Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.08.2014., 22:28   #141
Pozdrav,
Vec tjedan dana imam grcenje i trzanje misica u nogama i nekada u rukama, bezbolno je i javlja se kod sjedenja ili lezanja. Inace nemam drugih vecih simptoma, patim od anksioznosti dosta velike iako sam cuo da ona moze biti pokretac ali opet tu trazim savjet. Grcenje/titranje se javlja u lijevoj i desnoj nozi jednako, ali sam primjetio da nekad zna biti malo i u rukama, ioako rijeđe. U licu nisam nikad imao.
Probao sam magneziji sumece tablete , vec 3 dana ih koristim i nisam vidio pomak. Zatim sam koristio sumece tablete kalija koje su cak malo i pomogle ali i dalje se javlja. Ne koristim nikakve lijekove osim za probavu ali one su ugl. probiotici. Isao sam kiroprakticaru da se vidi jeli mozda manji problem sa kicmom ali nije pomoglo. Sad imam planove ici kod obiteljskog doktora pa neznam dali je potrebno ici dalje i posjetit neurologa? iako svi iz obitelji misle da je anksioznost.
Uz to sve imam skoliozu te kronicnu bol u vratu koja traje 1-2 godine.

Inace zdrav , 18 godina bez obiteljske proslosti ikakvih neuroloskih bolesti.
Toffeq is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 20:22   #142
Poštovanje,

Da se priključim postu. Moj problem s drhtanjem mišića se manifestira na način da čim završim sa jednom serijom vježbi počnem doslovno sav drhtati. Pri tom puls ubrzano tuče (što i smatram normalnim), ali počinjem osjećati takvu slabost u tijelu da imam osjećaj da ću se onesvijestiti. Stvar nije u tome da se preforsiram jer ako napraviš npr. 2 serije po 10 sklekova, isto toliko čučnjeva i trbušnjaka onda mislim da to nije preforsiravanje tijela. Dakle, nije nužno ni da utege dižem (inače koristim samo one od 5kg za ruke), a već mi dođe slabo da se moram sjest kako se ne bih srušio, tijelo svo drhti cca 10min i poslije ko da ništa nije bilo... Da li je to atrofija ili distrofija mišića, ili nešto treće, stvarno ne znam. Inače ne pušim, tu i tamo pijem pivo, imam 34god, 180cm i 90kg. Pomoć?

Živjeli!
Božo* is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2015., 20:27   #143
Abcdef

A sta je kada boli u ramenima kao da boli tetiva neka,tupa bol...i po prsima se javi zaruca bol koja traje po nekoliko sekundi a svi nalazi u redu i holter srca ok
Cojle is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2015., 10:45   #144
Jel vam to prođe kad popijete neku tabletu, meni je najgore ujutro kad se probudim u pet i sve me boli i titra po nogama i rukama i jedan Zaldiar mi za 15 minuta sve to smiri i spavam dalje ko beba, to nije svaki dan tako nego svaki drugi, treći, ovisi dosta i o vremenu itd.
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2016., 11:05   #145
Ovo prvo što si navela vezano uz fizičke aktivnosti je normalno. Događa se i meni kad dižem nešto teže ili kad vježbam pa sam recimo u jednoj pozi neko vrijeme. Recimo plank kad radim u neko doba se krenem cijela tresti.

Ova titranja ti inače mogu biti nedostatak nekakvih vitamina i minerala. Meni su znali titrati kapci, obrazi, mišići po tijelu, riješila sam to vitaminima.

Ako guglaš visoka temperatura izbacit će ti između ostaloga da može biti simptom raka, tako da sve što si izguglaš uzimaj sa velikom rezervom. Kod multiple ide malo više simptoma od titranja mišića.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2016., 21:24   #146
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Ovo prvo što si navela vezano uz fizičke aktivnosti je normalno. Događa se i meni kad dižem nešto teže ili kad vježbam pa sam recimo u jednoj pozi neko vrijeme. Recimo plank kad radim u neko doba se krenem cijela tresti.

Ova titranja ti inače mogu biti nedostatak nekakvih vitamina i minerala. Meni su znali titrati kapci, obrazi, mišići po tijelu, riješila sam to vitaminima.

