Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.02.2013., 23:36   #7401
Quote:
amarkulin kaže: Pogledaj post
I ja radim ujutro.

Podrazumijeva se da bi taj "cjelodnevni program" bio u subotu ili nedjelju. Kraće aktivnosti mogu biti i preko tjedna, u kasnim popodnevnim satima.
A, dobro onda....sve u svemu-ako prođem dalje ( )-count me in.
leonbobby is offline  
Old 03.02.2013., 09:10   #7402
Quote:
FIRST kaže: Pogledaj post
Neeee... neću trošiti na Zg. Dok dođem do gore, platim put..bla, bla...bla... I ode mi samo tako parsto kuna.
pa može amarkulin napravit mini dalmatinsku turneju nakon što se na zagrepčanima izvježba, da sam prošla na AD-u zvala bih ga kod sebe da napravi jednu petak-sub-ned radionicu u Splitu, na primjer...

uostalom, 21. je stoljeće, ljudi cijele fakultete završavaju preko neta, postoje mailovi, skype, uz malo fleksibilnosti nema razloga da i dislocirani budu zakinuti za mogućnost vježbanja... kad smo već zakinuti za sto drugih stvari
__________________
Some things in life are bad, they can really make you mad. Other things just make you swear and curse...
placebo is offline  
Old 03.02.2013., 09:13   #7403
Quote:
Johny kaže: Pogledaj post
Thanks but no thanks.
:beljo:

traži onda neempatične Belgijance pa nek ti oni rade suve kanapeiće, mi ćemo žderat sarme i ćevape i nećeš dobit ni jedan
__________________
Some things in life are bad, they can really make you mad. Other things just make you swear and curse...
placebo is offline  
Old 03.02.2013., 12:45   #7404
Koliko ja shvaćam EPSO natječaje rezervna lista je samo popis kandidata koji su upsješno prošli testiranje i zadovoljili sve kriterije, ali ne garantira posao u nekoj od EU institucija. Ipak, s obzirom da je ovo poseban natječaj zbog proširenja EU i da je određena kvota Hrvata koji moraju biti zaposleni u EU (ta je brojka predviđena i u EU proračunu, netko je već stavio link), a i s obzirom da ovaj natječaj u nekim elementima odstupa od redovnih AD najtečaja (VR na drugom jeziku, posebno testiranje prvog jeziku, itd.) imam neki osjećaj da bi taj broj koji je predviđen za rezervnu listu mogao biti i broj ljudi koji će primljeni.

Ne znam, možda je ovo ipak samo moj optimizam koji mi je izvrnuo logiku. Bilo bi zanimljivo čuti od nekoga tko zna kako je cijela priča prošla prilikom prošlog proširenja EU.

Jedna od stvari koja me trenutno više zanima je način na koji će testirati znanje hrvatskog jezika. To mi je totalna nepoznanica, a ipak je malo "bliži" problem nego dobivanje posla kada završiš na reserve list. Naravno da drug EPSO nije mogao učiniti ono jedino logično i stavit VR na hrvatskom, pa ubit dvije muhe jednim udarcem.
LulOz is offline  
Old 03.02.2013., 13:42   #7405
Quote:
LulOz kaže: Pogledaj post
Jedna od stvari koja me trenutno više zanima je način na koji će testirati znanje hrvatskog jezika. To mi je totalna nepoznanica, a ipak je malo "bliži" problem nego dobivanje posla kada završiš na reserve list. Naravno da drug EPSO nije mogao učiniti ono jedino logično i stavit VR na hrvatskom, pa ubit dvije muhe jednim udarcem.
Case study
terugBetalen is offline  
Old 03.02.2013., 14:04   #7406
AC linguist

Rijetki sam gost na forumu zbog nedostatka vremena ali znam da tu ima ljudi koji idu u AC isti dan kao i ja - 5.2. (iako se više ne sjećam imena, tj. aliasa - sorry!). Ako vam je do druženja, javite se da dogovorimo znak ''prepoznavanja''. Pretpostavljam da nam za grupnu vježbu može biti korisno da se unaprijed upoznamo, ipak ocjenjuju working WITH and not AGAINST others (barem je moje shvaćanje takvo).
Ocekujem da cu tamo biti cijeli dan jer sam zakazana vec u 8.30, a za grupnu vjezbu moram druge dočekat. Saznala sam od djevojke koja je prosli tjedan bila u AC-u za Irski da su njene teme bile sve vezane za jezike i lingvističke projekte.

