Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.11.2010., 20:51   #1
Koje boje nas čine ljepšima?

U jednoj drugoj temi referirala sam se na izbor boja prema boji kose, očiju i nijansi tena i kako nas neke boje čine ljepšima. I sami primjećujemo stoje li nam bolje ružičasta ili žuta, trava zelena ili plavozelena. Naime, Carole Jackson je u 1982. u knjizi Color Me Beautiful predstavila podjelu izgleda i osobnih boja prema četiri godišnja doba, proljeće, ljeto, jesen i zima. Kako ne bih duljila s detaljnim opisima, evo dva linka gdje je sve objašnjeno, a priložene su i palete boja koje svakom od godišnjih doba najbolje pašu:

http://www.beauty-and-the-bath.com/S...-Analysis.html

http://www.thechicfashionista.com/yo...ct-colors.html

Uvijek sam izgledala bolesno u zlatno žutoj, a blistala u boji lavande. Ljeto. A vi?

Ova koncepcija nam pomaže da biramo boje odjeće koje će najbolje istaknuti našu prirodnu ljepotu...

Zadnje uređivanje grgica : 05.11.2010. at 21:15.
grgica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2010., 22:45   #2
Ne zamaram se time. Općenito ne brinem dal će mi nova boja kose pasat na dosadašnju garderobu ili dal ću morat kompletnu make up kolekciju mijenjat da bih ju prilagodila boji kose ili bilo kaj tome slično. Mislim da je jednostavno bezveze da se još i time opterećujemo. Najmanja briga mi je dal mi žuta majica paše na moj ton/podton kože i boju očiju i kose.
TheEmpress is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2010., 23:24   #3
Moram priznati da ja obracam paznju na to. Bar malo.
U osnovi, imam tu narandzastu kosu, sto vadi sve moje kominacije, narocito kad sam onako prosto obucena kao u crno.
Iybegavam lila bolju u sirokom luku. U osnovi izbegavam sve ruzicaste tonove. Kako zbog kose, tako i zbog toga sto je ne volim.
Generalno, volim jarke jasne boje, tako da su one kod mene i najcesce zastupljene.
Ipak, priznajem, zelena, plava, crvena i ljubicasta mi najvise pasu.
Dobro de, sve basic boje koje najvise volim
__________________
What would Wilfred do?
Rozmeri is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2010., 00:23   #4
ja sam blijeda sa žućkastim podtonom. jako sam zadovoljna kako mi stoji bordo i bijela, ali i velika većina žarkih boja, dok na sebi baš i ne volim vidit lila boju ni baby plavu. ali dobijala sam dosta komentara kako zapravo mogu sve boje dosta dobro nosit...sad jel to laž ili nije, ne znam...


ali moram priznat da ipak vodim računa o tome, koliko-toliko, posebno kad je riječ o dekorativnoj kozmetici i boji kose. nije mi cilj dodatno se poružnjivat
__________________
Instagram
<Lady in Black> is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2010., 00:52   #5
ja sam jako svijetle puti....boje u obrazima dobijem samo ako stavim rumenilo il se smrznem zimi. imam smedju kosu, smedje oci.