Ako guglaš visoka temperatura izbacit će ti između ostaloga da može biti simptom raka, tako da sve što si izguglaš uzimaj sa velikom rezervom. Kod multiple ide malo više simptoma od titranja mišića.
Sindrom Benignih Fascikulacija objašnjava puno toga; pogledaj.
megatronman is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2016., 23:24   #147
Europe11 ja imam slicne simptome kao i ti, s tima da je imam ostecene diskove. Imam blage radikulopatije u vratu i lumbalnom djelu kraljeznice. Tako da odi neurologu da te posalje na Emng i vjerovatno MR mozga. Inace od multiple oboljevaju ljudi izmedju 20 do 40.
debelman is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2016., 01:41   #148
Ma iskljucila sam MS kao potencijalni uzrok nakon pocetnog soka, nije to. Odnosno, jedini zajednicki simptom je taj tremor misica ali kod MS su to nekontrolirani tremor i grcenje misica dok se kod mene javlja u drugacijim okolnostima.
A sad da imam neke druge neuroloske bolesti, sumnjam. Cak i da odem doktoru, sumnjam da bi me uputili neurologu radi ovoga jer stvarno nije nista strasno, vise ja dramim.

Pa ok, desavalo se i meni prije da kod nekih tezih vjezbi krenem podrhtavati, ali da drhtim nakon obicnog polucucnja ili nakon sto nesto jako stisnem u ruci, to mi bome nije nikad bilo. Doduse, ekstremno sam fizicki neaktivna zadnju godinu dana, ne bi me cudilo da su mi misici zakrzljali.
Sto se misica tice, "zaigra" mi makar petnaestak puta dnevno na razlicitim dijelovima tijela po sekundu-dvije i tacno osjecam da mi organiznu fali neki vrag pa bi valjda najpametnije bilo otici vaditi krv, da ne nagadjam u prazno. Ali eto, pravim smoothije ovih dana pa se nadam da ce mi pomoci.


moguce da jeste SBF, bas ovih dana kad sam istrazivala i uporedjivala price drugih kojima drhti lice na isti nacin ili ruke, vecina komentara je bila da je u pitanju esencijalni tremor. ili to dvoje nije isto?
ustvari, ono sto me nagnalo da pomislim da je to u pitanju je nakon sto sam prije par dana prevrtila film u glavi i sjetila se da mom ocu (a cini mi se i baki) pojacano drhte ruke otkad znam za sebe, a ta urodjena vrsta tremora se nasljedjuje u 50% slucajeva tako da, poprilicno sam sigurna da ako nije deficit vitamina u pitanju, onda je ovo.

nazalost, ni ovome izgleda nema lijeka tako da cu se citav zivot suocavati s tim, ali s obzirom kakve sam grozote utripovala u glavi, ovo je odlicno.
europe11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2016., 21:25   #149
Meni podrhtavaju obrazi pri naporu, nogu u cucnju, ruke kad sam u poziciji skleka, trbusni kad sam u poziciji planka. Tako da su simpotmi slicni tvojima, samo sta jos osjecam trnjenje, pulsiranje cijelog tjela (npr. kad ruku stavim na tvrdu povrsinu on poskakuje).
debelman is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2016., 10:43   #150
Quote:
megatronman kaže: Pogledaj post
Sindrom Benignih Fascikulacija objašnjava puno toga; pogledaj.
To meni savjetuješ ili njoj?

Moji grčevi u mišićima i titranje mišića i kapaka su nestali kad sam počela uzimati vitamine, nešto mi je falilo. Zna sada tu i tamo, ali zbilja rijetko, ono prije je bilo maltene svaki dan.

Quote:
europe11 kaže: Pogledaj post

nazalost, ni ovome izgleda nema lijeka tako da cu se citav zivot suocavati s tim, ali s obzirom kakve sam grozote utripovala u glavi, ovo je odlicno.
Probaj si svejedno piti neko vrijeme multivitamine, možda ti stvarno fali nešto. Mom šogoru titra faca i kapci kad mu fali b vitamina, ja sam imala grčeve i titranje po svuda pa se smirilo kad sam počela piti multivitamine.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2016., 10:50   #151
Magnezij.

Titranje mišića, pogotovo blefarospazam je jedan od najboljih pokazatelja manjka magnezija u organizmu.