Sretno svima, a nadam se neke od vas u utorak i upoznati!
whiterabbit is offline  
Old 03.02.2013., 15:32   #7407
Quote:
whiterabbit kaže: Pogledaj post
Rijetki sam gost na forumu zbog nedostatka vremena ali znam da tu ima ljudi koji idu u AC isti dan kao i ja - 5.2. (iako se više ne sjećam imena, tj. aliasa - sorry!). Ako vam je do druženja, javite se da dogovorimo znak ''prepoznavanja''. Pretpostavljam da nam za grupnu vježbu može biti korisno da se unaprijed upoznamo, ipak ocjenjuju working WITH and not AGAINST others (barem je moje shvaćanje takvo).
Ocekujem da cu tamo biti cijeli dan jer sam zakazana vec u 8.30, a za grupnu vjezbu moram druge dočekat. Saznala sam od djevojke koja je prosli tjedan bila u AC-u za Irski da su njene teme bile sve vezane za jezike i lingvističke projekte.

Sretno svima, a nadam se neke od vas u utorak i upoznati!
sretno i tebi... javi se s dojmovima kad se vratiš
__________________
Some things in life are bad, they can really make you mad. Other things just make you swear and curse...
placebo is offline  
Old 03.02.2013., 16:29   #7408
Quote:
terugBetalen kaže: Pogledaj post
Case study
Na blogu je bila ova informacija:

Quote:
Morana
DEC 13, 2012 @ 18:54:38
Dear EPSO support,

I have a question regarding the Case study. Since it has been said that knowledge of Croatian language will be tested with the Case study, can I make a conclusion that the Case study assignment as well as the language that candidates need to use to answer the Case Study questions will be Croatian?

REPLY
Nathalie - EU Careers
DEC 14, 2012 @ 16:44:22
Dear Morana,
The language 1 (Croatian) will be tested at the same time as the case study. Detailed information will be sent together with the invitation for the tests.
Nathalie
Znači li ovo da će prvi jezik biti testiran uz case study, tj. u istom terminu, ili da će case study biti na hrvatskom kao što terugBetalen sugerira?

Koliko sam ja shvatio radi se o ovom prvom, što znači da je format testiranja jezika i dalje nepoznanica, a case study će biti na drugom jeziku (kao što i inače bude na redovnim natječajima).
LulOz is offline  
Old 03.02.2013., 22:38   #7409
NoC ima slicnu formulaciju:

"Your knowledge of Croatian language will also be tested during test (a) (case study)"

Iako pomalo zvuci dvosmisleno, mislim da je rijec o samo jednom testu. Na hrvatskom. Inace bi se mijenjao format ispita (umjesto 4 modula, mi bi imali 5).

Ali ove dvije sa bloga su zbilja ko' dvije Pitije...nakon odgovora jos manje znas na cemu si
terugBetalen is offline  
Old 03.02.2013., 23:40   #7410
Pa i provjera znanja hrvatskog jezika nije imala oblik: "napiši aorist glagola srati" nego je trebalo pročitati tekst na hrvatskom i zaokružiti točan odgovor.

Dakle, rekao bih da će case biti na hrvatskom i tako će i trebati napisati rješenje. A oni će možda posebno bodovati pravopisnu korektnost i stilsku ljepotu.
amarkulin is offline  
Old 04.02.2013., 05:59   #7411
Quote:
whiterabbit kaže: Pogledaj post
Rijetki sam gost na forumu zbog nedostatka vremena ali znam da tu ima ljudi koji idu u AC isti dan kao i ja - 5.2. (iako se više ne sjećam imena, tj. aliasa - sorry!). Ako vam je do druženja, javite se da dogovorimo znak ''prepoznavanja''. Pretpostavljam da nam za grupnu vježbu može biti korisno da se unaprijed upoznamo, ipak ocjenjuju working WITH and not AGAINST others (barem je moje shvaćanje takvo).
Ocekujem da cu tamo biti cijeli dan jer sam zakazana vec u 8.30, a za grupnu vjezbu moram druge dočekat. Saznala sam od djevojke koja je prosli tjedan bila u AC-u za Irski da su njene teme bile sve vezane za jezike i lingvističke projekte.

Sretno svima, a nadam se neke od vas u utorak i upoznati!
Hej, ja sam jedna od tih osoba, meni je zakazano u 10.10, i cini mi se da cemo tamo drvit dugo
Ja se nisam pripremala tak da cu tome pristupit laganini..