a sto se tice boja, meni na ovim stranicama nista nije jasno...ja nosim sve boje....ali ljubicastu i maslinasto zelenu apsolutno ne podnosim. crvenu nosim jako rijetko.
sve ostalo moze proc!
__________________
...
panties is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2010., 00:53   #6
Meni je ta podjela po godišnjim dobima odlična.
Ja sam zima, tamna kosa, plave oči, žućkasti podton kože.
Više manje i sama bi nekako bila sklona birati nešto iz spektra boja koji preporučuju, sve hladne, jasne boje i zapravo se i jako vidi kako mi npr neka topla crvena stoji kao piletu sisa dok hladna crvena je pun pogodak.
Quote:
panties kaže: Pogledaj post
a sto se tice boja, meni na ovim stranicama nista nije jasno...ja nosim sve boje....ali ljubicastu i maslinasto zelenu apsolutno ne podnosim. crvenu nosim jako rijetko.
sve ostalo moze proc!
Pa i fora je u tome da svi mogu nositi sve boja (skoro), ali je stvar u tonovima tople, hladne, pastelne...
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2010., 10:41   #7
Po ovome bi ja morala mjenjat 90% garderobe, jer mi crna nije na listi
Doduše, slažem se da mi apsloutno "zacrnjivanje" ne stoji, pa ju razbijam detaljima, al rijetko kad mogu isfurat kombinaciju da nema nimalo crne (eventualno po ljetu, ako stavim neku haljinicu koja je necrna, a štedim se na detaljima zbog vrućine). Ko da mi nešto fali bez nje
I uvijek preferiram hladne boje, a u toplima one neodređene, s primjesama nečeg što ih "rashladi". I nikako ne volim pastelne tonove, mada bi po ovome trebala.
Možda se poružnjujem, al zaboli me živo, al nemogu pojmit da si dobro izgledam u nečem kaj mi je općenito ružno.
Lady Evil is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2010., 10:47   #8
Ne znam..uvijek dobijem komplimente kad imam nešto plavo na sebi u bilo kojoj nijansi.
Hellcat is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2010., 10:58   #9
moje boje su crna, siva, smeđa ljibičasta, roza, tamno zelena i tu i tamo crvena i to je to..najviše robe mi se na tim bojama bazira
__________________
... volim te tisuću svemira ...
KraljicaSparoga is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2010., 11:12   #10
ja sam prirodno svijetle kose, zelene oči, neki žučkasti ton koze s crvenkastom primjesom (kad se zarumenim)

odavno sam shvatila da baby plava, neka isprana bež/oker boja + boja lavande ne idu nikad na mene sa ispranim bojama i ja izgledam isprano
sve ostalo prolazi, pogotovo jače boje s toplijim podtonovima
miss blondie is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2010., 12:36   #11
Htjela bih dodati komentarima da mi se cini da zuta boja pristaje svima, naravno ne bas svaka nijansa zute, dok je narandzasta jako nezgodna. Opcenito se cudim kako neki ljudi ne obracaju paznju na to. Na boje bi se trebalo gledati na odjeci barem kao na njihov kroj.
Arienrhod is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2010., 13:29   #12
Ne koristim žutu i narančastu osim za dodatke tipa torbice jer mi stoji kriminalno. A i dodaci eventualno prolaze u nekim zagasitim verzijama.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2010., 14:00   #13
Quote:
TheEmpress kaže: Pogledaj post
Ne zamaram se time. Općenito ne brinem dal će mi nova boja kose pasat na dosadašnju garderobu ili dal ću morat kompletnu make up kolekciju mijenjat da bih ju prilagodila boji kose ili bilo kaj tome slično. Mislim da je jednostavno bezveze da se još i time opterećujemo. Najmanja briga mi je dal mi žuta majica paše na moj ton/podton kože i boju očiju i kose.
Identicno razmisljanje mojem.

Ja sam po ovoj podjeli ''jesen'' i sta?
Sacu svaki put kad promjenim nijasnu kose (a to cinim barem jednom godisnje unazad xy godina jer mi ton dosadi) mjenjat obleku/sminku kompletno?
Ili jos bolje - necu mjenjat ton kose da mi slucajno novi ne bi bio u nesuglasju sa sminkom/odjecom?
Ma daj
Totalano bez veze.
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2010., 14:10   #14
To više ima veze s tonom lica nego kose. Na lice ti jednostavno neke boje bolje pašu nego neke druge. Naravno da nećeš mijenjati kompletnu graderobu radi toga
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2010., 14:18   #15
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
To više ima veze s tonom lica nego kose. Na lice ti jednostavno neke boje bolje pašu nego neke druge. Naravno da nećeš mijenjati kompletnu graderobu radi toga
A sta ja znam, nisam osobito pazljivo citala to sve to s linka, a u moju obranu moram odma rec nemam neki dar zapazanja i da bi vrlo tesko mogla rec ide l' nesto uz nekog il ne, od boja misim

