Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti > Jezikoslovlje

Jezikoslovlje Za pravopiždžije i jezikolomce

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.05.2006., 03:50   #1
Smile Smiješne riječi

Meni su neke riječi smiješne. Ne mislim ništa u lošem smislu, nego onako po svojoj zvučnosti, jednostavno smiješne. Pa sam mislio da bi ovo mogao biti jedna onako lagana tema na kojoj bi svatko mogao napisati riječi koje su njemu osobno smiješne. Mislim da se nema potrebe ograničiti na hrvatski jezik. Za početak:

Frfljavica, frfljavac
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2006., 20:19   #2
Vidim ljudi pročitaju, ali nitko da ti odgovori. Svi su izgubili smisao za humor, kao da nisu na forumu. Ne mogu se sad sjetiti neke smješne riječi, ali znam nešto pročitati i svaliti se od smijeha. Npr. jedan je forumaš napisao "care, puko si ko kokica". U kontekstu u kojem je bilo, bilo je urnebesno. Ne znam da li sada zvuči smješno npr. tebi? Meni, recimo, frfljavac ne izaziva smijeh, očito me asocira drugačije nego tebe. Možda da proširiš temu na smješne izjave ili slično ?
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2006., 00:03   #3
Meni je puno riječi smiješno. Mislio sam da ako nekome kažem za to, da će mi reći da nisam normalan. No ako nisam jedini koji se smije pojedinačnim riječima, ovo su mi smiješne riječi:

Džigerica, sklopka, pura, pobočka, štakac, štakor, parcov, ponikva, luster, moruzgva, žlica, romb, vangla, he-he, poke-kocka, trocijevka, spojka, kajzerica, lebac, parcovka, vir, skala, fenjer, pluSKVAmperfekt, MoSKVA, breSKVA, diSKVAlificirati, SKVAsiti, iSKVAriti, iSKVAdrirati, zigota, konkavno, *SKVIČANJE*, Začepi!, pacer, škrob, guša

Ove riječi koje imaju naglašeno SKVA su mi smiješne upravo jer sadrže SKVA, što mi je isto smiješna riječ.

Meni smiješne izmišljotine:
Skva, gbač, skvopka, skač, perdan, čaša-češnjakuša, perzist, zidka, brodac, pančovka, klaš, mokaž, ćono, ptička, čedara, stevara, gagač, soso, prasko
AlejandroChaban is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2006., 01:46   #4
Quote:
AlejandroChaban kaže:
Ove riječi koje imaju naglašeno SKVA su mi smiješne upravo jer sadrže SKVA, što mi je isto smiješna riječ.
Jel' ti i SKVO smiješna riječ, ha? Da te čujem

Meni su smiješne riječi kojih se sada mogu sjetiti gorgonzola i grgljanje. I paramparčad, ako mogu malo i susjede uključiti
Potala is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2006., 01:10   #5
Quote:
AlejandroChaban kaže:
Ove riječi koje imaju naglašeno SKVA su mi smiješne upravo jer sadrže SKVA, što mi je isto smiješna riječ.
hahahahahahha.... imas pravo... smjesne su.... ipak, moj favorit je čančara... sjetile je se frendica i ja još pred dosta godina i smijale se cijelu noc

al' sad glupo zvuci kad ju napisem.... al onda je bila smjesna.... a i danas je - meni
bastet/z is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2006., 01:51   #6
pajcek - meni je to tako smiješno da se uvijek potrgam kad čujem. pajcek
__________________
Somewhere, something incredible is waiting to be known.

http://www.youtube.com/Zvjezdoznanci
Acheron is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2006., 05:40   #7
meni je definitivno smijesna -ducan,
zvuci mi nekako kao -gacan (od gacice)

ja inace ni ne upotrebljavam tu tursku rijec, ali puno ljudi koristi
judita is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2006., 10:05   #8
plombica
__________________
Do I look like someone who cares what God thinks?
simonne is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2006., 16:41   #9
šnalica (za kosu)
kvaka
pipa
slavina
spužva
zite is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2006., 17:24   #10
meni je pacov smijesno
vilinska musica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2006., 00:45   #11
zujati. općenito, z mi je vrlo smiješno slovo. zzzzzzz.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2006., 20:32   #12
meni je isto dzigerica smijesna.hahahahhaha...moruzgva isto. lukovica isto moze proci kao smijesna....ocito su mi z i c smijesna slova!
molly* is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2006., 20:38   #13
prezime šmigmator

a kad neko kaže žbatit meni se okrene žeudac
marijan_e is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2006., 20:58   #14
pingvin. pingvinić. pingvinasto.
narcotic is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 04:33   #15
Quote:
AlejandroChaban kaže:
Meni je puno riječi smiješno. Mislio sam da ako nekome kažem za to, da će mi reći da nisam normalan. No ako nisam jedini koji se smije pojedinačnim riječima, ovo su mi smiješne riječi:

Džigerica, sklopka, pura, pobočka, štakac, štakor, parcov, ponikva, luster, moruzgva, žlica, romb, vangla, he-he, poke-kocka, trocijevka, spojka, kajzerica, lebac, parcovka, vir, skala, fenjer, pluSKVAmperfekt, MoSKVA, breSKVA, diSKVAlificirati, SKVAsiti, iSKVAriti, iSKVAdrirati, zigota, konkavno, *SKVIČANJE*, Začepi!, pacer, škrob, guša

Ove riječi koje imaju naglašeno SKVA su mi smiješne upravo jer sadrže SKVA, što mi je isto smiješna riječ.

Meni smiješne izmišljotine:
Skva, gbač, skvopka, skač, perdan, čaša-češnjakuša, perzist, zidka, brodac, pančovka, klaš, mokaž, ćono, ptička, čedara, stevara, gagač, soso, prasko


Pa je, dosta je to subjektivno (referiram se na jedan post iznad), što se tiče smiješnih riječi, i stoga malo problematično, al eto, meni je dosta riječi od ovih koje je nabrojao Alehandro smiješno.
No, uređujte vi topic kak hoćete.

E da, meni su neke srpske riječi smješne. Sad se baš ne mogu sjetiti, ali evo nekih: pasulj, čorba, ma ima ih dosta, nisam se sjetio najsmješnijih.

pajcek
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 15:18   #16
Floskula mi je smiješna riječ
beryozinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 19:27   #17
Quote:
vilinska musica kaže:
meni je pacov smijesno
Pacov je na hrvatskom štakor.

A usput uzasno smijesno mi je ime Blaž Štakor u Senoinom Zlatarevu zlatu.
Thresholder is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 03:03   #18
Quote:
judita kaže:
meni je definitivno smijesna -ducan,
zvuci mi nekako kao -gacan (od gacice)

ja inace ni ne upotrebljavam tu tursku rijec, ali puno ljudi koristi
sta ces, nostalgija za dobrim turskim vremenom! a Turci su se najvise bavili sa gacicama.
KulinBan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2006., 01:40   #19
Čovječe, nisam jedini kojem su smiješne neke određene riječi: moruzgva, džigerica, parcov/pacov/štakor...
AlejandroChaban is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2006., 12:42   #20
Guzičicica
Baba Roga!
Mlijeko u prahu.
Pimpeki
Cosmo Kramer.
Nadnevak.
__________________
More krade plavu boju
Doloromos is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:53.