Vidjet cemo se tamo, bez greske, ne znam sto si mislila s druzenjem unaprijed, ja stizem u BXL kasno 4. i ne dizem se prije 9

Ana.

Zadnje uređivanje Anna Luiza : 04.02.2013. at 06:01. Reason: Dodatni info
Anna Luiza is offline  
Old 04.02.2013., 06:29   #7412
Quote:
kandidat1 kaže: Pogledaj post
Da se malo vratimo na onaj davno zaboravljeni CAST.
Zovu me u Luxembourg na razgovor (FG3). Ima netko iskustva s tim?
Neobično mi je da se prije razgovora ide na liječnički pregled. Očekuju da će tako eliminirati više kandidata, pa uštede vrijeme?

Zna netko kako funkcionira povrat love za putne troškove. U mailu piše ovako:
Your travel expenses (+ 1 night in a hotel) will be reimbursed.
Do kojeg limita? Letovi iz Zagreba za Luxemborug su suludo skupi.

Ako iskoristim svoje frequent flyer milje i odem za džabe, hoće mi dati neki paušal?
Za refund, mozes imat jedno nocenje do 100 eura (vecina hotela nije skuplja i ima ih gro), i moras prilozit racun, za udaljenosti vece od 500 km (dakle bingo) imas pravo na avionsku kartu/economy, i moras prilozit karte; e sad, trebali bi ti po meni vratit cijeli iznos, al stvarno ne znam jer sam ja isla na manju udaljenost vlakom, sigurno su ti poslali i dokument koji objasnjava finese oko toga.. Trebas popuniti silne formulare za povrat novca - legal-bank-costs + priloziti bankovni izvod. Meni se osoba zaduzena za refund javila nakon tjedan dana da je proslijedila moj file u racunovodstvo i lova je sjela 2 tjedna nakon toga. Meni su vratili i 40ak eura ekstra - za rucak valjda, al ja sam im bila fakat jeftina..

BTW pripremi se na temeljiti lijecnicki - jer to je to - korak si do radnog mjesta, ne smiju ti ponuditi posao dok ga ne prodjes.. Snimanje pluca moras obaviti kod privatnika posebno jer EU-institucijsko zdravstveno valjd ne pokriva radiologe.. A dobit ces i bon za mini-dorucak

I JEDNA OPCA TEMA - ekipica plavi-strumf + FIRST, etc: Apropos rezervne liste - navodno treba lobirat za posao i samoinicijativno se javljat + puno ovisi o vasem profilu, radnom iskustvu etc, no vecina se ljudi s rezervne liste zaposli na kraju, makar sama lista dobije prioritet tek kad je blizu isteka (+ (u nasem slucaju) kad zaista ulazimo u EU, valjd), kao sto smo mi - ekipa s CASTA - sad otkrili

Zadnje uređivanje Anna Luiza : 04.02.2013. at 06:32. Reason: Dodatni info
Anna Luiza is offline  
Old 04.02.2013., 08:30   #7413
Quote:
placebo kaže: Pogledaj post
pa može amarkulin napravit mini dalmatinsku turneju nakon što se na zagrepčanima izvježba, da sam prošla na AD-u zvala bih ga kod sebe da napravi jednu petak-sub-ned radionicu u Splitu, na primjer...
Vrlo konstruktivan pristup i jako dobra ideja.
amarkulin is offline  
Old 04.02.2013., 09:20   #7414
Sretno svima koji otvaraju sezonu AC-a za prevoditelje!
__________________
Zara.Zna.
zara.zna is offline  
Old 04.02.2013., 09:40   #7415
Quote:
zara.zna kaže: Pogledaj post
Sretno svima koji otvaraju sezonu AC-a za prevoditelje!
cini mi se, prema datumima objavljenima na blogu, da je sezona pocela vec prosli pon/uto, ali nijedan od tih kandidata nije aktivno na forumu.
viskoza is offline  
Old 04.02.2013., 09:55   #7416
imam jedno pitanje u vezi s povratom troskova za AC, nisam jos pronasla tu informaciju (a mislim da je situacija drukcija od one koju ima kandidat1). sto se dogodi ako potrosim manje od svote predvidene za moju udaljenost? s obzirom na to da se radi o flat principu, trebali bi mi vratiti puni iznos? naime, kupila sam kartu za 130 eura, a trebala bih biti smjestena kod frendice, pa si sad mozgam je li mozda pametnije iskoristiti ponudeno i uplatiti si neki fini hotel da ne propadne tih 220 eura ukoliko vracaju samo ono sto si potrosio

ili mi uopce nemamo pravo na povrat troskova za smjestaj?