Jos manje bi mogla procjenit ton mog lica
Ak kaj pridonosi temi - koristim najsvjetliji puder
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2010., 14:31   #16
Quote:
dora kaže: Pogledaj post
A sta ja znam, nisam osobito pazljivo citala to sve to s linka, a u moju obranu moram odma rec nemam neki dar zapazanja i da bi vrlo tesko mogla rec ide l' nesto uz nekog il ne, od boja misim

Jos manje bi mogla procjenit ton mog lica
Ak kaj pridonosi temi - koristim najsvjetliji puder
Ma nisam ni ja baš gledala taj link, ali znam od prije za tu podjelu na godišnja doba, pa znam kako to ide.
Ja koristim uvijek one sand nijanse pudera , to baš ide uz žućkasti podton zime
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2010., 14:45   #17
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
Ma nisam ni ja baš gledala taj link, ali znam od prije za tu podjelu na godišnja doba, pa znam kako to ide.
Ja koristim uvijek one sand nijanse pudera , to baš ide uz žućkasti podton zime
Pa kaj nije logicno (ako cemo o bojama i godisnjim dobima) da zime bude - bijela?
Ono snijeg i to

A da ne znam ljeto bude zuckasto - kao pjesak, pjescana plaza, sunset i to?


Bolje da se u ovo ne petljam
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2010., 15:08   #18
Ja se ne zamaram ni time dal mi paše kaj na ton lica ili ne. Smeđu, plavu i rozu boju jako rijetko nosim jer ih ne volim. Osim toga, nosim sve nijanse žute, zelene, crvene, ljubičaste, bijulu, crnu...

Imam svijetli ten s rozim podtonom, crvenu kosu i zelene oči, briga me dal mi žuta stoji ili izgledam šareno kad ju obučem, volim ju nosit i točka.
TheEmpress is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2010., 15:13   #19
Quote:
dora kaže: Pogledaj post
Pa kaj nije logicno (ako cemo o bojama i godisnjim dobima) da zime bude - bijela?
Ono snijeg i to
¸
A je, ima i bijele
Kao zime super nose bijelu boju
Samo bi malo bilo monotno da je samo to.
Uglavnom, za sve tipove idu sve boje, samo su drugačije nijasne u pitanju.
Proljeću više idu neke pastelne nijanse i sl.
Quote:
dora kaže: Pogledaj post
A da ne znam ljeto bude zuckasto - kao pjesak, pjescana plaza, sunset i to?
Bolje da se u ovo ne petljam
Dobro ti ide.
Nemam pojma šta ide u ljeto, ja sam sebično zapamtila samo detalje za svoju zimu, trebala bi negdje pronaći knjižicu gdje je to sve fino razrađeno.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2010., 17:02   #20
Svojedobno sam pročitala spomenutu knjigu i religiozno se uhvatila njenih postavki, ali kako sva pravila postoje da bi se kršila, tako sad i ja kršim ova. Ono čega se gotovo uvijek držim jest da "neprikladne" boje ne nosim blizu lica, tako da npr. kao tipično ljeto zapravo nisam potpuno izbacila crnu iz garderobe, rado nosim crne hlače ili sako, ali uvijek "razbijem" prikladnom maramom ili topom.

Što se boje kose tiče, danas su žene, a pogotovo mlađe, sklone često mijenjati boju kose, i to ponekad nije sretno rješenje ako se zađe u nijanse koje ne idu uz ton kože. Jednom sam sa svojim ljetnim plavkastim podtonom kože pofarbala svoju pepeljasto plavu kosu u narančasto . Naravno da sam izgledala bljedunjavo i isprano, barem dok se ne bih izrazito našminkala... Ali svjetliji pramenovi bili su pun pogodak!
Često se događa da tipične zime oboje kosu u crvenkastu boju, što je šteta, jer gube na prirodnosti i ljepoti.

Što se tiče određivanja godišnjeg doba, treba biti oprezan, i najbolje je razriješiti dvojbe prinošenjem boja iz različitih skupina licu, vrlo je očito u čemu smo ljepše.
grgica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:54.