Smanji unos kave, povećaj unos magnezija i eventualno b6 kao prekursora magnezija.
__________________
Alf used to say: "When you get the ball, you give it to Bobby".
Zlikovsk is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2016., 19:58   #152
Meni nije ni magnezij pomoga kojeg sam pio mjesec dana (sto suplementiran, sto kroz mg mivelu), ne virujem da je do Bvitamina jer jedem dosta mesa, jaja i mlijeka.
debelman is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 04:29   #153
Popila sam jednu turu magnezija i b komplexa i ne vidim da je nesto specijalno pomoglo. Ili je rano za to ili pijem neko smece, ne znam.
Ali recimo da osjetim malkice poboljsanje (mislim da ne umisljam) nakon sto sam regulisala ishranu i malo smanjila stres.


Mada mi je i dalje cudna da drhtat tijela, mislim nisu tu u pitanju pomjeranja i spazmi misica u smisku da se grce, to je neka drhtat polovine noge (ruke)kada izadjem van okvira svojih uobicajenih dnevnih radnji i uradim nesto fizicki zahtjevnije, kao kada pri vjezbanju prekoracis svoje limite i tijelo krene slati svoje signale samo sto su moji limiti dosta nizi nego prije. Ako ispruzim ruke iza sebe, dignem nogu vis, sagnem se na jednoj nogi itd., odmah osjetim lagano podrhtavanje. Mislim, bilo bi logicno reci da su misici u katastrofalnom stanju nakon duze fizicke neaktivnosti, ali cim mi misici lica reaguju na slican nacin znaci da je u pitanju nesto drugo, da li deficit necega ili je u pitanju gore pomenuti sindrom benignih fascikulacija, ne znam.
A opet nemam nikakva trnjenja, nevoljne pokrete misica, bolove, slabost, apsolutno nista zbog cega bi posumnjala na neurolosku bolest.


Definitivno bih konacno morala na vadjenje krvi umjesto sto pricam ovdje
i definitivno se testirati na kandidu, imam jake dokaze zasto sumnjam na nju, a citam da je usko povezana sa deficitom b6, b12 i Mg koji su kljucni za misicno-zivcani sustav.
i ako se ne varam, poremecen rad stitne zlijezde moze biti jedan od uzroka.

edit: sad se ponovo citam i vidim da ustvari pretjerujem i malo preuvelicavam, pravim vecu frku nego sto jeste.

Zadnje uređivanje europe11 : 15.02.2016. at 04:58.
europe11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 06:42   #154
Šta je kandida?
BradAl is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 08:58   #155
Gljiva.
__________________
.I. .II.
yucatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 19:34   #156
Kakva gljiva?
BradAl is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 20:16   #157
Upisi u forumsku trazilicu ili u google pa ces vidjeti.
Ovdje je offtopic.
__________________
.I. .II.
yucatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2016., 20:20   #158
Takve simptome: titranje/podrhtavanje mišića i grčeve ja imam kad mi se snizi kalij u krvi.

Mg mi nije pomogao iako su doktori stalno govorili da je od manjka magnezija - do trenutka dok mi nisu dali da prekontroliram kalij. ( onda su mi i Mg prekontrolirali i on je u redu ) Simtomi se povuku kad se kalij vrati na normalu, pojave se kad padne.

Ali ja bih s tim problemima kao slabost mišića ipak otišla do doktora ... jer niste opisali samo grčeve i podrhtavanje, ja sam to više doživjela kao manjak snage tj. slabost u mišićima.
Tak da, ne bih tu sad razglabala o multiploj i sl., ali bih, da mi se to ponavlja, otišla doktoru i rekla mu.
Nije multipla jedina, niti je distrofija jedina ... ne mora biti ništa veliko ni opasno ni ozbiljno, ali ako se ponavlja, ja bih otišla doktoru.
Razlika je u tom da li samo podrhtava mišić ( meni se to događa i u mirovanju, tpa ležim u krevetu i čitam ), ili on počne podrhtavatipri kretanju, i/ili pri naporu. Postoji granica izdržljivosti - to znate - ali obratite pažnju kad vam se to događa i na koji način. Ako se ne događa samo za vrijeme treninga, ili se to počelo događati na treninzima a da se prije nije događalo a vi niste ništa mijenjali ... da li se događa kod običnih stvari tipa usisavanje stana ... običan hod ... u mirovanju ... to su razlike ...
__________________
I'm a cynical idealist
Kad hodam ne zastajkujem i zemlju ne dodirujem
Forum.hr nije život nego njegov surogat
Sophsy is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2016., 21:07   #159
Ma da, svakako moram otići doktoru umjesto što ovdje nagađam.