Zadnje uređivanje viskoza : 04.02.2013. at 10:10.
viskoza is offline  
Old 04.02.2013., 10:11   #7417
Quote:
terugBetalen kaže: Pogledaj post
NoC ima slicnu formulaciju:

"Your knowledge of Croatian language will also be tested during test (a) (case study)"

Iako pomalo zvuci dvosmisleno, mislim da je rijec o samo jednom testu. Na hrvatskom. Inace bi se mijenjao format ispita (umjesto 4 modula, mi bi imali 5).

Ali ove dvije sa bloga su zbilja ko' dvije Pitije...nakon odgovora jos manje znas na cemu si
Quote:
Pa i provjera znanja hrvatskog jezika nije imala oblik: "napiši aorist glagola srati" nego je trebalo pročitati tekst na hrvatskom i zaokružiti točan odgovor.

Dakle, rekao bih da će case biti na hrvatskom i tako će i trebati napisati rješenje. A oni će možda posebno bodovati pravopisnu korektnost i stilsku ljepotu.
Hvala na odgovorima. Ova vaša objašnjenja zvuče sasvim logično i nadam se da će CS stvarno biti na hrvatskom. Bilo bi to dosta veliko olakšanje. Naravno treba prvo doći do CS-a.
LulOz is offline  
Old 04.02.2013., 10:18   #7418
Quote:
viskoza kaže: Pogledaj post
cini mi se, prema datumima objavljenima na blogu, da je sezona pocela vec prosli pon/uto, ali nijedan od tih kandidata nije aktivno na forumu.
OK, ispravak netočnog navoda:

Sretno svima koji otvaraju forumsku sezonu AC-a za prevoditelje!
__________________
Zara.Zna.
zara.zna is offline  
Old 04.02.2013., 10:23   #7419
Quote:
viskoza kaže: Pogledaj post
imam jedno pitanje u vezi s povratom troskova za AC, nisam jos pronasla tu informaciju (a mislim da je situacija drukcija od one koju ima kandidat1). sto se dogodi ako potrosim manje od svote predvidene za moju udaljenost? s obzirom na to da se radi o flat principu, trebali bi mi vratiti puni iznos? naime, kupila sam kartu za 130 eura, a trebala bih biti smjestena kod frendice, pa si sad mozgam je li mozda pametnije iskoristiti ponudeno i uplatiti si neki fini hotel da ne propadne tih 220 eura ukoliko vracaju samo ono sto si potrosio

ili mi uopce nemamo pravo na povrat troskova za smjestaj?
Koliko sam ja shvatila, pravo na povrat troškova za smještaj nemamo jer testiranje ne traje više od jednog dana, a troškovi putovanja refundiraju se u fiksnom iznosu na temelju udaljenosti od prebivališta do AC-a. To zaključujem po tome što u onim pravilima nigdje ne piše ništa o "maksimalnom iznosu" ili nešto slično, već su navedeni okrugli iznosi i točka. Barem se nadam, jer moja je karta bila 90 eura, pa si od ostatka namjeravam pokrit smještaj.
__________________
Zara.Zna.
zara.zna is offline  
Old 04.02.2013., 10:44   #7420
Quote:
plavi-strumf kaže: Pogledaj post
Pročitajte ponovno natječaj pa ćete vidjeti da je izrijekom spomenuto da rezervna lista nije nikakvo jamstvo da će vas zaposliti. Shvatite zato tu listu kao popis onih koji zadovoljavaju formalne uvjete za dobivanje posla u institucijama. S obzirom na potrebe institucija za ovim ili onim profilom, neki će se s te liste zaposliti u institucijama, a neki neće nikada. Listi će za nekoliko godina isteći rok. Uostalom, koliko će egiptologa, geologa, filozofa i drugih završiti na toj listi? Pa jasno je da će osobama s takvim profilima biti izrazito teško uvjeriti bilo koga da ih zaposle.

Smanji malo čitanje Jutarnjega; upravo je k nama došao gospodin egiptolog, vrlo vrlo obrazovan čovjek; iznenadio bi se koliko ljudi upravo tih profila radi u institucijama.
Purgeraj is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:25.