ostavlja masnjikavi sloj, ali da je inače dobra.

Možda ti pomogne jer vidim da je tebi odlična Hydra+, a i ja sam njom oduševljena (ona sa zelenim čepom) i savršena mi je kao dnevna krema. Eto
Jojo Ungh is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:25.