A nemam ja nikakva trzanja i podrhtavanja mišića onako iz čista mira osim ovog kratkotrajnog igranja mišića na maloj površini, ali to nekako pripisujem stresu. Ili manjku nečega, ne znam. Uglavnom, ne smeta mi, ni ne obraćam više pažnju na to.
Ali definitivno imam neku vrstu slabosti u tijelu, ono normalno obavljam sve radnje, mogu hodati/trčati/penjati se uz stepenice bez problema i u suštini mi ta neka "slabost" ne predstavlja nikakvu smetnju jer je ni ne osjetim u svakodnevnom životu, ali čim je u pitanju neka veća fizička aktivnost (tipa ovaj čučanj, ipak moram podnijeti silu od pedesetak kila u koljenima) onda se javlja lagano podhtavanje i prilično sam sigurna da prije toga nije bilo, bar ako pričamo o periodu od prije 6+ mjeseci. I zato me je počelo kopkati, kontam da sam možda previše paranoična, ali definitivno tu ima još nešto uz kombinaciju sa fizičkom neaktivnošću.


mada počinjem sve više misliti da je u pitanju štitnjača, a nikad ne bih pretpostavila da je ona i zanimljivo da sam od tada, kad sam primjetila ovu slabost, počela biti baš ekstremno psihički sjebana. Imam anksioznost tako da sam znam šta ona sve uz to nosi, ali znam da sam ljetos bila toliko mrtva i bezvoljna da sam i sama bila svjesna da to baš nije u redu i da prevazilazi same simptome anksioznosti.


hvala vama svima na odgovorima
europe11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2016., 13:37   #160
Quote:
europe11 kaže: Pogledaj post
Ma da, svakako moram otići doktoru umjesto što ovdje nagađam.


A nemam ja nikakva trzanja i podrhtavanja mišića onako iz čista mira osim ovog kratkotrajnog igranja mišića na maloj površini, ali to nekako pripisujem stresu. Ili manjku nečega, ne znam. Uglavnom, ne smeta mi, ni ne obraćam više pažnju na to.
Ali definitivno imam neku vrstu slabosti u tijelu, ono normalno obavljam sve radnje, mogu hodati/trčati/penjati se uz stepenice bez problema i u suštini mi ta neka "slabost" ne predstavlja nikakvu smetnju jer je ni ne osjetim u svakodnevnom životu, ali čim je u pitanju neka veća fizička aktivnost (tipa ovaj čučanj, ipak moram podnijeti silu od pedesetak kila u koljenima) onda se javlja lagano podhtavanje i prilično sam sigurna da prije toga nije bilo, bar ako pričamo o periodu od prije 6+ mjeseci. I zato me je počelo kopkati, kontam da sam možda previše paranoična, ali definitivno tu ima još nešto uz kombinaciju sa fizičkom neaktivnošću.


mada počinjem sve više misliti da je u pitanju štitnjača, a nikad ne bih pretpostavila da je ona i zanimljivo da sam od tada, kad sam primjetila ovu slabost, počela biti baš ekstremno psihički sjebana. Imam anksioznost tako da sam znam šta ona sve uz to nosi, ali znam da sam ljetos bila toliko mrtva i bezvoljna da sam i sama bila svjesna da to baš nije u redu i da prevazilazi same simptome anksioznosti.


hvala vama svima na odgovorima
Magnezij djeluje nakon duljeg vremena uzimanja, za kalij nisu loše banane no sam Mg barem kod mene je vezan za grčeve a ne toliko za benigne fascikulacije. Uglavnom je naglasak na benigne. Ponekad se tek nakon nekoliko godina nađe uzrok. Kod mene je u pitanju lagana kanalopatija (ionski kanali) uzrokovana xyz razlozima ali moguće da je (i) posljedica preboljele Lajmove borelioze.
megatronman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:11.